Kui jõuluvana oleks miljonär… Äkki ongi?

Kõik kirjutavad ju Jõuluvanale kirju, nii ka mina, kuigi meie peres ütles Jõuluvana, et tal on sel aastal raha osta kingitusi vaid teistele, siis.. soovida võin ju ikka. Äkki päkapikud loevad :)

Nagu ma paar päeva tagasi kirjutasin, ega mul midagi vaja ei ole. Saan ju vajadusel osta, aga.. No teate, kui kõik räägivad, et oo, ema tahtis seda, peaks ostma. Või õde küsis seda, hm, ei tea kas enne jõule mingi sooduskood ka tuleb.. Siis on minulgi ju soovid. Aga need on ainult soovid. St tegemist pole reklaampostitusega, et kõik need asjad mul juba kodus kapis on ja lihtsalt postitamist ootavad, vaid reaalselt, ma tahangi neid asju saada ja kui hästi läheb, siis äkki keegi kingib, eks :) Mul õnneks on lisaks abikaasale ka mõned sõbrad ja sugulased, kes kindlasti oma ajurakke ragistavad, mida mulle kinkida võiks.

Esiteks, mõne aja eest jäi mulle Facebookis silma Kodutarve pottide-pannide loos.

No kas pole imelised need potid-pannid. Kuigi mul on heleroheline köök ja potid-pannid olemas, siis ma viskaks hea meelega üheksa aastat vanad potid ära. Või no päris prügikasti ei raatsiks visata. Tegelikult ma hea meelega annaks need kellelegi, kes asub oma koju elama või kolib vms, et oleks esimesed nõud olemas ja ei peaks häda pärast esimesi suvalisi poest ostma. Mul on Hackmanni potid ja Fiskarsi pannid, täitsa tibens-tobens, aga no üheksa aastat. Ma väsin asjadest ära, saate aru :) Seega, luban, kui saan need punased, annan enda omad ära ja prügikasti ei lennuta!

Veits aega tagasi läks mu IMELINE kohvtiops katki. No see kaas murdus pooleks. Kukkus Hedoni lasteaia ees asfaltile ja oligi tehtud. Saada pole enam seda kuskilt nagu ma aru saan, see oli mingi Hugo Bossi kampaania, millega lõhna ostes selle kaasa sai, aga see oli aastaid tagasi ja no ilmselgelt enam kuskil pole. Küsisin oma Facebooki lehel mõni aeg tagasi, et millist topsi rahvas soovitaks, sest neid odavaid topse on mul olnud küll ja veel, üks lekib, teine ei hoia sooja, ma ei taha osta jälle sellist. Maksan siis 30€ aga saan toote, mis püsib ka natuke aega kauem kui kaks kuud.

Aga noh, naised. Ma ju päris suudan valida, millist tahaks, kui mulle kõik meeldivad. Näiteks meeldib mulle see 8eurone tops, aga ma olen täiega kahtleval seisukohal, kas see on kvaliteetne ka?

Leidsin samas ka ülimalt ägedat värvi lilla termostassi, lisaks see lilla termostass, mõnusalt ümara disainiga. Ja no vaadake seda sinist termostassi. Kuidas peaks ma suutma otsustada siis, milline võtta?

Ja kui lisada siia veel üks roosa termostass, mille ma leidsin, läheb valik veel keerulisemaks. Niiet mul on väga hea meel, kui keegi minu eest otsustab, milline on kõige minulikum ja mulle sobilikum neist :)

Ja no ma ei saa lahti sellest kellasoovist. Ma päriselt käin üle päeva vaatamas neid kellasid, ma ei tea ise ka miks – kas ma loodan, et hind langeb või et keegi ostab eest ära ja mul pole midagi taga nutta või mis mu häda on. Ma ei suuda otsustada, kas ma tahan musta Karl Lagerfeldi või roosat Michael Korsi. Ma praegu muidugi mõtlen, et kui võtta roosa kell, siis sobib see viimane roosa kohvitops – olekski otsustatud?

Peaks need kõik kolm kella ära ostma, oleks süda rahul ja meil Meelisega mõlemal uued kellad.Variant on ka see, et tellingi endale need kaks kella ja asi ants. Müün oma valge Polari maha, mis on mind viimased kaks aastat hästi teeninud, aga töötab ikka nagu uus. Ja Meelise Polari võib ka maha müüa, ta ei kanna seda :( Tal on nii palju muid kelli ja talle meeldivad fäänsimad rohkem kui see sportlik-kell. Kinkimise rõõm mul, eks.

Ja no olgem ausad, ühelgi naisel pole piisavalt ehteid. Mõni paar kõrvarõngaid mahub ikka.

Mul on mõned Marmara ehted ja natuke Eesti disaini. Ühtesid Marmarasid (neid siniseid) käin ma juba suvest saadik piilumas, mul on samasugused valged, aga sinised on nii ilusad. Samas, leiaksid ehk harvem kasutust. Uuest kollektsioonist meeldivad mulle ühed rohelised, mida saab nendele põhirõngastele lisada, aga ma ei teagi, kas need, mis Meelis mulle mõni aasta tagasi meie aastapäevaks kinkis on lihtsalt kõrvarõngad, või need base omad, mille külge saab erinevaid kulinaid lisada. Vaatasin järgi, base rõngad jah, seega, päkapikk võib vabalt need rohelised tuua :) Kuigi need on natuke pretensioonikad ja mitte igapäevased, siis.. nii ilusad ikkagi :)

Tanel Veenre on ilmselt mu Eesti lemmik kõrvarõngadisainer üldse, kuigi mul on ainult üks paar ta Earberries’eid, aga neid võiks mul olla vabalt igat värvi. Ja mulle täiega meeldivad ka ta nahkhiirtega kõrvakad, aga ma pole kindel, kui tihti need mulle kõrva jõuaksid. Nats nišikas, aga ägedad on.

Ja paar päeva tagasi nägin Kadri-Ly blogis Fabelese ehteid ja… Mulle hakkasid need täiega meeldima. Kuigi ma pole väga selline sõrmuste kandja, aga noh, äkki ma ei kanna sellepärast, et mul pole :) Tundub samasugune mix and match nagu Marmara kõrvarõngad, Pandora ja Endlessi ehted. Aga kuna kaks viimast on juba kõigil, tuleb moodne olla ja Fabelest hakata kokku ostma :)

Ma unustasin, Merje tuletas meelde, etNew Vintage By Krisskäeehet tahaks ka. Ükskõik millist, kõik on megalahedad. Eriti meeldivad vist see valge ja must.

Ja siis mingi aeg tagasi küsis keegi, et mis ma sünnipäevaks tahan. No misasja, sinna on kaks kuud aega… Aga ma mõtlesin välja selle nalja, mis ma tahan. Ma hakkan kruuse koguma. No miks ma ei või? Inimesed koguvad marke :D Mõni korjab Pandora ehteid, teine pastakaid ja kolmas jäätisemasina juppe, nagu ma just kuskil saates nägin.

Tegelikult on mulle väga-väga kaua aega meeldinud Villeroy & Bochi New Wave sari ja eriti selle kruusid. Ma pole pidanud mõislikuks neid osta, sest..  Ma ei tea. Mulle tunduvad nad nii kallid.

Samas vaatan ma praegu oma kruusi, millest ma joon, see maksis 25€, on käsitöö ja Eesti kunstniku Meru maalitud ja see on mul olnud viis aastat. Neli aastat lisaks on meil olnud kaks suurt Iitala kruusi, mis sõbranna meile jõuluks kinkis, sest tal polnud kunagi külas käies kuskilt kohvi juua :) No ja ma mõtlesin, et kui kohvimasin ka tuleb… Siis võiks ju ühe riiuli vabaks teha ja hakata koguma Villeroy & Boch kruuse, et ühel päeval oma kodus köögis seinale riputada või mis iganes. Aga ma pole ikka veel suutnud otsustada, milline kohvimasin.

Avastasin, et Villeroy & Bochil on linnade sari.

See on ju veel parem kui tavaline valge, iga inimene, kes tahab mulle kingitust teha, saab endaga seotud linna valida ja mul ei lähe iial meelest, kes kinkis. Ja no sünnipäevaks ideaalne. Pole vaja pead vaevata, mida kinkida ja.. asi tahe. Mis iganes tähtpäevaks võib mulle nüüd kruuse kinkida :)

Meelis & Hedon – meil on kõik olemas,
armastusest elab ära küll :)

Foto: Anete Toming

Foto: Anete TomingNo ka neil ei ole midagi vaja. Vist. Ma tean, et Meelis tahab ka kella. Ja kuna ma tahan Lagerfeldi, siis talle sobiks ju ka Lagerfeld (see mis seal mu pildilgi). Eelmine kord kui ma seda kellade nimekirja tegin, siis sellised ta välja valis, aga ma kella ostuni ei jõudnudki. Äkki nüüd peaks? Kuigi me lubasime ju pühalikult, et me kingitusi ei tee. Fak, elu on nii raske. Raudselt ma ei teegi ja siis tema ikka laseb üle ja siis ma mõtlen, et peaks ka ikkagi tegema midagi.. Pekki!

Hedonil on kõik olemas, pluss ma olen talle kokku ostnud viimase paari kuu jooksul korralikult nodi – IKEAst tellisin köögi, potid-pannid (oh, meil oleks ühtekad kingid), kulbid-mõlad, lisaks tellisin talle lastemõõdus pajakinda ja köögirätiku. Autoraja, et see tädi juurde jätta, et seal ka millegagi mängida oleks. Ja kuna viimase aja hitt on Teletupsud, siis tuli need ju ka tellida. Aga milleks üks, kui saab neli ja eriti kui need on -25%, eks?

Ja siis ma tellisin talle tähestikupusle Molami Stuudiost, aga selle pigem sünnipäevaks + me võitsime tänu teile iPadi (mis on endiselt kapis ja kiles, pole olnud aega näppidagi).. Ma ei teagi, ma tegelt alguses mõtlesingi selle köögi sünnaks kokku panna ja et kui hommikul ärkab on tadaaa.. Samas võime me seda vabalt 25ndal kokku panna kui Meelis jõuluvana teeb :)

Kogu see kraam on nagu nats palju üheks päevaks. No tegelt kui ära jagada, et midagi hommikul (nt köögitarvikud), midagi õhtul pere jõulupeol (autorada, see jääb nagunii sinna ja tupsud), midagi õhtul veel kodus sõprade jõulupeol (köök, et siis saame järgmisel päeval seda kokku panna), ja midagi jääb sünnipäevaks (pusle ja iPad näiteks) siis polegi nii palju :)

Okei, ainuke asi mis ma suudan välja mõelda, et tal vaja oleks on sokid. Aga need peaks olema ainult POP või Tommy Hilfieger, sest muud on täielik saast. Pärast ühte pesu on need kohe topilised ja rõvedad. POP ja TH on meie majas aga nii hästi vastu pidanud, et kuigi sisetallalt on natuke väiksed, siis kannab ta suvalt kaks aastat vanu sokke ja need näevad välja nagu uued.

Ehk siis, meil ei ole midagi vaja. Kui keegi aga ilmtingimata peab midagi meie kuuse alla tahtma panna, siis.. te teate, mida me tahame.

Kas teil on ka mingid soovid, mida te tahaks, noh, sellised nagu mul või mu sõbral, et pane pildile like – ilma milleta saaks hakkama küll, aga võiks ju olla. Postitage julgelt kommentaaridesse, äkki päkapikud loevad. Ma ise täiega loodan selle peale, hahaha :)

16 thoughts on “Kui jõuluvana oleks miljonär… Äkki ongi?

 1. Ma olen loomult üsna tolerantne inimene ja blogijate puhul on ka selline “las teevad, mis tahavad”-arusaam, siis kui mulle miski üldse närvidele käib, on need postitused alatooniga: noh, firmad, siin mu soovid, laske nüüd käia, kinkige, jõulud ju!
  Selline mangumisementaliteet on kuidagi … lame.
  PS: Fiskarsi ja Hackmani asjad on muidu tehtud kestma. Praeguse massilise ületarbimise oludes on see muidugi väga jätkusuutlik hoiak: üheksa aastat! ma olen neist ju tüdinenud!

  1. No, eks ma seda arvasingi, et seda kerjamise postituseks peetakse, aga ei, ma ei kerja. Ma võin need asjad ise osta :) Muuseas, just tellisingi endale kellad ära. Aga see selleks. Lihtsalt jõulusoovid. Ei pea keegi neid mulle saatma ega kinkima. Ja pole kunagi eeldanudki, et kellegi linkimine sajaeuroseid kingitusi tooks :)

  2. Mairi, kui sa blogijate hingeeluga nii hästi kursis oled, siis peaksid ju ometi teadma, et kogu maailmas on blogijate seas väga tavaline teha “wish list” postitusi. See ongi kohe teatud tüüpi postitus, seega mina küll siin mingit mangumist ei näe.

 2. Aga postita siis kui asjad on ostetud, et Ostsin…kui nii ostujõuline oled…või jää siis selle juurde, et oledki blogija ja soovidki tasuta. Fine miks mitte. Ausus on mõnusam kui selline veeretamine, et saaksin ju osta ka. Kui saaksid, siis ei postitaks. Igav.

  1. No aga kes ütleb, et ma ei osta. Ma kellad tellisin ära endale. Ja ei ole neid tasuta saanud. Tahad arvet näha? :D Kõik ei ole alati nii must-valge nagu tundub. Et kui blogija millestki kirjutab on kohe reklaam, või kui blogija midagi soovib on kohe koostöö soolas. Nagu me ei oleks sealjuures inimesed, et me blogijad oleme. Meil nagu kaoks osad õigused ära midagi öelda või arvata või soovida.

 3. Mind huvitab miks just need kellad Meelisele meeldisid? Otsin ise ka praegu mehele kingituseks kella..

 4. Ühinen esimese kommenteerijaga. Vaja midagi ei ole aga no tahaks seda ja seda ja seda…ja siis mangute klikke, et halastage, vaja kodu- ja reisifondi täita. Sellist asjade kummardamist ja suvalise nodi kokkukahmamist on kõrvalt nii räige vaadata, eriti kui ise liigun finantsilise vabaduse ja säästva majandamise suunas. Jah, pole minu asi teisi elama õpetada või teiste rahakotti piiluda aga olen teie pikaaegne jälgija ja mul on vist üsna hea ettekujutus teie üleüldisest rahalisest olukorrast, mistõttu selline kulutamine (või kallid soovid) eriti õõvastavalt mõjub.

  1. Oo kui põnev, et meil selline oma rahanõustaja kohe võtta on. Tahaks ka oma rahalist olukorda teada. Ehk ütled, mis seisud on?

  2. Fakt on see, et sa tarbid massiliselt üle, seda on masendav vaadata. Ma tean, et ma ei kommenteeri siin blogis pea kunagi positiivselt, üksikud korrad meenuvad, aga kahjuks pole midagi positiivset öelda.
   Iga sügis uued jõuluehted, kvaliteetsed potid-pannid vahetada välja noname kola vastu, sest ma olen tüdinud, kogu aeg on mingid asjad-asjad-asjad.
   Inimestel, nagu ilmselgelt Suzanna on ja ma ka, on tõesti valus lugeda seda massilist tarbimist. Sa võiksid endale jõuluks soovida hoopis koolitust sellest, mis meie elukeskkonnaga selle rämeda tarbimise tagajärjel juhtumas on.

  3. Ma ostan jah uusi ehteid, aga tarbin ka vanu :) Ega ma neid ära ei viska. Ma ostan natuke juurde.

   Ja muus osas.. eks elu õpetab jah :)

 5. Oeh ma tahaks just Fiskarsi potte ja panne. Sellised stiilsed musta kaanega. Täna olid Prismas -25%. Eile ostsin Villeroyst punase veini klaasid 4tk 16€.

  Jõulude eel tehakse nii palju ahvatlevaid pakkumisi. Igal pool päevapakkumised.

  Üldse sisustusasju võib mulle kinkida. Iittalat kogun ka. Mul on Iittala asju üle 50tk.

  Ja see nvbk käevõrud on ammu wishlistis.

  Unistada võib ju ikka. Mina kirjutan iga aasta alguses oma eesmärgid üles ja teen wishlisti. Nii mõnus on pärast vaadata, mis olemas on.

  Unistada võivad ka blogijad.

 6. Mina tahaks naisena ka väga uut kella, sünnipäevaks ja jõuludeks või niisama.
  Aga Emana, kes pidi lastega kodust põgenema, tahaks ma neile kolmene uusi tekke ja patju ja voodiriideid.

 7. Mina tahaks hirmsasti neid kuulsaid iitala taika kruuse. Neid tumesinise ja punasega ja valgega on vist ka.. ise osta ei raatsi, 15 euri tk. Tahaks kohe 10tk saada. Aga saaks esialgu yhegi, oleks megaõnnelik. Kohvimasin on olemas, sellepärast tahaks ilusat tassi ka.

 8. Liialt palju on jõulude eel poodides soodukaid :) noo ei saa kohe ostmata jätta :) ,kõike ju vaja,kahju,et eelarve ei luba osta nii palju või tegelt on hea,et kõike ei saa osta.
  mulle meeldib jõulu eelne aeg,on mida oodata :)

Comments are closed.