Laps lasteaeda, ise trenni

No nagu ikka, jõuluks vormi, eks? Tais oleks ju ka päris normaalne pildil kõhnem olla. Kuigi nagu Odessa edukalt tõestas, olen ma pekkidega ka ilus, aga Meelis hakkas mõni aeg tagasi rääkima, et peaks ikkagi trenni ronima. Kaua me kosume. Aga mis trenn meile sobiks?

IMG_9123
Sangadega sekspomm Odessas :)

Kui Meelis läheb kolmel õhtul nädalas trenni, siis pean mina minema trenni mingil muul ajal, kui kahel vabal õhtul nädala sees. Mul on tunne, et me näeme niigi vähe ja kui ma veel need õhtud kui tema kodus on, trenni läheks, me ei näekski. Nädalavahetusel on ilmselt ka muud teha, kui vahetustega trenni vahet sõtkuda.

Minu variant on minna trenni näiteks siis kui Hedon lasteaias on. Sparta pole lasteaiast eriti kaugel, jõuaksin selle kolme tunniga sinna, trenni ja tagasi küll. Ühtlasi kärutan ma lasteaeda ja tagasi, seegi väike trenn.

Aga mis trenni ma seal Spartas läheks? Kui aus olla, ma pole isegi vaadanud, mis seal pakutakse, lihtsalt hakkasin praegu kirjutama ja meenus, et Sparta suht lähedal ja sinna võiks hommikuti siis vantsida.

Lisaks kirjutas mulle ICONFIT ja küsis, kas tahaksin uusi tooteid proovida. Mis mul sai selle vastu olla, äkki ma söön siis päevas ühe võileiva vähem kui saan selle asendada nende dieetkokteiliga. Ja kui veel trenni ka minna, siis olen juba 1/3 päevast tervislikum ja ehk saan oma kaheksast ülekilost lahti :)

Jah, mul polegi 20 ülekilo. Ainult kaheksa. Siis ma tunnen end hästi. Äärmisel juhul miinus 11, aga see on ka lagi, vähem ma kaaluda ei tahaks, ma ei tundnud end siis enam tervena. Ma nägin nagu vähihaige liiga kõhna välja. Minu jaoks on liiga kõhna kole.

Aga see selleks. ICONFIT saatis meile paki, kus oli igasugust kraami. Kas olete midagi siit juba proovinud?

2s8a4852

2s8a4853
ICONFIT Diet Shake (link!) – Nädalane komplekt. Eestis toodetud maitsvad 200kcal dieetkokteilid kaloririkaste toidukordade asendamiseks. Pakis terveks nädalaks 14 maitsvat kokteili hõlpsasti kaasavõetavates kotikestes. Kasuta kodus, tööl, koolis, trennis või kus iganes liigud!

2s8a4860

2s8a4859
ICONFIT Diet Shake (link!) – Maitsvad 200kcal dieetkokteilid kaloririkaste toidukordade asendamiseks. Mugavas purgis 13 maitsvat kokteili koos mõõdulusikaga. Ideaalne kodus või kontoris tarbimiseks.

Läksin nüüd siis Sparta lehele vaatama, kas seal midagi on ka või ei… Seal on miljon asja. Kust ma tean, mis mulle sobiks? :D Soovitage siis. Kes kus käinud on ja mis mulle sobida võiks. Olgu öeldud, et ma pole mingi trennipiff kunagi olnud. Pärast maovähendusoperatsiooni käisin korra jõukas, aga see polnud ikka minu jaoks. Ja näiteks see ellips, millega ma soojendust pidin tegema, oli nii suur, et ma ei saanud seda kasutada. Mu käed ja jalad ei veninud nii pikaks kui need “suusa ja suusakepi” vahed olid.

A ja nüüd kui ma tutvusin Sparta “algajatele sobilike rühmatreeningutega”, siis.. Miks kõik õhtul või rändom ajal keset päeva on? Kaks korda nädalas hommikul kell 9 on ainult mingi rattasõit. Suht kräpp. Ma ei saagi nii minna ju! Eks ma siis kärutan edasi ja.. ma ei tea, kõnnin ümber lasteaia see kolm tundi ja libistan ICONFITi :)

Ühtlasi, kas olete ICONFITi tarbinud? Kas meeldib? Ma olen kunagi šokolaadi ja vaarika sheiki joonud, need olid küll head.

51 thoughts on “Laps lasteaeda, ise trenni

 1. Tead, see tempokõnd kasvõi 1,5-2h oleks super!
  Tahaks kohe seda pilti näha, kus sa ennast “vähihaigeks” nimetad.

  1. ma ei tea, kas see pilt ilmub siia nüüd, aga sellisena ma endale ei meeldinud eriti: Leen

 2. No see rattasõit ongi ju kõige õigem rasvapõletus. Lisaks lihtne ka, sa ei pea mingeid kombinatsioone teadma, tasakaalu hoidma, lihtsalt väntad nagu treener ütleb ja pühid higi ;)

  1. Minu arust rattasõit just teeb tagumendi suuremaks ja suurendab jalalihaseid. Ei? Ema sõbranna oli nooruses mega hädas, sest tal oli lame tagument, soovitati rattasõitu ja kann paisus.

  2. Ei, ei, ei. Kardiotrenn ei tee mitte midagi kuskilt suureks. Palju suurte raskustega (kangil) kükke, jalapresse, spetsiaalseid reielihaste harjutusi jõusaali masinatel ja ikka raskustega võib naisterahval ka natuke seda jalalihast kasvatada.

   Kergelt 2x nädalas ratast sõita või tempokamalt kõndida….ei see ei kasvata lihast…päriselt ka mitte :)

  3. Ja mis sellest trimmis tagumikust ja reielihastest niiväga olekski? Kaalu kaotatakse ikka söögilaua korrigeerimisega, trenn aitab keha vormi viia ja kaloreid kulutada. :)

  4. Ei tea ja tegelikult ei huvitagi, see ei olnud kriitika sinu pihta. See oli üleüldine nentimine, ausalt ei olnud sinu pihta mõeldud. :) Trenni tehes võib inimene kaalus juurde ka võtta, kui ta rohkem sööma hakkab. Ehk siis nagu ma ütlesin, trenn aitab kaasa mitte ei ole imevits kaalulangetamisel. See oli üleüldine nentimine, ausalt ei olnud sinu pihta mõeldud.

  5. Sain ka targemaks :) Võitlen ise kaaluga ja kartsin ratta selga istumist. Nüüd targem, võtan ratta garaažist välja :)

  6. “marimell
   3. oktoober 2016, 15:24
   Nagu sa teaks mida ma täpselt söön :)”

   Polegi nii oluline, MIDA sa täpselt sööd. Aga sa sööd kas LIIGA PALJU seda midagit või valel ajal. Blogipostituste põhjal võiks oletada mõlemat.
   Ehk siis kui sa vähem kaloreid näost sisse suruks, ei pea neid kaloreid ekstra spordiklubis põletamas käima.
   Ennetavalt – ainevahetushäiretest vms pole mõtet tuututada – need oleks maonüsimisele eelnevate uuringutega välja tulnud.

 3. Ma soovitan ka rattatrenni minna, olin ise ka alguses skeptiline, aga tegelikult on väga lahe ja võtab ikka tõsiselt läbi ;)

  1. Kuidas sa ette kujutad, et ilma füüsilise pingutuseta kaalu alla saad? Trenn peabki läbi võtma, vastasel juhul rasvapõletus ei toimu.
   Inimesed on nii eksiteel selle uskumusega, et pikk madala pulsisagedusega aeroobne ka kuidagi aitab kaalu langetada. See on kindlasti parem kui mitte midagi, aga kui on soov kaalu maha saada, siis see kärutamine ja trennid, kus sa pärast rammestunud ja nö omadega läbi pole, on täiesti kasutud.

  2. Vaidlen vastu! Esimese lapsega kärutasin iga päev ca 20-25 km maha ja poole aastaga oli kehalt 30kg kadunud. Teise lapsega hakkasin kohe korralikult trenni tegema ja ennast rihmaks tõmbama ja tulemuseks oli minimaalne kaalulangus ja pidevad isud.

   Kaalulangus sõltub 95% toitulauast ja pikk, rahulik aeroobne liikumine aitab väga hästi asjale kaasa. Kui end tunniga rihmaks tõmmata, nõuab keha kohe isude näol energiat juurde. Kärutamisega seda tralli pole. Aga kärutamine peaks ka ikka tempikas olema mitte 4km/h loivamine ;).

  3. huvitav jah, kuidas siis terve persetäis inimesi maailmas ainult toitumisega mitukümmend kilo on suutnud kaotada? Ei ole see trenn midagi nii kohustuslik

 4. Ma käin Myfitnessi trennides ja mulle ka ei meeldi väga intensiivsed kardiotrennid. Kunagi proovisin Myride’i virtuaaltrenni ja see oli üsna igav :D Rühmatrennidest soovitaksin Bodybalance’it. Nüüd alles tuli uus kava ja algajale on see täitsa mõnusa koormusega, peale selle väga lõõgastav ja aitab stressi maandada. Samuti sobis mulle ka Bodypump trenn, seal saad ise valida endale kõige mõnusama koormuse raskuste näol ning pole selline trenn, kus hullult higistad ja keel vestil. Lihasvastupidavus, samas kui rohkem raskust lisad, siis suurem koormus :) Ise esimeses trennis paningi kangile need Barbie kettad, vaikselt vastavalt enesetundele lisasin juurde. Soovitan väga =)

 5. Kas sa Jumpingut ei taha proovida ?see ka väga lahe .ja mõjub kehakaalule väga hästi :)

 6. See iconfit on kohutav jura! Tellisin ka suure vaimustusega ja tohutu pettumus.
  Ise käin myfitnessis ja see super!

 7. Jumala kena olid, kui olid 55kg. Ja sangadega sekspomm? Äh, mida ajad kullake?

  1. Ma olin seal mingi 56-57, ja tegelt polnud ilus, ma “rippusin” liigselt :) 62 on parem!

 8. Spartast ei ole väga kaugel Golden Club ja Audentes. Audenteses saab käia lisaks rühmatrennidele ja jõukale ka ujumas.

  1. Kas Sparta ja Audentes pole üle rahvastatud koguaeg? Audentese valiks juba sp, et seal saab ujumas ka käia, nagu eespool mainiti. Mõnikord võib juhtuda, et täna kohe üldse ei viitsi jõuka ja rühmatrenni minna, samas pole paar päeva trennis käinud. Sel juhul on hea ujuma minna.

 9. Spartas on äge trenn CoreFit, aga see ka suht võhmakas. See + natuke toidulaua üle vaatamist viis mul turjalt kahe ja poole kuuga 12 kilo :)

  1. Jep! :D

   Tegelt tahaks kirjutada: tra idioot, mine kao mu blogist nahhui, ausalt!

  1. Haha, ei, ma isegi ei mõelnud sellele. Ja ma ei lähe ju trenni, just kirjutan, et ajad ei sobi.

 10. Minu jaoks oli see iconfiti pulbrimajandus täielik pettumus. Maitselt kehvad ja tekitas pigem seedehäireid, proovipakki päris lõpuni ei kasutanudki, no ei suutnud. Kuid eks see ole individuaalne, soovin edu proovimisel! :)

 11. Mul laps 1,5ne ja kuna raseduseelsel kaalul on endiselt 5 kg otsas, millest nagu tahaks lahti saada, siis hakkasin ka otsima variante, kuidas lapse kõrvalt trenni teha. Olgu öeldud, et laps mul lasteaias ei käi ja lepib peale minu põhimõtteliselt ainult oma isa või siis ühe vanaemaga. Mehel ei ole ka tavapärane 9-17 töö, vaid töötab nii õhtuti kui ka nädalavahetuseti v.a mõned erandlikud perioodid aastas. Pluss mees teeb ise ka trenni, nii et enamasti kui ta tööl pole, on ta suure tõenäosusega trennis. Nii et tundus suhteliselt võimatu projektina, seda enam, et spordiklubide tunniplaan on ju paigas ja selle järgi tuleb oma asju seada. Siis aga ühel hetkel hakkasin mõtlema, et milleks mul trennitegemiseks spordiklubi vaja on? Eriti arvestades seda, et ma pole eriline rühmatreeningute armastaja või jõusaalis rassija – ei fänna eriti kumbagi. Siis võtsingi kätte ja hakkasin hoopis iseseisvalt trenni tegema – mõnikord jooksen, teinekord teen kepikõndi, mõnikord vaheldumisi sörki ja kiirkõndi jne. Ja et üle ei pingutaks ostsin pulsikella ka, et ikka näeks oma progressi ja kulutatud kaloreid jne. Ja uskumatud pekipõletajad on kõik need madala pulsi juures tehtavad treeningud! Kaks tundi kepikõndi ja hops 1800 kcal läinud ja kui seda ilusti madalal pulsil teha, kaob see 1800 kcal just rasva arvelt. Ja väljas trenni teha on minu meelest üleüldse oluliselt mõnusam kui kuskil siseruumides. Aga eks see ole maitse asi. Igatahes saab edukalt trenni teha ka ilma spordiklubita ja mis veelgi ägedam – koos lapse ja/või mehega, kui selleks tahtmist on. Mina käin vajadusel käruga kiirkõndi tegemas ja jooksmas, nädalavahetuseti käime teinekord kolmekesi, üks kõnnib siis keppidega ja teine niisama, teinekord vahetame. Ja ülimõnus on see tunne, kui väsinuna koju jõuad ja on see teadmine, et oled ennast liigutanud ja kõik on veel pealekauba värsket õhku ka saanud. Ise plaanin kevadel rattasõidu ka kätte võtta, sest mees on juba 10 kg puhtalt sellega kaotanud. Ja ma isegi ei tea, kust tal see 10 kg üldse kaotada oli, sest ta pole kunagi paks olnud! Ahjaa, ja alati saab ühendust võtta mõne inimesega, kes pakub mingit personaalset teenust nt treeningplaani koostamise näol jne. See inimene ei pea olema Argo Ader, Erik Orgu või jumal-teab-kes, täna pakub sellist teenust väga suur hulk inimesi ja täiesti mõistliku hinnaga. Lased omale treeningplaani koostada ühe korra ja edaspidi teedki selle järgi. Kui ära tüdined, saad mõne aja pärast lasta uues teha, sest tõenäoliselt juba jõuad rohkem ja noh, vahekdust on ju vaja. Aga, nagu öeldud – saab ka täiesti omal käel ja ise valid, mida teed, millal teed jne.

  1. Hei!

   Kas oskad äkki öelda mis see madal pulss on (mingi vahemik)? Endal kohe-kohe plaan pulsikell osta ja samamoodi alustan kepikõnnist, aga ma ei tea mis selleks see rasvapõletuseks õige pulss on?
   Kuidas seda arvutada või kust infot selle jaoks saab?
   Googeldades nii erinevad vastused, et ei teagi nüüd..

 12. Ma soovitan stepperit, rattasõitu ja plankimist. Ning mõistagi tuleks toitumises väiksed muudatused teha, mingid asjad söömata jätta või nende kogust piirata (juustud jms niksid-näksid, alkohol, jms kaloripommid). Mul pole iial olnud paremat ja korrapärasemat toitumist kui nüüd lapsega. Sest lapse sööb enam-vähem kindlatel aegadel ja söön siis ise ka. Mõistagi on toidulaud sada korda tervislikumaks muutunud. Ja noh… Laps lihtsalt ei lase mul ennast sööma unustada :D

 13. Mul jagub neid ülekilosid ikka küll ja veel ning pole samuti suurem asi trennitaja. Kui tahtejõudu on, siis soovitan soojalt boost.ee 3 päevast smuuti detoxi – kaotasin just 2.7 kg ja mees on nädala nüüd smuutitanud ja üle 5kg läinud. (Ei ole reklaampostitus. :D) Ülejäänud toitumisharjumused vaatasin korralikult üle, tegin muudatused ja jätkan nii, et üks toidukord päevas asendatud smuutiga. Vaatame mis saab. Just a suggestion, äkki sobib teilegi. :)

  1. Mul viskas inglise saidile. ..kas kuskilt eestist saidist saab ka uurida seda asja ?

 14. Kas Sulle iseseisvalt kodus ei meeldiks midagi teha? Youtube’ist leiab väga palju erinevaid ja just Sinu maitsele sobivaid treeningvideoid. Enamasti pole vaja ka meeletult ruumi ega vahendeid :)
  Samas ka eelnevalt soovitatud kiirkõnd võib väga häid tulemusi anda.

 15. Virtuaaltreeneriga rattatrenn on täiega igav. Treener motiveerib, kohe teine meeleolu on saalis! Ära ei sure, ise reguleerid oma raskusastet :D

 16. Iconfit’i neid dieedijooke või pulbreid ma endale tellisin vist mingi 2014 aasta lõpus – vanilje, shokolaadi ja banaanimaitselised. Mingi selline suurem karp oli umbes 21(?) pulbripakiga ja selle sheikeri tellisin ka.

  Kui nüüd päris aus olla, siis neid pulbreid segasin ma nii vee, nii piima kui ka mõlemaga pooleks, aga juua ma neid ei suutnud. Okserefleks tekkis täiesti. Võib-olla see minu viga, aga jah – seisma need jäidki ja lõpuks üldse vist prügikasti, sest pole neid mingi sada aastat näinud enam.

  Minul siis selline kogemus.

 17. Oh issand, ausalt, käige oma pulbrite ja sheikidega kuu peale. Ma üldse ei salli neid ise. Sööge tervislikult normaalset toitu sisse mitte mingeid keemiat täis aseaineid. Mina ise olen näiteks saanud tänu paastule ja ka kõvale trennile väga kiireks enda ainevahetuse. Kunagi varem tuli seda kaalu ikka nii kergesti juurde kui sai süüa teab mida sisse, aga nüüd on nii, et vahepeal isegi läks päris tihedaks saia ja saiakeste söömiseks, aga kaalu pole juurde tulnud. Üldiselt toitun ise tervislikult, aga töö iseloom selline, et vahepeal kergem haarata poest saiake ja kohv. Olen alla võtnud aasta jooksul 13 kilo.
  Sinu puhul ehk tõesti ei ole see 55 kilo olemine kõige parem, lihtsalt et oleksid normaalkaalus, kuna ega rippuv nahk ilus ei ole jah :P Toitumine on muidugi põhiline ja võtmesõna üldse kaalulangetamise juures ja trenn annab juurde lihtsalt. Aga kui lihas on arenenud ja treenitud siis see muudab keha rasvapõletuse automaatselt kiiremaks, nii et tugevate ja treenitud lihaste olemasolus ei ole mitte midagi halba, ainult head annab see juurde.

  1. Milline see paast on, mis ainevahetust kiirendab. Pärast paastu pigem on siuke hundi isu.

  2. See on tavaline veepaast, viis päeva tegin. Ja sa räägid millest, enda kogemusest? Oled teinud ja tead täpselt? On jah räägitud, et täielik hundiisu, aga vot minul ei olnud. Peale paastu suutsin jumala normaalselt süüa, ei olnud küll tunnet, et tahaks kogu maailma toidu ära süüa. Räägitakse ka, et kaal tuleb kahekordselt tagasi, vot oleneb inimestest, minul jällegi ei tulnud, kaal jäi täpselt samaks ja pole grammigi juurde tulnud. Tänu trennile ja toitumisele olen veelgi alla võtnud.

  3. ma kujutan ette, et see paast tõmbab nö mao kokku ja sa söödki vähem kui varem :)

Comments are closed.