PILDID: laupäevane shopingutuur

Eile hommikul ärgates oli kindel plaan minna turule ja osta head värsket kraami. Esiteks tahtsin ma kurke teha ja teiseks lubas Meelis, et teeb kotlette.

Mõeldud-tehtud. Turult sai Eesti maasikaid (hind 2,80-3€/kg), megasuuri ja magusaid Kreeka mureleid (3,50€/kg), herneid (3,50€/kg; kusjuures mäletan, et eelmisel aastal olid herned poole kallimad!), värsket kartulit (1,50-2,50€/kg), kurki (1,60-2,20€/kg), kurgi jaoks tilli-küüslauku-mustsõstralehti (kombo hind olenevalt kohast 1-2,50€), hakkliha (1,80€/kg).

2S8A1224

Siis läksime Telliskivi Loomelinnakusse kirbukale (see toimub seal igal laupäeval!), skoorisin sealt Hedonile hunniku särke (7€), endale punased baleriinad (3€) ja Meelis ostis gaasimaski (3€) ja sai kauba peale väidetavalt jalgrattakorvi, aga ma leian sellele ka meie aianurgas kasutust.

telliskiviloomelinnak

Kuna Meelisel oli kindel plaan kotlette küpsetada grillil, siis läksin kiirelt Maximasse, et ostan suvalise panni. Enda panne ma küll grilli peal kõrvetada ei luba. Leidsingi ühe sobiliku (7,99€), haarasin ka kolm Felixi kastet, sest need olid kõik -25%.

2S8A1216

Tulime koju ja mina marineerisin kurke, tegin salati, keetsin kartuleid, tegin kastme (reaalsetest jääkidest!) ja Meelis praadis õues kotlette.

2S8A1279

kotletitegu

Kust teie värsket kraami ostate? Kas teile meeldib turgudel käia? Kus kirbukatel käite? Mis ise nädalavahetusel tegite?

19 thoughts on “PILDID: laupäevane shopingutuur

 1. Mis firma panni ise muidu igapäevaselt kasutad? Olen ka HEA panni otsingul. 2x olen ostnud Tefal panni, kuid olenemata sellest et olen seda nii õrnalt käsitleda proovinud ja võimalikult vähe pesnud, on need ikka lõpuks hakanud sööki “kinni võtma” .. seega ehk jagad mõnda head panni ja panni firmat ;)

  1. Mul on üks Tefali pann, mille ma ostsin mingi neli aastat tagasi Home & Gourmet’ist ja siis on üks wokpann, mis oli megakallis ja on reaalselt seitse aastat mind teeninud :) Ja ei näe kummalgi pannil erilisi “probleeme”. Pannid ja potid on asjad, kuhu tasub investeerida. Ma nüüd õue ostsin odava panni, aga ma olen ka üsna kindel, et järgmisel suvel on uut vaja. Igapäevaseks kasutamiseks tuleks jah nats investeerida, sest kergem on üks kord suurem summa välja käia kui iga poole aasta tagant rändom panni osta…

  2. Mul need Tefal- id ei püsi üldse ei kujuta ette mis spets hooldust tegema neile siis peab. Ise olen ka pigem seda nõud, et pigem maksan rohkem panni eest ja kestab kauem.

  3. Mul see Tefal väga hästi vastu pidanud. Samas woki oma ka ja seal kui vaja teen isegi metall vispliga tööd. Üle ei hoolitse, seepärast võibolla toimivadki :) pesen fairy ja kuuma veega ja kasutan vahel kahvlit, vahel tange, vahel puulusikat..

 2. Täna samuti “kurgitegemisepäev”, Balti jaama turul sellised armsad väiksed kõverad kurgid 1.20€ kilo. Küüslauk oli 2.50 kilo ja ülejaanud saadused vanaema aiast. Proovige ära teha ka rabarberi – maasika moos, mõnus hapukas.

 3. Ma ostaks kogu aeg head värsket kraami turult, kui meil esiteks oleks normaalne turg (mitte ainult kaks müüjat) ja kui oleks normid hinnad. Hiiumaal elamine on ikka luksus. Siin on nt maasikas 5€/kg, alguses lausa 8€.
  Hindade pärast hakkasin ise värske kasvatajaks. Sain juba esimese paprika :) tomatid valmimas ja kurgid õitsevad. Järgmine aasta juba suts suuremalt :)

 4. Kusjuures ma käisin eile peol, kus tehti ka grillil kotlette, aga need pandi otse restile, nii et jäi kerge suitsune maitse ka juurde :) minu meelest väga mõnus ja just grillimise point.

 5. Tundub väga mõnus valik! Ise pidasin sünnipäeva eile, kokkama sai hakatud juba 2 päeva enne, valikus oli ahjukana, kahes erinevas marinaadis kanatiivad(marinaadi tegin ise, 1 oli jogurti-tšillimarinaad – jogurti tegin kah ise, teine laimi-soola marinaad) kartulisalat(2 erinevat varianti, lihaga ja lihata) suupistesaiad suitsukanaga, 3 erinevat kurgimarinaadi sai ka tehtud(soolakurk, tšillikurk ja mahe-kurk) ei puudunud laualt ka muidugi külm seapraad ja krõbedad kamarad.
  Täna nüüd puhkame ja homme mõneks päevaks hoopis telkima, on ju puhkuste aeg ja ideaalne oleks mere ääres fooliumis köögivilju grillida ning veini mekutada, eks peale puhkust saab korralikuks jälle hakata :)

  1. Üks tähelepanek – tšilli ja piimatoode koos – ei mõju kumbki. Piim tapab vürtsikust ju..

 6. Telliskivi kirbuturg on täielik lemmik, alati saan sealt soodsaid ja omapäraseid leide endale või tütrele. Ise olen ka müümas käinud, väga vahva viis kuidas laupäeva veeta.

 7. Miks te neid kotlette otse grillil ei teinud? Et mis vahe on siis pannil teha grillil või pannil teha kodus tavapliidi peal? Et milleks see vahejupp ehk siis pann :D

  1. Näiteks et tuba ei haiseks :)
   Teiseks teeb Meelis nii pisikesi, et neid kehv teha grillil (restil), peaks selle grillplaadi sebima siis.
   Ja maitse oli hoopis teine kui toas pliidil tehes!

 8. Tekkis küsimus, et miks sa poisile baleriinad ostsid? :D see rohkem tüdrukute teema ei ole? :D

 9. Turul mulle meeldib väga käija. Värske staffi toon nii tihit, kui võimalik, sealt :)
  Kirbukal olen ise müümas käinud, täiega vahva oli. Kuigi osad müüjad loodavad vist oma vanu hilpe rikkaks saada seal. Mina andsin oma asjad ära sümboolse summa eest, polnud ju eesmärk teist kuupalka teenida vaid minu jaoks kasututele asjadele uus omanik leida :)

  Nüüd on jälle kappi asju kogunenud, mõned from China, mis minusugusele lihtsalt ei sobi, mõned lihtsalt enam ei meeldi.

Comments are closed.