Kodus lõksus, nice!

Saate te aru, ma olen sel aastal, rõhutan AASTAL, kaks korda käinud Hedoniga poes. Vanasti ma käisin iga päev või üle päeva Krissus. Sel aastal on see võimatu! Kus kuradi kohas on sahad, kojamehed ja muidu mingid lumelükkajad?

Igaks juhuks mainin siia vahele ära, et see ei tähenda, et Hedon poleks rohkem õue saanud – ikka on, lihtsalt hoovi kelgutama või niisama värsket õhku hingama.

Ma lihtsalt ei pääse käruga mitte kuskile! Tuleb au anda meie maja kojamehele, kes on terve aia ulatuses kõnnitee piinlikult puhtaks teinud. Aga kõik muud teed kuni Tehnika tänavani on lahti lükatud labida laiuselt ja sorrimaanpeeterpaan, ma ei mahu käruga sinna ukerdama.

Variant on minna mööda auto teed, sest mul on vaja ületada paarsada meetrit ühesuunalist teed ja poleks nagu hullu, kui oleks mõni sahk, kes viitsiks selle tee puhtaks lükata. Aga ei, ma pean mingis rämedas mudrus kündma nagu mingi maanaine. Üleeile ma läksin lihtsalt käruga nii, et vedasin seda enda järel, mitte ei lükanud ees. Lihtsalt muidu see poleks sealt läbi läinud. Mingi poolde säärde lumepudru lihtsalt.

Ja siis, kui ma tahaksin minna sõiduteelt kõnniteele, on ees selline vall, et sisse astudes on see mulle poolde reide. Ja sellisest roni siis käruga üle?!

Ma ei saa aru, iga aasta tuleks see lumi maha nagu mingi mega ootamatu asi ja seda ei suudeta lihtsalt normaalselt ära likvideerida. Mis point on neid valle mulle aiaauku lükata, või kõnniteid täis kühveldada, kui selle võiks kuskile minema vedada. See lumi ei mahu siin ära. Ja kui õues on miinus üheksa, siis kas teadsite, see ei sula ka?

Ja kui ükspäev käis sahk, lükkas lihtsalt lampi räige valli meile autoväravasse ja Meelis seda siis kõrvalmaja kõnniteele kühveldas (olgu mainitud, et sealt poldud üldse lund lükatud, seal ei elagi keegi), siis lendas vastasmajast mingi eit välja, kes kukkus kraaksuma, et aga siin pargib ju Rein! Who da fak is Rein? Ja tulgu ajagu endale siis koht vabaks! Ma ei teadnudki, et linnatänaval on kellelegi isiklikud parkimiskohad ja kui sahk selle juba täis on ajanud, siis..

No ühesõnaga, kuhu me oleksime pidanud enda väravast selle lume siis ajama? Hoovi sisse? Kuhu kohta? Me peaks siis ostma reaalselt endale saha-labida ja hakkama aia äärest taha aeda seda lund lükkama, sest mujale seda lihtsalt panna pole. Kõik aiaääred on lumehunnikuid täis ja hoovis pole ruumi ollagi, sest autod tahavad ka kuskile parkida. Maja eest pool pinda on lumehunniku all.

Tegelikult ma ei teagi, mis mu vingu ja hala mõte on, lihtsalt tahtsin kirjutada, et olen kodus vangis ja saan ainult ümber maja lapsega kelgutada. Aga noh, asi seegi, laps saab värsket õhku ja põsed punaseks, aga poodi ma ikka ei pääse.

Ja kui te küsite, miks ma kelguga poodi ei lähe siis… a) esiteks ei mahuks ka see kelk osadest kohtadest üle lumevallide b) Tehnika tänaval kraabiks ma sellega ainult asfalti c) kuhu ma poes selle kelgu panen jnejne

Polegi muud kui ootan suve!

2S8A5280

37 Comments

 1. Mul tekkis selle jutu peale mõte, et ratastooli inimesed saavad ka alles kevadel välja… ajuvaba tegelik ikka, et liikuda ei ole võimalik!

 2. Ära raagi.meeletult ootan suve ju!korini sest kulmast ja lumest.votaks kergkaru laheks randa lapsega manguvaljakule-reisima !kõikjale ja lapsel hea ringi tatsata!praegu on koik tobe :) pole enam nii kaua oodata ka!Kelguga jah vaga keeruline poodi minna-kui siis autoga.

 3. Tead, ära põe. Meil Rakveres on hetkel sama lugu. Me elame linnas ühel peatänavatest, aga mitte suures paneelikas vaid väikeses majakeses, kuhu viiv tee on läbimatu. Kui veel juhtumisi sõidad madala autoga (nagu meie), siis pane valmis, et hommik algab auto väljakaevamisega ja õhtu lõpeb samuti selle tegevusega, et üleüldse oma masinat maja ette saada. Naabrinaisel on kaks pisikest põnni, üks neist vankriga liiklev ning tal sama mure. Ei autojuht, jalakäija, vankrit lükkav ema või jumal teab kes ei suuda selles pudrus liigelda! Liigu linnas kus tahes, kõikidele liiklejatele mõeldud tee pudrumudru täis. Minul sai eile kopp ette ja kirjutasin enda südamerahuks linnavalitsusse, kuigi ei imesta kui sealt ka vastust ei tule. Igatahes soovitan sul sama teha ja jõudu!

  1. Ma ei tea kuidas Rakvere inimesed talvel linnavalitsuse ette tõrvikutega karjuma ei ole läinud, sest see on ebareaalne.
   Kõnniteed, autoteed -kõik on ulme olukorras ja kui sahk teeb tööd siis lükatakse autod nii kinni, et koppa on vaja, et neid lahti kaevata!

   Jõudu ja palju kannatust sulle

 4. Täiesti küll teemaväline küsimus :D Aga sa panid kunagi omale selle nahaaluse rasestumisvastase vahendi? Oskad sa sellest nüüd rohkem rääkida ? Plusse ja miinuseid ?

 5. Jaaa, ma Tartus aga siin sama jama. Ma ei viitsi ja ei jõua kärutada. Käin poes kelguga ja kelgu panen ostukärusse :D lapse panen ka ostukârusse – istumisosasse.

 6. Suvi võiks tōesti rutem tulla, see lume situatsioon ajab mind ka nii närvi. Tahaks juba mereäärde minna pojaga :)

 7. Haapsalus sama jama. autoteed on vagusi täis, kelguga laps lihtsalt kukub ümber neid ületades, kõnniteedel on selline vahe, et kõnni jalg jala ette, ei mahu lihtsalt jalad kõrvuti astuma..

 8. Kui nii väga minna tahad,siis saad ta ju selga panna, või kandekotiga ette? Raske võibolla veidi on,aga hea trenn ju! Või mine autoga,kui ise ei sõida,siis las keegi sõidutab.

  1. Üleval keegi mainis,et kujuta ette mis olukord ratastoolis inimestel olla võib-veel hullem. Ega keegi pole kunagi rahul-mina näiteks igatsen lumes sõtkumist ja lume rookimist. Mina võin Inglismaal lumest ainult und näha. Samas saan lihtsalt poodi ja niisama jalutama minna,aga näed ikka pole rahul.

 9. Eelmine talv oligi vist 1 päev lumekirmetis maas. Ostsin lapsele suure hurraaga suusad ja ta sai nendega täpselt 1 päev suusatada :D

  1. Ikka rohkem oli, terve jaanuar kindlalt oli lumi maas, ma käisin iga päev kärutamas ja lumi oli, ma tean :)

 10. Ma nõustun sinuga , elan ise koplis ja kui ma tahan kuskile poodi liikuda nt pelgu selveri pean ma
  Sõtkuma läbi lume koos vankriga , nii et hing paelaga kaelas . Jube lihtsalt .

 11. Elan ise ka Uues Maailmas ja see on ikka täiesti kohutav, mis toimub. Ei ole normaalseid teeolusid ei autojuhtidel ega jalakäijatel. Vana-Lõuna tn ripuvad mõne maja katusel omakorda veel sellised lumekamakad, et alati käi pea kuklas ja palveta, et midagi kaela ei sajaks. Mujal kõndida ka ei ole, sest see teepool ainus, mis natukenegi lahti lükatud. Teisel pool tänavat on üldse mōeldud ei tea millega: on ülekäigurada, aga vot pärast seda suured lumehanged ja minna pole mitte kuskile mujale kui otse sõiduteele. Väga normaalne!

  Ja kui mõelda, et tuleb pluss ja miinus ja…mis siis teedest saab? Jalakäijad murravad kondid, autojuhid oma autod. Lisaks on äärmiselt “armsad” need suured lumekuhjad. Saan aru, et lund on palju ja nii edasi, aga ehk ei kuhjaks seda kokku ülekäiguradade äärde? Sest tõesõna, mind autojuht nende tagant ei näe, jälgin. Aga lapsed? Eks neilegi tuleb kümneid kordi seletada, et vaataksid hoolega, aga sealt ei anna vaadatagi ilma, et nina teele ei peaks pistma. Ma-sen-dav!

  Varem elasin südalinnas. Kusjuures seal sellist probleemi ei täheldanud. Või siis ei olnud nii palju lund, ei teagi. Aga hetkel on tõesti kaks varianti: a) loota, et midagi võetakse ette b) loota, et kevad tuleb kiiresti

  Hästi vahva positiivne kommentaar tuli. Ausalt ei ole tegelt mingi vinguv vanamutt. :)

 12. Tartus küll head puhtad kõnniteed, mõnes kohas on lumisem aga ialt poolt saab ilusti läbi.

  Mis puutub aga kelguga poes käimisesse, siis see on ülitüütu. Ja olete te märganu kui paljud lapsevanemad üldse ei vaata mis kelgul seljataga toimub. Kas laps lollitab, ronib, on üldse kelgul. Olen ise korduvalt näinud vaatepilti kus ema ise on näitek üle tee mineku kohas ise keskel ohutus saarel aga kelk tilbendab rahulikult koos lapsega sõiduteel .

  1. Ma olen üldiselt vaadanud juba mitmeid aastaid, et Tartus saadakse selle lume koristamisega kuidagi paremini hakkama. Tallinnas lihtsalt loobutakse väikeste tänavate parkimiskohtade lahti lükkamisest – küll kevadeks välja sulab (nt Kungla tn kesklinnas).

 13. mina käin oma pisikesega igapäev vankriga õues, oi kuidas ma olen tallinna kirunud, kui inimesed oma maja juurest ei tee, siis mupo kohe platsis ja trahv, aga oma maad tallinn ise teha ei suuda.
  Teisipäev pidin sadamast lauluväljakule, minema umbes 3km jalutada ehk siis max 1h arvasin ma, tegelt kulus üle 2h. Sellest teest oli umbes 300m lükatud, ma naiivne lootsin, et narva mnt ikka lükatud, aga ei 15-20 cm soppa ja vallid igalpool.
  Samas näiteks pirtal on jalgratturite ja rulluisu rada tip-top (nii Maarjamäe oma, kui ka prita promenadi oma) oleks vaid tänavad sellised, kummaline, et spordiradu jaksavad lükata, aga kõnniteed on paksud hanged.
  Aga noh mis seal ikka poodi ja lapsega välja on vaja minna ja nii ma igapäev kirun ja liigun, vähemalt on hea trenn ja võib olla suveks siis saledam keha :D

 14. irw.
  1. nõmmekana oli minu esimeseks teemaks osta korralik tankvanker, mis läks läbi igasugusest lumest. vihmavarjukas ei olnud kunagi talvel kasutuses… meil nimelt ei olegi kõnniteid :)
  2. hankisin nii pika kandelina kui rõngaslina – väga mugav oli lapse enda külge riputada ning nii sai ka mugavalt ühistransporti.

 15. Ma viskasin peale esimest lund oma Armadillo kokku ja jätsin puhkusele. Täiesti lootusetu oleks sellega kuhugi minna ja suurt käru ka ei viitsi välja ajada. Ega sellegagi seis väga parem poleks. Ma elasin ka eelmine aasta kesklinnas ja siis sain liigeldud..aga no samas lund ei sadanud ka nii palju juurde kogu aeg. Ja ma üldse ei tahaks vinguda, et nõme lumi ja talv, sest tegelikult on ju ilus ja parem, kui sopane talv, aga kurat lapsevanemana on ikka kopp ees küll, et normaalselt liikuda ei saa. Muidu kelku oleme jätnud poes kärude juurde ka ootama, aga üllatus-üllatus, Jasper vihkab ka kelku..

 16. Loen neid postitusi/artikleid jm samal teemal ja pean tõdema, et meil siin väikses Võrus seda probleemi pole. Lund on küll rohkem kui vaja, aga teed on normaalses seisukorras. Käin lapsega vabalt jalutamas (vankriga) ja pole mingit probleemi, et peaksin kusagil põlvini lumes sumpama.

  1. Ilmselt asi ongi selles, et linn väike ja aega teha.. Tallinnas on ilmselt kolm venda palgatud, kes kõike tegema peavad.. Võin kihla vedada, et tee Hundsilmani on asfaltini puhtaks kraabitud..

 17. Lapsele on see variant ilmselt parem. Ei pea poodides “jalutama” vaid saab reaalselt ka värske õhu käes ja lume sees möllata :) ja sina vast hoiad raha kokku! Kõigile midagi :D

  1. Raha on pangaarvel s*taks! Nagu reaalselt – megasääst! Täna jäi hoovis niisama kelgutades magama täiega :)

 18. Need lükkamata teed teevad küll tuska jah, aga kui sõidate ikka selle Armadilloga, siis see muidugi pole kindlasti talveks mõeldud ega ka ideaalne käru lumega talveks :)

  1. Ma arvan, et täna oleks isegi tankiga raskusi läbi lume murda :D saha peaks kärule ette kruvima :)

 19. See kommentaar on nüüd hoooopis teisest puust, aga vaatasin su suvepilti ja tekkis kohe küsimus. Nimelt, sa tundud asjalik ja nutikas naine. Kuna sul on olnd ka maovähendus ja vist ma eeldan, et kõghu ja reite peal on nahka “ülearu” siis ma küsiksin, et kui mul on laiemad puusad ja reied, siis milliseid ujumisriideid sa soovitaksid? Ma ausalt ei tahtnud kuidagi sind solvata, lihtsalt tekkus selline võimalus küsida. Et millises stiilis peaksid olema?

  Päikest

  1. Ma kannan tavalisi bikiine, aga püksid panen tagurpidi ehk tagumise osa ette, kann on ok, ja reite pärast ma ei põe.. Kõhunahk ei mahu aga bikiini esiossa ära :)

 20. Ma saan väga hästi Marimell su probleemist aru, aga see kirjutis on kirjutatud pmst ühehingetõmbega ja nii naljaks on lugeda- mure on suur.

 21. Sul on vaja midagi sellist: http://tinyurl.com/hmx4hg9
  Endal on mul minu lapsepõlve aegne seda tüüpi kelk. Küll lihtsam, s.t rattaid, jalakatet ja katust pole ja seljatugi pole ka reguleeritav, aga see-eest käib kokku salvokasuuruseks ja on nii kerge, et kui vaja üle paljaks roogitud autotee minna, haarad lihtsalt kelgu koos lapsega kaenlasse. Ja vähemalt see nõukaaegne kelk on nii kitsas, et mahub labidalaiuselt roogitud kõnniteele ilusti ära. Enda oma ma muidugi ära ei anna, aga kui hästi otsida, siis aeg-ajalt neid veel liigub.

 22. Keegi mainis siin, et vale käru sul, et nagu muidu oleks lust ja lillepidu ega ikka ei ole küll. Mul on nelja suure rattaga käru ja pean ka pealinnas konkreetselt lumepudrust läbi rammima pluss kohati on nii kitsas lumevallide tõttu, et ei olegi muudmoodi võimalik, kui tõsta käru vallist üle. Kõnniteid lihtsalt ei puhastata ka kitsekülas, kui mõne maja kojamehed paar lõiku teevad on hästi.

Comments are closed.