Klassikaline naine: mis auto teil on? Punane!

Ma ei ole suurem asi autospets, aga tahaks, et hommikuti autosse minnes ei näpistaks mind pakane, vaid ootaks ees mõnus soe auto. Ma olen sellest unistanud umbes sama kaua kui meil see auto on, see tähendab siis viis talve. Igal aastal ma mõtlen, kingin Meelisele isadepäevaks selle eelsoojendi või mis iganes see toode on, mis auto soojaks ajab sellel ajal kui ma toas hommikukohvi joon… Ja sinna see jääb.

Iga jumala aasta uurin ma ühelt meie sõbralt, kuule.. tahaks Meelisele üllatust teha, ja asi lõppeb sellega, et ma matan hinna pärast asja maha. No 500€+ tundub mulle liiga kallis. Sel aastal kordus sama, ühel hommikul autosse minnes oli külm ja ma lihtsalt pahvatasin Meelisele, et sitta sest üllatusest, ostame selle soojandusasja. Okei, istmesoojendus on, aga no see pole see, auto on ikka külm.

Meelis oli “mhmh, aga see megakirves”. Ma ütlesin, et kui ma pean iga hommik külmutuskappi istuma, siis see ka maksab midagi, et ma põiepõletikus kägaras voodis ei oleks… Maksku siis. Kui kallis see siis ikka saab olla, ega ta kolm tonni ei maksa ju.

Veel samal päeval otsisin ma üles oma läinudaastase vestluse ühe meie sõbraga, kus ma jälle abi palusin, et millist auto eelsoojendit ta soovitab… Hakkasin lihtsalt seda toodet guugeldama – tegemist siis sellise tootega, kui seda nii saab nimetada, et „auto kaugelt käivitamise võimalus“, mis on soodsam tegelikult ja pole vaja mingeid lisaagregaate autosse paigaldada.

Googeldasin, mis ma guugeldasin, kirjutasin neile firmadele, kes välja tulid (no tundus, et neil siis on seda toodet, eks), et.. Kuna ma usun, et minusuguseid, kes eelsoojenditest ööd ega mütsi ei jaga, on päris palju, siis oleks hea neid läbi blogi harida ja ehk olete nõus mulle step by step rääkima sellest eelsoojendus värgist, mille järgi teha valik, kuidas ma üldse tean, mis on parem, kust saab kõige paremini oma murele lahenduse jne.

Kirjadelaviini peale helistas mulle CarSeci esindaja, kes hakkas mind küsimustega pommitama – mis auto meil on, mis aasta, automaat või manuaal, kas võtmest või nupust käivituv.. Ühesõnaga, hea et ma nendele küsimustele aasta naisena vastata suutsin, sest minu meelest on meil lihtsalt punane auto.

Igaljuhul pakkus CarSeci esindaja, et meile saab paigaldada auto mootori kaugkäivituse mobiiliga. Odavam pidi olema auto enda puldiga mootorit kaugelt käivitada, aga kui auto jääb puldi tööraadiusest välja, siis mobiiliäpist auto käivitamine tundub päris khuulina, mis?

Järgmisel hommikul tuli uus kõne, et.. meie autole saab peale panna Pandora Smart Pro, mille puhul tuleb aga iga kord autost väljudes teha üks toiming, et käigukang jääks “looteasendisse” ja käsipidur peale. Ehk siis tegelikult on selle nimi vabakäik. Selgus, et kuna see seade paraku õhust ja armastusest ei toitu, vaid vajab andmesideks SIM kaarti, peame me iga kuu kolm eurot hakkama maksma :)

Aga üldiselt oli nende poolt roheline tuli – toogu me aga julgelt auto endale sobival ajal nende juurde, nemad teevad kõik toimingud ja auto on järgmisest päevast alates soe kui soovime.

Töö käib

FUNFACTS:

Äpist saab ka auto uksi avada. No näiteks oletame, et auto on kodus, aga meie mitte, no ma ei tea, oleme kasvõi kuskil reisil, helistab kuller, et tal meile pakk.. Ma ütlen, ok, pane autosse. Teen äpist uksed lahti, tema paneb paki sisse, ma panen uksed jälle lukku. Nagu isiklik pakiautomaat.

Teine hea asi, seda ma peaks küll ühele meie sõbrale soovitama – et kui pidu läheb pikale ja sa ei mäleta kuhu sa auto parkisid, siis äpp näeb täpselt, kus su auto asub.

Ja kolmas ülihea on selle asja juures see, et kui talvel soojendab ta su auto üles, siis suvel… saab selle samamoodi jahutama panna ja neli tundi rannas peesitades ei pea sa 60kraadisesse autosse keema istuma, vaid saad tulla kenasti mahajahtunud autosse leitsaku eest peitu.

Äpi vaade!

Mis edasi?

Siinkohal andsin ma Meelisele lihtsalt numbri, helista, lepi kokku, millal me auto üle timmitakse. Mina nagunii biiti ei hooma ju.

Meelis kirjutab:

Teate, vahest on mul lausa piinlik, et Leenu sellest autondust midagi ei tea, kuid samas… on see hea, sest teeb asjaajamise nii lihtsaks. Paslik on jälle meelde tuletada lugu sellest, kui mina helistan ja palun rehvivahetuse aega ning pakuti esimest aega alles nädala pärast. Viis minutit hiljem helistab Leenu ja vopsti, esimene aeg on kohe nüüd, tunni pärast. Kus on soovoliniku silmad, eksole. Aga see selleks.

Selle paigalduse kohapealt ei olegi tegelikult siin midagi väga erilist rääkida. Helistasin, leppisime kokku aja, millal ma auto viin ning selle, millal kätte saan. Arvestada tuleb kuskil 24 tunniga. Aega võtab nii paigaldus, kui ka süsteemi testimine. CarSec teenindus asub Ülemiste keskuse taga, seega saab sealt minema minna ühistranspordiga.

Tunnistan ausalt, et ma ei ole mitte kunagi süvenenud nendesse eelsoojenditesse ja kaugkäivitustesse. Seega ei olnud mul õrna aimugi, millisena ma selle auto tagasi saan. Mul polnud aimugi, mida mulle kuhu topitakse, kas saan mingi lisaseadme kuskile..? Tegelikkus:

Jah, just selline väike vidin oli minu armatuuril pärast Pandora paigaldust. Ja kõik. Okei, juhtmeid oli palju, aga ei mingit kartust, et ilgem genetaator sulle kuhugi salongi pannakse. See vidin on reaalselt väiksem kui tikutops.

Kui te ootate nüüd mingit ulme kirjeldust ja kiidusõnu, kui hea see on ja mis see kõik teeb, siis ütlen kohe ära, et muna pean ikka ise hommikul praadima ja värava peab ka Leenu lahti tegema, et ma sooja autoga saaks välja sõita.. Ma ei oska seda kirjeldada rohkem kui, et see on MUGAV.

 • Mugav, et sa saad kõike telefoni teel juhtida.
 • Mugav, et kui sa kõnnid auto poole, siis auto teeb ise uksed lahti ja sa ei pea kuskilt eraldi neid võtmeid otsima, et nuppu vajutada.
 • Mugav, et saad kenasti poekotid käes hoida, pagassi panna ja alles siis füüsilist võtit otsida.
 • Mugav, et pole muret, et kui auto võtmed on taskus ja sa eemale lähed, et auto käima jääb. Ei jää, sest teatud kauguselt lülitab seade mootori välja ning paneb uksed lukku.
 • Mugav, sest ma ei pea lillegi liigutama, et näha palju õues külma on, seda näeb äpist. Rääkimata sellest, et ma näen sealt ka salongi temperatuuri ja kütusetaset.
 • Mugav, kui näiteks olen koolitusel, auto kodus, aga tuleb kuller – ma saan telefonist uksed lahti teha, kuller paneb asjad autosse ja ma panen uksed kinni. Kasvõi Tais reisil olles.
 • Mugav, et kui Leenu kunagi load saab, siis ma saan jälgida kus ta parasjagu on. #stalker – Mõnele mehele ilmselt kasulik, kes autoga peole läheb ja hiljem ei mäleta kus maal see auto maha jäi ja kuhu. Samas kuskil suuremas parklas ehk endalegi abiks.

Lihtsalt ise olen loll, et varem seda ei paigaldanud, oleks võinud kohe esimese mõtte peale seda teha, oleks kõik need külmetamised olnud olemata.

#KOOSTÖÖ

13 thoughts on “Klassikaline naine: mis auto teil on? Punane!

 1. Omg. Ja ma olen üksik naine kes omab oma elu esimest autot. Kui ma poleks kunagi emus kõrvu lahti hoidnud oleksin ma täna jala tööle läinud. Kõigepealt sellepärast, et uksed poleks avanenud ja teiseks sellepärast, et kuradi libe on. Käisin hoopis töökaaslasel veel järgi, et ta ei peaks suvesussidega uisutama.
  Ilmselgelt lasin ma õigel ajal kõik ukse eee.. no need tihendid? ära silikoonida?
  Ühesõnaga. Täiega naljakas on minna kuskile salongi ja küsida, et kuulge, tahan et vesi esiaknalt ise ära voolaks kui sõidan ja uksed talvel kinni ei külmuks.
  Ja siis. Ostsin aknakaabitsa. Lausa kaks. Juba enne kui auto poest kätte sain. A kuhu ma need panin???
  Või siis, et millist kuradima diislit ma siis tankima pean? Ja kuidas ma saan külmuva aknapesuvedeliku sealt anumast välja? Ja hea, et ma vaatasin, et see mida ma pidasin aknapesuvedeliku anumaks on hoopis jahutusvedeliku anum.
  Tõenäoliselt olen ainus inimene maailmas, kes on reaalselt auto kasutamise juhendit lugenud.
  Selgus, et ma olen ainus, kelle auto juhendi järgi peabki teise käiguga kohalt minema. Esimene käik on selleks kui oled mäkketõusul või üliraskes olukorras maastikul.
  Igatahes. Leenu, ma mõistan sind. Mul on ka auto. Valge draakon. Või tolmukas, nagu laps ütleb.

 2. See isikliku pakiautomaadi mõte on hea, aga 1 aga on – see, pagana, kuller, tahab saada allkirja, et ta andis paki üle. Nüüd tekib järgmine ülesanne – kuidas õpetada auto allkirja andma :P

  1. Ei tegele sellega. Mul hetkel muud prioriteedid :) Ei tunne, et tahaksin end pooleks rabeleda autokooli pärast. Eelistan pärast tööd perega aega veeta, mitte autoga “sõidutunni ajal” ummikus tiksuda. Aega on selle kiire asjaga.

 3. Meie lasime ka selle aasta alguses distantskäivituse paigaldada,sest perre sündis jaanuaris väike tüdruk. Ausalt öeldes ei kujuta enam elu ilma selleta ette, nii mugav oli lihtsalt mobiilist auto soojenema panna (samal ajal soojas toas kohvi juua :D) ja alles siis oma tutika beebiga autosse ronida. Ja last riietada oli ka kohe palju lihtsam..

 4. Nagu ma kunagi kiitsin Pandorat teie ühe proovisõidu postituse all, pean ma nüüd seda kiruma minul see autot korralikult soojaks ikkagi ei tee. Istmesoojendused võivad sisse lülitatud olla, kuid Pandora äpist auto tööle pannes need ei aktiveeru. Samuti on nii, et kui istun autosse ja vajutan piduri alla, et drive sisse lükata, siis lülitab auto välja ja pean uuesti tööle panema. Ja mul tuli see Pandora Silberautost autot ostes lisana kaasa. Ning auto on ka kõige uuem omamargi mudel. Seega ei ole asi auto vanuses vms. Õnneks on mul teine auto veel ja see mind närvi ei aja

  1. Hmm.. ma ei tea, kas me saame istmesoojendusi ka sinna äppi ühendada :D Me saame salongi kütta, ma tean :D #naised

 5. Meie autole sai ka sarnane vidin pandud. Muidu kõik hea, aga kui auto on välismaal, siis see ei tööta. Pakun, et see oleneb paketist, mis autosse paigaldatud SIMil on.

 6. Mismõttes lähed peole ja ei mäleta kuhu auto jätsid? Kaine peaga ei mäleta kuhu auto jätsid? Kaubamajja minnes ikka leiaksid auto üles?

  1. No näed, kõik ei käi kaine peaga peol. Või siis on keegi kainekas, kes viib rahva edasi ja annab võtmed omanikule..

Comments are closed.