Lennupiletite ABC – kust leida hea hinnaga pileteid?

Eelmise postituse alla jäi kommentaar, mis oli taas soovipostitus. Pole probleemi, teeme ära :)

Palun kirjuta veel erinevaid reisiteemalisi postitusi. Eriti huvitaks just lendude broneerimine ja otsimine. Mis linkidelt otsida? Kas lisandub mingeid tasusid?

Kui ma olen seltskonnas ja tuleb juttu näiteks, palju huvitav maksab lend Istanbulist Vietnami, siis kasutan ma telefonis Skyscanner äppi. See korjab kokku kõik erinevad lennud, mis minu valitud suundadel võimalikud.

Teine samasugune on Momondo, mida kasutan pigem arvutit kasutades, tundub mulle mugavam.

Lisaks jälgin aktiivselt heade hindadega lennupileteid trip.ee lehelt.

Ise broneerin reise tavaliselt nii, et.. näiteks leian tipist või Momondost mingi hea pakkumise, siis vaatan, kes seda edasi müüvad, kui on näha, et suunab mind edasi lennufirma kodulehele, siis tundub aus värk, mingid x lehed, olgu nad nii odavad kui tahes – ma googeldan, kas on turvaline osta. See pole päris 5€ pilet, et suva kui pekki läheb.

Kõige kindlam on muidugi osta otse lennufirma enda lehelt. Näiteks viimane kord Tai pileteid ostes, näitas momondo mulle mingit lehte, ma enam ei mäleta täpselt nime, kus olid piletid mingi 25€ odavamad, aga googeldades oli täitsa 50/50 kogemusi ja ma eelistasin maksta 25€ rohkem ja osta piletid otse Lufthansa lehelt. Tundub mulle turvalisem ja kindlam valik.

Eesti leht sky24.ee on ka täitsa mõeldav variant, kust hindu võrrelda, aga just ostsin sealt Viin -Tallinn ja.. seal oli 20€ kallim kui AirBalticu enda lehel. Seega soovitan alati kontrollida ka lennufirma oma lehelt jne.

Samas odavlennufirmade pileteid (EasyJet, AirAsia, RyanAir jne) ostan ma alati otse nende lehelt, kunagi pole vahendajat kasutanud.

Varem lendasime alati läbi Soome ja kasutasime viimase hetke pakkumisi, siis tekkisid mulle omad lemmikud ka üle mere – Napsu, Rantapallo ja Tjäreborg – kuigi ma pole soome keeles üldse käpp, siis google translate abiga saab edukalt piletid ostetud. Viimase hetke pakkumised leiab „äkkilähdot“ alt :)

Lennupileteid ostes, pole minul mingeid lisatasusid siiani tulnud, et maksad kaardiga, siis maksa juurde vms, aga seda võib esineda küll.

PS! Krediitkaardi teenustasu küsimine on nüüd ebaseaduslik, et kui miski leht seda küsib, siis pole asi õige. (Mingi EU määrus keelas ära võtta eraldi teenustasu ktrediitkaardi tehingutelt.)

Minu probleemiks on saanud see, et mul on kaardil olnud limiit ja no ei lähe läbi makse, tee või tina. Ükskord helistasin juba Soome ja lasin endale arve teha ja saata, kui maksma hakkasin, siis ütles netipank, et limiit ületatud. Sain kohe aru, milles jama on.

Milline see protseduur lennujaama jõudmisest lennukisse sisenemiseni välja näeb?

Oleneb lennujaamast.

Kõige olulisem on muidugi passi kehtivusaeg. See peab olema kehtiv, mõnel juhul isegi 6 kuud pärast reisi lõppu. Vaata infot riikide kohta siit!

Tallinnas lähed lennujaama, teed ära check-ini (pakettreisi puhul; muidu teen telefonis/kodus juba varem ära, nt odavlendude puhul maksab check-in lauas tehtud check-in lisaks), annad ära pagasi (kui sul on äraantav pagas), lähed läbi turvaväravate, kui reisid käsipagasiga, ära unusta, et vedelikud peavad olema kuni 100ml suurustes pudelites/topsides/tuubides ja eraldi minigrip kotis (max 1 liiter). Sealt edasi oled sunnitud läbima TaxFree poe :D Ja siis olenevalt kuhu sa reisid, kas on minek läbi passikontrolli või ei. PS! Kui lendad ala Türki või Bulgaariasse, siis arvesta, et terve lennukitäis inimesi on seal passikontrolli järjekorras ja läheb aega. Ära päris viimasele minutile jäta.

Kui lendad Schengeni ruumis, siis passikontrollis passima ei pea. Kuid ka Schengeni siseselt võidakse aegajalt passikontrolli ajutiselt kehtestada. Näiteks mingi suur oluline sündmus, millel eriti karmid turvameetmed vms.

Kui nüüd rääkida näiteks Tai lennujaamadest, siis seal on nii, et esimese asjana lennujaama sisenedes on kohe esimene turvakontroll, kotid valgustatakse läbi ja pannakse kleeps peale. Siis lähed passid natuke aega checkini sabas, siis natuke jälle turvakontrollis, siis passijärjekorras.. Sellessuhtes, et Bangkokis (aga ka Phuketil) võib minna tund-kaks, minul on alati õnnestunud käsipagasiga mitte väga kaua passida. Õnne asi vist ka.

No ja lõpuks kui kõik kontrollid on läbitud, on kaks varianti, kas sul on aega või ei, ja ongi lennukisse minek. Otsid oma koha, potsatad maha, paned turvavöö kinni ja.. mina keeran magama. Tihti magan juba enne kui lennukil rattad õhus on.

Kas need all inclusive paketid sisaldavad veel midagi (lisatasusid, väljaminekuid)? Hiljuti vaatasin ühte paketti estraveli või tuusiku lehel, saatsin reisipäringu ja siis oli hind juba muutunudki. Kas alati muutubki või? Kas kellelegi saab kirjutada tasuta, et palun sügiseks leida *mingi sihtkoht* pileteid võimalikult odavalt? Kirjutage palun just sellest lennupiletite otsimise ja muust sellisest.

All Ink paketid sisaldavad tavaliselt endas lendu, hotelli, kõiki söögikordi, jooke ja snäkke, alkoholi, Ultra All Ink ka välismaist alkoholi.

Lisatasudena tulevad juurde ainult ekskursioonid vms kui sa tahad lisaks võtta. Minu soovitus on ekskursioonid ja lõbustused osta kohalikelt, mitte reisifirmalt, sest nad võtavad mingi 2-3x rohkem raha. Saan aru, nende tegelane tuleb kaasa, nemad rendivad bussi jne, aga suures plaanis saad sama asja kohalikult ostes odavamalt ja reis on sama hea.

Me käisime Türgis veepargis, hinnakirja järgi oli vist 60€ nägu vms, saime 35€ nägu kui tänavalt ostsime.

Personaalseid pakkumisi soovitan ma küsida argo@abcreisid.com (ärge laske heidutada end kodulehest, see on nii lamp ja nad aktiivsemad Facebookis omi pakkumisi jagamast) või siis Facebookis on mitmeid gruppe (pane otsingusse reisipakkumised, odavad reisid vms), kuhu saab kirjutada, millal, mis eelarvega reisida soovid ja keegi kindlasti vastab. Reisifirmade töötajad on seal päris aktiivsed vastama ja soovide kohaselt reise otsima.

Hea meelega kirjutaks sulle isiklikult ja küsiks nõu, aga ei taha inimest niisama tüüdata täiesti algaja probleemidega ja usun, et avalik postitus oleks väga paljudele abiks. Just need basic asjad, mis ise mõtled, et on kõigile teada-tuntud, aga millega algaja väga hädas on (kasvõi netilehtedega-mis usaldusväärne jne)

Mulle võib ka alati kirjutada. Kui oskan siis aitan :)

Kui teil on veel reisiteemalisi postituste mõtteid, andke julgelt märku, ma hea meelega kirjutan. 

9 thoughts on “Lennupiletite ABC – kust leida hea hinnaga pileteid?

 1. Majutuse kohta? Kas ainult booking? Me olime kaks nädalat balil ja ööbisime nelja erineva koha peal just bookinguga. Nüüd guadalupele minek ja bookingus pole nagu midagi head (loe odavat)

 2. Kas eelistate reisides kasutada pigem passi või ID-kaarti? Huvitab ka see, mida teie reisikindlustus sisaldab?

  1. Ma reisin passiga, kuidagi reisitunne kohe tekib. ID kaart on kaasas, sest passi jätan tavaliselt hotelli. Sellesse seifi, mille saab riiulist niisama kaasa haarata :D

  2. A ja reisikindlustus, meil aastane kõigil. Läbi panga krediitkaardi saadud. Kohe vaatan, mis sisaldab..

   Ravikulud 500 000 €

   Meditsiiniliste abivahendite soetamise kulu (kindlustatud isiku kohta) 200 €

   Stomatoloogiline esmaabi (kindlustatud isiku kohta)
   200 €

   Invaliidsushüvitis (kindlustatud isiku kohta)
   10 000 €

   Surmajuhtumihüvitis (kindlustatud isiku kohta)
   10 000 €

   Reisitõrge (reisi ärajäämine, katkemine või hilinemine)
   2 000 €, omavastutus 30 €

   Lennupileti vahetus ükskõik mis põhjusel ennem lennule registreerimist
   150 €

   Lennupileti vahetus seoses reisi ärajäämise, lennust või jätkulennust maha jäämisega
   150 €

   Väljalennu hilinemine >12h (hüvitatakse üks väljalennu hilinemise kindlustusjuhtum kindlustusperioodi kohta) 150 €

   (Hea, et küsisid! Ma saan hilinenud Bulgaaria eest ilmselt raha küsida siit!)


   Pagasi kahjustumine või kadumine 1000 €, omavastutus 30 €

   Pagasi hilinemine >4h (põhjendatud kulud esmatarbekaupadele) 300 €

   Vastutuskindlustus (isiku- ja varakahju kindlustusperioodil kokku) 10 000 €, omavastutus 30 €

   Õigusabikulu (kindlustusperioodil kokku)
   1 000 €, omavastutus 30 €

   Kautsjon (kindlustusperioodil kokku)
   3 000 €, omavastutus 30 €

   Kõikide hüvitiste piirmääraks kindlustusperioodi jooksul on poliisil märgitud kindlustussumma 500 000 € Kui korraga saab kahjustada mitu kindlustatud isikut või toimub mitu kindlustusjuhtumit, ei hüvitata rohkem kui 500 000 €

 3. Passi kehtivus? Euroopa Liidu siseselt piisab kui kehtib reisi vältel.

 4. Täiega head need viimased põhjalikud reisipostitused. Varsti julgen ehk isegi mingi reisi kokku panna :D

 5. Mina just tänu Leenu postitustele ja nõuannetele julgesin Tai reisi ise kokku panna (läksime esimest korda), muidu poleks üldse aimu olnud ja oleks vähemalt 65% paketika eest rohkem maksnud.

Comments are closed.