#elulineblogi

marimell Ussipesas: maaõhk tõi geniaalse idee

Olime sel nädalavahetusel Eveliisi juures Ussipesas. Neid kodus ei olnud, saime maja valvata ja mis peamine – testida seda „maaelu“, millest nii mõnigi lugeja on pakkunud, et meile see küll ei sobiks. Jah, me olime seal küll ainult paar päeva, aga me tulime geniaalsele ideele.

Täpselt nii nagu me oleme nüüd siin paari aasta jooksul erinevaid autosid testinud, ja seeläbi aru saanud, et millist autot me ise tahaks, no, et kas oleks pagasnikul sulgemisnupp või ei, kas panoraamkatus on reaalselt ka hea ja vajalik või on see lihtsalt fäänsi, kas ja millised käetoed on mugavad, millised nupud kus asuvad jne.. Me peaks samamoodi testima erinevaid kodusid, et aru saada, mis meile tegelikult sobiks.

Ma olen alati mõelnud, et ma tahaks sellist suuuuuurt kodu, no neli tuba vähemalt ja köök sada ruutu ja köögisaar ja kõik peaks olema suht IKEA või moodsalt öeldes Nordic style, et selline steriilne ja puhas ja klassikaline ja et toad peaks asuma nii ja naa ja vannituba peaks olema selline ja..

Aga ma tegelikult ei tea, millises kodus on mugav elada, milline kodu mulle tegelikult meeldiks. Eveliisi juures sain aru, et selline maalähedane kodu meeldiks mulle ka. Ei pea olema valge steriilne öökapp, piisab kui sul on armas peitsitud tool selle asemel, vanas küünlapurgis rohukõrred turritamas.

Vannituba ei pea olema avatud dušinurgaga ja suur, piisab kui sul on seal vana kummut kraanikausiga ja hoopis vann. Või WC kraanikausikapp on tehtud vanast õmblusmasinast. Ja kui vaasid on suvalised purgid, mis sa oled kuskilt kaltsukast kokku skoorinud. Ja kui kapipalsed on erinevaid nipsasjakesi täis ja kui sa oled veinipudelist teinud käevõrudele hoidja ja.. Riidekapp ei pea olema suur ja nelja uksega, sul võib magamistoas olla hoopis vana krigisev kummut ja riided võivad vabalt rippuda kuskil panipaigas lae all.

Vedelesin hommikul voodis ja vaatasin, see maja vajaks hädasti pimendavaid kardinaid ja see lamp ei ole minu maitse, köögi teeksin ringi. Ja kusjuures absoluutselt teisiti kui ma alati olen köögist unistanud! Ühesõnaga, saate aru, selleks, et aru saada, mida sa tegelikult tahad, pead sa kuskil sees elama. Ma olen elanud kogu aeg mingis „tahan sellist elamist“ mullis, teadmata mida ma tegelikult üldse tahan.

Ükspäev keegi postitas siia kommentaaridesse mingid korterite lingid, et need võiks meile sobida. Üks neist oli mu sõbranna korter, st mitte tema oma, aga kõrvalmajas, sama asukohaga ja üks ühele planeeringuga. Jah, see oleks suurem kui meie korter praegu, aga ma koliks sinna ainult siis kui tasuta saaks. See ei ole üldse meielik elamine. Ja ma tean seda seepärast, et ma olen seal olnud. Pilte vaadates võiks isegi mõelda, aga reaalselt see ei ole koht, kus ma tahaks elada.

Nad elavad seal neljakesti, sõna otseses mõttes pead jalad segamini, seal pole ruumi astudagi, sest elutuba on lastemänguasju täis ja magamistuba on voodeid täis. Ma ei heida ette, et issand kuidas elavad, me elame ise suht samamoodi, aga ma tahaks panna mõtlema need lugejad, kes meile hirmsasti kahetoalist soovitavad. Milleks meile teine samasugune elamine nagu praegu? A, õigus, ma unustasin, väiksem kuumakse ja ühel päeval meie oma. Noh, ma kannatan ja ostan kohe suurema, millest saab ka meie oma.

Ma oskan ainult meie praeguse korteri põhjal öelda, et ma eelistaks pigem hommiku- kui õhtupäikest kööki. Eveliisi elamine pani mind aru saama, et mul ei ole vaja tuhande ruudust krunti, piisaks kui mul oleks 40 ruudune terrass ja sada ruutu murulappi, kus oma hommikukohvi nautida ja öösel tähti vaadates suitsetada.

Funfact: me elame tegelikult praegu ka ju kahetoalises korteris, aga kuna sein on maha võetud, on ta justkui ühene. See kööktuba, nagu rahvas armastab seda nimetada. Tegelikult kui seinad oleks alles, oleks see kahe väikse toa ja väikese köögiga „suur“ korter. Praegu kommentaarides soovitatakse tihti, et mida me unistame, koligu me kahetoalisesse ja elagu, hiljem vaatame edasi. No me elamegi kahetoalises, isegi kui koliksime viis ruutu suuremasse, siis magaks keegi meist ikka ju diivanil. Ja see, et keegi saab kuskilt ukse kinni panna, ei tähenda suuremat privaatsust, vaid ikka pead-jalad koos elamist. Ma võin närvide rahustuseks praegu minna näiteks õue istuma või Uue Maailma peale jalutama või Kohalikus klaasi veini juua või.. ma ei pea selleks oma toas olema, mille ukse ma saan kinni panna.

Aitame müüa teie kinnisvara – kutsu kodutestija!

Ühesõnaga, mu pika jutu point on see, et meist peaks saama – kodutestijad. Meie geniaalne plaan ongi kutsuda nüüd üles kõiki korteri/majaomanikke, kelle elamised on müügis, kinnisvara firmad, kes müüvad, olgu need siis uusarendused või vanemad elamised – kutsuge meid endale külla, me elame nädal aega teie elamise ja testime, kas ja milline see kodu on. Kas see meile sobiks, kellele see sobiks. Blogime koos linkide ja hindadega teie müügis olevast objektist.

Kuna see võtab ikkagi suure osa meie ajast ja teie saate reklaami, siis eeldame ka teiepoolset tasu, aga selle paneme me otsejoones meie kodufondi uue kodu sissemakseks. Ja kui nii mõelda, siis kui aasta jooksul vähemalt korra kuus sellise testimise saaks teha, siis oleks päris korralik summa ju juba kodufondis ja pilt palju selgem, mida me tegelikult vajame ja kus me elada tahaksime.

Lisaks usun, et see oleks väga kasulik lugemine kõigile neile, kes oma kodu otsivad ja kindlasti saab nii mõnigi vajalikku infot, kasvõi selle kohta mida ta peaks tegema, et oma elamist edukalt müüa. Kes ei oskagi ehk mõelda ja tähelepanu pöörata mingitele asjadele. No meie ei oskaks praegu siin lihtsalt unistades, et kas on oluline, kas mingi uks käib sisse või välja poole, kas aknad on igas seinas avatavad, kas köögikapid on kõrgel või madalal, kas kraanikauss on ümmargune või kandiline, hea kohapeal või mitte…

Peab testima, et aru saada, mida sa tegelikult vajad. Seega, oleme avatud pakkumistele. Kellel korter/maja müügis ja tahab sellele reklaami teha, siis kirjutage meile (info@marimell.eu), tuleme ja testime, anname ausat tagasisidet, mis meeldis, millest puudust tundsime, kellele see võiks sobida. See on ju ilmselge, et üks elamine ei sobi absoluutselt igaühele ja see mis meile ei meeldi, võib just kellelegi teisele meeldida.

56 thoughts on “marimell Ussipesas: maaõhk tõi geniaalse idee

 1. Idee on huvitav. Aga ma tahaks reaalselt näha, mitu inimest oma müügisoleva kodu, tasu eest, teistele kasutada annab. Omanikul seoses teie elutegevusega niigi ju kulud. Enamus siiski rendib ilmselt välja kuni ostja leitud ja raatsi isegi maaklerit kasutada.

 2. Just hiljuti keegi Mallorca oma kommentaaris ütles, et te olete reaalsusest kaugenenud (või midagi sarnast). Olete tõesti. Paneb mõtlema, et milline raisatud aeg, et genereerida selliseid ideid. Küllap need mõtted tulevad veini või kokteilide tarbimise ajal, siis ei lähe aega raisku, aga lennukaid ideid tuleb see-eest ludinal.
  Samas – tihti töötavadki täiesti veidrad ideed. Nii et mine tea.
  Siis veel: terrass 40 m2? Köök 100 m2?? Ok, liigendatud terrassi puhul oleks see suurus veel arusaadav. Köögi puhul aga arvan, et sa tegelikult ei tea, mis suurusega on 100 m2.

  * on kohti, mis ostuhuvilistel lubavadki paar ööpäeva sees elada, et nood saaksid tunnetada, kas nad klikivad selle kohaga või ei

  ** teie blogis kajastamine oleks piisk meres, koduostja prioriteet on arendaja, müüja või vahendaja kodulehed, mitte blogi. Mingigi jume oleks asjal siis, kui te kajastate oma kogemust-nägemust küll blogis, aga need lingid, laivid, mida iganes oleks müügis oleva objekti lehel

  *** kas on plaan suitsetamisega lõpparve ka teha? See, et ühel korral ei õnnestunud, ei tähenda midagi – teisel korral võib vedada. Huvitav oleks lugeda.

  1. No see on minu meelest üsna loogiline, et meie toodetud sisu saab ka firma alati kasutada enda kanalites.

   Ei plaani suitsetamisest loobuda :)

 3. See on vist literally kõige rumalam idee, mida ma kunagi üldse kuulnud olen. Seda esiteks.

  Teiseks, milleks kirjutada selliseid enda 1(vabandust-2!)toalise korteri ülistuslaule ja nö õigustusi kriitikale ja siis järgmisel hetkel uuesti postitus, kuidas te ikkagi tahate uut kodu? Olete te üldse ise välja mõelnud, mida te tahate? Üks hetk nõustute lugejatega, et jah, tõepoolest, teil oleks suuremat elamist vaja ja tahaksite maale jne ja järgmisel hetkel toote aga vastuargumente, miks kriitika täiesti alusetu on ja kuidas teie 1(vabandust jällegi-2!)toaline on teile elamiseks ideaalne?

  1. Seni kuni me ei osta, sobibki meile see 34ruudune korter ideaalselt (olgu ta lahendus siis milline tahes). Selle asemel, et mõlemad 9-5ni palgatööle minna, mis võibolla nii väga ei meeldi, leiamegi praegu alternatiive kiiremini sissemaksuraha kokku saada ja ühe palgaga panka minna. Ma arvan, et kui meil on 30% või rohkem sissemaksu, siis ei tohiks ka ühe palk olla probleemiks. Või vähemalt mitte nii suureks probleemiks.

  2. Miks on teil ettekujutus, et palgatöö peab alati 9st 17ni rõve raske rassimine olema? Ei ole ju nii.
   Olete nagu mingi kinnisidee pähe võtnud ja kordate seda nagu mantrat, paraku kumab selle tagant läbi laiskus ja suutmatus tööd teha/leida/pidada.

 4. “See on ju ilmselge, et üks elamine ei sobi absoluutselt igaühele ja see mis meile ei meeldi, võib just kellelegi teisele meeldida.”

  Ühtlasi vastate ka ise ära, miks selline ettevõtmine kaunis mõttetu on.

  1. Ei saa sinust aru? Kui meile ei sobi kolmetoalise lahendus, kus on liiga kõrged köögikapid, siis sulle võib see ju sobida kui te mehega mõlemad meeter 80 olete. Kui meile ei meeldi viieks korrus, siis mõni tahab just viiendakorruse vaadet ja tasuta trennivõimalust. Kui meile meeldiks esimesekorruse korter oma terrassiga, siis mõni just ei taha esimesel elada. Ma ei saa sinust aru, miks see mõttetu ettevõtmine oleks?

  2. Issandjeesuskristus – 34m2 KOLMEKESI???? Ma olen 76m2 + suur rõdu üksi kahe kassiga ja vahel on ka kitsas ja mõtlen suurema pinna peale.

  3. Ma arvan, et on perekondi, kes elavad sellisel pinnal ka neljakesti või inimesi, kes elavad 200ruuduses majas ja neil on ruumi vähe. Oleneb inimesest ilmselgelt.

 5. Omg! Parim idee üldse!!! Ma nii loodan et saate palju huvitavaid pakkumisi. Minul ka veel oma kodu ei ole. Seega saab olema huvitav vaadata teie kodude testimist

 6. Nõustun ka siiski ühe eelneva kommentaariga, et viide sellele, et see, mis meeldib teile, ei pruugi kellelegi kolmandale meeldida, näitab hästi ära, et sellise kinnisvara testimise lisandväärtus on potentsiaalse ostja seisukohast pea olematu lisandväärtusega ja seda sama ka müüja vaatenurgast.

  A’la kui teie annate oma testi ülevaates teada, et antud elamine asub viiendal korrusel, mis teile ei meeldi, mis see info mulle kui võimalikule ostjale annab? Ilmselt on mul juba väljakujunenud eelistus selles osas ja info korteri vms asetusest saab teada kõige lihtlabasemast kinnisvara müügikuulutusest. Samamoodi teie hinnang köögikappide kõrgusele, vannitoa valgustusele või terrassi paiknevusele ilmakaarte suunas ei muudaks minu jaoks ju tegelikult midagi. Minu hinnang nendele asjadele saab lõplikult kujuneda alles siis, kui asja oma silmaga näen.

  Ja see viimane point on ju see, mida te ise ka välja tõite – selleks, et aru saada, kas mingi koht sind kõnetab kui kodu peab seal ise kohal viibima. Seda kasvõi mõneks hetkeks. Seega olgu teie poolt pakutud ülevaade mingisugusest objektist nii detailne kui tahes, ei paku see võimalikule kliendile laias laastus midagi hindamatut ja jääb lihtsalt “tulede ja viledega müügikuulutuseks”.

  Laias laastus omaks selline kodude testimise projekt väärtust ainult teile endile (selles pole kahtlust, eks iga koduotsija võiks ju mõelda, et oleks tore katsetada erinevaid kohti enne kui tehingu sõlmimiseks läheb), aga kinnisvara müüja või ostja siit küll miskit ei võida…

 7. Ma ei kujuta seda uusarenduse korterite/majade testimist hästi ette. Tavaliselt pole neis ju mingit sisustust. Hea küll, osades arendustes on köögimööbel sees, aga sellest ju päris ei piisa.
  Kui ma nüüd enda eluaset müüks, siis tunduks mulle märksa mõttekam pakkuda sellist proovielamist potentsiaalsetele huvilistele, kelle puhul võib vähemalt loota, et nad selle ka ära ostavad lõpuks ja kellele vähemalt midagi selle eluaseme juures meeldib. Sest muidu see neile ju huvi ei pakuks. Muudetavadest teguritest nagu köögikapid või seinte värv on ju märksa olulisemad need, mida muuta ei saa. Nagu asukoht, ühistransport, lasteaiad-koolid.

 8. Kas teie idee toimiks ainult Harjumaal või lähete ka Peipsi äärde või hoopis Narva? Või kuskile Järvamaale metsade vahele ?

  Mõte on tore, kuid tahaks näha kas toimib ka :)

 9. Vabandan juba ette ära oma arvamuse eest, aga isiklikult ei usu, et antud “idee” teil väga minema hakkab. Pigem tundub, et teil on vaja erinevaid kodusid, et aru saada, milline võiks olla teie järgmine kodu ning üritate selle läbi veel teenida ka. Täna on turg päris aktiivne, nii et normaalne kodu normaalse hinna eest läheb juba ise üpris ruttu müügiks. Isiklikult, ei kasutaks antud “teenust”, et keegi minu kodus niisama nädal aega elab (millele lisandub teie poolt tarbitud elekter, vesi, internet jne + pärast koristamine ka). Seda eriti, kui ei saa kindel olla, et postitus tuleks positiivses võtmes. Negatiivseid tähelepanekuid ei soovi ükski müüja, et keegi ise välja tooks.

 10. Teoorias tore idee – minu jaoks puhas meelelahutus ja jälgiks küll seda pulli.

  Praktikas – isegi mõnetunnisesse kokakooli ei ilmunud kedagi kohale ega tasunud arvet. Ei tea, kuhu see kinnisvara müüv pere peaks minema, seniks kui te ‘’testite’’.

 11. Õhinapõhiselt ja siidri kõrvale tuleb teil küll igasugu ideid, aga nende kahe asja, mida te hirmsasti testida (loe: soodsalt või tasuta saada) tahate- kodude ja autode- testimine käib teile küll pisut üle jõu.
  Keegi ei osta kodu selle järgi, kas magamistoas on kõrred klaaspurgis või vannitoakapi asemel on vana kummut. Kinnisvara ostmisel on hoopis teised kriteeriumid. Sama ka autodega- Meelis räägib, kas auto toon sobib tema pükste värviga ja kas käetugi istmete vahel on vajalik või mitte (kas mõnel uuemal kui 15 a. sõiduautol on see üldse puudu?), aga mitte mingit sisulist arvustust või kogemuse kirjeldust. Isegi peamiste tehniliste näitajate väljatoomine ja võrdlus on puudu.

  Ma ei näe, mis point peaks olema võhivõõral inimesel teid oma koju lasta- tarbite tema vett, elektrit ja voodipesu, teete suitsu ja napsi- ja siis kirjutate lampidest ja lillevaasidest. Sellest, mis on seina sees, põranda all või keldris, te nagunii suurt midagi ei jaga. Kõige tipuks esitate kinnisvara omanikule veel arve. Mõnus on teil kindlasti, aga veelkord- mis on asja point? Palju teile lugejate hulgas on neid, kes tahaks või suudaks kinnisvara soetada? Olete mingi uuringu teinud, turundusinimesed? Suudate adekvaatselt ehituskvaliteeti või kinnisvara väärtust hinnata? Lähtute oma maitsest ja eelistustest, aga kolmas kord- mis kasu peaks sellest olema müüjal ja potentsiaalsel ostjal?

  1. 1. ma ei taha midagi soodsalt või tasuta saada
   2. siidrit ei joo
   3. täpselt nii nagu mina ostaksin elamise kõrrepurgi ja sisustuse järgi, on kindlasti neid veel
   4. auto käetugi ei pea puudu olema, aga ta peab mugav olema ja kui mul on valida kas mugava käetoega auto või mitte, siis valin mugava, ja reaalselt jätangi ostmata kui on ebamugav
   5. loogiline, et ehitusalane ülevaade tuleb ostetavale pinnale teha, aga ma ei kujuta ette, et ma astun sisse majja x, see mulle ABSOLUUTSELT EI MEELDI, aga lasen kohe ehitusalaselt kõik üle vaadata, selgub, et kõik on timm.. siis ma ei ostaks seda ikkagi, kui mulle seal ei meeldi vs astun sisse kohta x, MIS MULLE MEELDIB, aga ehitusalaselt on mingi kala – siis ma pigem likvideerin kala kui ostan koha mis mulle ei meeldi
   6. meie lugejate hulgas on kindlasti neid, kes tahaks ja suudaks kinnisvara osta
   7. firmad saavad meie sisu kasutada ka oma kanalites, nende jälgijaskond on kindlasti see, kes ostaks
   8. kui sa ei saa aru, mis kasu peaks sellest kõigest olema, siis jumala ees, ela oma künka otsas edasi :)

 12. Siinkohal pean sind natuke pilvede pealt alla tooma ja enda kogemust jagama. Ka meil on hetk tagasi läbi tehtud see pangalaenu kadalip. Oli olemas sissemaksuks 33%, kohustusi ei ole. Taotlesime samuti 1 inimese palgaga, kelle palganumber algab nr 2-ga. Samuti peres 1 laps. Ja pangad ei olnud ka siis nõus. Reaalselt kiideti meid selle eest, kui suure summa oleme suutnud säästa, aga paraku pank siiski tahab, et kahe inimese palk oleks olemas. Riskid on lihtsalt 1 inimese puhul suuremad. Kui laen kahe peale võtta, siis ei saa olla just väga tõenäoline, et samal ajal kaks inimest peres töö kaotavad. Aga kui seda teeb perest 1 inimene, siis tal on lisaks endale veel kaks ülalpeetavat ja pank siinkohal võtab arvesse seda, kui see 1 inimene kaotab töö. Kes siis laenu teenindab ?
  Nii et jah, ma siiski soovitaks ka veidi laiemat pilti vaadata ja pigem Meelisel palgatööle esialgu minna. Lihtsalt kui enda selle mulli otsas elada ja eeldada, et pank annab laenu kui on olemas 30% , see ei pruugi minna nii.
  Täpsustan ka seda, et meie näite puhul oleks laenusoov olnud ca 70000. Ja müstika, aga isegi mitte seda ei tahetud anda.
  Kui sina siin tahad endale 100 ruudust kööki jms, siis vaevalt selle kinnisvara hind alla 100 kilo oleks.

  1. Ma juba sain aru, et mul pole 100ruudust kööki vaja :) Aga jah, eks see laenusaamine ongi keeruline protsess nii ehk naa.

  2. Siin tundub mingi muu kala sees olevat. 70k laenu saada normaalse(1300+) palgaga ei tohiks mingi probleem olla.

 13. Mulle küll see idee meeldib. Aga mul on ka nõrkus erineva kinnisvara vastu. Väga huvitav oleks tõesti, saaksite videosid teha ja muud sellist. 3D tuuri ja ukselingipiltidele vahelduseks midagi värskemat ja isikupärasemat. Aga see lähenemine pole just kõigi jaoks. Igaühele oma.

 14. Nii geniaalne, et ega siit ei oskakski väga enam kuskile edasi liikuda. Üks mõte siiski tuli – paluks hakata pakkuma ka mehe / naise testimist. Noh, tead küll, et kas kõlbab ikka abiellumiseks ja nii.
  Geniaalne!!!!!

  1. Noh, aga olgem ausad, kas sa võtad ja abiellud esimese ettejuhtuva mehega? Kes lihtsalt meeldib? Ei abiellu! Sa ka testid, proovid, katsetad, kas sobite, ei?

  2. Vat see on hea idee! Sellise suure sammu, nagu abiellumine, puhul tahaks küll suunamudijate arvamust teada. Et proovivad, katsetavad ja annavad teada kuidas nende meelest oli.

  3. Krt see oleks jah sama geniaalne Keegi prooviks enne mehe ära, et kas oleks pointi abielluda, missiis, et kõikide maitsed erinevad.

  4. Endale meest valides võtad esimese suvalise jorsi? Noh,tuleb välja muidugi kõrvalt vaadates, et paljud nii teevadki. Ja siis paari aasta pärast on hala ja ving..

 15. Nagu te ise juba postituses ära ütlesite: testi tulemusena selgub, mis TEILE selles korteris meeldib ja mis mitte – aga mis kasu võimalikul ostjal sellest on? Tema maitse võib olla ju risti vastupidine. Oletama, et teete selle testelamise. Teie ütlete, et nõme kärtskollane sein, teine inimene vaatab: nii soe ja armas! Teie kirjutate: mõttetult suured aknad, kes neid pesta jõuab? Mõni aga peab neid suuri aknaid elamise suurimaks plussiks – sest nii palju valgust! Ja nii edasi ja nii edasi, nagu ka ise tõdesite: inimesed on erinevad, mis meeldib ühele, ei pruugi teisele üldse sobida.
  Kellele sellisest testimisest kasu oleks? Peale teie endi muidugi, sest nagu kirjutate, oleks pärast seda “pilt palju selgem, mida me tegelikult vajame ja kus me elada tahaksime”. Ja selle selgekssaamise eest peaksid siis teised maksma?

  1. Point ongi ju selles, et kui seda loeb keegi, kellele see sümpatiseerib, siis on ju talle kasulik? Isegi kui mulle ei meeldi. Aga kui tale meeldib ja tema ostab, siis oli ju kasulik, et käisime ja testisime :)

 16. Milline see teenuse hind olla võiks? Mainisite, et ilmselt üsna soolane, aga mis vahemikus siis? Ja kas sisustuse põhjal hindaksite siis maju, mida müüaksegi koos sisustusega? Vastasel juhul on olemas põhjalik arvustus sisustuse ja kõrte jms osas, aga ostja saab neli tühja seina ju ilma selle sisustuseta?
  Kindlasti oleks huvitav selliseid postitusi lugeda, aga kas te ei arva, et see on äkki veidi liiga subjektiivne? Või oleks see pigem müüjale garanteeritud, et proovitegi leida just positiivseid asju? Muidu maksab müüja raha ja saab ju nn negatiivset reklaami?
  Tundub tõesti põnev, lihtsalt tekkisid need mõningad küsimused.

  1. Vaata, nende kõrtega on ka nii, et kuskil maamajas saab neid põllult korjata, Kristiine kandis kuskil korteris elades ilmselt see võimalus puudub.

 17. Kui sa käid välja absoluutselt ajuvaba idee, siis sa pead olema valmis ka täiesti ajuvabadeks ja aasivateks kommentaarideks. Nii lihtne see ongi.

  1. Aga palun! Olen ammu aru saanud, et meie blogi kommentaarium on teatav teraapiavorm inimestele. Hea meel on kasulik olla :)

 18. Teie elatustase ja nõudmised kodule on lihtsalt väga madalad ja vähe usutav, et teie arvamus kinnisvara osas keskmisele eestlasele korda läheks. Teiste ilusates/mugavates kodudes võib küll tore nädalakese elada, aga isiklikult ei tea küll ühtegi inimest, kes sellist arvustust tõsiselt võtaks. Suur osa inimesi elab ju ikka väga luks kodudes ja vaevalt, et kusagil maakonna kolhoosikeskuse korrusmaja elanik vajaks raha eest selliseid testijaid :D Idee on ju muidugi hea, tühja koha pealt jälle veidike teenida ja võib-olla tõesti leidubki tahtjaid, kes selle eest maksaksid.

 19. Kas kindlam ei oleks maakleriks hakata? Saaks suurema tõenäosusega palka ja näeks/kogeks erinevaid elamisi/elamusi. Reklaami võite ju oma blogis ikka enda kuulutustele teha.

 20. Kas te peate endid nii tähtsateks arvamusliidriteks, et kedagi väga teie kogemus/arvamus huvitaks?
  Näidake ette üks kinnisvaraomanik, kes tahab oma korterit/maja müües teha mõttetut lisakulutust teie nn “testi” näol, mis talle müügis midagi juurde ei anna? Ütlemegi, et teile ei sobi nt olemasolev vannituba v köök – hakkab omanik teie arvates enne müüki seda kohendama? Lubage naerda :D
  Minu arvates on geniaalsusest asi kaugel…pigem arvate endist liiga palju ning olete super naiivsed.

  Muide…enamus kinnisvara müüakse möbleerimata, vaid köögiga. Mida te seal testikste siis? Seda mööblit, mille omanik kaasa võtab? Või siis a’la eelmise omaniku tapeeti, mida ta ilmselgelt vahetama ei hakka :D

  Sorry aga mina sain kyll seda postitust lugedes pihku itsitada :D

  1. No aga siis on ju päev korda läinud, kui sa kõhutäie naerda said. See blogi siin ongi – tükike meelelahutust!

   Teiseks, ma ei eeldagi, et keegi hakkab meie testi pärast remonti tegema. See mis ei sobi meile, võib sulle sobida.

   Suures plaanis ei lähe ma sinna ju vaatama tapeeti või seinavärvi, vaid asukohta, planeeringut, tubade arvu, mugavust jne. Ja vaata natuke kinnisvaraportaalides ringi, ei müüda ainult uusarenduse karpe :)

 21. Ok, võtame need roosad prillid eest, ehk mõistus selgineb pisut.
  Siiralt imestan et teil pole piinlik taoliste mõtteavaldustega lagedale tulla. Ajuvabamat asja annab alles genereerida ja miks te oma aju selliste labiilsete ideedega koormate ja kaasas kannate.
  Ei imesta, kui võimalikud koostööpartnerid kaovad ära ja neid jääb vähemaks, sest taolised avalikud mõttesähvatused teevad teile pikas perspektiivis karuteene. Te tundute avalikus ruumis rumalad ja pardon, pisut isegi taandarenguga lugedes neid kokakoole ja kinnisvara testimisi. Täiesti müstika lugeda mis lainel te stabiilselt püsite.
  Ilmselgelt te ei adu, vastasel juhul te ei teeks endile sellist karuteenet.
  Kinnisvara teemadel on teile antud nii palju megahäid ja ausaid ja toimivaid nõuandeid. Mida teha ja kuidas teha, et saavutada eesmärk.
  Vastuseks teie poolt on järjepidev hala, vabandused ja/või jätkuvalt labiilsed ideed.
  Väide, et Meelis stabiilsele palgatööle minna ei saa, sest tal on mingid projektipõhised tegemised. Meelis saaks minna väga hästi tööle ja samamoodi jätkata oma projektidega.
  Ei ole teada kas Meelis ise tajub oma käitumist aga Meelis mängib töövestlustel oma panused maha, võõras situatsioonis automaatselt muutub ja käitub üleoleva jorsina. Laivides on muhe ja julge aga tundmatus keskkonnas muutub totaalselt ülbikuks. Tasuks väga tähelepanu pöörata enda käitumise muutumise osas. Siiani ei ole Meelist tööle võetud. Ometi on ülikoolis käinud ja teatud oskuseid ka nagu on.

  Palju õnne. Vähemalt olete lõpuks ometi leidnud klikiteema mida igal nädalal vähemalt korra teemaks võtta. Koostöö pakkumisi tuleb leigelt ja firmad hoiavad distantsi, kui te samasuguste lausjaburate ideedega rööprähklemist jätkate.
  Saaksite väga hästi hakkama 2- toalises kodus, mille m2 on 55 või natuke peale. Siiski 34 m2 kamorkat kahetoaliseks nimetada on pisut liiga emotsionaalne pakkumine teie poolt.
  Kas teie tutvusringkonnas pole tõesti mitte ühtegi aduvat ja adekvaadset inimest, kes teid nõustaks nii üleüldiselt ja suunaks teid vajadusel, kui te reaalse mõistuse piiri kaotama hakkate.
  Ma ausalt ütlen, te pole halvad inimesed, laive vaatan heameelega, aga teie kirjateosed jätavad viimasel ajal teist pisut liiga lihtsate inimeste mulje. Saksamaal aset leidnud ümbersünd pole vist väga hästi mõjunud. Loodab et asi paraneb ja ka Meelis leiab endale sobiva väljundi.
  Tänan tähelepanu eest.

 22. kiidate ju oma airbnb koostööd. see ongi kodude testimine üle maailma. loota, et keegi maksab selle eest, et nädala sees elate on ju naljakas?

 23. Ma loen ja nagu ei usu, seda mida ma näen ja loen ja kuulen.
  Kuidas iikka nii paljud nimesed võivad olla nii kurjad ja õelad ja sarkastilised javõtta elu nii tõsiselt ja raamides ja piirides ja kõige tipuks: nii iseendas kinni.
  Ausalt, see ON uskumatu.

 24. Kopeerisin antud postituse lingi lugemiseks viiele tuttavale maaklerile (kõik erinevatest firmadest) ja mitmele sõbrale, kes momendil oma kodusid müüvad. Kõigil oli samasugune reaktsioon: hämmastus, et keegi üldse nii idiootse mõttega lagedale suudab tulla. Edu!

  1. Jumala eest, hämmastuge terviseks. Inimestel ikka tekib ideid, ei? Kes mõtleb, et värvib pea punaseks (aga kunagi ei julge), kes mõtleb, et läheb kaheks aastaks Austraaliasse (aga tuleb varem tagasi), kes mõtleb, et läheb õpib arstiks (aga lõpetab hoopis Prisma koogiletis), meil tuli idee, teeks sellise testimise.. Ma ei ole öelnud kuskil, et me seda teeme. See oli idee, mille ma õhku viskasin :) Ja ausaltöeldes, olen ma endiselt seisukohal, ka pärast neid kümneid hämmastavaid ja naervaid kommentaare, et asjal võib jumet olla!

 25. Mil moel on plaanis seda teenust turundada? Kas ainult siin blogis, kirjutades olemasolevate müügikuulutuste ülespanijatele otse või teha koostööd mõne maakleriga, kes saab müüjale öelda, et võimalik sellist teenust sisse osta? Ma arvan, et soovijaid väga palju pole, nii et peaks kõvasti ennast pakkuma ja turundama.

  1. See oli IDEE! Vaatame jooksvalt, mul on muu elu ka ja nagu vist juba aastate jooksul peaks selge olema – oma kodu ei ole meie nr 1 prioriteet hetkel :) See oli idee, mida võiks teha…

Comments are closed.