Meelis kirjutab: halb kogemus (jälle) | juuksur “Juuksik”!

2018 aasta varakevadel avastasin suhteliselt kogemata Rocca Al Mare keskusest sellise koha nagu Juuksik. Kõik oli ülitore – personal ja teenindus, ja mis kõige olulisem, lapsele meeldis.

No jah, hind oli pisut kallis (15 eur), aga samas lapsel ei mingit hirmu juuksuri ees ja sai mängida ning pärast lõikust ka kleepsu ja kommi. Kuna mulle see koht meeldis, siis oleme seal vahelduva eduga tänase päevani käinud. Aga pärast tänast me kindlasti pigem väldime kui uuesti läheme. Miks?

Selle koha edukus on samas ka selle koha hukatus. Ehk siis kui mingi asi saab liiga popiks, siis tuleb tihti ka muutus ja enamasti puudutab see kvaliteeti. Ja täpselt nii on ka selle kohaga läinud. Kui vanasti pakuti pigem elamusteenust, mille üks kõrvalosa oli lastel juuste lõikamine, siis tänasel päeval on tegemist sisuliselt kiirtoidu kohaga, kus rahvast voorib sisse-välja ning kedagi ei koti, kes see on ja miks ta tuli, vaid pigem loodetakse, et läheks juba ruttu minema.

Esiteks olen ma paar nädalat proovinud Hedoniga juuksurisse minna. Kord T1’te kord Rocca’sse. Ei ole õnnestunud kumbagi minna. Kuna aga see ei olnud meie prioriteet nr1, siis ei pidanud vajalikuks sellega ka eriti innukalt tegeleda.

Kui kuhugi sattusin, siis läksin kohapeale ja küsisin, et kas on vaba aega ja millal ning klassikaline küsimus, et kas kohe ka saab? Ja no mida suhtumist teenindajate poolt. Kui ülbed ja kõrgid. Mõtlesin, et okei, äkki on siis vahepeal mingi kontseptsioonimuutus toimunud ja tore suhtlus on asendunud ülbusega. Teada ju on, et osad luksusbrändide teenindajad peavadki olema ülbed, sest just nii panevad nad klienti veelgi rohkem seda toodet tahtma. Siinkohal ma muidugi ei ütleks, et 15eurone poisslapse lõikus mingi luksustoode oleks. Ometigi oli see suhtumine nii T1’s kui Roccas pigem ülbe kui lahke. Ja seda mitte ühel korral.

Täna siis mõtlesin, et käime Roccast läbi ja lõikame juuksed ära. Helistasin juba kell 11 ette, et millal esimene vaba aeg. No selgus, et kell 17. Sobis ja panin aja kinni. Jõudsime kohale umbes 16.40. Läksin leti taha, kus siis 2-3 inimest istusid ja omavahel midagi sädistasid. Ütlesin lapse nime ja jäin ootama, et millal alustatakse. Ei minutitki varem kui kell 17.00. Kuigi kaks inimest istusid seal niisama ja vaatasid YouTube’st videosid. Kas see on mingi firmapoliitika, et ei tohi varem võtta kedagi?

Kuna Leenu pidi poodi minema, aga unustas kaardi maha, siis mõtlesin, et ma maksan enne ära ja saadan ta kaardiga poodi. Aga ei, ka ette ei saanud maksta. Põhjenduseks oli see, et hind võib varieeruda, kuna vahest läheb vähem ja vahest kauem aega. Ma isegi ei osanud kosta selle peale midagi. Kas juukselõikus ei peaks olema kindla hinnaga? Oleneb ajast, mitte kääridest või masinast?

Pilt märtsikuisest külastusest. See juuksur on Hedoni lemmik!

Lõpuks siis sai ka meie laps löögile. Leenu seletas siis juuksuritädile, et vot nii ja naa ja sellist soengut paluks. Loomulikult ei saanud laps sellist lõikust nagu Leenu palus. Kui ta poest tuli, oli ta esimene lause: “Kurat, mine või juuksuriks õppima, et enda lapsele normaalne soeng pähe teha. Misasi see on, jumala ebaühtlane siit küljelt ju..” Aga see, et soeng oli nagu ta oli (mis on tihti maitse asi), siis kõige rohkem riivas silma see lohakus. Vot seda pole ma seal varem täheldanud.

Ma pidin kaks korda juuksurile ütlema, et palun puhastage ta kael ka ära, sest ma ju nägin kuidas Hedon ennast kratsis. Juuksur andis mulle aga mingi sinise rulli ja ütles, et tehke ta jalad ise puhtaks. Jalad? Rullisin mis ma siis rullisin seal koos tädiga, lõpp tulem oli see, et ma pidin lapse ülemised riided kõik seljast ära võtma ning puhtaks kloppima. Oleks seda teadnud, siis teinekord võib vahetussärgi kaasa võtta. Aga pole hullu, sest teist korda enam ei tule.

Ja no kui juuksur ei saa aru, küljed lühikesed, pealt pikaks, ja ajab ta küljed kiilaks nagu venelastel kombeks, siis.. tõesti, kes peaks kooli minema? Ilmselt ikka Leen, sest siis saaks ise tehtud.

Juuksik ongi ehe näide sellest, kui aetakse taga populaarsust ja suurt raha (eeldatav käive 2018 aastal on ligi 125 000 eurot), kuid samas unustatakse ära see, miks see koht tehti ja mida soovitakse pakkuda. Kuna suured eurnumbrid keerlvad silmade ees, siis jääb kõik muu tahaplaanile. Kurb!

Kindel on see, et lastejuuksur Juuksik on allakäinud nii klienditeeninduse kui ka pakutava teenuse kvaliteedi kohapealt. Meie sinna enam ei lähe. Leenu peaks hakkama tihedamini juuksuris käima, sest Hedonile sobis Kalamaja Kaunitaris ka kaunis kenasti juuksuritoolis istuda! Lihtsalt minul on alati see hirm olnud, et lapsele suurte inimeste salongis ei meeldi. Aga oleme korra ka seal käinud, ja ilmselgelt läheme ka edaspidi, sest seal saab vähemalt kvaliteeti. Palavad tervitused Erenile, kes juba eelmisel korral meie nõudmistele vastas.

22 thoughts on “Meelis kirjutab: halb kogemus (jälle) | juuksur “Juuksik”!

 1. Võta poiss ja mine temega siia https://truman.ee

  Ei mingit karva ka kuskil krae vahel, teenindus alati meeldiv.
  Meie peres käib kogu meespere Methali (BARBER PRO) juures ( enne oli ta Stockis, nüüd Vanalinnas).
  Ja ausalt, vot see teenus ja kvaliteet on igat oma hinda väärt.

 2. Meil ka kogemus sealt, et asju tehakse üle jala. Mitu korda katsetasime, aga nüüd käime SalonPlusis lapsega – hind on sama v natu kallim (aga õnneks ei pea väga tihti käima), aga suhtumine oluliselt meeldivam.

 3. Me oleme ka ühe korra seal käinud, siis jäime rahule, olime ainukesed kliendid, juuksur oli sõbralik (meil tüdruk, juuksur punus patsi ka).

  See oli ka kevadel või suvel.

  Ma loobusin kunagi ise nii Salon+ist, kuna igal pool oli nii erinev kvaliteet juuksuril. Ikka tasub käia ühe kindla juuksuri juures, tundub, et kontseptsioon ei mängi väga rolli: võid pettuda või vaimustada.

 4. Mina valin laste juuksuri ajati juuksuri järgi ,mitte salongi .Mul lastel jumala pohh kas nad istuvad kuskil mänguautos läpakas käes või täiskasvanute toolis .Lõikus võtav ju ala 14 mintsa ja juuksurisse lähme ju pigem soengu mitte elamuse pärast .
  Poisslastega on väga hea kui leida sma juuksur .Siis näeb juuksur juba ise ära mis soengu eelmine kord lõiganud on ja ei pea riskima sellega et tehakse ”vale” soeng .Kuigi ma ise arvan et Hedonil on oma uue soengu üle väga hea meel ,täpselt nii kaua kuni teie kaks ta kõrval kritiseerima hakkate ,et poiss on nagu venelane ,liiga lühike jne.
  Üks hea asi mida elus meeles pidada on see et lastel on üldiselt väga väikesed kriteeriumid elus .Neile piisab ùldiselt armastavatest vanematest ,paarist mängiasjast jne .
  Sellised asjad nagu perfektne soeng ,kallid riided ,tihe reisimine ,palju jõulukinke , ülemäärased vidinad jne on täiskasvanute vajadus ,mitte laste .Me ise teeme lastest meeletud tarbijad ja kritiseerivad inimesed .
  Lapsed on palju leplikumad kui vanemad .Vahel on ju lahe ,kui on uus soeng,olgugi et teie arvates (ja loomulikult ka lapse ,sest laps arvab alati et vanematel on õigus) Sobib talle üks teatud soeng . Las olla natuke sinka vonka siis ,ta on ju pisike laps ja ei ole vaja igasugu ülemäära reegleid juba nii varakult .
  Mäletan et kui ma olin 13 siis mul tuli kerge ”identiteedikriis” ja ma üle päeva muutsin soengut .Ma ise arvasin et olin üli sexy loomulikult .Kujutan ette et kui ma bussi astusin siis enamus naersid pihku .Samas mu vanemad alati toetasid mind ja ütlesid et mul on äge sonks (loogish et nad seda tegelt ei arvanud) .Aga see oli nii tähtis minu jaoks ,et minu kõige kallimad inimesed mind toetaks .Õnneks kasvasin ma ruttu sellest perioodist välja aga ma siiani mäletan ,et olin nii uhke ,et mu vanemad mind ei narrinud.

 5. Kõige muuga olen nõus, aga seoses sellega, et juuksur peaks inimese varem vastu võtma – ei pea. See võiski olla näiteks esimene pikem puhkepaus teenindajal ja see on täiesti okei, kui ta sel ajal korraks hinge tõmbab ning kasvõi youtubest midagi vaatab. Kui on kell 17, siis on 17, seega nõme vinguda selle üle, et teid varem vastu ei võetud.

 6. Mul juhtus Rocca Juuksikus naljakas lugu. Käisin seal kahe lapsega ja nende juukseid lõikasid erinevad juuksurid. Üks oli väga ok ja teine lõikas ikka täiesti puusse. See viimane sai varem valmis ja laps tuli vaatama, kuidas õel juukseid lõigatakse. See (normaalsem siis) juuksur küsis: oi, kas sul on ema kodus tukka lõiganud. No nii viltu oli.
  Ütlesin siis, et eiei, teie kolleeg siin kõrval just lõikas….

 7. Muus osas kommenteerida ei oska aga 15 eurot laste lõikuse eest nüüd küll palju küsida ei ole. Lapsed on kõige raskemad kliendid üldse. Mad ei püsi paigal, vaatavad ringi jne. Laste lõikus ei peaks kindlasti olema odavam kui täiskasvanud inimese lõikus.

  1. No Juuksikus ongi see lahendatud nii, et istub autos ja vahib multat ja on paigal ja Hedon nt harjunud juba käima ja teab mis juuksur on. Ma ei kurdagi hinna üle, vaid teenuse kvaliteedi..

 8. Oleme Juuksikus enda poistega mitmeid kordi käinud. Viimane kord thatis mul nutt kurku tulla, sest see sama tüdruk lõikas lapsele nii jubeda soengu ja lubatu asemel tegi totaalselt teist moodi. Olime spetsiaalselt lapsel pealmiseid juukseid kasvatanud, et mõne aja pärast oleks pealt pikad ja külgedelt täitsa lühikesed, aga see tüdruk lõikas muidugi kõik pealmised pikad juusked maha :( :(. Kahjuks oli tol korral lapsega kaasas mees, kes läks ise kõrval poodi ja laps oli sel ajal üksi, kui juustele 1: 0 tehti ning eirati totaalselt meie soove. Samas aga pean ka teda kiima, sest mõned nädalad ennem said meie 1-aastased kaksikud väga kenad soengud tema käe all ja ka enne seda oleme rahule tavaliselt jäänud, aga no see viimane kord võttis küll tuju ära, sest juuksed, mida kasvatasime ca pool aastat lõigati ühe hetkega maha…

 9. Eee.. misasja? Sa paned juuksuriaja kella viieks ja oled pahane, et ei saa varem juuksurisse? Sorry, aga segi oled või?

  1. Neil ei olnud ühtki klienti, selles oli asi. Vahtisid juutuubi :) ma pole pahane, et ma varem ei saanud, vaid et teenuse kvaliteet oli null!

  2. Kallis inimene. Olen ise Juuksiku klient olnud pea 1.5a ning oma tuttav ka seal juuksur. Neil on ajad seal poole tunni kaupa. Ehk et kui teil aeg 17.00, siis eelnev töö 16.30- ilmselt juuksur lõpetas varem, 16.45 ja see on selle juuksuri puhkeaeg. Nende tööpäevad on 11h, kas sina suudaksid 11h nutvaid, vähkrevajd lapsi lõigata. Ja kui varem teed töö valmis, siis sa ei tahaks korra jalga puhata ja teiste töökaaslastega võibolla juttu puhuda, muljetada ?
   Väga alatu laim on kogu see artikkel!
   Kusjuures juuksur rääkis, et kohapeal olite olnud väga rahulolevad ja mitte midagi ei kurtnud??!

  3. Esiteks.. me pole kurtnud, et varem ei vôetud.. v noh.. kas juutuub v juukselôikus.. ok, vaba aeg..

   Teiseks.. ärgu kujutagu ette endale :D

   Kolmandaks.. head uut aastat! See juukselõikus jààb eelmisesse aastasse ja viimaseks Juuksikus ;)

  4. Sellega olen küll nõus, et kui enne kokkulepitud aega lõikama ei saa on vägagi normaalne. Töötan ise poes, kus olen tihti üksinda tööl. Kui poe kinni panen (ca 20 min) on minu ainus kord süüa ja wc’s käia. Rohkem mõistmist puhkepauside osas! Ja kui seda aega kasutatakse ka youtube’i vaatamiseks on ok, tõenäoliselt töötajad selle aja eest palka ei saa. Aga muu osas… jeh, suht kivi nende kapsaaeda ;)

 10. Kui aeg on kell viis, siis ei pea keegi Teid varem võtma. Selle üle ei oleks olnud mõtet vinguda. Neil algab lõikus kell 17:00, kui nad 16:45 vaatavad youtube või joovad kohvi siis täiesti õigustatult – NAD EI PEA TEID VEEL VÕTMA. Jõudsid varem, palun väga istu ja oota :)
  Aga juuksuri juurde soovitan pildiga minna. Kas siis lapse pildiga, kus tal selline soeng oli või siis hoopis google-st leitud pildiga. Tahes tahtmata võib tekkida olukord, kus üks räägib, mõtleb üht, kuid teine inimene saab aru teisiti. Olen ise koguaeg pildiga käinud, ning pole siiani üheski salongis probleemi olnud.
  Karvade pühkimine kaelalt ja mujalt … see on muidugi ilmselgelt kivi nende kapsaaeda.

  1. Hedon ütles, et tahab Taukari soengut, juuksur noogutas, jaaa.. see meil siin väga populaarne teema.. Aga tegi väikse russi :D

  2. Taukaril pole ju enam see pealt pikem, külgedelt lühem soeng. Ime ka siis, et ta seda ei teinud teile

 11. Meil sama teema olnud – teenuse kui sellise kvaliteet on väga halb. Oleme käinud piigal tukka lõikamas – lastega käitutakse ülejala ja ausalt, ma lõikaks ise ka sama hästi. Me loobusime peale teist korda ja oleme käinud Salon+ – Rocca Al Mares on näiteks Liisi Naarits, kes on suurepärane lastega. On küll kallis, aga kuna väga tihti pole vaja käia siis elab üle. Mina hääletan jalgadega, kui teenindus sakib….

 12. Mina teie blogi kunagi lugenud ei ole,aga mulle saadeti see artikkel ja väga kurb oli seda lugeda.Oleme Juuksikus käinud peaaegu 2aastat ja kurb on lugeda,et üldistate…Seal on palju juuksureid ja väga lastesõbralikud ja kindlasti mitte ülbed.Juuksurid teevad 11 tundi tööd ja neile on igati lubatud istuda ja pause teha.Ja igalpool salongides on erinevad hinnad,kas ainult masinaga ülepea või kääri ja kammiga,see sõltub ikka kui palju juuksur tööd teeb…Kui Te ei ole kellegi tööga rahul,siis tuleks ikka kohapeal asjad selgeks rääkida,mitte hakata artiklit kirjutama ja laimama.Kas te ei arva,et teete selle blogi postitusega haiget nii Juuksiku kollektiivile kui ka nende lähedastele?Ääretult pahatahtlik postitus! Soovitan Teil aga kindlasti mõelda järele,ennem kui hakkate kellestki niimodi jälle halvasti kirjutama,et igakord kui teete kellelegi halba,tuleb see halb endale alati tagasi!!!Juuksiku tiimile soovin aga jõudu ja et salongi külastaksid ikka ALATI positiivse suhtumisega inimesed!

 13. Tere,
  Mina olen see juuksur pildil, kes ei ole antud lõikusega kuidagi seotud(sellel päeval lõikas teie last teine juuksur, mitte mina) ja Teil on ebaseaduslik kasutada minu pilti ilma minu käest luba küsimata.Palun eemaldage foto minust koheselt!

  1. Tere, esiteks on seal kirjas, et antud pilt on tehtud märtsis ja ei puutu asjasse. Teiseks, oled sa meie lapse lemmik ja hoomad biiti :) See vanem proua on lohakas, pole sinu kohta seda väitnudki :) Kolmandaks, muutsin pildi ära.

Comments are closed.