#elulineblogi

Kuidas korraldada tüdrukuteõhtut?

Olles oma elus juba päris mitu tüdrukuteõhtut korraldanud, oskan jagada näpunäiteid. Nii pruudile kui korraldajatele-kutsututele.

leenu
Minu tüdrukuteõhtu – korraldasin selle ise, et olla kindel, et saan seda, mida tahan :)

Näpunäited pruudile:

 1. vali välja üks inimene, keda sa tahad, et ta sinu tüdrukuteõhtu korraldaks – ära vali sealjuures parimat sõbrannat, mõnda pruutneitsit või kedagi, keda sa tead, et ei saa sellega hakkama, aga ta ise nii tungivalt tahab. Sa võid ju soovida, et tema su õhtu korraldaks, aga kui sa tead, et sinu sõbrannade seas on superorganiseerijaid, usalda see parem kellelegi teisele.
 2. koosta list naistest, keda tahaksid oma tüdrukuteõhtul näha. Aga ära unusta, et mida rohkem naisi, seda rohkem arvamusi ja seda suurem tõenäosus on erinevateks draamadeks.
 3. ole valmis kõige hullemaks – su tüdrukuteõhtu suure tõenäosusega ära ei jää, aga sa võid saada näiteks mitu erinevat – sest naised ei saa omavahel asju klappima ja nii tekivad mitu leeri ja liidrit ja võibki juhtuda, et sulle tehakse mitu tüdrukuteõhtut.

Näpunäiteid kutsututele ja korraldajatele:

 1. tehke facebooki grupp või ühischatt kõikide kutsututega – chati miinus on see, et tihti ei ole kõigil aega chatti jälgida, seega duubeldage olulisemaid punkte ka grupis.
 2. leppige kokku kohtumine – need, kes sinna kohale tulevad, on ka ilmselt põhituumik, kes asja ajama hakkab, sest need kes ei viitsi orgunnida, leiavad vabanduse ka kohtumisele mitte tulla.
 3. pange paika kuupäev – see, et üks kuupäev kõikidele kutsututele sobiks – ei ole võimalik! võidab see kuupäev, mis sobib enamikule naistest.
 4. pange paika eelarve – otsustage ära see summa, mis per nägu on vastuvõetav. Koguge raha kokku kõikidelt kutsututelt, olenemata kas nad osalevad või ei, see on TEIE SÕBRANNA VIIMANE VALLALISTE PIDU – tema õhtu, millesse võiksid panustada kõik.
 5. kui teil on olemas eelarve, olgu selleks siis 10€ nägu, 50€ nägu või 100€ nägu – saate hakata vaatama, mida te selle eest saate. Kõige halvem variant on see, et enne teete ära idee – mida teha, kuhu minna ja hakkate siis raha korjama – sest siis võib selguda, et mõni pole nõus nii suure väljaminekuga, ei sobi üks või teine asi vms. Seega – korjake raha kokku ja siis vaadake, mida selle eest saab. Olen varem osalustasust kirjutanud siin!
 6. hakake asja ajama põhituumikuga ja andke ülejäänud grupile infot, kas nad on teie ideedega päri või ei. Igat võimalikku asja pole mõtet kogu kutsutute listilt küsida, sest arvamused lähevad lõpuks liialt lahku ja te ei saagi seda asja toimima. Pange paika basic – transport, koht, tegevused, teema – ülejäänu jätke tuumiku otsustada – mida sööte, mida joote, kus te seda teete jne
 7. korraldajad arvestagu juba heaga, et kui osalustasu on x€, siis nemad maksavad topelt. Te lihtsalt ei mõelnud varem sellele, et õhupallid maksavad, et pael maksab, et viimasel hetkel tuleb mõte teha pruudile esmaabi kott – kuhu panna valuvaigistid, vesi ja hapukurgid – see maksab jne. Korraldaja maksab alati ise kõigele peale, see on teada värk.
 8. olge valmis, et pidu pole organiseeritud enne kui see käes on. Viimasel hommikul avastate veel nii mõnegi hea idee, mida teha. Ja kui aega on rohkem kui tund, tähendab see ju ometi, et on aega see ära organiseerida. Maksab see, kelle mõte see oli. Pole enam aega lisaraha koguda ja lihtsam on.
 9. sebige vajalikud asjad ENNE toimumispäeva – riided, jalanõud, koduloomad kellegi hoolde, lastele lapsehoidja(d) jne

Mida teha tüdrukuteõhtul?

Kõik oleneb pruudist – mis ühele meeldib, võib teisele olla vastunäidustatud. Üks on merehaige, teine merehull. Üks on nõus müüma ja linna peal lolli mängima, teine tahaks pigem kokakoolitust või lasketiirus lasta. Kõik, ma rõhutan kõik, oleneb pruudist. Ärge elage sel õhtul välja oma tegemata tegusid, vaid lähtuge pruudist, et temal oleks meeldejääv ja mõnus. Te ei pea tegema sel õhtul asju, mis meeldiks teile, vaid mis meeldiks pruudile. See on tema ja ainult tema õhtu!

Natuke ideid leiab ka siit:

Minu tüdrukuteõhtu (link!)

Malluka tüdrukuteõhtu (link!)

Kui ma olin ühe tüdrukuteõhtu “tegevus” (link!)

Triinu tüdrukuteõhtu (link!)

17 thoughts on “Kuidas korraldada tüdrukuteõhtut?

 1. Tüdrukute õhtu orgunnimine tundub kohutav :D kari naisi, palju arvamusi,vaidlusi lausa…kas saaksid välja tuua mis on näiteks peamised vaidlusmomendid? Mis nt Triinu tüdrukuteõhtu korraldustiimis need kohad olid? Kas kuupäevad või pigem raha? Ja kas sul ei olnud veidi totter endale ise seda korraldada? Kas pigem kartsid, et kui ise ei korralda ei korraldagi keegi sest otseselt pulmapidu teil ju ei olnud?

  1. Ma just blogisin enda omast :) Kohe panen postitusse lingi ka. Aga ma teadsin, et kui ma ise teen, teen mis tahan ja saan mida tahan :) Mul pole sõbrannade seas selliseid megaorgunnijaid. Mina olen see, kes alati orgunnib, sebib, jebib, plaane teeb, üllatusi jne :D

   Vaidlusmomendid:

   – kuupäeva osas ei olnud väga vaidlust, me panime paika, et juulis – milline nädalavahetus kõige paremini sobiks (meil oli küsitlus), ja see kus kõige rohkem osalisi oli, see võitis.
   – raha – ojaaa! kui algul ütlesid naised, et 150€ Triinu jaoks pole probleem, siis hiljem oli isegi 50€ liiga palju ja sada häda
   – siis näiteks otsustasime, et osalustasu kahandamiseks, jagame selle kõikide kutsutute vahel, et pole vahet, kas tuled või ei – hakkas pihta – ma ei tule, miks ma pean maksma, ma teen nagunii pulmakingi – ee, kas meie ei tee? läks üsna piinlikuks ja vägagi suureks ütlemiseks. aga kuna see pole primaarne – siis… meil oli tore õhtu, olenemata igast jamadest enne seda :)

  2. Ee… Mind on ka kutsutud mitmetele sellistele õhtutele ning olen alati korraldamise algfaasis ära öelnud, et ma ei tule. Minu jaoks oleks ikka väga kummaline, kui ühel hetkel hakataks lihtsalt selle eest, et nt aprillis tüdrukuteõhtule kutsuti, minult juunis 50 või rohkemgi € nõudma. Mina ka keelduks maksmast.

  3. Minu meelest absoluutselt arusaadav, et inimesed, kes üritusel ei osale, ei tasu selle eest. Võib-olla mõni neist jättis juba eos osalemata just sellepärast, et tal poleks selleks raha olnud, just arvestades seda, et hiljem on vaja pulmakingile jne nagunii panustada.
   Inimene võib end väga kehvasti tunda, kui ta majanduslikel põhjustel niigi ei saa hea sõbranna peol osaleda ja siis küsitakse ikkagi veel raha ka.
   Ning isegi, kui see majanduslik pool kõrvale jätta, on see minu arust päris veider arusaam, et mittetulijad peavad maksma. Ma ei küsiks korraldajana iial sedasi raha.

  4. Algselt meil seda plaani polnudki, aga kuna meil oli enne idee ja siis raha kogunemine, vähendasime summat nii, et maksaksid kõik. Ja õnneks suurem osa tahtis panustada Triinu õhtusse.

 2. Loogiline jah, et raha oli põhiline vaidlusteema :) Raha on ju tüüpiline koht, kust kõik jamad algavad :) Eks algul suure suuga hea lubada, aga kui keegi reaalselt midagi korjama hakkab, siis ilmneb, et kuigi kuludest oli juttu juba mitu kuud, pole keegi viitsinud sentigi kõrvale panna, raha tuleks kuskilt siis üleöö leida ja eks inimestel ikka on jooksvaid kulusid… Pole tüdrukuteõhtut ise korraldanud, aga sünnipäevakinkide jm sarnaste asjadega on sama jama.
  Sellepärast ma ka seda meelt, et enne pole üldse mõtet ennast mingite plaanidega üles kütta, kui selge on, mis summa lõpuks käes. Muidu palju pettumust, et pidime ju tegema seda ja seda ja lõpuks mingi soss…
  Miskipärast meenus ema juubel. Juba ammu, isegi aasta varem ehk, oli juttu õdedega ja teiste sugulastega, mida võiks emale kinkida. Kuna juubel, siis midagi suurt. Kes tahtis reisi kinkida – no et millal ta sinna siis veel läheb, enda raha eest ei lähe ju… Kes tahtis emal olmet kergemaks teha ja mingit kodutehnikat ja värki osta. Kes tahtis teha talle täispaketi linnas – uued riided, spaad, kohvikud, hotell…
  Lõppkokkuvõttes ei saanud me keegi kokkuleppele ja kuna vaidlused tõotasid minna nii suureks, et rikuvad peomeeleolu, siis saigi tehtud igal väiksel grupikesel omaette kingitus. Kuna mingist suuremast rahakorjamisest midagi ju välja ei tulnud, ei saanudki ema lõpuks midagi suurt ja ilusat, vaid hunniku väiksemaid asju. Palju õnne, naised ja nende kassikaklused tõesti.

 3. Elusees poleks endale ise tüdrukuteõhtut viitsinud pulmade korraldamise ajal LISAKS korraldada. Kogu üllatuse võlu kaoks nõnda ära. Aga seda soovitan samuti, et pruut ütleks, kes osaleda võiksid :)

  1. Pruut ütlebki ju :)
   Ja meil polnud pulma, mul oli no stress at all! Võimalik, et kui ma oleks pulmi teinud, poleks selle jaoks viitsimist olnud ;)

 4. Mina jätsin ausalt öeldes ühele tüdrukuteõhtule minemata, kus algselt rahast ei räägitud, korraldamisse suuremalt jaolt ei kaasatud ja ühel hetkel teatati, et 75 eurot nüüd. Kava polnud ka meelepärane.

  Ei leia, et keegi saaks kohustada maksma, kui ei taha ja inimene nii lähedane pole. See oleks viisakas juhul, kui enne teatakse, kui palu see maksma võib minna ja siis nõusolek saadakse.

  1. No minu meelest mittelähedasi ei kutsutagi tüdrukuteõhtule :)

  2. No enda kogemustest lähtuvalt julgen väita, et kutsutakse ikka küll. :-P Ma olen mitte lihtsalt pooltuttavate, vaid lausa poolvõõraste tüdrukuõhtutele kutseid saanud.

 5. Oeh, ma olen elus ühel tüdrukuteõhtul osalenud ja ei mäleta sellest orgunnist ka suurt midagi meeldivat. Sul siin head pidepunktid kirja pandud, aitab nii mõnegi jama äkki eos ära hoida.
  Raha on muidugi alati teema ja arvestades kui palju noored inimesed keskmiselt teenivad, siis ühe pulliõhtu peale 150€ nägu välja käia oleks minu(!) meelest küll liiga palju. 50 max, sest kõik ju lähevad pulma ka veel. Oleneb muidugi palju tüdrukuteõhtul osalejaid on.
  Tollel peol, mida mina orgunnisin, rahast suuremaks üllatajaks oligi nn sõbrannade passiivsus. Meid oli niigi vaid punt parimaid klassikaaslasi ning mõned neiud suguvõsast (kellega pruut ka hästi läbi käis) ja no ikkaaaa oli lõpuks reaalselt kaks asjaajajat ning terve seltskond neid, kes lihtsalt päev-kaks varem küsisid a la kuhu ma pean siis tulema ja kas midagi peab tegema ka vä? Krt kus ma vihastasin :D ise samal ajal end ribadeks tõmmates ja peopäeval seljakotiga kohale ilmudes, mis hakklihamasinaid ja jumal teab mis asju täis oli. Loodan siiralt, et see pruut iial teada ei saa, kuidas tema sõbrannad tema tüdrukuteõhtusse suhtusid.

 6. Sai sel aastal 3.tüdrukuteõhtu korraldatud (teiste tüdrukutega koos muidugi). Pruut valis kuupäeva ja andis listi nimedega, kellega ta seda päeva jagada tahab. Kuna tegu oli ehtsa maanaisega, kes ei löö risti ette millegi ees, otsustasime teha midagi teistsugust… Kolhoosi teemaline tüdrukuteõhtu. Summa panime kohe paika, milleks sai 25€+pudel šampust. Niiet eelarve oli 250€ ja 10 šampust (enamus töid 2 :D). Kõik hankisid endale kitlid, ostsime ka pruudile kitli. Pruudil oli sama päev proovimeik ja soeng niiet läksime talle salongi limuga järgi ja sõidutasime ta ühte farmi. Seal oli meil 2h. Tund pildistamisele ja tund erinevatele ülessannetele. Lüpsis kitse, tegi verivorsti, jootis vasikaid, määras küüliku sugu… Vanade peikade nimed kirjutas kaalikale ja söötis vesirotile, et vanad silmaröömud ikka jäädavalt läinud oleksid. Järgnes fotosessioon, millest tulid ülivinged pildid (kinkisime albumi 200 pildiga pulmas pruudile, niiet 5€ per nägu maksime juurde).
  Edasi liikusime raekoja platsi, kus pruut pidi vanakooli vahvleid müüma (hommikul tüdrukutega küpsetasime), see väga edukas polnud, kuna vihma sadas ning otsustasime selle katki jätta (raha teenimine polnudki tegelt eesmärk). Suundusime ühte pruudile tähtsasse pleissi, mille rendi eest me maksma ei pidanud, juhhu. Seal oli meil laud (ise tehtud kartulisalat ja muu retro söök). Tegime veel paar ülessannet pruudile – viktoriin tulevase abikaasa ja nende suhte kohta (eelnevalt oli vastanud peigmees, niiet vaatasime palju vastuseid kattub), pruudivanne (pidi igale pruudile midagi lubama) jne… Siis viskasime kitlid seljast ja sättisime end lille ja läksime kluppi, kus ootas pruuti veel 3 ülessannet, mille lahendamise eest saime shotte.
  Pruudile meeldis kogu päev väga. Eks tulebki lähtuda pruudist… Igatühte lauta ju ei vea. :) Aga raha kulus meil fotograafile, limusse, söögile ja nipet näpet (kingitused farmi ja kohta kus ruumi tasuta saime).

 7. Lugesin malluka privaattüdrukuteõhtust just
  Kas te läksite omavahel raksu seoses tüdrukuteõhtu korraldamisega? Kas ta siis maksis sinu korraldatud peo osalusmaksu ka, millest õnnetuse tõttu viimasel hetkel kõrvale jäi?
  Uudishimu pole patt!

  1. Jah, Mallukas maksis osalustasu. See, et ta meie peo korraldamisest loobus… Ma ei tea, tema traagiga. Alguses lubas kõik orgunnida, venitas ja venitas, lõpuks oli aeg sealmaal, et peaks nagu midagi paika panema, siis olid paljud kohad juba bronnitud, mida mõtlesime alguses jne. Aga ootasime seda Mallu “ütlen teile aja ja koha kus olla, mina pidin korraldama, siis oodake juhiseid” aega, aga mida ei tulnud seda ei tulnud. Pidime siis härjal sarvist haarama ja asja ära tegema.

   Ja ühtlasi, keegi pole kellegagi otseselt riidu läinud. Lihtsalt meie arvasime, et Mallu käitus natuke alatult, kui lasi meil oodata, kuna “ta organiseeris”, aga tegelikult oli tulemus null. Ja nüüd oli üsna veider lugeda, kuidas meie tehtud õhtu oli nii kohutav ja õudne; polnud aega väga midagi orgunnida ja teha, sest arvasime, et Mallu korraldab asja… Noh, maitsed on erinevad. Rasedana poleks ma mina sellist pidu ilmselt nautinud nagu meil Pärnus oli. Aga vähemalt oli Triinu koos endale armsate inimestega!

Comments are closed.