Meelis kirjutab: koera peksu kogemus

PILDIL OLEV KOER EI OLE LOOGA SEOTUD!

Teate ma olen uudiseid näinud ja ka meediast on silma jäänud, kuidas keegi oma looma kohtleb jne. Iial ei oleks ma oodanud, et ma ise sellisele hetkele peale satun. Seda kuni tänase hommikuni. See oli lihtsalt kohutav.

Viisin mina lapsed kenasti kooli ja lasteaeda, tulin koju ja hetk enne uksest sisseastumist kuulsin mingit madistamist ja no sa saad häälest aru, et midagi on väga valesti. Käis nagu mingi müts või selline matsakas nagu oleks kedagi löödud. Sekund hiljem oli ilgem rabistamine. Läksin lähemale, et vaadata, mis toimub. Siis nägin kuidas üks meesterahvas jalutab koeraga, või noh enam väga ei jalutanud, sest peks oli juba pihta hakanud.

Ma nägin, et see mees oli ilmselgelt närvis-vihane, kui mitte öelda väga närvis ja kelle peale seda välja elati? Loomulikult koera. Järgmine hetk nägin ma kuidas ta selle koera rihmapidi üles tõstis ja sisuliselt teda poos, sest muud ma ei kuulnud kui korinat. Teate see oli kohutav. Seejärel viskas ta koera maha ja “jalutas” temaga edasi.

Otsustasin sekkuda ja vilistasin, et saada tema tähelepanu. See õnnestus mul alles kolmandal korral. Ütlesin talle, konkreetselt, et anna see koer ära, sul ei ole teda vaja ja see ei ole okei. Sellele järgnes vene keelne klassika : “Idi nahhui”. Jätkasin oma teksti, et see pole okei mida sa just tegid ja see koer peaks elama mujal. Tema aga korrutas oma “Idi nahhui” lauset. Seejärel otsustasin, et lähen talle järgi ja vaatan, kus ta elab (tean!), sest ma päriselt ka ei oleks arvanud, et meil siin peredega piirkonnas midagi sellist aset leiab. Ma olin nii šokis, et ei taibanud isegi filmida. Ma ütlen ausalt, et see oli rõve vaatepilt. Nagu päriselt ka, kui sul närvidega kõik korras ei ole, siis ei tasu seda looma peal välja elada.

Mida ma järgmiseks tegema peaksin? Filmima kui jälle näen ja loomakaitsesse saatma? Saadan kohe aadressi neile, et suure tõenäosusega elab selles majas väärkoheldud koer? Mida nad üldse teevad, kas teevad?