Koostöö, mida ma ei julgenud vastu võtta

Mulle kirjutas paar kuud tagasi üks naine, et sooviks mind kaasata ühte koostöösse – Dr Simeonsi dieeti. Sellega võtvat 40 päevaga 8-15kg alla. No kes meist alla võtta ei taha, onju? Isegi mina – olen rahul, milline ma olen, aga kui lubatakse kerget viisi alla võtta, pole küsimustki. Proovime ära. Ometi lõin ma põnnama.

Miks ma seda siis vastu ei võtnud?

40 päeva järgida täpselt mida sa sööd, mis kell ja mis koguses. See tundus hirmutav. Seda enam, et Londoni reis oli ees, et igasuguseid üritusi oli ees. Ma ei julgenud end sellega siduda. Ei tahtnud feilida. Kartsin ühesõnaga rohkem kui käsi kokku lõin. Ütlesin ära.

Nüüd kui me Londonis olime, saatis sõbranna mulle endast pildi, kus tal kleit sõna otseses mõttes seljas lotendab. ÜHEKSA kilogrammi kehakaalukaotust nelja nädalaga. Esimese nädalaga läks juba neli kilo. Loomulikult oli mu esimene küsimus, wau, kuidas?

“Dr Simeonsi dieet, 500 kalorit päevas ja ma reaalselt ei jõua toitu ära süüa!” kiitis ta. “Ma pidevalt veel õhtuti pugin, et saaks kalorid täis!”Mu sõbranna tunnistas, et reeglid on ranged, aga endal tekib megamotivatsioon seda teha. “Ma olen näinud, see kaal püsib ka pärast. Tühjakõhu tunnet pole, energiat jagub ja siganormaalselt kaal langeb.”

Ma olin suht hämmingus ja kukkusin kohe googeldama.

Mis see Dr Simeonsi dieet on?

Dr Simeonsi deet on üks efektiivsemaid ja populaarsemaid dieete, millest inimesed kevade hakul üha enam räägivad ning mille on läbinud ka poliitik ja koorijuht Laine Randjärv, kes dieedist ka Kroonika veergudel rääkis.

Enesetunne on suurepärane! Näljatunnet pole üldse! Kaal langes justkui imeväel! Need on vaid mõned hüüatused, mida inimeste suust, kes seda dieeti proovinud, kuulda võib. Hulganisti liikvel olevate edulugude seas on ka poliitik Laine Randjärv, kes kaotas antud dieediga ligikaudu kümme kilo. Dr. Simeonsi dieedi info jõudis naiseni Facebooki reklaami kaudu ja oli igati seda väärt. Laine on varemgi proovinud erinevaid dieete ja osalenud isegi paastulaagris, kuid sellist efektiivsust koges ta esmakordselt.

“Enne kui ma dieediga tegelema hakkasin, uurisin tuttavatelt arstidelt, ega see tervisele kuidagi liiga tee,” meenutab Randjärv. “Usaldust sisendas see, et dieedi taga on Prantsuse arst Albert T. W. Simeons, kes oli ametilt endokrinoloog.”Range Simeonsi dieedi ajal võib süüa päevas kõigest 500 kilokalori piires ja vaid ette nähtud toiduvalikut, milles on suur roll valkudel. Dieet kestab 40 päeva ning sellele järgneb kolmenädalane taastumisperiood. On olemas ka 23päevane lühivariant, Laine Randjärve sõnul on see hea moodus ennast vormis hoida.

Tegemist ei ole mingi monkey businessiga, kõik on Eesti Vabariigi seadustega kooskõlas, Terviseameti kontrolli all ja kogu dieedi vältel on sul oma konsultant, kes sind 24/7 toetab ja küsimustele vastab. Samas ilma Biolit graanuliteta seda dieeti ette võtta ei tohi.

Dieet, mis algab nuumamisega

Guugeldasin ja uurisin, leidsin mingi koha, et dieet hakkab nuumamisega. Uurisin sõbrannalt, et kuidas tal selle nuumaperioodiga siis on, sest leidsin, et seal ongi kirjas, et joo alkoholi, söö jäätist, ravaseid toite jne.

“Ma feilisin täiega, ma ainult sõin ja jõin alksi ja võtsin 100gr hoopis alla. Kolm päeva, suht nutune, mõtlesin, et võiks ju edasi proovida. Paar kanatiiba see tund, järgmisel burks, kolmandal pool liitrit jäätist…”Kui pool dieedist oli läbi, oli sõbranna enda üle nii uhke. “Ma lihtsalt ei usu, et ma olen päriselt ka siiani hakkama saanud! Täna on esimene päev, kus ma ei mõtle, mida ma süüa EI saa,” kirjutas ta chatti. “Vaatan end autopeeglist ja ma ei tunne ära seda suurte silmadega naist, kes sealt vastu vaatab. Täitsa võõras naine. Ei ole mina,” kirjeldas ta eufooriliselt.

Nüüd kui ta on peaaegu lõpusirgel, ütleb ta, et kõige ägedam oli selle juures otsida neid asju, kuidas toit huvitavaks teha. “Poole peal sain aru, et kui mingi asi maitseb, ei ole vaja kogu aeg uusi asju leiutada. Söö seda, mis meeldib ja korras. Täna on 34s päev, kadunud on 10 kilogrammi. Lõpus langeb kaal juba aeglasemalt, aga kuus päeva on veel aega. Samas, tulemus on juba täna väga hea. 6,7 kg veel minna soovkaaluni. See saab ikka väga äge olema kui ma selle numbri kätte saan, mis ma endale aastaid tagasi juba eesmärgiks seadsin,” rõõmustab ta ja ütleb, et kui kohe ei saa, siis sügisel teeb ühe ringi veel.

Guugeldades leidsin igasuguseid lugusid, nii ametlikult kodukalt kui foorumitest, eriti meeldis mulle ühe 43aastase naise lugu (rahvahääletusega valiti ta Dr Simeonsi dieedi Facebookis Aasta Kaalulangetajaks 2017), kes on elus proovinud kõiki dieete, alates kapsasupist ja lõpetades veredieediga. Toiminud on vaid seesama Simeonsi oma.

“Simeonsi dieeti tutvustas mulle kolm aastat tagasi minu kursusekaaslane, kes kutsus mind õhtust sööma oma õe juurde ja kinnitas, et sa ei usu, et TÕESTI on võimalik püsivalt kaalu langetada. Spordivõhikuna oli üheks oluliseks kaalukeeleks minu jaoks füüsilise trenni mittetegemise kohustus. Õhtusöök lõppes tellimuse esitamisega. Toona vabanesin ca 12 liigsest kilost. Stabiliseerimise periood jätkus kaalulangemisega kuna olin muutunud aktiivsemaks. Suurim võit oli enesekindluse kasv ja rahulolu endaga.”

Ma võtsin kinnisideeks see salapärane Sigrid üles leida. Leidsin ka. Kirjutasin talle, et kuidas nüüd on, kas kaal on sama? Või ikka tuleb tagasi?“Vaatasin oma dieedipäevikut. Täpselt aasta tagasi oli minu esimene ring lõpetatud ja olin maha raputanud 12,7 kg. Tänaseks olen kaotanud kokku 30 kg (kolm dieediringi (kaks täispikka 40-päevast ja üks lühem 23-päevane versioon). Loomulikult on olnud ka hetki kus pelgalt juustu peale vaatamisest on paar kilo juurde tulnud, kuid kiire reageerimisega olen saanud asjad jälle joonele,” kirjutas ta.

Mis juhtub pärast 40ndat päeva?

Sa ei saa kohe hakata sööma kõike nagu varem. Algab kolmenädalane faas, kus tuleb jälgida, et kaal ei kõiguks siia-sinna rohkem kui 1kg, et keha harjuks uue normaalsusega ja aju võtaks saavutatut kui uut normaalkaalu. Ei tasu muidugi unistada, et see tähendab hilisemat lõputut rämpstoidupidu, kuid kui peale dieeti toitudes arvesse võttes tervisliku toitumise põhimõtteid, on kaalu väga lihtne hoida, sest programm annab selleks vajalikud nipid kätte. “Ma olen valmis. Ootan, millal ma juustu süüa saan!” ütles mulle sõbranna, kellel on paar päeva veel jäänud ja kes reaalselt plaanib sügisel uuele ringile minna.

Nüüd mul kripeldab, et peaks ka vist ikkagi proovima. See raamat maksab ainult 7€, kus kirjas kõik põhitõed ja kuna mu sõbranna on asja edukalt läbi teinud, saaks selle dieedipaketi 72 euroga, sest mulle pakuti koostööd pakkudes ka sooduskoodi “marimell20”. Ma ei tea, ma nii kahe vahel. Praegu samas mingeid reise ees pole, savi, prooviks ära teha. Ma kardangi, et kui ala pooleli jätan, siis võtan kohe topelt juurde vms.

Kas tead kedagi, kes on Dr Simeonsi dieeti teinud, mis temast saanud on, kas kaal tuli topelt tagasi või ongi püsima jäänud?Paneme koos pekid rajale? See 10 kilogrammi oleks täpselt mulle vajalik kaalulangus :) Teiseks juuniks pruuniks, ptüi, st peeneks.

“Julgen dieeti sajaprotsendiliselt soovitada ja alustajatele ütlen, et dieedi pidamine algab kõigepealt peast. Kui oled oma mõtes selleks valmis, siis ülejäänu on juba vormistamise küsimus. Mina kindlat kaalunumbrit endale eesmärgiks ei seadnud ning tundisn rõõmu iga kaotatud kilo üle,” ütles mulle Sigrid.

Mis teeme siis, lähme üheskoos dieedile?

#KOOSTÖÖ

90 thoughts on “Koostöö, mida ma ei julgenud vastu võtta

 1. On tuttavaid, kes selle läbinud. On palju kaotanud ja on kindlasti püsima jäänud.
  Olen ise selle dieedi peale väga kaua môelnud… pakub huvi.

 2. Tahaks väga proovida ja olen ka nii palju head kuulnud aga hind on krõbe.. see on tagasi hoidnud seda proovimist. :/

 3. Jah, mu sõbranna võttis ka enda pulmadeks eelmisel suvel 12 kg alla 40 päevaga. Ja tänaseks on ta +16 kg juurde võtnud. Mõtle loogiliselt, päevas 500kcl süüed langebki kaal, aga tuleb täpselt sama kenasti tagasi kui alkot, magusat või süsivesikuterohket sööki sööd. Kas loogiliselt ei oska möelda? See ongi surnud ring, pead seda dieeti 40p, võtad oma kg maha ja siis kogud uuesti selga need ja siis uuesti pead dieeti jne jne jne.
  Seega su sisetunne ei valeta, see on jamps.

  1. ei ütleks, et jamps. sõltub ikka endast, KUI hakata pärast dieeti jälle vanaviisi (ohtralt) sööma-jooma, tuleb muidugi kõik tagasi. aga siin ei ole asi dieedis, vaid inimese peas.

   mina ja mõned mu pereliikmed oleme selle dieedi läbi teinud ja tõesti, töötab suurepäraselt, eriti keeruline ei ole samuti. ainult siis tekkisid isud, kui a la tööl kellelgi sünnipäev oli ja palju head-paremat kohale tassiti. kodus endal ahvatlusi ei hoidnud, seega eelistasin dieedi ajal turvaliselt koduseinte vahel vahtida ja vältida igasugu pidusid jms :D

   ja mul läks 23päevase versiooniga üle 10 kilo maha. muidugi, olen noor inimene ja mul kaobki kaal üsna kergesti, kui end kokku võtan. aga motti ega viitsimist mul tõesti ei olnud, siis mõtlesingi, et äkki selle dieediga saan nii 10 kilo kiiresti alla, misjärel tekib ka mott, et siis hiljem omal käel edasi minna. mu plaan töötas ja ma ausalt ka soovitan väga! :) nii hea kerge on olla ja tagasi mõeldes ei olnud see dieet midagi nii hullu, see aeg läheb ka täiega kiiresti, et ei saa arugi, kui juba dieediperiood läbi ja uus välimus/enesetunne on ausalt kah väärt seda natukest aega toitumise piiramist.

  2. Peale seda pead ikka jälgima ka mida suhu paned :) mitte ei naase vana toitumise peale tagasi.

  3. Hmm, mul tekib küsimus, kas siis ise ei oska see inimene arvata, et kui naaseb oma vanade toitumisharjumuste juurde (mis omal ajal “aitas” kaalus juurde võtta), tulebki kaal tagasi?! Loomulikult sa pead muutma oma toitumisharjumusi, muud moodi ei ole kaalu võimalik säilitada!

 4. Mu ema tegi seda ka ja on küll veidi tagasi tulnud kaalu, aga kindlasti mitte sama palju nagu kaotas. Paar kilo ehk. Ags muutus selle dieediga oli ikka märgatav!

 5. No kui see 40 päeva +3 nädalat sulle ei õpeta, millised valikud on tervislikud, siis ilmselgelt ei aitaks sind miski. Tegelikkuses peaks kahe kuuga tekkima ikkagi teadmine, et mida süüa ja mida mitte.

 6. Heh, mul ka hetkel 33s päev käsil ja 9 kg kadunud :) Kõik algab tõepoolest mõtlemisest selle dieedi läbimisel, enda vastu tuleb väga karm olla. Loomulikult on õige, et kui pärast dieeti hakkad rasvaseid toite sööma, alkoholi meeletult jooma jne, siis tuleb kaal tagasi. Aga minu meelest paneb see dieet mõtlema ja tundma, et ma tahangi tervislikumalt süüa, hea ja ilus on olla ju ;) Ausalt mul isegi ei isuta mingisugused rasvased head toidud, mis tavapäraselt maitsesid, sest isegi kui tunned vahel et kõht on tühi, siis hakkad etteantud toitu sööma ja kõht on 1 ampsuga täis, ülejäänud punnitad sisse :D

 7. ‘ma olen oma kehaga nii rahul, ma ei taha olla see rõve anokast kiitsakast 55-kilone, ma olen oma 65ga nii rahul’

  *pakutakse raha*

  ‘See 10 kilogrammi oleks täpselt mulle vajalik kaalulangus’

  1. Ma olen hetkel 68, seega 58 pole 55 :) Aga üldiselt ma olengi rahul, mu jaoks pole kaalunumber oluline. Mu sõbrad hindavad mind, mitte mu kaalu. Samas kui ma pulmapilte vaatan, päris ilus, mis :) Seal ma olen 57 ma arvan. Niiet oleks lihtsalt veel ilusam kui praegu :)

 8. Paar aastat tagasi võtsin mina ja täditütar korraga palju alla , mina hakkasin toituma normaaselt ja jalutama, täditütar läks lihtsalt oma elu peale ja tööle. Kaal kukkus mõlemal kolinal ja siis tädi tegi kadedusest 2 korda seda.
  Võttis alla kahe korra peale 25 kilo , paar kuud püsis aga nüüd juures 30+ kilo ja seedimine täiesti pekkis. Viimased pool aastat käib trennis ja toitumiskava ja alla saanud 3 kilo. Treener kahtlustab, et selle dieediga tegi endale karuteene ja lihtsalt keeras organismi pekki.
  See dieet ajab ikka natukene peast soojaks inimese ja jäebki lõpuks külge see ” kas ma võin seda süüa? ”

  10 kilo saab tervislikumalt ka alla kui sul tõesti soov ja iseloomu on. Lõpeta see pool valmistoidu söömine, woldist tellimine, kokteilide/veini limpsimine ja lihtsalt liiguta ennast rohkem ja joo vett. Selle tunnikese jalutamiseks sa leiad päevas küll.

  1. +1
   Blogi ja Insta järgi annab aimu küll teie toidulauast ja kui niksid näksid, tasuta kohupiimakreem ja see wolt ära lõpetada ning 10 000 sammu päevas aktiivsust lisada, siis sulavad need 10 kilo sul pigem iseenesest.

   Selle salatijutu võid ka endale jätta, enamike söögikohtade salatid on kalorite järgi sama rammusad kui nii mõnigi praad. Puhas enesepettus. Tervislik toitumine ei ole ju iseenesest midagi keerulist, tuleb ainult veidi rohkem mõelda ja end liigutada. Igasugused poolfabrikaadid minu meelest sinna alla ei kuulu, pelmeenid ja frikadellid jne poest osta on mu meelest puhas laiskus ja peaks olema ikka äärmine erandolukord. Sõin selliseid asju viimati tudengina, ise tehtu on lihtsalt kordades parem ja no ajaline lisakulu on tegelt puhas nali ju, mõlemaid annab ka edukalt nö ette teha ja siis kiiremal ajal hea sügavkülmast võtta.

   Alkohol ja magusad koksid on muidugi kindel ei, eriti kui sinna juurde vaagnatäis juustu ja sinki on vaja õgida.

  2. Vot Krissssi kommentaar ongi puhas kuld. Täpselt nii ongi ja midagi selle vastu öeldes, petad lihtsalt iseennast. Kui sööd rohkem, kui ära kulutad, siis kaal kuidagi langeda ei saa ja punkt.

 9. Mul praegu teevad seda kolm sõbrantsi, sest üks tegi ennem ja oli väga rahul. Samas mul on sõbranna, kes tegi seda pool aastat tagasi ja oli ka megarahul ja on hetkel minusilmis palju pontsakam, kui enne dieedi alustamist. Seega minul erilist usku sellesse ei ole. Dieet on ajutine, teed- langetad ja võtad juurde. Muuta tuleb elustiili, veidi toitumist (piirata alksi ja magusat) ja liikuda rohkem. Ja mis peamine – ise peab tahtma seda. Kui teha asju sellepärast, et teised ka teevad, siis see feilib.

 10. Mina tahan teada mida süüa 500kcal eest ja kõht on nii täis, et üle ajab?? Mul sugulane ka tegi selle läbi, mu arust järas ainult õuna ja kapsast.

  1. haha, kapsast võib ka ju kõhu täis saada?
   aga ma ei teagi, mis see menüü täpselt seal on. valgurikas sain aru.

  2. Üks saja grammine šoks ja valma :D

   Ei..tegelt..inimesed, kes te siin kõik kommite, kas te olete reaalsed? Nii palju tagasisidet…

  3. Mina olen selle läbi teinud kaotasin 23 päevaga 10 kg ja olen jälginid,mida söön. Pean tunnistama,et jõulud na pikad pühad tõid ikka 1,5-2kg tagasi aga muidu püsib hästi. Seal tohib süüa rohelist salatit, kurki,tomatit,lillkapsast, kanafileed, veiseliha,tuunikala,krevette,õuna, maasikaid ja suht sellega see menüü ka piirdub ;) rasva ei tohi kuskil olla ka lihad tuleb töödeda ilma rasvata,isegi näokreemid palutakse üle vaadata :) midagi võimatut ei ole ja täitsa toimib,mugav veebipäevik ka kasutada :)

  4. Ei ole ainult kapsas. Süüa saad valget kala,kana fileed,köögivilju,puuvilju. Pead jälgima ainult koguseid ja mida koos süüa.Menüüd on ette antud,koos cal. arvestusega.Kõik on väga lihtsaks tehtud.Minul on täna neljas dieedi päev.Kolme päevaga kaotasin 2,3 kg.Mõtlen,et kui ma saaks maha 10 kg.on hästi ja edaspidi söön kõike ,kuid jälgin mida ja millal.Minu teada naised võivad päevas süüa 1500cal.,muidugi oleneb Sinu päeva aktiivsusest.Igatahes olen praegu väga rahul.

 11. Mul on kõik asjad tellitud ja ootamas – kuidagi ei jõua ainult raamatu läbi lugemiseni/töötamiseni. Tahaks see ndl pihta siiski hakata. Ema on teinud läbi 2 ringi ja asi toimib, kaal püsib. Peale esimest ringi tuli aastaga tagasi 3kg, nüüd sai teise ringi lõpuni, hetkel ei teagi täpselt, palju ta nüüd alla võttis.
  Peamine asi, mida meeles tuleks ilmselt pidada on see, et peale dieeti ei saa vanade harjumuste juurde naasta, nende tõttu see ülekaal ju tekkiski.

 12. Olen ka teinud seda ja enam ei teeks iial. Tegin kaks korda seda 23 päevast. Eks jah.. Kaotasin 23 päevaga umbes 6 kilo, aga see tuli peale dieedi lõppu hiljemalt poole aastaga tagasi. Ja ma vannun, et ma ei hakanud sööma kohe ebatervislikult vaid jälgisin kenasti, et mida sõin. Teisel korral proovisin uuesti ja sama lugu. Vist lõpetuseks jäigi -2 kilo selle kõige pulliga. Aasta hiljem alustasin lihtsalt sellise asjaga, et ei söönud nisujahu ja suhkrut ning liikusin päevas kindlasti vähemalt 10 000 sammu. Elan Tallinnas ja vahemaad suht pikad ning kui päevas kõndisin tööle ja tagasi jala siis oli kiirelt soovitud sammud täis. Ning kaal aina langes ja langes ning kõik jäi ilusti püsima ka aasta hiljem. :) Võtsin 4-5 kuuga lihtsalt oma toidulauda jälgides kaalust alla umbes 8-9 kilo ning samuti ei keelanud endal süüa ka häid asju mõnel korral nädalas. Soovitan igal juhul lihtsalt liikuda rohkem ja jälgida oma toitumist ning mis on põhiline.. See on tervislik! Simeonsi dieet on lihtsalt puhas näljutamine, pärast tuleb kõik tagasi ja ma ei usu, et organismile meeldib ka selline paastuperiood…

 13. Kuule, sa ajad ikka nii vastuolulist juttu. Alles rääkisid, kuidas sa ei tahaks enam kunagi 56 olla ja nüüd tahad järsku 58 olla (2 kg teeb sellise suure vahe sisse ju!), kui selle eest raha pakutakse.

  Ma ei tea, mingid põhimõtted võiks inimesel ju elus olla, mitte nii, et kust tuuleke, sealt meeleke.

  1. Ma ei ole öeld, et ma ei taha olla, vaid et see pole minu jaoks oluline. Mul jumala savi palju ma kaalun, 57, 67, 77.. Ja ma ütlen veelkord.. Ma ei ole seda dieeti teinud. Llihtsalt pildil meeldin ma ka endale 57sena rohkem kui praegu. Aga samas ma ei nuta patja selle pärast.

  2. Olen teinud mitu ringi nii 40- kui ka 23-päevast. Võtsin alla 10 kg ja see ei olnud raske. Tühja kõhtu tõepoolest ei kannata, sest portsjonid on suured. See on parim viis kiireks alla võtmiseks, näiteks kui on ees mingi tähtis sündmus. (pulmad vm). Minu tuttavatest on seda teinud mitmed ja kõik nad on oluliselt kõhnunud. Rekord 30 kg kahe ringiga. Nüüd “aga”-d : kõigist eelpoolmainitud dieeditajatest ei ole keegi suutnud saavutatut hoida üle ühe kuu. Kui oled 40 päeva toitunud ainult köögiviljast ja kanast-kalast, siis on sul meeletu isu kõige rammusa ja magusa järele. Alla võtmine on lihtne, aga tulemuse hoidmine pole nõrkadele. Ma ei ütle, et see on võimatu, aga hullult raske ja kellel on iseloomu, siis palun väga, toimib.

  3. tsiteerin sinu enda blogipostitust:
   “kuigi KMI järgi võiks see veel paar kilo väiksem olla, ei tahaks ma sellest enam vähem kaaluda, sest 56-57kg juures nägin ma juba natuke haiglane välja, eriti siis kui ma pildil ei poseerinud.”

  4. ma pole seda väitnud. ometi oled sina väitnud, et sa näed 56-57 kilo juures haiglane välja, aga samas meeldid endale 57 kilo juures rohkem kui praegu. make up your mind, ja ära vääna enda sõnasid “aga ma mõtlesin seda nii”. kirjutasid teistmoodi.

  5. Mida iganes. Kui mulle täna piima juurviljasupp ei meeldi ja ma homme juhuslikult megahead saan, siis pean ikka eluaeg vihkama kuna mulle kunagi ei meeldinud?

   Jah, sellel ühel pildil olengi nagu nälginud vang, aga ma ei tunne end ka täna halvasti. Mul savi palju ma kaalun. Aga pulmapiltidel olin ikkagi püss, tee või tina :D

 14. Hea oleks, kui see#koostöö oleks vähe nähtavamal kohal. Hetkel jääb mulje nagu oleksid soovitanud ikkagi ilma koostööd tegemata.

 15. Kui see nüüd reklaamartikkel ei olnud, siis mis see oli? Sisuturundus ilma reklaamita?

 16. Peale Londonis raha tuulutamist peab kõik koostöö pakkumised vastu võtma, raha ei haise :)))

  1. See ilmselt tähendab, et terviseamet on selle heaks kiitnud, et nad seda müüa saavad sellisel kujul. Seal taga on ju toitumisnõustajad, kes sind ka igakülgselt toetavad jne Ma ei oska täpsemalt öelda, oletan. Pole ise seda dieeti teinud.

 17. Pole teemasse, aga see fakt, et sa sellest kirjutad, on ju selgelt koostöö. Isegi mingi väike hashtag on su pildil näha (teised juhtisid sellele tähelepanu). Vaata, eetika on üks naljakas asi. Seda ei tehta selleks, et sa saaksid öelda, et sa oled formaalselt kõik kriteeriumid täitnud. Nagu hetkel – jah paned fondisuuruseks 1 ja pildile alla nurka #koostöö. Ja siis ütled, et noh, oma viga, et te ei näinud, ma ju panin kirja. See lihtsalt ei käi nii :) Aga ilmselt selleks, et aru saada, mis on eetiline, peab olema inimeses endas ka mingi eetiline joon.. see ütleb juba palju :)

  Muidu selline dieet ei tundu tervislik. Pigem ikka teha trenni ja normilt toituda, küll siis kaal ka langeb. Ja tõesti, ega kõiki asju saa ka blogis propageerida.. või noh, siin blogis vist saab?

  1. Sa paned ju selle teksti pildi peale pilditöötlusprogrammis. Seal võib tõesti font 30 olla, aga ka pilt täisresolutsioonis palju suurem kui see, mis su blogisse jõuab. Nii, nagu suurest pildist saab blogis väike, väheneb ka tekst. Lisaks on eriti loll panna valge tekst kirju tausta peale. Jätab tõesti mulje, nagu tahaksid lugejaid petta.

  2. See võib ka fondis 100 olla, aga kui see välja ei paista, siis pole see fondi number ju oluline!

  1. Ma ei ole seda kuskil väitnud, et see ei ole reklaampostitus. Ma kirjutasin, et ma ei võtnud seda koostööd vastu, st ei julgenud seda dieeti teha.

  2. Ma jagan ka natuke oma mõtteid sel teemal. Siin ongi ju sõnastuse küsimus. Kui kirjutad pealkirjas, et ei võtnud vastu koostööd aga esimese pildi peal kohe #koostöö (kuigi tõesti, see font on väike ja eesmärki ei täida juhul kui tahate tõesti nähtavalt märgistada, kui teie eesmärk ongi kära tekitada, siis see täitus 100%, küll aga vähendab kahjuks kindlasti osade valdkondade turundusinimeste usaldust, mis peaks teile oluline olema). Siinkohal peaksite ehk mõtlema sellele, et juhul kui kliendi pakutud koostööst küll loobusite aga olete valmis kirjutama postituse või nö artikli, et ikkagi antud teemat tutvustada, võiksite leida mingi muu viisi postitust märgistada, ala #reklaamartikkel vms. Lihtsalt selleks, et vältida lugejate pahameelt. Olete ju ka ise loonud agentuuri, mis minu meelest võiks olla väga edukas, aga kui teete selliseid prohmakaid siis jääte lõpuks ilma nii blogijatest kui klientidest, kelle tooted/teenused ja nendest rääkimised on rohkem väärt. Olete ju ise valinud selle, et tahate koondada ja olla sild blogijate ja ettevõtete vahel ja sellega ka kaasneb teatav vastutus olla mingis mõttes eeskujuks ja rajanäitajaks, et blogipostituste või videote eest oldaks valmis maksma rohkem. Ma saan ka aru, et antud ettevõte sai hetkel kindlasti hetkel väga suure voolu kodulehele ja kindlasti palju uusi kliente, aga kui paljud ettevõtted tegelikult sellist kahtlase väärtusega kajastust online tahavad?

 18. Eh, jah…. nii üliväga lootsin, et saan millestki valesti aru, et Sul on mingi õigustus või põhjendus. Et inimene ei saa ju niimoodi oma lugejatele suu ja silma sisse valetada…. olgugi, et pealkiri ütles ühte ja kogu postitus ise teist…ma ei tea, sa vist ise mõtled, et oled jube kaval ja kui lugeja on naiivne, siis on see lugeja oma viga? Minu viga on tõesti see, eeldan inimesest esmalt head…poleks Malluka blogi kommentaare lugenud, polekski teada saanud, et Sa oma lugejaid ikka eriliselt sajaprotsendiliselt ninapidi vedada tahad… jah, see ongi Sinu ja Mallu vahe… täna oli viimane päev, mil Su blogi külastasin. Tühja mul sellest dieedist. Sa lihtsalt ei ole usaldusväärne.

  1. Keda ma ninapidi vean, või kus ma valetan? Ütlen ausalt, et ma ei julgenud seda vastu võtta. Nii oligi. Ma ei võtnud seda vastu, dieeti teinud ei ole, raamatut näinud ei ole, programmist tean põgusalt, mida sõbrannalt kuulsin või googlest lugesin.

 19. Koostöö võtsid vastu, dieeti ei teinud. Aga vahet pole, Sa ajad nagunii oma joru. Nagu keegi juba ütles, kui inimeses endas eetika alget ei ole, no siis ei ole. Reklaampostitus jääb reklaampostituseks ja reklaampostitus on koostöö, mille Sa vastu võtsid.

 20. Tere,
  Minul lõppes eile dieet, tegin 40 päeva ja kaotasin 10,5kg. Lõpusirgel hakkasin natuke patustama ( oli palju sünnipäevasid), aga samas olen enda üle väga uhke ja kindlasti teen veel ühe ringi!
  Olen aus ja ütlen, et see oli väga raske. Ma ei söö paljusid asju ja minu jaoks oli menüü pm kogu see 40 päeva sama. Väga üksluine! Kui patustasin, siis järgmine päev oli mul õunapäev ja see mulle isegi meeldis.
  Müts maha kõigi ees, kes on selle läbi teinud! See on raske, aga see on ka seda väärt!

 21. Mida küll sellise salakavalusega saavutada püütakse. Ja selline inimene juhib blogiagentuuri ja rajab omast arust silda ettevõtjate ja blogijate vahele. Pole sõnu.

 22. Kas see sõbrannagi olemas on, teist võib täitsa oodata, et lähete raha nimel lausvaletamiseni ja mõtlete sobiva jutu vastavalt teenusele/tootele lihtsalt juurde. Täiesti naeruväärne.

  1. Ma ei hakka ometi siia sõbranna chati screene panema, et teile midagi tõestada. Ma ei olekski sellest kirjutanud kui sõbranna poleks vaimustunud ja uuesti selle dieedi juurde tagasi tulnud. Mul juba oli meelest läinud see pakkumine, millele ma eitavalt vastasin.

   Tegelikult see on haigelt naljakas, kuidas asjad mis päriselt juhtuvad ja on, nagu see, et mu sõber töötab Polven Foodsis ja tõi mulle kondenspiima, see oligi reaalne sõber, minu oma ja tõigi kondenspiima.. Aga ei, kuna nad tegid mõne blogijaga veel koostööd, siis ma raudselt valetasin :D Nagu praegu see sõbranna keiss, ei saa ju olla tõsi. Aga näed, on!

 23. Täitsa pekkis, kas sa nagu tõesti pead lugejaid lollideks??
  Või oled sa ise nii loll?
  Palun seleta : Koostöö, mida ma ei julgenud vastu võtta!
  Pildi all: #koostöö

  ????

  Siis ju on antud postitus sündinud koostööst selle firmaga!
  Jeebus millised haiged blogijad te olete…. äkki paneksite juba oma blogi kinni.

  1. Mõtlesin sellele. Aga ei pane. Teen mis tahan :) Õnneks on positiivsust rohkem kui viis sapipritsijat, kes mu ellu nagunii reaalselt ei kuulu :)

 24. Ma olen enam kui kindel, et enamik sellest ei ole isegi sinu kirjutatud, sest see jutt pole üldse sinu stiilgi. Samuti pole sinu stiil nii väga uurida asja, mis sind nagunii ei huvita (“Ma võtsin kinnisideeks see salapärane Sigrid üles leida.” – oh, please!). Väidan, et kogu see “sõbranna” jutt jne on toote turustajate valmistekst, millele sa oled heal juhul paar lõiku juurde kirjutanud. Väga madal ühesõnaga.

  1. Ei ole. Täitsa minu oma. Näed, oskan ka teistmoodi kirjutada kui ainult ämbrid ja pärlid. Sõbranna on ka päris. Mõned osad jah, on googeldades leitud ja paar tsitaati sealt sisse pandud. Aga suures plaanis minu tekst. Nagu see oleks mingi elu esimene asi mul kirjutada :D

  2. Kallis Lily. Nii uskumatu .kui see ka poleks. Maailm on vàike,sest ehkki ma ise Mari-Leeni ei tea, tean ometigi seda sõbrannat, kes ausalt tegi selle dieedi läbi. Ja täitsa ausalt, ta on olemas. Aga kas te lugejad sellele ei mõtle, et inimestel on ka oma privaatsus. Kas see dieedipostitus siin tunduks teile usutavam, kui see sõbranna ennast ka siin avalikuks teeks???

 25. Ai ma kommenteerin veel. Ma hästi ei saa aru nendest, kes siin virisevad midagi koostöö teemal. No ja kui tegigi? Olete te nii mõjutatavad, et kuulate suud lahti ja teete kõike mida silm loeb ja kõrv kuuleb? Mallukat võrdluseks tuua on muidugi hea. Ei ole tema ka nii süütu, sest kohati aint reklaami sealt viimaselajal tulebki. Mis on tegelt okei. Lihtsalt ei loe tärniga postitusi, kui ei viitsi. Sama käib ka Marimelli blogiga, kui ei kõneta, siis ei kõneta. Mu poolest võivad nad kosmosega ka koostööd teha ja väita, et kuu on juustust. Ma võtan selle teadmiseks (kui üldse) ja elan edasi. Aga, et sel teemal siis nüüd viriseda jälle on vaja ja dramaatiliselt teavitada, et eetilisust pole ja viimane päev lugeda.. suur kaotus, suur kaotus… oeh! Koomikud :D

 26. Ma olen teinud mitu ringi S. dieeti. Mõikab väga hästi, kui ka pärast 40. päeva õigesti jätkad. Ma olen alla võtnud 28 kilo, tagasi tulnud dieetide vahel kokku 15kg, kui ennast täitsa käest olen lasknud. Aga iga ringiga -10 umbes ja tagasi 2-3kg.
  Mulle väga meeldib, et diiedil on oma foorum, retseptid ja nõustaja, kes su teekonnal silma peal hoiab ja nõustab/põhitõdesid meelde tuletab vahepeal.
  Nälgimine on see tõesti, aga umbes 5. päevast harjub keha ära ja söögiisu kaob sootuks. Terad ikka aitavad. Just mõtlen, et teeks nüüd vastu suve uuesti. Kui Sa terad said, aga ei kasuta, siis ma ostaks hea meelega ära ;)

  1. Ei ole mul mingeid terasid ega raamatuid. Ma ei julgenud teha, seega sinnapaika see jäi.. Aga ma mõtlen ikka veel, et kas proovida või mitte. Nüüd on see, et kui teen, saan kohe sõimu, et ikka tegi seda koostööd! :D

  2. No aga tee siis endale … enda jaoks. Kui oled huvitatud, osta materjalid ise välja. Selle postitusega on paratamatult tulnud mõru maik teie vahelisele võimalikule koostööle :)

 27. No olgem ausad, su pealkiri ju valetab – kirjutad, et ei julgenud koostööd vastu võtta, kuid sa ju võtsid. See, et sa dieeti ei teinud, ei tähenda, et sa koostööd vastu ei võtnud MIDA ÜTLEB SU POSTITUSE PEALKIRI.

  Aga samamoodi kasutasid oma lugejaid ära ka varem, näiteks kui kirjutasid pika postituse väga kirgi üleskütval teemal ning järgmine päev postituse küll ära kustutasid kui selle suunasid mingile sooduspakkumise lehele – nagu ma tean, küll mida te siit otsite aga andke parem mulle klikke, et saan ettevõtetele näidata, et vaadake kui palju seda klikiti, niiet makske aga makske ja saate ka oma nime kirja, kuigi tegelikult kedagi su koodid ei huvitanud. See ju on täielik lugejate ära kasutamine.

  Aga no ju siis kuidagi on vaja ju leib lauale tuua, aga lihtsalt seda saab ka palju ilusamini teha, mitte selline susserdis olles :)

  1. Ei saa hetkel su loogikast aru. Mis ettevõtetele ma mida näitan, et klikiti? Sooduskoodide lehte? :D Naljatilk. Kui sa ei tea, kuidas asjad käivad, siis palun ole parem vait :)

  2. Aga miks siis on nii, et kui klikkida sellele artiklile “Ah, mis ma ikka seletan”, siis ei vii mitte artiklini, vaid suunab – https://marimell.eu/sooduskoodid/ ?
   Juhul kui see on eksitus, siis on see ju hõlpsasti parandatav :)

   Jään ootama.

  3. See postitus ongi sinna suunatud. Aga ma ei näita neid klikke kellelegi, milleks? Ma üldiselt ei saa sooduskoodidest midagi (va Wolt, airbnb ja booking), teie saate soodukat, mitte mina.

 28. Rääkides Dr. Simeonsi dieedist otsustasin ka enda edulugu rääkida. Antud juhul pole ma oma kaalulangus lugu varem jaganud, kuna ei soovi tähelepanu. Minu kaalulangetamise teekond sai alguse aastal 2015, kui nägin ees kaalunumbrit 89. Pikkust on mul 172cm ja see kaalunumber ei olnud kohe kuidagi ilus. Alustasime elukaaslasega kõigepealt Erik Orgu toitumiskava, mida tegime edukalt tõusude ja mõõnadega umbes pool aastat. Iga õhtu kokkasime köögis 2-3tundi, et teha õhtusöök ja järgmise päeva kraam. Kõik see oli väga kurnav, lisaks ka üsna kulukas. Kaal küll tasapisi langes aga üsna pea sai selgeks, et kaal püsis/langes ainult pingsalt kava jälgides ning eluaeg karbitoite me ka süüa ei soovi. Oma ülikooli aegselt kursusekaaslaselt/sõbrannalt sain infot Dr.Simeonsi dieedi kohta. Olin alguses küll üsna umbusklik aga otsustasime elukaaslasega siiski dieeti proovida. Esimest Simeonsi dieeti alustades kaalusin 86.8kg. Tänaseks olen saavutanud kaalunumbriks 61kg. Lisan, et olen 3.aasta jooksul läbi teinud 6 dieeti, lõpetades just viimase. Igakord olen teinud dieeti umbes 38-39 päeva. Peale dieeti on lisandunud aja jooksul mõned kilod aga üldiselt on kaal pidanud. Minul on ühe dieedi jooksul langenud kaal 7-8kg, mitte rohkem. Kindlasti suurematel inimestel on ka kaalukaotus suurem. Leian, et see dieet ei sobi kõigile, kuna kindlasti on vaja dieedi läbimiseks kindlat meelt ja järjepidavust. Mulle meeldib dieedi juures, et see on äärmiselt lihtne ja väga soodne, võrreldes toitumiskavaga. Leian, et pigem teen aastas korra Dr.Simeonsi dieeti ja puhastan keha, kui jälgin igapäevaselt toitumiskava. Igapäevase söögi tegemisel jälgime põhimõtteid ja teadmisi, mille saime Erik Orgu toitumiskava läbides, kuid järge ajame ainult Dr.Simeonsi dieeti tehes ning seda ainult 40päeva. Praeguseks on Dr.Simeonsi dieeti proovinud ka mõned meie lähedased, kes on samuti saavutanud tänu Dr.Simeonsi dieedile enda eesmärgid. Kaalu säilitamine sõltub aga igast inimesest endast, mõistlikult kõike süües ja liikudes püsib kaal kenasti.
  Olge rõõmsad ja nautige kevadet!

 29. Ütlen ausalt, et mina ei saa üldse aru mis vahet siin on, kas on postitusel juures et reklaam ja koostöö või ei ole? Miks see kedagi üldse häirima peaks? Lihtsalt imestan, kui paljud ennast lausa isiklikult puudutatuna tunnevad selle pärast.. Jahutakse mingist EETIKAST?! Eetika valdkond hõlmab ikka hoopis midagi muud siin maailmas, ma leian.. Ma tõesti ei saa aru, inimese oma blogi- kirjutab mida tahab, millest tahab, millal tahab ja vormistab seda kuidas tahab! Mis annab kellelegi õiguse tulla siia etteheiteid tegema?! Blogi on nagu inimese kodu, ainult et veebikodu. Kas keegi teist läheks kellegi koju nõudma et kuule, ma näen et sul on uus tapeet- miks sul pole silti juures palju maksid ja kust ostsid või äkki keegi kinkis koguni? Absurdne lihtsalt :D

  1. Marge kommentaar võttis mul sõnad suust. Ma pole ka aru saanud, miks osad nii leili lähevad oma koostöö mainimisega. Saage üle, elage oma elu ja jumala eest, ärge lugege kui teie arvates Marimell on nii tont ja rüvetaja ja polegi iga lause lõppu pannud et KOOSTÖÖ…

 30. Tuttav mees on teinud 2 x, mõlemal korral kaotas 9 kg. Tegi mõlemal korral vist 2-3 nädalat ja lõpuks patustas….
  Aga hetkel on ta 14 kg kergem kui enne esimest dieediringi.
  Olevat olnud elu lihtsaim dieet.

 31. Olen selle dieedi läbi teinud. Lõpp oli küll raske, kui kaal väga aeglaselt langema hakkas. Kaotasin 17kg. Paar kilo tuli juurde tagasi. Hakkasin neli kuud hiljem uuesti dieeti pidama aga kuidagi ei suutnud, suht ruttu sain ka põhjuse teada, olin rase. Ilmselt kaalukaotus aitas rasestumisele kaasa. Nüüd peale sünnitust ja pikka imetamist on kogu kaal ikkagi tagasi. Tahaksin uuesti alustada aga kuidagi ei suuda. Mingi müür on ees.

 32. Kogenud inimesena peaksid sa teadma, ja usun, et ka tead, et erineva suurusega piltidele ei jää font 30 sama suurelt näha. Kui su pilt on alguses 3000px ning sinna lisatud font 30, siis see font seal ongi väiksem, kui 1000px pildi puhul oleks. Eriti, kui pilt teha väiksemaks pärast fondi lisamist.
  Ja mis probleem kõigil sellega on eks? See on sinu blogi ja teed mis tahad?
  Nii ongi.
  Aga siis ei peaks pidevalt ka eetikast jahuma.

 33. Wow! Draama! Tundub nagu kellegi taskust oleks praegu raha ära võetud. Ja lisaks kõigile need 10kg juurde lisatud.
  Esiteks. Kui tahate, et teile keegi maksaks, tehke ise kah blogi ja oodake koostööpartnereid. Vaadake, kas mõni tuleb.
  Kas usute äkki, et kõik edulood Simeonsidieedi lehel on ka Leenu väljamõeldised? Sest Leenul ei saa ju olla ühtegi sõbrannat. Kes temaga üldse tahaks sõber olla? Ja kui see sõber veel ennast kokku võtab ja siis 10kg kaotab, siis.. No see pole ju võimalik!
  Tegelikult on nii, et kunagi ammu koos Leenuga ühte lugu kirjutades, jõudsime sinnani, et see mis oli väljamõeldis, seda usuti, aga reaalset tõde, seda ei uskunud keegi. Päriselt ongi vahest asjad nii, et Leenul on olemas sõbrad ja ta ei pea kõike ise omal nahal läbi tegema.

  Mul on hea meel lugeda, et tegelikult on põris paljud siin päriselt ka vastanud küsimusele, et kuidas dieet mõjunud on. Tundub, et kui asja mõistusega võtta, siis äkki jääb kaal ka pärast dieedi lõppu püsima. Julged ja vinged naised ja mehed olete, kes olete selle läbi teinud. Ja kes alles poolel teel-te suudate selle lõpuni teha!

 34. Ütleme nii, et kui oled enamus ajast oma elus ülekaaluline (mitte viimased paar aastat), siis see dieet pole lahendua. Proovisin, tegin kaks ringi ja sain alla -12kg (algkaal 82kg). 6 kuud suutsingi hoida +1kg ringis ja siis hakkas vaikselt kogunema. Järgneva 4-kuuga võtsin kõik tagasi ja paar kg pealegi. Tegin dieedi läbi varakevadel, eks see oli suur mott aga kui sügis kätte jõudis ja enam eriti ei liikunud ning keha tahtis tugevamat kui marjad ja juurikad, siis see kaal ka kohe tuli.

 35. Esiteks mulle tundub, et postitus on natuke kohmakalt kokku pandud .. just erinevad sõnastused annavad märku, et oleks tegu justkui “Teleturu” masti reklaamiga. No see selleks.
  Aga kammoon inimesed … kas te tõesti olete nii naiivsed, et ei saa selliste postituste puhul aru, et tegu on reklaamiga? Ma üldse ei ürita Marimelli siin kaitsta, aga kui esimest korda postituse läbi lugesin, siis lasin kohe info suht diagonaalis üle ja kõik. Mul ei tekkinud mõtetki hakata kraaksuma, et miks ei ole kirjas, et tegu koostööga. See on ju suht igapäevane, et tehakse erinevate kaupmeestega koostööd ja pigem mainitakse seda kui tegu EI OLE koostööga!
  Muidugi, see MIDA reklaamitakse, on juba hoopis teist laadi küsimus. Põikasin korra Malluka blogisse, kus ta nüüd seletab, et valib rohkem, kellega koostööd teha ja see on hea, sest Eesti ühe suurima lugejaskonnaga blogijana ongi tema sõnadel suurem mõju, kui ta arvata oskab. Tore, et ta lõpuks selleks aru sai. Samas, tema postitus ei mõju vähemalt minu jaoks siiralt, sest mul on liigagi hästi meeles, kuidas pärast kihlveokontoris käimise postitust tal jäi ikka palju õigust üle ning kaitses väga elavalt enda tegutsemist, isegi kui erinevad inimised (sh ka mina ise) üritasime selgitada, et elu ei ole nii must-valge.

 36. No minul tuttav tegi läbi selle dieedi. Pärast paar kuud oli ilus küll. Aga siis sai(sõi?) kõik kilod tagasi ka. Aga samas ise kiidab ja teeb ikka ja jälle läbi seda. Ja nagu vahepeal võid lisaks neile graanulitele vaid ühe granny smith õuna süüa. Tänan aga ei tänan.
  #ABSURD

  1. Mõtled õunapäeva?? See ei ole tõsi et ainult 1 õuna tohib süüa. Tegelikult on 6 suurt õuna aga kui ei jaksa kõiki ära süüa siis see on okei.
   Ühest õunast on asi ikka väga kaugel. Ja ei pea granny smith olema. Ise sõin jonagoldi ja dieet toimis ikka

 37. Olen seda dieeti teinud. Kaalukaotus jääb püsima kui pärast edasi ei õgi ja jälgid kõige elementaarsemat asja: et sissesöödud kalorid ei ületaks kulutatud kaloreid.
  Ise hakkasin juba peale esimest nädalat kaalu stabiliseerimist juba tasapisi ka neid asju menüüsse lisama, mida tegelikult reeglite järgi ei tohiks, aga niimoodi tasapisi.

  Kaotasin kuu ajaga 8kg, oleks kaotanud rohkemgi aga olen nõrk ja vahepeal oli dieedi rikkumise päevi ka :) kas siis mingi üritus või midagi… Aga kaalukaotus on ikkagi väga suur.

 38. Otsustasin, et proovin. Alustasin siis, kui kristlik maailm hakkas paastu pidama. Kolmkümmend päeva ja miinus 8 kilo. Nüüdseks on tasakaalustamine ka läbitud ja mõte käib teise ringi rada. Suvel teen teise ringi veel. Üks tore muudatus on see, et õppisingi teistmoodi toituma. Häda on selles, et riided ripuvad seljas, aga ega enne teise ringi lõpetamist pole mõtet garderoobi uuendada. Kaotasin strateegilistelt mõõtudelt 10 cm. Julgen soovitada. Toimib.

 39. See liitumise sooduskood oli ikka ainult sulle isiklikult mõeldud (mitte su lugejatele)? Võta koostöö vastu ja küsi oma lugejatele ka -15% soodustust :)

Comments are closed.