marimelli supiköögini on täpselt 30 päeva

2. septembril lööme oma koduhoovis laiali telgid, lauad-toolid, tirime kapi otsast alla supitermosed ja paneme potid tulele, rullime vaiba tänavale – marimelli supiköök tuleb Uue Maailma Festivalil taas :) sel korral uuendusena – KAHEKS PÄEVAKS!

Jätkame täpselt sama rida mis eelmisel aastal – valikus on Tom Kha (meie vürtsitasemele vastav!), seenepüreesupp Matsimoka suitsulihaga (eelmisel aastal sai sama kiirelt otsa kui Tom Kha)!, seitsme liha seljanka (nii, et lusikas ikka püsti püsib!), pelmeenisupp tomati ja juustuga (osutus laste lemmikuks!) ja magustoiduks teen leivasuppi kohupiima-jäätisevahuga. Magustoit 3€, supid 4€. Portsud suured, tasuta kuklid ja vesi on laual :)

Eelmised kaks aastat on näidanud, et tunni ajaga on otsas vähemalt üks, kui mitte kaks suppi – olen sel korral hoolikam – teen kohe rohkem ettevalmistusi, et kui saab otsa, siis te ei saa aru, vaid uus laar on juba ootamas. Aga no, eks ole näha, kuidas suppi süüakse. Hea oleks eelmise aasta rekord – 90 liitrit – ületada.

Kirjutasin just Matsimokale, et ma tahan suuremat kogust liha ja seljanka jaoks suitsuvorsti, et nad teaksid tootmisel arvestada (nad ju nii popiks muutunud, et alati ei saa mille järgi lähed) ja nad uurisid, kas tahaksin oma lugejatele ka ühe loosi teha. No muidugi :) Mu ühed lemmikumad tooted üldse nö kodutootjate seas.

Nende pasteet on ÜLIM! Umbes sama head teeb ainult Ainari vanaema, aga ühe kandi inimesed ka ;) Selle suve uus hitt on mozzarellaga grillvorstid. IMELISED! Muidu on kõik sellised täidisega vorstid mingid rändom – otsi taga seda juustu või paprikat vms, aga Matsimoka vorste võtsime Esnasse kaasa ja.. Nii kui kahvli sisse lõin, mozarellat lihtsalt voolas ojadena välja. Mõnusalt mahedad ja tõsiselt head vorstid, soovitan.

Hedoni lemmikud on need täislihast viinerid, kus on 100 grammi kohta 97grammi LIHA. Need on tõesti mõnusad ja Hedon võib neid isegi soojendamata nosida.

Viimane kord ostsin turult suitsuvorsti ja kahetsesin täiega. Ma olen viimased aastad ostnud ainult Matsimoka suitsuvorste ja maitsemeel on vist nii harjunud, et mingi suvaline vorst enam ei meeldi. Ja nende suitsuliha.. Sulab suus.

Aga nad panid loosi uhke kombo, kust leiab 1 ämbri šašlõkki, 1 ämbri grillpeekonit, 500g mozzarella grillvorsti ja 1 paki toorvorsti tšilli ja paprikaga. Yummm! Loosimise teen 12.08.2017!

Kõikide toodetega saad tutvuda nende kodulehel ja uudistega end kursis hoida nende Facebookis. Loosis osalemiseks jäta kommentaaridesse oma lemmiktoote link ja pane like Matsimoka FB lehele. Mm.. ma vist jooksen Solarisse vorsti ostma. Õnneks avasid nad oma koha nüüd ka Ülemiste keskuses, kuhu on kuidagi mugavam minna :)

PS! Andke oma tulekust meie supikööki teada ka, siis tean supikogustega paremini arvestada – siin!

Telkide ja mööbliga aitab mind sel korral Funrent!

60 Comments

  1. Matsimoka sashlõkkivorst on mega. See võit oleks nii hea. Korraldaksin kohe grillipeo! Ja kindlasti tulen ka supikööki:P

  2. Ma küll pole proovinud, aga ilmselt meeldiks enim toorvorst sibula ja äädikaga :)

Comments are closed.