Kui palju maksab Linnanmäkis käik?

Käisime Kadri-Ly ja lastega Soomes Linnanmäkis. Ütleme nii, et kui oled kohalik, võib saada päris soodsalt, kui kaugemalt, siis võib ka saada soodsalt, sest sissepääs on tasuta ja üheksa atraktsiooni samuti – sõida ja lusti palju tahad. Lisaks kui saada pilet mõne laevafirma kampaania ajal.. No ei lähe palju maksma :)

Kuna meil tuli Soome kohe Gotlandile otsa, siis läksime kahese laevaga Soome ja kuigi mõtlesime, et käime kohe esimesel õhtul Linnanmäkil ära, et saab lahedaid pilte hämaras, tuledesära jne, siis ilm oli nii sant, et otsustasime ikkagi hommikul minna.

Meil sellessuhtes vedas, et mu õelaps elab Soomes ja saime temaga kokku, käisime kohustuslikus korras IKEAs, sõime viiekümnesendiseid hotdoge ja käisime tiiru poes.

Midagi vaja ei olnud, teate küll seda värki, aga ikka läks 45€. Ostsin uued veiniklaasid, kaks karpi Hedoni puslede ja joonistustarvete jaoks, väikse küpsetuskomplekti lapsele ja Hedon sai loomulikult jalgpalli, mis siis, et pehme ja fliisist, aga jalgpall. Pallihullule on alati vaja pall osta. Ja tegelikult see on nii lahe, kuidas meil on kodus nii palju palle ja ta mäletab täpselt, kust ta need sai.

Linnanmäki – kaheksast tunnist jääks väheks!

Aga Linnanmäkile jõudsime järgmisel päeval kell 12. Saime kõik peaväravas kokku (elasime kõik eri suundades) –  Kadri-Ly perega ja mu õelaps tuli ka. Ilm oli ilus, st päike paistis, polnud megakuum, aga oli parajalt soe. Õelaps mul ütles ka, et kui oleks lauspäike, oleks suht piin seal järjekordades seista. Meil jälle ilmaga vedas. Oli soe, aga mitte kõrbekuumus.

Esiteks, mis mind üllatas oli see, et käepaela ei peagi kohe ostma (hind muidu 39€ ja saab käia kõikidel atraktsioonidel palju süda lustib!). Sissepääs on täitsa tasuta ja lisaks on üheksa atraktsiooni ka tasuta. Isegi sellised, kuhu suured peale saavad, mitte ainult tited. Näiteks saab minna seal vaatetorni (Panoraama), mis sõidab esmalt ülesse ja siis keerleb, sealt näeb kogu parki ja poolt linna takkaotsa. Lisaks on seal mitu mänguväljakut, kus saab vabalt lustida, piletit ei küsi keegi.

Hedoni miinuseks oli see, et ta on kahe lühikese inimese laps ja hetkel jäi paar senti meetrist puudu ja see kitsendas tema käimisvõimalusi, Kadri-Ly ja tema lapsed lustisid meist vist kolm tundi kauem. Tal lapsed ka 3 ja 9, aga kolmene on pikem kui Hedon ja pääses palju rohkemate asjade peale kui Hedon. Kadri-Ly ütles õhtul, et tal neist rongidest ja karussellidest süda paha, koguaeg, veel ja veel. Sessuhtes, mul vist vedas, aga samas.. Sai Hedon ka piisavalt käia ja lustida ja ei kurtnud väga, ainult kohvitassidesse ta oleks tahtnud keerlema minna, aga seal ta pika ninaga jäigi ja rohkem me sellistesse kohtadesse teda ei viinudki, kus alates meetrist lubatud oleks.

PS! Linnanmäkis on ka lastesaatjad, kes soovi korral lapsega ise sõitma lähevad, kui sul tõesti juba karussellidest kopa ette viskab või sa ise näiteks ei julge, aga saatjat on vaja. Teenus on tasuta ja saatjaid pargi peal mitu, leia nad vaid üles :)

Linnanmäkile minnes saad kohe kaardi, mis on imeline abimees – esiteks on seal välja toodud kõik atraktsioonid, need on ära nummerdatud, saad jälgida kus oled või kuhu minna tahad…

Teiseks on seal kohe juures, kuidas sinna saab – kas laps üksinda või on see tasuta või.. TRUMMIPÕRIN – kui saatjal on käepael, siis mitmeski kohas alla meetrine piletit omama ei pea. Ehk siis tegelikult oli piisavalt kohti kus ka allameetrimehega käia.

Lisaks on võimalik minna veel Sealife akvaariumisse, kuhu Linnanmäki käepaelaga pääseb 8€ eest (tavahind 16.50€, lapsed 13€). Kuna meie äratulekul oli järjekord megapikk, siis ei jäänud ootama, samamoodi ei käinud me söömas.

Aga söögikohti on Linnanmäkis mega palju, isegi suhkruvati kool on seal olemas :)

Kuna Hedonil pressis uneaeg peale ja tuju kiskus juba natuke kehvaks, teadsime, et päeva päästab väike autosõit ja ta jääb magama. Nii läkski. Kuna meil oli nö lapsehoidja kaasas (õelaps), siis hüppasime sisse Villeroy & Boch outleti, kus olid hinnad tõesti mõnusad.

Kui ma Eestis oleksin pidanud sama kraami eest välja käima 326€, siis seal läks mul 99€. Tegin ise meile nö aastapäeva kingituse, sest hakkasin mõtlema, et miks ma pean ostma kogu serviisi korraga, kui ma võin jupi kaupa oma nõusid hakata välja vahetama. Ostsin suure salatikausi ja kuus väikest, lisaks kaks New Wave sarja kruusi, ühe sain sünnipäevaks Kadri-Ly’lt ja teise nüüd aastapäevaks ka. Vaikselt koguneb.

Mis mulle täiega hinge peale jäi oli üks jõuluserviis, aga noh, alla 12 taldriku pole pointi osta ja siis võiks juba olla ka vaagnad ja kausid.. Ühesõnaga, see lõbu oleks vist megakalliks läinud, ma ei hakanud isegi arvutama, kuigi alates kolmandast tootest oli lisaks -50%. Ongi põhjust kunagi tagasi minna.

Reklaamiohver

Ja kuigi me mõtlesime alguses, et lähme tagasi Linnanmäkile kui Hedon ärkab, siis korraks tibutas, ilm läks pilve ja mõtlesime, et hea küll, otsime talle mingi mängutoa. Õelaps soovitas Iso Omenasse minna, aga kuna Jumbo oli lähemal, siis läksime sinna. Reklaam oli ka päris hea, tulemus muidugi null. Aga seal me paar tundi tiksusime ja oligi aeg laevale minna.

Nagu ah? Metsikult tegevust, my ass!

Kus ööbida?

Loomulikult saab minna ka päevatripile, aga lastega on mu meelest mugavam ööbida. Ja Hedonile nii meeldivad hotellid ja liftid ja seiklemine ja trippimine, ta on super laps alati reisil, siis pole mul probleemi kuskil ka ööbida.

Meie ööbisime Radisson Blue Seaside hotellis, mis asus kesklinnas. Teate, mind pani kogu see värk täiega imestama. Esiteks hind – Helsinki kesklinn ja 100€. Teiseks, ma arvasin alati, et Radisson on mingi äriinimeste koht. Mina ei tea, meie hotellis olid küll täitsa tavalised inimesed. Hommikusöögil nägin ühte ülikonnas ärimeest, teised olid sellised nagu meie. Tavalised inimesed.

Hommikusöögil üllatas mind see, et tegelikult oli valik suht väike (peekon, viinerid, munapuder, keedumuna, seasink, kanasink, salaami, juust, BRIE! (megaüllatuslik!), smuutid, puuviljad, saiad), aga kõik oli niii ülimegaägedalt kujundatud, et jäi mulje nagu oleks mingi metsik hommikusöök. Aga kõhu sai täis, see ju ongi peamine. Tahaks teada, milline hommikusöök Eesti Radissonis ees ootaks?

Hotell ise mulle täiega meeldis, nagu selline.. tehas. Mulle meenutas Club on Überblingenit. Sellised mustad tellisest seinad koridorides, tänavasiltidest numbrid tubadel – ma ei tea, mulle hullult meeldis see kujundus.

Lastele oli ka üllatavalt palju mõeldud selles hotellis. Vastuvõtust sai ta kohe pliiatsid ja raamatu, kriidid, millega sai teisel korrusel joonistada. Toas ootasid kommid ja puuviljad ja Radissoni jänku, käepaelaga sai piiramatus koguses smuutit või muud meelepärast jooki kohvikust…

Tuba ise oli üliilus, avar ja lahe. Ma arvan, et me korter on ka väiksem :D Seal oli kaks hiiglaslikku voodit, reaalselt 2x2meetrit ja Hedon laiutas ühes üksinda. Aasta boss. Ja loomulikult vann, kuhu oli vaja kohe sisse ronida ja sulistada.

Vaadake millised voodid. See koht sobiks ülihästi tüdrukuteõhtu või ma ei tea, laste pidžaamapeoks. Mõnusalt suured voodid, kus natuke hüpata (hotellis ju võib, tssss!) ja patju loopida.

Aasta sendiveeretajad nagu me oleme, võtsin kaasa meile pandud šampoonid ja palsamid, see palsam oli IMELINE mu juustele. Head väiksed pudelid, käsipagasiga reisides (seitse ingli ikooni).

Parkimine maksis meie hotellis 29€/24h. Aga parkimine ongi Soomes kallis. Me läksime autoga ainult seepärast, et teadsime, et tahame IKEAsse minna ja ehk ostame midagi + Hedoniga mugavam, sõitsime kokku 127km ja bensiini kulus alla veerandi paagi. Seega kokkuvõttes polnud niiiii kallis.

Millega minna?

Esimene asi on ilmselt valida välja laev – meie käisime VikingLine’iga ja mis ikka peamine, peaasi, et lastel lõbus oleks. Vikingu laevadel on suvel konverentsikeskused asendunud lastele mõeldud erinevate tubadega – batuudid, pallimered, mängutoad…

Lisaks on VikingLine’il ka hetkel kampaania, kus laevareis + Linnanmäki käepael kokku maksavad 37-49€ (olenevalt vanusest) ja käepael pole nö kohustuslik, saab broneerida ka ilma käepaelata, kui on allameetrimees kaasas :)

Meil olid ka kajutid, ja teate, lastega, KUI MUGAV! Esiteks minnes jäi Hedon autos magama, tõstsime ta siis lõpuks viimasel sekundil välja autost, ta tegi silma lahti, vaatas, ah, misasja, jälle mingi laev.. Läksime siis kajutisse, et ta natuke virguks, vend keeras uuesti magama.

Tund aega magas, mõnusalt ju mürises kõik ja uni oli väga magus. Tagasitulles me eriti toas ei olnud, sest käisime õhtust söömas ja aeg läks suht kiirelt, saime istuda suhtkoht lõpuni välja, siis vana hea pallimeri ja juba olimegi kohal. Aga mugav oli kajutiga küll, pole midagi öelda.

Pöff oli alla keskmise (täiesti maitsestamata, aga ise soola-pipart lisades polnud vigagi), ja see sidrunheina paneeringus spargel polnud sidrunheinast kuulnudki, aga muidu olid söögid head :) Õhtu lõppes ikka taldrikutäie krevettidega. Minul. Lastel vahukommide ja maasikatega.

Kui nüüd rääkida sellest, millega hotellist/sadamast Linnanmäkile edasi minna, siis Linnanmäki parkla on alati täis. Kindel mats. Parkimine maksab 3€/h. Variant on minna ühistranspordiga või nagu meie, autoga. Sel suvel pakub Linnanmäki ka sellist varianti, et lähed autoga, mille saad parkida Helsingi messikeskusesse, tellida endale takso ja maksta kokku vaid 13€. Samas on mugav variant linnast minna ka trammi või rongiga.

Kuna meil jäigi Hedoni Linnanmäki käepael kasutamata, siis ma hea meelega loosiks selle kellelegi välja, kes sinna sel suvel minemas on. Väike sääst ikka. Lisaks annan kaasa kaks kupongi, millega saab tasuta kas suhkruvati, popkorni, joogi või jäätise.

Seega, kui teil on plaanis minna, jätke kommentaaridesse, kellega te plaanite minna ja millal ja juba teisipäeval (10.07) valin kellegi, kes saab endale käepaela ja kaks kupsi, et tripp natuke soodsam oleks :) LOOSIMINE TOIMUNUD! Palju õnne, Carolyle!

#KOOSTÖÖ

131 thoughts on “Kui palju maksab Linnanmäkis käik?

 1. Issand, see oleks küll ideaalne. Olen minemas 23.juuli mehe ja sõpradega. Olen väga suur adrenaliinihull ja see võit läheks küll nagu rusikas silmaauku.

 2. Mina, mina! :) Plaan minna koos pojaga, paar nädalat suvest on mõõdunud tal kipsiga ja tubaselt. Peame kaotatud aja eriti lõbusalt tasa tegema :)

 3. Oi ma loodan õnnele praegu :)!
  Just oli vikingu leht lahti ja vaatasin neid hindu ja asju. Lähen järgmine neljap (12.07) enda 9-aastasega ( teeme ema-poja päeva) Ma nüüd siis vist ootan selle broneerimisega, ehk läheb hoopis siin õnneks :)

  1. Mina ütlen ausalt, et ostsin endale ja pojale ära. Kuid kui õnn siiski naeratab ei jää see kasutamata, võtan kaasa lapse , kes kahjuks ei saa majanduslikel põhjustel suvel isegi kodust kaugemale,rääkimata siis nö välismaast ja muust. Vikingul kuni 11-aastane tasuta ja küll selle kehakinnituse ka saab :)

 4. Nii head näete välja :) Ja tundub, et tasub mõlemad reisid ette võtta. Kas olete muumimaal ka käinud? Ei tea kuidas seal oleks ja kui kallis see lõbu maksaks?!

 5. Plaan on minna kahe lapsega ja juuli lõpus või augusti alguses :)

 6. Plaanime just mehe ja lapsega minna ülejärgmisel nädalavahetusel :) sinu postitus oli täpselt hea tutvustus enne!

 7. Mina läheksin oma pojaga, kes ón mega lõbustusparkide fänn. Ja mehe võtaks ikka ka kaasa:-)

 8. Mul on juba pikalt plaanis minna Linnanmäkki, kuid alati on midagi vahele tulnud. See suvi tahan kindlasti ära käia ning läheksin koos oma õega millalgi augustis! :)

 9. Mina läheksin oma kalli pojaga lõbutsema, kes on lõbustusparkide fänn. Mehe võtaksin ka ikka kaasa:-)

 10. Meil on plaanis elukaaslasega minna Linnanmäki, pole veel päris kindlalt kuupäeva välja valinud aga ühel augusti nädalavahetusel teeme sellise väikse tripi Soome. Kõigis meis elab ju väike laps ja usun ,et ilma lapseta võib seal ka päris kift olla. Suur tänu hea ülevaate ees, nüüd täitsa kindel, et hakkame pileteid ostma :)

 11. Tallinna Radisson Skys (Rävala pst) on väga suur ja äge hommikusöök, üks parimaid Tallinnas. Aga ega ärimehed tähenda, et nad hommikusöögil ülikonnas oleks :) Kui ma tööreisidel käin siis ka tavaliselt hommikusöögil tavariietes ja peale seda alles töö kostüüm selga ja messile/kohtumistele/workshopile :)

 12. Oma väikestega võiks Helsingisse trippida küll! Tüdrukule meeldivad lõbustuspargid väga. Poiss on nii väike, aga väike karusell vast sobiks juba tallegi ;)

 13. Ma nii tahaks minna, aga see aasta ei saa veel, lapsed alles 1,5a ja 4kuune. Aga see postitus oli hea, kuna nüüd otsustasin, et kindlasti sinna minek on, nt järgmine aasta :)

 14. Plaanime minna augustis oma printsessidega 6a ja 1a . Kuna üks meie printsessidest läheb septembris 1 klassi teine alustab septembrist oma esimest lasteaiateed ja emme saab lõppuks tööle minna pikkalt puhkuselt. Oleks tore ettevõtmine enne töökat sügist.

 15. Plaan minna puhkuse ajal juulis kindlat kuupäeva pole, läheks ikka lastega kaks tüdruku tirtsu oleks kergelt hullumas, teadmaks juba seda, et suure laevaga saab söita

 16. Läheksin oma väikse vennaga, viiksin kodust välja lõbutsema ta üle pika aja :) Plaanis oli augusti alguses minna :)

 17. kaks korda olen linnanmäel käinud, sinine ameerika raudtee ning kaheksajalg olid lemmikud ja kunagi meeldis ka see suur ufo maja ameerika raudteega.

 18. Me lähme juulikuus, kui mehel puhkus. Plaan viia lapsed 1 korda Linnamäele. Soomes pole ammu käinud, usun saab olema mõnus päevane puhkus koos perega :).

 19. :) Proovime ka siis õnne, äkki näkkab. Soov on minna (esimest korda) oma 2 pojaga Harry ja Villiam vahemikus 19-23.07. Konkreetsed plaanid/broneeringud veel tegemata. Päikest teile kolmele ;)

 20. Plaanime just nüüd, peale postituse lugemist 100%minna. Kõik ilusti ära seletatud ja hull planeerija nagu ma olen, siis jälle kõik lihtsam. Nüüd jääks ööbima ka sinna hotelli 2last ja emme issi sooviks väga võita

 21. Mina läheks oma energiapommidest poegadega augusti alguses!!! Hoiame pöidlaid:)

 22. 14 15 juuli tulevad sugulased soome külla ja plaan minna linnamäele (linnanmäki) :)

 23. 14 15 juuli tulevad sugulased soome külla ja plaan minna linnamäele (linnanmäki) :)

 24. Olen just elukaaslasega minemas 20ndal või 21 juuli. Loodan, et ilm ikka soosib, sest olen nii põnevil ja kaua seda oodanud. :)

 25. Väga hea postitus. Meil sel suvel plaanis minna, aratavasti juuli keskel, vaatame ilma järgi ka ja plaanisime üheks päevaks, samas äkki peaks tõesti mõtlema ka ööbimise peale….
  Meil on kodus kahene ja neljane ja me polegi varem üheski klassikalises lõbustuspargis käinud. Suurima heameelega osaleks ka loosis.

 26. Mind kutsus see postitus lugema just sellepärast et lähen 10august linnanmäkile koos emaga keda nägin viimati 1jaanuar..! Ja siis elukaaslasega kellega soome läheme!
  Just ykspäev vaatasime seda kodulehekylge ja et 3 inimest 120€ pmt!:D yks pilet tasuta saada oleks super lahe! Ma kingiks selle emale keda ma pole nii ammu näinud!:)
  Päikest!

 27. Oleme mitmeid kordi mõelnud, et minna, aga siiani on jäänud ainult mõtteks. Võidu korral oleks lõpuks kindel minek!

 28. Plaanin minna juulikuu viimasel nädalal oma kahe pojaga ja lisaks võtan kaasa õe kaks poega. Poistel koos lõbusam :)

 29. Ikeast ei saa kunagi kûll, seega lõbustuspark oleks vaid preemiaks :D

 30. Kuna mu väikesel vennal tuleb 18. Juuli sünnipäev ja tema soov oli sõita Linnamäki siis võtamegi reisi 21. juulil ette ( vend, kaks nooremat õde+ ühe õe peika, mina ja minu abikaasa ). Niiet üks tasuta pilet kuluks meile kindlasti ära.

 31. Kulla inimene käisid Jumbos nö New Yorkeri vastas olevas jalapuhkamis kohas kus lihtsalt istutakse see pole mängukas.
  Õige mängukas on Flamingo poolel
  http://www.naurusaari.fi/galleria/
  Lahe vaadata soomest blogi kuna ise eland siin üle 10 a

  1. Ma tean, et see ka seal on. Kolmene sinna aga üksi jääda ei võinud ja tunni eest, rohkem polnud aega, 7€ tundus palju, polnud NIIII ÂGE koht. Aga ma läksin Jumbo reklaami peale. Järgmisel korral targem.

 32. Minna pole otseselt plaaninud, aga kui võidaks, saaks plaani võetud! Tore vaheldus oleks :)

 33. Mina lähen 14. juulil koos ema ja vennalastega sinna, seega üks tasuta käepael kulub igati ära. Igati mõnus koht

 34. 27.07 on plaanis teha õele üllatus ja minna talle Soome vastu koos vanematega.
  Mõtlesime aga, et enne võiksime teha tiiru Linnanmäel, sest pole ammu käinud :)

 35. Meie plaanime minna terve perega juuli/augusti jooksul ning üks tasuta pilet oleks utstus takka, et kiiremas korras ära käia. Olen seal käinud 1 suvi ja siis väga meeldis

 36. Oleme mehe ja 3a lapsega selle tripi sel suvel plaanidesse võtnud, kuid kindlat kuupäeva veel paigas pole…
  Väga ülevaatlik postitus, tuleb täitsa kasuks planeerimisel :)
  Jääme ka meie loosiõnnele lootma

 37. Sooviksin ka loosis osaleda :)
  Tahaks väga minna augusti alguses. Hetkel kogun raha :)
  Olen kahe väikese poisiga kodune.

 38. Minul plaanis minna lapsega 26.07. Käepael oleks kindlasti abiks, sest niipalju, kui see noormees jõuab atraktsioonidel käia, lööb meie eelarve kindlasti lõhki.

 39. Osaen loosis, laps läheb augustis nädalaks soome.. lõbustuspark oleks fun!! Kaks aastat tagasi oli kah nii pisike, et kahjuks jäid pooled asjad tüdrukul proovimatta.

 40. Meil on täitsa laevapiletid juba broneeritud 26.juuliks plaaniga minna lõbustusparki. Kui nüüd vaid õnne naerataks :)

 41. Väikevend on aastaid oodanud, et ma ta Linnanmäki lõbustusparki viiksin. Käisime paar aastat tagasi teiste vendade-õdedega, aga tema oli siis liiga väike ja jäi koju. Pärast pidi vaeseke kõigi muljeid kuulama, et küll seal oli ikka tore ja lahe ja vaata neid pilte ja videoid – kunagi saad sina ka minna…

  Paar päeva tagasi oli tal sünnipäev ja kuna ta on nüüd piisavalt suur, siis kinkisin talle rahaümbriku, kus oli peal, “Linnanmäki fond” ning täpne summa käepaela jaoks. Nii et tal on nüüd piletiraha koos, aga uus mure – tal ei ole saatjat :)

  1. Sa saad ju niisama kaasa minna, sissepääs tasuta ja saate kasutada kohapeal olevat saatjat ka, kui ta üksi ei saa/ei julge minna

 42. Olen mõelnud, et võiks ema-tütre reisi teha. Talle nii väga meeldib meil ringi tiirutav Tivoli, mis ta siis veel sellisest pirakast kohast arvaks :D Võit oleks talle vahvaks üllatuseks.

Comments are closed.