Meisterdamisminutid: Teeme ise küünlaid. Pulberküünlaid.

Ma mäletan, kuidas me kunagi Meelisega, või noh, mis Meelisega, minu ettevõtmisel ja suure tuhinaga, hakkasime küünlaid tegema. Lõpptulemus oli muidugi see, et ma tegin üksi ja kõik läks pekki.

Varusin vanu küünlaid, topsikuid ja purke, ostsin juurde lisaks mingit vaha, keerutasin nööri pliitatsite ümber, et tahid paigal oleks jne. Lõpptulemusena tahtsin ma teha kihilist küünalt sõbrannale. Õnneks mõte loeb. See vajus sisse, läks täiega pekki ja näi välja nagu mingi tahkund rops, värv oli ka mingi rõve pruun, kuigi ma igat kihti erivärvi proovisin teha ja kõik potid ja totsikud olid seda rõvedat vaha täis, mis kuskilt maha ei tulnud. Ühesõnaga jah, mõte loeb.

Kui ma nüüd uurisin Facebookist, et soovitage hea hinnaga küünlaid, soovitas keegi pulberküünlaid. Meelis ütles selle peale, ahjaa, see on ju Kee oma. Kirjutasin Keele ja ütlesin, et tahaks proovida. Ta saatis mulle terve hunniku kraami, millest küünalde tegemine on niiiiiii lihtne, et isegi Hedon saab ilma abita hakkama.

Pulberküünal koosneb palmiõlist, on 101% looduslik ja see ei tahma. Saad küünlaid teha täpselt sinna kuhu parasjagu vaja, veiniklaasidest kruusideni, purkidest ämbriteni, sest see ei määri su nõusid ära. Pole oluline, mis anumat sa kasutad, peaasi, et ta on vähemalt 8 sentimeetrit lai. Ja mitte põlevast materjalist. Mis on üsna loogiline, eh?

Haha, sellega meenub mulle hea seik lapsepõlvest. Mul oli puidust pliit, nuppude ja ahjuga. Ja ma ikka “kokkasin” seal, nagu lapsed ikka. Aga ühel hetkel panin ma sinna ahju paberid ja halud ja läksin vanaemalt tikku küsima. Hea, et ta küsis, mis ma teha tahan, sest vastasel juhul oleks maha põlenud nii mu mänguahi kui terve mängumaja.

Kui pulberküünla juurde tagasi tulla, siis seda on lihtne nö iga kord enne külaliste tulekut uuendada. Vala väike kiht pulbrit peale ja olemas. Või kui tahad, siis vala välja ja tee uutesse anumatesse paremini sobivad küünlad.

NIPP: kui taht on eelmisel küünlal veel piisavalt pikk, aga tema küljes on veel tahenenud rasva, saad selle sutsata koos sellega pulbrisse, täiega ilus jääb.

Osta saab pulberküünlaid e-poest. PS! koodiga MARIMELL tasuta tarne!

#KOOSTÖÖ

6 thoughts on “Meisterdamisminutid: Teeme ise küünlaid. Pulberküünlaid.

  1. Vihjad ilmselt sellele Laseri saatele. Probleem palmide maha võtmisel pole see, et neid kasutatakse toiduainetööstuses, küünaldes vms, vaid asi selles, et kütusetootjad on hakanud segama puudest saadud saadust kütuse sisse, mis aga on tarbetu tegevus ja massiliselt on vaja selleks metsasid maha võtta.

   Ja teine murekoht on et kui võetakse metsa maha siis ei panda uut kasvama. (Sama teema ka Eestis).

   Muidugi on sul õimalus valida, kas sa hävitab oma tervist ning jätkad meeletult mürgiste küünalde põletamist ja rikud sellega enda ja lähedaste tervist karmilt ja säästad ühe puulehe või sa kasutad väga hoolikalt valitud tootjate poolt toodet, mis on tervisele ohutu

   Aga suures plaanis, elamine ongi üks ääretult keskkonda saastav tegevus :)

 1. Hmm väga hea seletus, polnud selle külje pealt asja mõelnudki/uurinud, aitäh sulle :) Inimene õpib iga päev!

Comments are closed.