Kuidas me kodus katseid tegime ehk telekas on asi alati parem!

Meile tegelikult üldse ei meeldi kui Hedon tundide viisi ekraanis passib, aga karantiinis olles tuli seda ikka korralikult ette. Aga ekraanis passimine ei pea olema nö mõttetu YouTube’i klõpsimine või mingi jura vaatamine, võib olla ka hariv, põnev ja huvitav. Aga selleks teadagi, on vaja ise veidi suunata.

Üks asi on see, et sa blokid YouTube’is ära mingid kanalid ja videod, mille sisu sulle ei meeldi ja mida sa ei taha, et laps vaataks, aga meie oma ei ole nii loll, et ta ei oskaks enda kontolt välja logida, meie kontoga uuesti sisse ja… teate, ta kasutab häälkäsklusi, sest kirjutada ta ju ei oska veel korralikult otsingusse. Keerdtreppi oskab, aga näiteks Spidermani ei oska.

Meil on kodus Elisa ja seal oli kanal olemas. Aga kui külas olime ja tahtsime Teliast seda näidata, siis seal seda üldse valikus polnud. MIKS? Keegi ei tea.

Häälkäsklusega tulevad aga kõik Spidermaniga seotud asjad, ka need, mida meie hea meelega ei vaataks ja veel vähem talle näitaks. Star Warsi oskab ka otsida. Üleüldse kõik inglisekeelsed asjad tulevad tal otsinguga kordades paremini välja kui Meelisel. Miinuseks ongi see, et kui ikka ise sisu ei kontrolli, siis tuleb talle ette päris palju jura.

Näiteks ma ei saa aru miks on vaja vaadata, kuidas Ämblikmees kuskilt katustelt verisena alla kukub? Või kuidas täiskasvanud inimesed “kontoris” teineteisele auke pähe lasevad? Minu silmis ei arenda see mitte kuidagi.

Mis selle vastu aitab?

Meil on läbi Elisa tellitud Hedonile SmartZone kanal, mis on mõeldud just noorematele vaatajatele ja seal tehakse igast katseid ja programmis on palju looduse ja kunstiga seotud teemasid, ka dokumentaale, aga mitte selliseid raskeid, vaid just sellist kerget harivat sisu.

Pealegi väga mitmekülgne. Hea vaheldus nerfipüssisõdadele, parkuurivatele ämblikmeestele ja kisavatele lastele YouTube’is. Lisaks on neil näiteks kavas „Parima pagari“ lasteversioon, mis on täiega lahe ka endal vaadata. Oleme ka ise pisut targemaks saanud.

Meil on kodus Elisa ja seal oli kanal olemas. Aga kui külas olime ja tahtsime Teliast seda näidata, siis seal seda üldse valikus polnud.

Siis oli seal loomasaade, nagu me nimetame. Aga jällegi on see tehtud lastele sõbralikumaks, sest faktide loetlemiseks kasutatakse just loomabeebisid, kes on kõik nunnud ja no nendelt ei saa ju pilku maha. Kas sina keeraksid pea ära kui näeksid kahte mängivat tiigrikutsikat? Meie seda ei suutnud. Trikk ongi selles, et kui sina andunult seda kutsikat vaatad, siis loetakse samal ajal eesti keeles peale fakte ja põnevat infot.

Hedoni lemmikud on igasugused katsed. Ükspäev ta teatas siis, et tahaks ka mingit katset teha. Siinkohal tuleb tunnistada, et loomulikult ei ole meie mingid teadusinimesed ja need katsed meil just kõige paremini ei õnnestunud. Kindlasti on kordades tublimaid ja targemaid vanemaid kui meie või on asi lihtsalt selles, et telekas on kõik asjad ilusamad ja paremad, kui päriselus?

Ma näiteks kunagi proovisin Hedoniga mingit munatrikki. Aga lõpuks selgus, et keegi ei öelnud YouTube’i trikis, et nad kasutasid keedetud mune :D

Ehk siis, kui sa tahad, et su laps vaataks normaalset sisu, siis see ei ole väga suur vaev oma teenuspakkujale helistada, sest nagu me aru oleme saanud, siis Elisas on see olemas, aga teistele operaatoritele peab reaalselt helistama ja küsima, et kuidas te selle endale saate.

Elisa 660 0600
STV 688 0000
Telia 639 7130
Telset 635 6535
Go3 698 9099

#KOOSTÖÖ

4 thoughts on “Kuidas me kodus katseid tegime ehk telekas on asi alati parem!

Comments are closed.