#elulineblogi

Tänapäeva noorus on ikka hukas!

Ükspäev mõtlesin, et kirjutan “Padjaklubist” ja “Kättemaksukontorist”, et on-on lastele suunatud kraam. “Kättemaksukontoris” meenub kohe see sadomaso seeria, “Padjaklubi” uus hooaeg algas sellega, et Mišast on salajoodik saanud. Päriselt?

Neid saateid fännavad väikesed lapsed, mingid 13aastased. Jah, tänapäeval on elu edasi arenenud ja ilmselt pole 13aastast kes ei teaks mis on viin, kanep, antidepressandid ja seks.

Ma saan aru, et proovitakse olla hullult eluline, aga minu meelest oleks “lastesaadetes” vaja pigem probleemidega tegeleda kui neid hullult peale suruda ja näidata, et täiega äge kui Miša jumala v*ttu on ennast joonud ja kuskil kellegi hoovis kuuse all nagu kodutu magab. See ei ole ju okei!

Täna hüppas mul Facebookis ette Vaido Neigausi uus muusikavideo. Esiteks tahan kohe öelda, et mul pole temaga mingit kana kitkuda ja ei blogi klikkide pärast ja mis iganes veel. Vaido on aastatega sitaks paremaks arenenud, selleski videos on tema osa väga hea. Aga kõik muu on tõesti WTF!?

Video algab sellega, et mingid noored ärkavad, teevad silmad lahti ja hakkavad jooma, teevad kohe kanepit peale ja siis selgub, et tegemist üldse armukestega.

Jättes välja selle, et “päris naine” nii halvasti näitleb (ise samal ajal muiates), nagu vaatas “Suletud uste taga”, siis mis signaali see annab noortele?

Joomine on okei.

Kivi tegemine on okei.

Armukese pidamine on okei.

Keelatud kiirendusvõistlustel osalemine on okei.

Meeste, nagu sokkide vahetamine, on okei.

Eksnaise uue mehe poolt jalaga näkku saada on okei.

No, kurat, ei ole!

Ma ka joon, peale ei tee, kiirendusvõistlustel ei käi ja mehi ei vaheta, aga no räigelt häirib sellise sita promomine. Mis teie arvate? Kas sellised noortele suunatud asjad peaksid “vähem elulised” olema?

No ma mõtlen näiteks “Padjaklubi”, miks nii pikalt seda Miša joomist näidata, võiks kohe pigem näidata seda, kuidas sõbrannad ta kasvõi sunniviisiliselt Wismarisse viivad, mitte neli osa lasta tal juua ja seletada, et tal probleemi pole ja väike viin hommikuks on okei. No ei ole.

Olen ma liiga karm praegu? Panin suht emotsiooni pealt, aga… No minu meelest pole see normaalne.

23 thoughts on “Tänapäeva noorus on ikka hukas!

 1. Tegelikult need saated ei ole lastele mõeldud. “Padjaklubi” on jah ilmselt veidi nooremale publikule, kuid “Kättemaksukontor” oli algselt ikkagi täiskasvanute saade. See on vanemate probleem, et ära ei keelata. Nt Kadri Adamson ütles, et tema oma lastel ei luba seda vaadata.

 2. Tuli nüüd neitsi-Maarja välja :D Pühenda see virisemise aeg hoopi oma lapsele..

 3. Olen sinuga nõus. Tegelikult ega neid saateid ei ole algupäraselt tehtud lastele vaid Padjaklubi on mõeldud pigem noortele täiskasvanutele (nt 18-25) ja Kättemaksukontori auditoorim oleks näiteks alates 16-… . Aga kuna mõlemad saated on üsna jaburad (kusjuures esimesi hooaegu Kättemaksukontoris vaatasin ka mina, aga siis läks mõttetuks) siis nende vaatajaskond on pigem 7-16. Kahjuks ei taipa saatetegijad sisu muuta vastavalt auditooriumile.

  Muidugi ei saa süüdistada saatetegijaid vaid lapsevanemaid, kes ei suuna oma lapsi nendele eakohasemaid saateid vaatama. Seljuhul poleks tõenäoliselt kumbki saade enam eetris.

 4. Nõus aga siiski pole see teema vaid meie Eesti sisene,see on ülemaailma nii. Vòime ju muutuda aga siiski jääb selline nö promomine kättesaadavaks.
  Tänapäeval käibki halva laitmine ja promomine käsikäes. Ise peab olema piisavalt mihkel,et õiged otsuses teha.

  NB:tegu pole kiirendusvõistlusega vaid driftiga ;-)

  1. Driftimine või kiirendamine – ei poolda kumbagi ega ka nende promomist.

   Ei ole kaua sellest mööda, mil ühest driftijast sai hetkega surmakutsar kolmele noorele sõbrale.. :'(

   Ja neid, kes driftivad kurvides, pööretel ning ringteedel, on kahjuks küll ja küll.

 5. Marimell sa vaata kidzonei peal multikaid parem :D kui süveneda siiiis sa ei taha teada :D. Vaata sellist multikat sealt nagu suvevaheaeg ja hirmus henry, jaaa nooo ponid on ka kaheldava väärgusega…
  Aga ka filmide osas on sul täiesti õigus. Varjatud reklaamist hakkabki noorte joomine, suitsetamine ja eluviisi vaated pihta.

  1. Me ei vaata multikaid. Meil on iPad tema meelelahutus – seal on numbrimäng ja rääkiv kass ja automäng kus kael teeb krõks ja nipetnäpet veel. Maša ja karu mingi äpp on ka kust multikaid näeb, aga thats it.

   Hommik Anuga on Hedoni lemmik :)

 6. Ma julgen arvata, et pole see tänapäeva noorus hullem midagi kui eelmiste põlvkondade oma aga telesaadete ja muusikasõnade/-videode sisu on oluliselt arulagedamaks läinud. Ei ütleks et ma mingit räiget tsensuuri pooldan aga päris kõike ka vabalt telesse laskma ei peaks….

 7. Ma just ükskord mõtlesin, et miks ei tehta spetsiaalselt sellistele 8-15 aastastele mingit seriaali. Näha on ju et huvi oleks. Noh umbes samasugust nagu näiteks Padjaklubi ja Kättemaksukontor aga jätta alkohol ja seks välja ja lahe oleks kui seriaal näitakski noortele, et alkoholita saab ka lõbutseda jm. Kaasaku veel need noorte iidolid ka ala youtuber Maria Rannaväli ja bändi Beyond Beyond poisid ja oi kuidas vaatamisi ja fänne tuleks.

  Aga samas ma ei tahaks päris öelda, et noorus on hukas. Neigaust noored ei kuula-vaata. Suvel sattusin sellisele üritusele, kus peamiselt olidki need 8-15 aastased tüdrukud ja ausalt seal jäi küll neist väga ok mulje. Ei olnud mingeid nappe riideid ega täismukituid nägusid. Käitusid ilusti.

 8. Näedsa, teine Maria ka siin. Vanasti ma olin üksi…

  Aga ma pean tunnistama, et olen juba nii muldvana, et ei tea isegi MIDA tähendab KIVI TEGEMA?
  Küsisin mehe käest, tema pole ka kuulnud:)

 9. Laias laastus olen nõus ja oma lastel sellist asja vaadata ei laseks ilmselt. Minu arust on need mõlemad seriaalid vahepeal väga kummalised üleüldse.

  Aga sellele, et noorus hukas on, ma ei saa kaasa noogutada. Mulle lihtsalt tundub, et noorte vahel on kuidagi üsna suur lõhe ja kõik ikkagi oleneb millisesse seltskonda satutakse ja mis väärtusi kodus kaasa antakse.

  Olin suvel projektijuht laagris, kus vabatahtikud abilised olid 15-20-aastased neiud ja noormehed. Ma olin niii positiivselt üllatunud! Olen sama laagriga seotud olnud 14 aastat ja alati on keegi vabatahtlikest alaealisena suitsetanud ja joonud – ma ise nooremana kahjuks ka. Sel aastal aga polnud kordagi selliseid probleeme, tegu oli tõsiselt toredate noortega, kes pidasid pidusid ja hoidsid käest kinni, kuid mitte midagi üle piiri minevat ei toimunud.

  Samas olen ma töötanud sotsiaalkeskuses, kus lapsed ja noored on 11+ vanuses suitsejad, joojad ja ka koledamate ainetega kokku puutunud lapsed.

  Kõik ei olene alati kodust ja sõpradest, mõjutavaid tegureid on palju, pole maailm väga must ja valge, kuid fakt on see, et kui tead noort, kes on misiganes murega üksinda, siis tuleb teda aidata.

 10. 13 on veel hästi öeldud, tegelikult fännavad neid sarju ka 8-9 aastased. Varsti peab juba lasteaias hakkama lapsele selgitama, mis on kanep, kes on armuke jne :D. Ei tea, kuhu edasi.

 11. Vot see ongi nüüd see moment kus vanemad võiks mõelda sellele, kas need saated on ikka sobilikud nende lastele. Lisaks kaheldavale sisule on ju tegelikult ka nende saadete eetriaeg piisavalt hiline, et nooremad peaks sellel ajal juba voodis olema.

 12. Ei ole nõus. Pole see noorus midagi hukas. Pigem on vanemate tegemata töö. Vanemad peaksid tegelema oma lastega. Neile huvitegevust leidma ja lastega suhtlema, et lapsed saaksid aru ja poleks vo aegagi samu asju järgi teha, mida mingid välja mõeldud sarjad-filmid näitavad.
  Ma valin oma 8-aastase puhul, mida luban vaadata, aga kõike ei keela. Olen kõrval ja seletan, mis on ok ja mis mitte ja et see kõigest film jne jne.
  Ma ei varja oma lapse puhul, mis maailmas toimub, et pole kõik ilus. Aga ka kuidas selliste olukordadega tegeleda ja kaitsta end.

 13. Probleem ei ole saadetes (need on mõeldud täiskavanutele, 21.30 peaks koolilapsed juba voodis olema). Probleem ei ole ka lastes, probleem on hoopis vanematest! Niiet ma ütleks, et suur hulk lapsevanemaid on hukas. Vanemad ei viitsi lastega tegeleda ja istutavad nad rahus teleka ette. ETV 2 on väga normaalsed lastesaated, isegi mingi norm tiinekate sari:)

 14. Paraku see maailm ongi arulagedat cräppi täis. Jätke see ohhetamine ja ahhetamine pensionäridele, neil pole nagunii midagi muud teha kui rääkida kui hukas see maailm on.
  See on igaühe enda valida mida ta siin elus vastu võtab ja mida mitte.
  Ma isegi ei viitsi süveneda mida see Neigaus teeb, kuna ma ei suuda mõista miks see inimene “minu jaoks sellist s***a” toodab ja rohkem polegi mõtet süveneda.
  Milleks ajada end närvi sellega, et maailmas on nii palju asju mis meile ei sobi.

  Mina soovitan teie perel üldse televiisori majapidamisets ära likvideerida. Padjaklubi pole kaugeltki kõige hullema asi mis sealt tuleb. Enamus tänapäeva multifilmitegelased on ebardid, mis arusaamu need meie lastes tekitavad ?

  Mina olen ikkagi arvamusel, et kui ei sobi ära vaata!

 15. Mina leian, et sinu blogi ei tohiks peale noorte lugeda ka täiskasvanud. Pean silmas just postitust, kus tegid maha ilublogija puht tema välimuse pärast ning kuidas selline üldsegi saab ilublogi pidada. Selline tekst on noortele, kes alles arenemas nii füüsiliselt kui vaimselt, ohtlik, mõeldes sellele kui kergesti ollakse mõjutatavad. Tekivad ebakindlused, (vaimsed) haigused ning negatiivne sotsiaalne ühiskond, kus hetkel elame.

  Põhipunkt, mis öelda tahan, et võiksid lõpetada lõõpimise. Eelneva teksti peale on kerge vastata “ära loe mu blogi kui ei meeldi” vms aga sama saab ka sulle öelda, lõpeta vaatamine, kus tunned, et see teeb sulle v9i su lapsele haiget.

  Raskem on aga ise panna stop sellele, et olla negatiivne eeskuju nagu sina seda suuremas osas oma blogiga oled.

  1. Keda ma muidu maha tegin? Ütlesin, et ühes X blogis on megatöödeldud pildid ja ta sobiks fotokategooriasse.. räigelt tegin maha ju :D

 16. Ei Kättemaksukontor ega ka Padjaklubi pole suunatud nii noorele sihtrühmale umbes 8-12. Süüdistada seriaali tootjaid on täielik jama :D

Comments are closed.