Kas teie tarbite Tere tooteid?

Kirjutas mulle siis ükspäev Tere esindusfirma ja pakkus, et saadab mulle Tere tooteid, et saaksin neid oma retseptides kasutada. No, mis mul saaks selle vastu olla. Saatke terviseks. Süüa teen ju nagunii. Ei möödunud vist tundigi kui jalgrattaga kuller oli kott näpus ukse taga. Vapsee kiire ikka mõnel.

Kotist avastasin siis hunniku igasuguseid kohupiimakreeme ja pudinguid, jogurteid ja minu jaoks ka kaks uut asja – laktoosivaba hapukoor (link!) ja laktoosivabad valge glasuuriga karamelli kohukesed (link!). Lisaks oli seal kaks toorjuustu – soolakurgi ja tilliga (link!) ning pipraseguga (link!).


Esiteks, kohe kui ma selle pildi Instasse (hakka meid jälgima @marimell.eu) üles panin, lendas mulle postkasti kaudu paar lugejat peale, et ma ei tea, mis diil sul selle Terega on, aga näiteks meie pere ei tarbi Tere tooteid. Kruuda hämarad ärid pole mokka mööda.

Mulle meenus kohe see Kirsti Timmeri postitus (loe siit!), kus ta Facebookis teatas, et enam tema Tere asju ei osta, sest Kruuda on loll.

Okei, ühtpidi ma saan aru, et Kruuda on ärimees – maksku mis maksab, kõik rahaks. Teistpidi saan ma aru põllumehest, kellelt Kruuda tonnide viisi piima tellis ja selle eest maksmata jättis (loe siit!). Ja kolmandat pidi – ostan ma poest seda, mis odavam on.

Mulle on alati väga maitsenud see BonJouri soolakurgi-tilli määrdejuust, aga üldjuhul ostan ma poest seda, mis on sooduses. PS. vaatasin nüüd ekstra poes, mis maksab Tere oma ja mis BonJouri oma, kui Tere maksis 1,99 ja BonJour 1,09, siis ilmselgelt valin ma viimase.

Kuna peamiselt suuremad sisseostud teen ma Maximas, siis ostan sealt mingit bräditut määret seentega. See on mõnus pehme. Näiteks Farmi määrded mulle üldse ei meeldi, need on liiga kõvad kui nad külmast välja võtta, neid on üliebamugav määrida. Aga olen neid ostnud, sest nad on olnud sooduses ja noh, lõpuks söön nad ikka ära. Või kasutan toidu sees – näiteks pastadele kreemsuse andmiseks vms.

Või näiteks kodujuust – ma valin alati selle, mille kilohind on kõige odavam. Kord on selleks Alma oma, kord Tere oma, no mis sa ära teed. Ega keskmiselt mingit maitsevahet pole. Sama teema hapukoore ja võiga. Kaubaks läheb see, millel soodsam hind. Sellessuhtes olen ma küll hinnatundlik. Eriti asjade puhul, millel pole erilist maitsevahet. Või ma siis lihtsalt ei tunne seda maitsevahet.

Samas leiva-saia peale olen ma nõus rohkem kulutama, sest sellel on maitse ja kord tahan ma musta leiba ja kord jälle sepikut või siis hoopis neid riisirattaid… Seal ma vaatan küll hinda, aga samas kui mul on ma ei tea, Rukkipala isu, siis mul on suva, et seal kõrval on mingi asi odavam, mille isu mul pole. Ma hoidsin niigi hapukoore, või ja piima pealt kokku ju :)

Milliseid Tere tooteid teie tarbite? Kas Kruuda hämarad tehingud mõjutavad teie otsuseid piima-jogurti-kodujuustu valikul või teete valiku hinna/maitseeelistuse järgi?

35 thoughts on “Kas teie tarbite Tere tooteid?

 1. Absoluutselt nõustun. Minu jaoks on enamus piimatooteid tootjast olenemata täiesti samad, seega valin vaid hinna järgi, ehkki võiks isegi öelda et näiteks Alma sümpatiseerib rohkem kui Tere. Samas isa mul näiteks raiub kuidas ühe piim on täielik saast võrreldes teisega :D ja olen veel selliseid arvamusi kuulnud nii piima kui hapukoore kohta. Minu jaoks täiesti veider.

  1. hm… no piima ma kasutan üldse ainult kohvi peale, niiet ma võiks ilmselt kasutada ka mingit täiesti rändom läti lehma piima :D

 2. Mina ostan ka poest seda mis sooduses. No ütleme nagu need kohupiimakreemid jne. Eriti meeldivad mulle Tere kohupiimakreemid banaani,maasika või mis iganes maitsega. Neid kasutan ma üldjuhul küpsisekoogi või mõne muu koogu vahel ka kuna on mõnusa konsistendiga. Ja mind ei häiri kusjuures üldse kes on firma ninamees.
  Samas saia ostan alati ühte ainsat marki- Perenaine.. Lihtsalt muud saiad on kuidagi nii imelikud mu jaoks. Samuti hapukoor peab meil olema alati suur pakk, aga hinda siiski vaatan. Kui Farmi oma ikka odavam siis võtan tolle.

 3. Ei osta enam Tere tooteid. Ainult viimases hädas, kui poes Alma omi pole (Farmi jms jäävad igal juhul minust puutumata) ja teise poodi ei viitsi minna. Osalt ei osta Kruuda pärast ja osalt ei osta sellepärast, et nende tootmine on räpakas- korduvalt olid vanillijogurtis mango tükid, mille vastu ma olen allergiline (s.t. korralikult puhastamata liinid). Samuti tegid nad midagi oma pudingitega, sest üksvahe sai heast magustoidust mingi rõveda kõrvalmaiguga ollus.

 4. Mina valin kas hinna järgi või kui kiire siis selle mis esimesena ette juhtub. Ausalt öeldes ei teagi millise firma asju kasutan. Hetkel külmikus Tere või ja Alma piim.

 5. Tere on minu kodukoha kaup, seetõttu ka tarbin. Olen ka kuulnud neid jutte Kruudast jne, aga sellepärast nüüd poes küll oma valikuid ei muuda. Näiteks Tere kohukesed on ainukesed, mis mulle kõige enam maitsevad (võrreldes teiste tootjate omadega siis).

 6. Mina vaatan hinda…Kruuda tegevused eriti ei huvita mind. Nii kaua kui kaup söödav on, nii kaua võin neid ka tarbida.

 7. Kuna joon lattet, siis sobib vahustamiseks AINULT Alma piim. Tere ei vahustu ja seda seega ka ei osta.
  Jogurtid on kõikidel liiga magusad ja üldjuhul neid ei osta. Lastele meeldib ALMA kohupiimakreem vanilliga. Piimameister Otto Kodujuustud on meie laste lemmikud. Maitsevahe on nii meeletu ja teised ei pääse oma struktuuri ja maitsega kuhugi.

  Hinna järgi ei vali ja eelistan ikkagi maitset või muud kaasnevat omadust. Liiga magusat ei osta. Piimatoodetest või on tegelt küll see toode, mida kilohinna järgi ostan.

 8. Loomulikult olen ka mina seda meelt, et Kruuda ei käitunud õigesti, aga siiski haakun ma erinevate kampaaniatega, mida pakutakse. “Tere” sponsoreeris “Teeme ära!” üritust, jagades tasuta kohukesi, erinevaid joogijogurteid ja kohupiimakreeme, lisaks veel joogipiima – kas ma oleksin pidanud loobuma nii suurepärasest võimalusest rikastada talgute korraldajana söögilauda, mida tegijatele pakkusin. Kõik sõid ja kiitsid! Mind alati pahandab see, et oleme ühed parajad variserid – räägime ühte, aga tegelikult teeme teist! Pealegi, rosinakohupiimakreemi teeb ainult “Tere” nii head ja nüüd loen, et uued tooted, laktoosivabad, selle peale ütlen ainult, et ometigi jõudsin ära oodata, oli ka viimane aeg!

 9. Teadlikult Tere tooteid ei osta, sest Kruuda on ebaviisaka käitumisega korduvalt hiilanud. Eelistan Farmi tooteid.

 10. la crema see ahjuõuna kaneeli vms, maiuskreem oli väga hea kunagi süüa. harva. paar ampsu korraga, nii magus nii hea ja palju korraga ei tahagi . :)
  samas piima ei joo enam aastaid, kujunenud nii, kuid piimatooteid tarbin erinevaid, vastavalt maitsele, lemmik eelistustele. (kinder pingu, actimel, kohukesed, jms)
  Farmil oli enne see kohuke ju selline vanaaegselt kohupiimatükiline, kuid kui nad selle kreemisema koostisega tegid muutus see maitsvamaks. ja tere vanilje glasuurkohukese vastu ka keegi ei saa. :P:D

 11. Minul naljakas lugu Tere toodetega. :D
  Mängisin Facebookis nende mängu. Auhinnaks esimesele kolmele kohale oli välja pandud üllatuskast nende laktoosivabade toodetega. Võitsin. Sain võidu kätte ja üllatuskast oligi sõna otseses mõttes üllatav. Sain suure kasti, kus sees oli viis jogurtit ja üks kodujuust. Ausõna ma ei vingu aga milleks teha mingit kampaaniat ja siis inimesi nii mõnitada. Ei tea, mis siis teise ja kolmanda koha võitjatel seal kastis veel olla võis. :)
  Ei tõmba kuidagi neid tooteid ostma enam. Pasha ainus toode, mida ikka ja jälle ostan.

 12. Ma võin küll öelda, et Tere piim on mingi kõrvalmaitsega niiet ma ostan pigem Alma tooteid. Kuna mu onu on seotud Almaga pikki aastaid siis olen ka neid seepärast tarbinud. Alma kohta pole veel kordagi halba sõna öelda olnud .Aga ma siiski ostan vahel seda kui teist.

 13. Tere tooted mulle maitsevad, seega muidugi tarbin :) See, et Tere ninamees ei hiilga just alati oma tegudes ja välja ütlemistes, siis see ei mõjuta toote maitset. Siiani olen kõigi Tere toodetega väga rahule jäänud :)

 14. Üldiselt on teatud asjad, mille puhul ma hinda niivõrd ei vaata, vaid ostangi toote, mis mulle endale rohkem maitseb. Piima ja hapukoort kulub meil majas päris palju. Need üritan alati Alma omad osta. Esiteks ei ole Alma piim kuupäeva kukkudes kohe halb ning teiseks tõesti on maitsevahe sees. Kui piima puhul veel mitte nii palju, siis hapukoore puhul küll. Ma söön kõike hapukoorega ja seega teen vägagi vahet neil. :D
  Samas maitsevad mulle näiteks Tere kohukesed ja kui tuleb nende isu, siis ma neid ka ostan. Ei huvita mind see, et Kruuda on loll ja paha.

 15. Ei osta kunagi Tere tooteid. Justnimelt Kruuda põhimõtete pärast. Sellist olukorda pole veel ette tulnud, et poes alternatiivi poleks olnud. Aga elan ka suures linnas, kus on suured poed. Võin paar senti rohkem maksta, et teise toote osta, sest minu jaoks on oluline toetada õigeid inimesi. Samuti ostan niipalju kui võimalik Eesti toiduaineid. Välismaiseid ainult sellel juhul kui Eestis konkreetset asja ei toodeta, kui Eesti oma on kvaliteedilt palju halvem või hinnalt oluliselt kallim.

  1. ma pean sellele kommentaarile alla kirjutama. ei osta Tere tooteid, eelistan oma raha jätta ausatele kaupmeestele. kuidagimoodi peab ju lokkavat nürimeelsust ohjeldama, tarbijal ei ole selleks muud võimalust, kui jalgadega hääletamine. õnneks ei pea sente lugema, ostan just selle meeldiva Alma või Farmi (mis on tohutud edusammud teinud, kunagi oli kõige halvem, nüüd aga konkureerib võimsalt Almaga) toote, mida soovin. lisaks mulle Tere tooted ei maitse, olen korduvalt küla peal söönud-joonud midagi, millest olen aru saanud, et seal on kasutatud Tere hapukoort või piima vmt. Tere hapukoor on suisa jäle, limane ja veniv ja halva maitsega. Tere piimal on ka kõrvalmaitse. nii et kaks asja kokku – meelsuse näitamine ning kvaliteedi eelistamine – ja Tere jääb igal juhul sellest valemist välja.

 16. Tere tooteid ei osta, sest nende piim on homogeniseeritud ja selle töötlusviisi tervislikkuse osas lähevad arvamused lahku. Tere asjad on sageli kõige odavamad, aga ma tõesti pigem kulutan toidule pisut rohkem kui et valin iga asja ainult hinna põhjal.
  Vanasti, kui samuti veel hinna põhjal valisin, pettusin sageli Tere toodangu kvaliteedis, nii et ei näe mingit mõtet oma raha sellise firma alla panna, kui sinna otse tõesti liita veel Kruuda isik. Ei imesta, et nad testimiseks tooteid saadavad, eks siit-sealt lugeda, et paljud on konkurentide juurde pöördunud.

 17. Juba 7a tagasi kui käisin ühes maakoolis. Rääkisid maapoisid, et Tere ei pea lugu Eesti taludest ja nende toodangust, et ei võta neid vastu või pakub nende eest piinlikult vähe raha. Farmi ja alma see eest olla väga koostöö valmis ja toredad. Tere piim tuleb tegelikult kuskilt saksa lehmadelt. Seega Eesti talupoegade toetuseks ma Tere tooteid ei osta, olgu need nii odavad kui tahes, 10 sendine hinnavahe piimatoodetel mind ei tapa. Toetan uhkelt Eestti talusid edasi ! Ja oled totaalselt sellevastu, et Tere reklaaamib ennast kui Eesti lehmadelt saadud piima müüjana. Ning olen ka sellevastu et nad talupoegasid nöögivad, et niikuinii keegi teine teilt ei osta(tegelt ostab küll) sellepärast ei näegi enam Tere piimaautosid maale sõitmas. Õnneks on enamus talupidajad targad ja teavad, et Tere pakkub täiesti alla arvestuse summasid piima eest. Häbi neil olgu ! Olen täielik tõeliste Eesti toodete toetaja ! Tervitused talupoegadele :)

  1. Sellele väitele vaidleks küll vastu, elan maal – Tallinnast mitte väga kaugel maal ja meil käib siin laudas küll Tere piimaauto. Vaevalt, et mõni teine firma Tere piimaautot piima vedamiseks kasutab :)

  2. Vaidlen ka siinkohal vastu. Sõbranna vanemad peavad talu ning igapäevaselt käib just Tere piimaauto ning viib piima ära. Leping on neil Kruuda firmaga, seega mingi osa piimast pole küll Saksamaalt pärit.

   Ise eelistame ka seda, mis parasjagu soodushinnaga on, kuid ükskord ostsime Farmi hapukoort ning nüüd hoiame sellest kauge kaarega eemale. Tere hapukoor kordades parem, pluss Tere kohukesed absoluutsed lemmikud.

 18. Mina eelistan põhitoiduainete puhul, millel maitse enamvähem sama, soodsamat liitri või kilohinda. Mehel aga ka see põhimõte, et Tere piimatooteid ei osta.

 19. Töötan ise finantsmaailmas ja olen ühte või teist pidi Eesti piimatööstuste juhtidega kokku puutunud.
  Mina isiklikult eelistan Farmi tooteid, sest see kaubamärk kuulub Maag Piimatööstusele, mis on ainukene suurem piimatööstus, mis põhineb Eesti kapitalil (kuulub eestlastele), seega kasum jääb Eestisse ja meie inimestele.
  Tere omanikust saavad kõik lugeda meediast. Ning teada on, et tal sidemed Venemaaga. Lisaks on käib pidevalt sahker-mahker ärimaailmas.
  Alma bränd teatavasti kuulub Valiole, mis omakorda on Soome ettevõtte. 1990. datel asutas Valio piimatööstuse Eestis selleks, et eestlased oma odavamate piimatoodetega Soome turule ei tükiks ning dumpingut ei teeks.
  Kuid arvestades, et kõik 3 (suuremat) piimatööstust ostavad toorpiima ikkagi Eesti põllumeestelt ning tööstuses töötavad Eesti inimesed, siis ühte või teist toodet ostes me aitame ikkagi oma kaasmaalastele palga väljamaksmises. Samuti, olgem ausad eesti piimatooted on ikka peajagu üle Soome või Läti omadest :)

 20. Mina ostan poest seda mis maitseb või mis on odavam. Ostan Alma piima nt just selle eelmainitud fakti pärast, et see läheb vahtu ja saab lattet teha. Kuigi nt Tere vahukoort ma enam ei osta kuna see on tihtipeale enne kuupäeva kukkumist külmkapis juba tükki läinud, teiste vahukoortega seda juhtunud ei ole.

 21. Kuidagi märkamatult ma ise ostan Alma asju kõige rohkem, Tere kohupiimad, jogurtid ja kohukesed on liiga magusad ja lääged mu jaoks näiteks. Alma hapukurgi-tilli kodujuust on mu lemmik jne. Lisaks ütles poemüüja mulle mõni aeg tagasi, et TERE piimad kipuvad katki minema ja et ükskord oli piim kellegi auto nahkistmed ära rikkunud :D Ning jah-igal juhul eelistan ka ausaid kauplemisvõtteid,

 22. Mina toidupoes enamasti firma järgi tooteid ei vali, ikka et oleks nö eestis toodetud ja hea hinnaga. Samas piim on vist alati alma- me kasutame piima ainult kohvi peal ja see kartong pakis alma piim on selleks parim (läheb kõige paremini vahtu).

  Aga muude asjade osas tõesti kamakaks. Mina isegi ei tee vahet alma ja tere hapukoorel. On neil mingi maitseerinevus üldse? Kodujuustuga samamoodi, see mis on allahindluses. Keefir on küll selline, mida ma võiks pakk päevas alla kulistada, jällegi valin kõige odavama :D

  Ja kurat, mulle võiks ka keegi shampoonide asemel piimatooteid pakkuda!

 23. Mina ka ei osta Tere piimatooteid just sel põhjusel, et Kruuda rahakoti toetamine on minu jaoks vastumeelne. Üldiselt tarbin Farmi tooteid.

 24. Mina ei osta Tere tooteid, sest nad ei kasuta eesti piima. Alma (Valio) on eestimaisest piimast

 25. Minule maitsevad tere kohukesed. Pole leidnud ühtegi nii head kohukest. Ja pealegi, kuidas kruuda võla maksab, kui keegi tooteid ei osta? Aga poes vaatan ka mina hinda. Aga eelistan siiski kodumaist.

 26. Minu meelest on Farmi hapukoor kõige parem. See on kuidagi paksem ja kreemisem kui teised 20%-lised hapukoored. Tere kohukesed on siiamaani kõige paremad ja ka mu laps armastab neid kõige rohken. Tavaliselt olen ostnud Alma või Farmi piima, seda lihtsalt harjumusest. Aga kindlasti mingi Kruuda pärast ei muudaks ma oma otsust Tere tooteid tarbida… :)

Comments are closed.