Kuidas saata blogijatele koostööpäringuid?!

Olen saanud 13 aasta jooksul, mil olen olnud tegev blogijana, tuhandeid koostööpäringuid. On olnud häid ja on halbu ning selliseid, mille puhul ei saa ilmselt ka päringu saatja ise aru, mida ta täpselt tahab. Et kõikide aega kokku hoida, siis jagan omast kogemusest, kuidas koostöösoovi puhul kõikide aega kokku hoida. See on oluline, sest aeg on teatavasti raha.

Tegelikult on enamik päringuid ühesugused. Saadetakse kiri, kus kirjeldatakse toodet või teenust ning oodatakse meiepoolseid ided ja mõtteid, kuidas reklaam ellu viia. Meie võtamegi siis aja ja paneme kirja kõik mõtted, plaanid, strateegia ning samuti töötasu. Ja siis hakkab see lõputu kirjade põrgatamine, sest üks sõna või lause või summa tellijale ei meeldi. Selline kirjade edasi-tagasi saatmine on tihtipeale meeletu aja raiskamine mõlemale osapoolele. Et seda vältida, siis soovitame olla konkreetsed. Pane kirja millised on sinu ootused ja eeldused tulevase koostöö osas.

Kuidas kirjutada päringut, kui sul ei ole eelarvet?

Kuidas kirjutada, kui sul on eelarve?

Kuidas kirjutada, kui sa alles koostad kliendile pakkumist?

Mida vältida?

Kas üheöösuhe või abielu?

Kõikidele nendele küsimustele saab vastuse Turundajate Liidu lehelt, kus ma pikalt ja laialt sel teemal arutlen. Loe edasi siit!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *