Meelis kirjutab: DIY ehk marimelli jõulunurk

Tegelikult ei tasu ennast nüüd pealkirjast kohe lasta heidutada, sest mingit meeletult suurt tranformatsiooni te ei näe. Pigem väikest, aga lugu mis sellele eelneb on kindlasti pikem ja eepilisem kui see sein ise.

Eelmise aasta novembris taipasime, et koju oleks jõulunurka vaja. Nuputasime mis me nuputasime aga juhtus nii, et sellise pisikese nurgakese asemel tuli ikka korralik nurk. No ikka selline nurk, et ma pildistan nii tooteid kui inimesi.

Enne, vahepeal ja pärast

Siis tuli detsember ja me pidime selle nurga ära lammutama, sest kuusk oli vaja tuppa tuua. Õnneks ei olnud väga hullu ja saime erinevate toodete pilte teha ka kuuse taustal ja ütleme nii, et jäid päris jõulused.

Kuna meil see nurk juba olemas oli eelmisel aastal, siis pakkusin, et võin kodus pildistada. Juhtus aga see, et aegu oli vähem kui võimalik oleks olnud pakkuda. Ma tundsin, et ma olen nagu liinitööline ja see võttis lõpuks kogu lõbu pildistamisest ära. Seega otsustasin pilte teha ainult toodetest ja oma sõpradest.

Sel aastal oli meil aga kindel plaan, et mingit suurt jõulunurka ei tee. Kui siis tõesti mingi mini nurgakese, et noh, jogurtit ja kõrvarõngaid pildistada. Millalgi sügisel tellis Leenu meile fototausta, kus aastaringselt hea oleks vajalikke vidinaid ja kingitusi pildistada.

Mõtlesime esialgu seda kasutada, aga no ei sobinud. Ei olnud nii jõulune. Siis mõtlesime, et tavai, tellime siis jõuluse taustaga pildid. No ei olnud ilusad. Kaugele näha, et suht feik värk. Ei jäänud muud üle kui kõik senised plaanid ja ideed nurka visata ning otsast alustada.

Loomulikult tegime mini-koosoleku, et mis stiilis me seda seina soovime ja kuidas see võiks välja näha ning mis mõõtudes. Kui see arutelu peetud ning esimesed visandid paberil, tuli minna ehituspoodi. Otsime ja otsime, aga ei tutkit. Midagi nagu oli, aga nagu ei olnud ka.

Mõtlesin, et lähen korraks vaatan õue alala ka, et mis seal on. Ja seal see mind ootaski. Täiuslik tükk vineerplaati. Veel paremates mõõtudes kui ma olin eeldanud ja netist vaadanud, täpselt paraja paksuse ja pinnaga.

Lisainfoks siis see, et tegemist oli prügiga. Kõnealune plaat ei olnud mõeldud just müügiks, vaid see oli pigem mingit asjade vahel olnud, et noh toestus või nii. Aga no minule idekas tükike. Krabasin kaasa, läksin infosse, ütlesin et näed, prügi seest leidsin ja tükk ka veel nurgast puudu, aga ma tahaks seda endale. Klõbistasid nad seal selle arvutiga midagi “aga see on ju prügi, see on katki..” Ma teadsin, aga mulle ikka sobis. Järgmine hetk astusin ma sellega poest välja. Seega aasta sääst eksole. Kellegi vana on ikka kellegi uus.

Samal ajal tuulas Leenu jõuludekoratsioonide osakonnas, et leida vidinaid, mida sinna seinale panna. Asju nagu oli, aga samas need olid kõik võltsi väljanägemisega. Seega tuli suund võtta kohta, kus on küll kallid, aga eheda välimusega jõulukaunistused – SHISHI.

Loomulikult küsisime kohe alguses ka seda, et kus teil see prügi on või ära visatavad tooted, sest noh, äkki leiame sealt endale midagi. Aga nagu ikka, olime hiljaks jäänud. Konteiner oli ära viidud ja loomulikult oli sinna visatud üks kuusk, mis jah, oleks meile ideaalselt sobinud, sest me plaanisime nagunii kõik lahti lammutada. Aga mida pole seda pole. Tühjade kätega me sealt muidugi ei lahkunud ja leidsime siiski kuusepõimiku. Vist on põimik see õige sõna. No ühesõnaga mingi pikk ja looklev kuuse värk.

Siis tulime koju ja Leenu hakkas meie jõuluehteid sortima, et mida me selle seina juures kasutame. Kas punaseid, kuldseid, musti, siniseid, hõbedasi või hoopis muud varianti. Kuna meil on aastate jooksul nii palju SHISHI ehteid kogunenud, siis oli valik raske. Ja kui aus olla, siis seda otsust me sellel hetkel ei langetanudki. Sortisime asjad värvide kaupa ära ja viisime panipaika tagasi.

Ja nüüd oleme jõudnud tänasesse päeva, kus aeg on küps, et hakata seina ehitama. Õigemini on meil ajaga ikka väga kitsas käes ja otsustasime tühistada kinoskäigu ning tegeleda seinaga. Ehk siis aeg mängib meie elus väga suurt rolli. Tahaks ju magada ka, eksole.

Ega siin väga muud polegi, kui ma näitan parem pilte, siis saate aru mis värk on.

Plaat

Kõik oli juba nagu valmis, aga siis vaatasime, et see ei ole ikka päris see. Midagi on puudu aga mis? Proovisime erinevaid tooteid pildistada ja siis taipasingi, sein ise on kole. Ehk siis niiöelda originaalvärv, mis sellel plaadil oli. Aga sprei värvi meil ei olnud kohe võtta ja toas sellega ka tegutsema ei hakka.

Mõtlesime mis me mõtlesime ning siis ma taipasin. Nimelt nägin paar päeva tagasi Hedoni mänguasjade kastis suuri tänavale joonistamiseks mõeldud kriite. Äkki see on see mida vaja? Ja oligi. Ei mingit suurt pihustamist ja pintsliga mökerdamist. Kriit kätte, üles-alla ja oligi olemas! Lisaks panime kuuseokste vahele sulgi, sest igasugused munad ja ehteid ei jäänud päris see.

Nüüd olime aga seisus, kus sein on valmis, aga kuidas pildid jäävad? Egas midagi kui kuhjasime kokku hunniku erinevaid tooteid ja hakkasime proovima. Proovisime pilte teha nii telefoni kui kaameraga.

Aga teate, ma pean tunnistama, et mulle see sein siiski 100% ei meeldi. Midagi on ikka puudu. Aga ma ei suuda välja mõelda, mis see on. Või äkki ma lihtsalt olen liiga perfektsionist ja norin iseennast niisama?

Kas teie arvates on ka midagi puudu või on täitsa ilus ja jõulune fotosein?

18 Comments

 1. Suled ei sobi. Tundub, nagu ei oleks viitsinud munadepüha dekoratsioone päris ära koristada ja siis on pandud lihtsalt peale kuuseoksad, et neid katta.

  Võtke suled ära ja lisage parem jõuluehteid (jõuluehete pildil all paremas nurgas on ilusad).

  1. No ehted jäävad kuidagi valed seal. Kui terve sein oleks “kuusk” siis annaks ehted juurde midagi, praegu nad jäävad imelikult tolknema sinna :)

 2. Mina isiklikult lõikaks selle kriiside osa välja ja paneks ilusad kuulid eri kõrgustele sinna tühimikku rippu. Ja siis sätiks selle mõne heleda, õrna sätendusega paberi ette. Saad äkki aru.

 3. Midagi oleks nagu puudu jah… Võib-olla lisada rohkem värvi? Ehk värvilised või punased tulukesed?

 4. Minu arust sein ise täitsa vahva, aga Meelis, fotograafia pole ikka üldse sinu teema… Minu arust ainuke enam-vähem ok pilt on see jalanõudest. Muidu ikka fookused mööda, horisont paigast ära ja elemendid imelikult ära lõigatud. Ja mitte ainult siin postituses, vaid see on ka varasemalt silma jäänud.
  Tootefotode puhul väike tore lisaboonus, kui turundajatele promoartiklitele lisaks pilte ka pakute. Samas eraldi teenusena pildistamist ma te asemel ei pakuks.

 5. Kui on jõulutulede kardin olemas, siis ma kujutan ette, et need väikesed tulukesed sellele kriidiga värvitud taustale passiks päris vahvasti… eriti kui taust fookuses pole

 6. Suled mind isiklikult ei häiri, aga kuidagi tume ja … ma ei teagi, mis õige sõna oleks … määrdunud? on kogu see kombo … Ma tõmbaks vist ikkagi selle plaadi (naturaal)valge värviga üle ja äkki praeguste suht väikeste tulede asemel mingi valguspallide kett vms? Muidu, kui need suled nii paljudel silma riivavad, mingi kohevam kard annaks ka mahtu ja kohevust juurde vast? Tootepiltidel kasutaks ma rohkem sama lina, mis kingade pildil – ülejäänud jätavad kuidagi “ebapuhta” mulje. Kingade pilt on idekas (kuigi fookusest väljas UP karp ei anna palju juurde, kui eesmärk oli see ka arusaadavalt pildile saada, siis peaks kompa peale rohkem mõtlema et seda koos kingadega esile tuua).

 7. Hei,

  Võiksite katta selle vaba pinna mingi jõulupaberiga. Mitte piltidega vaid näiteks üleni kuldse või hõbedasega. Kui see veel ära kortustada, siis annab see juurde nii sära, blingi kui ka tekstuuri taustale.

 8. Paar punast kunstjõhvikat ja pilt oleks kohe hubasem ja jõululikum.
  See kriidimõte on päris hea.
  Mulle see taust täitsa meeldib, isegi suled.

 9. Suled on head ja kriidiidee ka, kuid toodete pildistamise puhul ei täida see kuidagi oma mõeldud funktsiooni. Ilmselt see taust jääb liiga kaugele ja palju vaba pinda keskel ning vähe seda äärmist osa ehk siis toode ja taust on kuidagi täiesti eraldiseisvad ning ei “ühildu”? Hedoniga pildi puhul “täidab” paremini. Paremini ei oska kirjeldada. Mulle tundub, et laste/perede pildistamiseks on see taust hetkel parem, väiksemate asjade jaoks on midagi muuta vaja. Tuleb katsetada :)

Comments are closed.