marimelli kodukohvik jälle täies hoos

No ei suuda ma niisama passida. Ja olenemata sellest, et me mingeid rahamägesid ükski aasta kokku ei aja ja Meelis ütleb ikka ja jälle, et kuule, ära tõmble, siis mina.. tahan ikka tõmmelda ja orgunnida. Ja panen meid kirja.

Kui algul sai plaan paika pandud, et sel aastal teeme ainult Tai toitu ehk siis meie hoovikohvikust saab Tai toidu paradiis, siis õige pea tekkis mul teine tunne…

Kuna meil on telgi- ja mööblirent nagunii nädalavahetuseks, siis tundub mõttetu panna aur vaid ühele päevale kui asjad alles pühapäeva õhtul/esmaspäeval minema viiakse ja mida enam ma mõtlesin, seda rohkem hakkas mulle meeldima idee teha ühel päeval üht ja teisel päeval teist. Ehk siis:

Menüü tuleb lihtne, sest sel korral valmistan ette kaks suppi, ühe karri ja siis kobin õue wokpanni taha möllama ja valmistan teile meie enda kõige suuremat lemmikut – Larb Mood ehk siis vürtsikat sealiha salatit. Lisaks olen ma ise olemas, ja mind saab vaadata ja tere öelda, igal aastal olen ma köögis peidus, sel aastal mitte :)

Mõtlesin algul, et serveerime kõiki asju riisiga, aga samas mõni ei taha riisi, seega on riis eraldi olemas kui keegi soovib.

Foto: Teine Nuudel

ÜLESKUTSE: kuna Tais serveeritakse tihti nö erikujulist riisi, siis mõtlesin, et jube nõme oleks esiteks kulutada raha ja teiseks plasttopse raisata, et seda riisi nö ette valmistada ja kastis soojas hoida, et jumala hea oleks neid liivavormidesse panna.

Ja siis ma mõtlesin, et mul on nii palju blogilugejaid, kellel kindlalt on lastel mitu komplekti igasuguseid rannamänguasju (meil on mingi neli vähemalt), kus on alati kaasas hunnik liivavorme. Mõni on ehk välja kasvanud, mõnele lapsele mõni ei meeldi vms Seega, kellel üle, palun saatke/tooge mulle :) ma saan erikujulisi riise siis pakkuda! Pärast saan need lasteaeda või mõnele mänguväljakule liivakasti mängimiseks viia.

Pühapäeval keerame kõik pea peale:

Kõik kellel laupäev pikale venib või nad ei viitsi pühapäeva hommikul kodus süüa teha, siis meie hoov on taas avatud, aga uue menüüga. Praemunad, peekon, praetud kartulid, wokid, pelmeenisupp jne.

Loomulikult saab meie juures tasuta vett nii palju kui kulub ja vürtsika toiduga ilmselt ikka kulub. Ma ei tea veel, kas müüme muud jooki ka või jääme ainult vee juurde. Ja mis lisasid meil veel tuleb, on lahtine. Eks näis. Aega veel on.

Ja kõige parem uudis on meil teie lastele, võtke nad kindlasti kaasa, sest sel ajal kui teie oma toidukausi taga tulega võitlete, saavad nemad batuudil aega veeta. Krutski Batuudid tulid jälle appi ja toovad meile hoovi ühe batuudi kus lustida. PS! Tervel festivali alal oleme me ainuke, kus batuudil hüpata saab! Niiet, lapsed kaasa ja meie hoovi!

Kui te instagrami pilte postitate, siis palun kasutage hastagi #marimellihoovikohvik – siis leiame teie pildid kenasti üles.

Varustamine ootab alles ees

Nüüd kus sildid on valmis, menüüd välja mõeldud ja kohvik registreeritud, tuleb alles suurem töö – hakata kokku skoorima kogu seda manti, mida ikka kulub. Ei tee ma allahindlust, st köögikoore või veega karrit ja suppe meie hoovis ei saa. Kui päris, siis nagu Tais. Ei mingit allahindlust. Kui krevetid, siis suured ja sabadega nagu Tais. Kui vürtsikas, siis vähemalt 3* nagu Tais. Ei mingit allahindlust maitsete näol. Tšillid proovin ka otse Taist saada, vaatab, kas õnnestub :)

Nagu ikka, saab ka Facebookist lisainfot!

16 thoughts on “marimelli kodukohvik jälle täies hoos

 1. Ja kõige parem uudis on meil teie lastele, võtke nad kindlasti kaasa, sest sel ajal kui teie oma toidukausi taga tulega võitlete, saavad nemad batuudil aega veeta.—-
  Et kas siis lastele ei olegi midagi süüa pakkuda? Või toit on ainult suurtele??? On tulemas ka magustoite, või see tuleb jooksvalt???

 2. Sa kutsud vanemaid koos lastega batuudile. Ilmselgelt tahavad paljud lapsed seal batuudil lihtsalt hüpata, olenemata sellest, kas on teie kliendid või mitte. Mis omakorda tähendab seda, et kui ainult teie klientidele (kes teie toitu söövad) on tasuta, siis pead välja mõtlema hinna teistele. Ja palju seal minuteid saab olla, sest võib juhtuda nii, et korraga tahab palju lapsi seal peal hüpata.
  Menüü on seekord teine ja toorainete hinnad odavad, loodab et seekord teete ikka paar tonni, nagu Mirjami kohvik tegi päevaga st. kuue tunniga müües põhimõtteliselt vaid burgereid. Niisama klounaadi minna tegema pole vast tõesti mõtet, ja ses suhtes on Meelisel õigus. Milleks rabeleda tühja. Kui siis teha ikka nii, et kasu ka saab. Kogu selline rabelemine on tegelikult raske töö. Edu kohvikuga.

  1. No Mirjamil oli 90% toorainest tasuta käes, kuklid ja liha ja grillid jne oli kõik koostöös, kui nii teha, siis teenibki paar tonni. Kui oma kulu on aiast võetud piparmünt, meliss ja kraanist vesi.. Ma olen valinud ka hoopis teised söögid, mille tooraine on juba kallis (kookispiim maksab sitaks :D aga ilma selleta ma suppi ei tee :)) Samas hindu restorani tasemele ajada ei taha :)

   Pühapäevane menüü on pigem soodne.

   Ma ei sea endale mingeid rahalisi eesmärke, mulle lihtsalt meeldib kokata. Kui ma nulli tulen, olen juba rahul. Iga teenitud euro on vaid boonuseks. Igal aastal olen ikka nats teeninud ka, seega, mina ei kurda :) Meelis kurdab, tema peab suhtlema.. Mulle ei meeldi :) ma varjun kööki tavaliselt. Sel korral isegi kleit tellitud ja tulen õue tere ütlema!

  2. Ära seleta. Tasuta olid AINULT kuklid, mille kulu on reaalselt ainult… mis? 15 senti/burger neljaeurosest müügihinnast. Me teenisime, sest tegime hea menüü (kiire serveerimine ja soodne tooraine) , mitte ei saanud kõike tasuta. Meil olid menüüs lisaks rebitud liha burgerile ka veganburks, vegan ja lihaga burrito, vegan ja kanasalat, kodulimonaadid, viiekümnesendised vahvlijäätised, kohv, koogid, samuti tasuta vesi… Mis muud kui jaksu ja oskust paremini majandada! Kuidas sina kahjumisse jääd, on mulle müstika. :)

 3. Niiet siis teed suppi ka, mainisid et kookospiim on kallis. Et siis supp tuleb jah

  1. Lugesid ka postitust või ainult kommentaare?

   Menüü tuleb lihtne, sest sel korral valmistan ette kaks suppi, ühe karri ja siis kobin õue wokpanni taha möllama ja valmistan teile meie enda kõige suuremat lemmikut – Larb Mood ehk siis vürtsikat sealiha salatit.

 4. Miks sa nii kinni selles Tai köögis oled, see kõigile ei maitse. Tavaline eestlane tahab just praekartul-peekon-praemuna stiilis mehist sööki, naistele mingid salatid/wrapid ja lastele pannkoogid nt. Proovi mõnel aastal sellist menüüd ja garanteerin, et jääd plussi, lisaks pidev järjekord ukse taga. Ma küll tuleks aga just see point, et lapsele ma tai toitu ei anna ja mees vürtsikat ei söö, nii et me perega ei saa teie telki külastada kahjuks.

  1. Kindel ei. Esimesel aastal tegin seda “kõigile midagi”. Ei toiminud üldse. Täiesti mõttetu ajakulu ja raiskamine. Mul on Tai söögiga igal aastal järjekord ja potid tunniga tühjad. Head Tai sööki on Tallinnas restoranideski vähe saada, rääkimata soodsa hinnaga tänavafestivalidest. Lastele mõtleme midagi välja. Ja üldiselt.. me olemegi suunatud sellele, et vanem saaks head sööki nautida ja laps samal ajal karata. Iga teise nurga peal müüakse lastele midagi :)

   Ja pühapäev on meestele – tulgu mugigu muna ja peekonit :)

  2. Taitoit ruulib :)! Mu 2-ne sööb ka seda. Ma algul ei andnud üldse, aga ta siis ise nõudis maitsta ja sõi kahe suu poolega.

   Mina nt. kodukohvikute päeval ei osta just kartul-kapsas sööki üldjuhul. Liiga palju olen seda söönud lapsena.

   Pigem ostan neid asju, mida ise igapäevaselt ei tee v.a tai toit, mida teen tihti. Tahaks maitsa ka, kuidas teised teevad.
   Larb moo või larp moo (siiamaani ei tea, kumb õige on) on mu üks lemmikuid ja täna menüüs kodus :)

   Ühe korra ostsin sult tom kha-d, oli hea.

   Sügisel siis tulen uuesti :)

 5. Minu arvates väga õige, et tulebki teha seda, mida ise armastad süüa. Kõigi peale ei saa ja ei peagi mõtlema, ikka leidub keegi kellele midagi ei sobi. Mina tuleks hea meelega, kui Eestis oleks. Eriti hea on see, et teed õige tulist, nagu peabki. Vahest ajab naerma, et palud tulist, siis lisatakse näputäis mingit cayenne pulbrit. Mina isiklikult tahaks Tai toidu kõrvale külma õlut, aga kuna mind kahjuks sinna ei tule, siis las olla :D. Minagi ei laseks kvaliteeti alla, aga jah, inimesed on hinnatundlikud ning ei mõista, kust kõrge hind tuleb, aga tai vürtsid on eestis üsna kallid. Ka normaalne kookospiim, mitte lääge ila. Edu igatahes!

Comments are closed.