Meelis kirjutab: pidu katku ajal ehk ostaks uue auto?

Ei, see lugu ei räägi sellest, kuidas meie pere on nüüd autota ja me ei oska kuidagi edasi elada, vaid sellest, kuidas üks auto mu tegelikult “ära rikkus.”

Nimelt oli mul KIA’ga kokkulepe, et Jõuluvana tegemise perioodiks annavad nad minu kasutusse ühe auto, mille ma siis pärast kokkulepitud periood neile tagasi pean viima. Tundub kerge ja loogiline ettevõtmine, eksole. Sõitsin autoga ringi, tegin Jõuluvana, toimetasin kullerina firmadele kingitusi ning sõitsin ka oma niiöelda “erasõite.” Kuigi ma plaanisin blogipostituse oluliselt varem teha, siis oli see ilm nii kehv, et ma ei saanud normaalseid pilte teha ja kui korraks siis lumi maha tuli, siis lihtsalt klõpsisin need valmis.

Loe lugu ja vaata pilte siit: marimelli proovisõit: KIA Sportage

Kõik oligi väga tore, aga ootamatult saabuski see aeg, et ma pidin auto tagasi viima. Ja vot see oli üks jube päev. Kui ma tavaliselt olen autosid testinud, siis enamasti antakse neid nädalavahetuseks, aga sellel korral oli Kia Sportage minu käes pisut üle kuu aja. Jama nimelt selles, et ma harjusin ära selle autoga. Nagu nii väga harjusin ära, et ise ka ei usu. Esines hetki, kus ma isegi ei mõelnud selle peale, et tegemist on laenuks antud autoga.

Kuidas edasi? Mida teha?

Point on selles, et ma tahan nüüd uut autot. Meie vanasse autosse istudes oli mul Flinstone’i tunne. Nii madalal nagu auto all sõidaks :D Lihtne lahendus oleks ju see, et müüksin oma praeguse auto maha ning kasutaks seda raha uue auto sissemaksuks. Aga samas meil on ju säästuaasta ja sentigi ülearust raha ei tohi kuhugi panna.

Me oleme juba praeguseks hetkeks saanud nii palju märkusi, kui me kuskil näitame midagi, kust võib mulje jääda, et me millegile raha kulutame. Kohe on kommentaatorid väljas, et oot, mis asja. Lubasite ju et säästuaasta ja mis mõttes nüüd ostad seda või toda jne. Eile ka, Leenu käis Krissus, tegi mingi video, et nii palju allahindlusi. Pani BonBoni pesupoe pildi ja kohe tuli Instasse: “Misasja, ise lubasid, et ei osta midagi, mida sa proovid seal. Säästuaasta my ass!”

https://www.instagram.com/p/BsdgFEVgZaf/

Seega kui meil on säästuaasta ja meile heidetakse ette igat pisematki ostu või ostu plaani, siis te võite ainult ette kujutada, mis pasarahe saab meie omaks siis, kui ma teatan, et vot, ma ostsin uue auto. Internet läheks vist suurest vihast katki.

Aga äkki ei ostaks siis tutikat autot, vaid kasutatud uue ehk siis uuemapoolse, kuid pisut kasutatud auto. Või siis uhkema auto, aga rohkem kasutatud? Ehk siis vanema auto, kuid mis omal ajal oli kallimas hinnaklassis. Noh, nagu näiteks mingi 2008 aasta Mercedese maastur. Või Porche Cayenne? 2012 aasta Honda CRV, Audi Q7 või 2008 BMW X6?

Selliseid luksuslikke ja kalleimaid autosid saaks ju nüüd kõvasti soodsamalt. Aga kas tasub osta? Autosalongid ka ju müüvad kasutatud autosid. Alles täna nägin kuskil Mustamäe teel (vist Volkswagen) silti, et osta meilt kasutatud auto ja saad 0% sissemaksuga ning selle ja selle asja pealekauba. Tundub ahvatlev.

Aga siiski ei tasu unustada, et meil on säästuaasta

Järgmine takistus millega ma kokku puutun on see, et isegi kui ma otsustan uue auto kasuks, siis MILLISE? Lihtne vastus on see, et võta KIA Sportage. Aga ei, see siiski ei ole nii lihtne. Tegelikult mulle meeldis ka KIA enda lause, et meie ei sunni sind meie käest autot ostma. Mine proovi ka teisi, sest äkki meie oma sulle siiski ei meeldi ja miks sa peaks ostma auto, mis sulle tegelikult ikkagi ei meeldi. Tundub veider lause, sest noh, iga automüüja peaks ju meelitama sind enda autot ostma. Mulle jubedalt meeldib selline mitte peale surumine.

Seega jah, ma võtsin vähemalt tänasel päeval vastu otsuse, et ma lähen ja proovingi teisi autosid. Aga mitte päris igat autot. Nimelt rikkus Kia Sportage mind selles mõttes ära, et see on ikkagi linnamaastur ja kõrgem. Oi, kui hea see kõrgem auto on. Nii mõnus on sisse-välja käia. I love it.  Seega on tulevikus minu auto kindlasti kas maastur või linnamaastur. Rõhutan sõna tulevikus ja ei pane siia mingit kindlat aastat ega kuupäeva. Kuigi jah, küsimusi ja dilemmasid on palju, väga palju.

Leenu ütles, et võime säästuaasta raha panna uue auto peale… Järgmisel aastal. Ma tahaks ikka kohe!

Kas osta säästuaastal uus auto? Kas osta tutikas auto või osta vähe kasutatud auto? Või osta pisut vanem auto, mis omal ajal oli kallis, aga nüüd soodne? Kas maastur või linnamaastur? Kas kuskil autoplatsilt, esindussalongist või eraisiku käest? Kohutavalt palju küsimusi ja murekohti..

52 thoughts on “Meelis kirjutab: pidu katku ajal ehk ostaks uue auto?

  1. Audi, mersu ja bemm remont on jah kallim, aga nende kuluosad ei kulu ka nii kiirelt kui teistel. Kas maksaksid tihti ja vähe vôi korra ja palju, on igaühe enda valik.
   Mul on endal bemm, sedaan kerega. Olen mõelnud ka järgmise auto peale kui maasturi..aga. Maasturitel on kahjuks suuremad veljed ja rehvid, mis on väga kulukas. Võib ju uhket maasturit omada, aga kui ei jõua sinna alla midagi osta, siis nigust jama. Teine miinus oleks ka vist nelivedu…sest mida teha linnas nelikveikoga? Mitte midagi. Tundub siis auto mitte täielik kasutamine. Ja uutemates maasturites on väga palju plastikut.
   Minu pärast ostke säästuaastal omale auto kui tahate, aga proovi peale maasuri ka midagi, mersu sedaane näiteks. Või isegi audi omasi. Ikka väga mugavad masinad.
   Eraisikult ostes lihtne-kas saad hea auto vōi ei saa. Müügisalongis tutikat ostes lihtne-kas ostad emotsiooni või vajaduse pealt. Kasutatud auto salongist..tundub kuidagi kõige mõistlikum. Teadvustad endale, et auto on kasutatud, aga samas nagu ikkagi suht uus ja salongi ilmselt usaldad ka rohkem kui eraisikut, eriti siis kui pole auto ostuga nii tihti kokku puutunud.

  2. See on on pigem erand kui reaalsus. Naljakas isegi :D aaga ma näiteks ei tea oma 20sõbra sest kedagi, kes pidi autot hakkama remontima kohe, kui selle ostis. Autod varieeruvad aastast 2002-2018. Vanemad tahavad tihedamalt tähelepanu, aga kui hoolitsed, siis saab vana ka kasutada nagu uut :) kui panna mōned uuemad vs vanemad võtdlusesse, siis osad vanad “sarad” on isegi paremas seisukorras kui uued.
   Aga eks see auto teema ongi siuke lõpmatuseni vaieldav. Kes viitsib, kes tahab, see hoolitseb ja teeb. Kel suva, sel suva.

  3. Miks peaks paar aastat vana autot remontima? Riisirakette ehk küll, aga mitte nt Q7-t.
   Minu esimene auto oli 7 a vana Q7, kaasnesid vaid pisiremondid, mis ei maksnud üldse palju. Nüüd on mul 2017 a Q7 ja tegemist on ideaalse autoga- suur, mugav, kõigi lisadega, turvaline, võimsa mootoriga, aga samas ei ole mingi hiiglaslik kandiline kast.

  4. Ma arvan, et on kuritegelik soovitada inimestele osta 60-70 kilost autot (inimestele, kes elavad ühetaolises üürikorteris). Õigemini on see täiesti ebaproportsionaalselt kallis auto suure enamuse eestlaste rahakoti osas. Isegi liisides on sellise maksumus kuus täiesti ebanormaalne (30% sissemakstes 650€ kuumakset teha, sealjuures 20% jääks veel jääkmaksumuseks). Teine variant on otse väljaostes, et nagu panna 60 kilo korraga välja, auto eest?
   Selle raha eest saab väga suure sissemakse oma kodule nt. (mis omab väärtust oluliselt kauem tulevikus).
   Saab vägagi edukalt sõidetud teie poolt halvustatud “riisiraketiga”, mis on eestlase rahakotile vastuvõetavam (jääb söögiks ka raha).

  5. Uut autot on mõtet vaid siis osta kui sul on ca 100 000 vaba raha ja sa ei põe, kui su auto väärtus paari aastaga 30 000 kukub.
   Kui sa ostad uue auto, mis maksab 20 000, siis ilmselgelt koosneb see õhukesest plekist ja penoplastist ja kaotab samamoodi kiiresti poole oma väärtusest. Lisaks, kui midagi juhtub, on see auto kortsus nagu kommipaber ja sina seal sees kaheksaks keeratud. Võrrelge või autode kaalu- KIA Sportage kaalub ca 1600 kilo, Audi Q7 2400 kg. Mille arvelt see suur kaaluvahe on tulnud? Turvalisuse ja kasutatud materjalide arvelt.

  6. Ah mine pe**se ann…bmw remont EI ole kallis..oman seda marki juba aastaid!

 1. Internet küll katki ei läheks sellise asja pärast :DDD
  Aga maasturi puhul on kindel see, et kütusekulu on suurem ning mida vanem auto, seda kindlam fakt see on. Eriti kui mingi eelmise kümnendi Q7 või X6 peale mõelda – esiteks on nende ülalpidamine kallis ja teiseks kasutatud auto puhul on ikkagist lotomäng, kui hea auto sa saad. Never ever ei tea 100% kindlusega, kuidas eelmised omanikud autot hoidnud on.

  1. Leenu: ma räägin sama, ostame uue, sõidame salongist välja, saame garantii, hooldused jne. Jah, on kallim, aga lõppkokkuvõttes ei hakka sa teisel nädalal remondiga tegelema :D

   Ja internet läheb väiksemate asjadegi pärast katki kui autoost :D

 2. Porche Cayenne – kõige koledam ja mõtetum nn linnamaastur ever :) Ärge seda küll ostke.

  1. Porsche peaks jääma selle juurde, millega ta on kuulsaks saanud, igasugu pereautod-linnamaasturid jm. ei tule neil üldse välja. On jah väga kole auto, nii seest kui väljast.

 3. Internet vōib teie säästuaastal tehtud kulutuste peale lolliks minna, aga see on ikkagi teie enda otsus. Säästetud raha uue auto ostuks kasutada, on ju ideaalne variant ☺️ Saan aru, et Meelis tahaks kohe, aga proovige erinevaid autosid ja siis ongi see nn ōige aeg käest, et reaalne valik ja ost ära teha. Meil peres kaks autot, millest üks on X5, millega ma keeldun sōitmast, sest see raha, mis kulub kütusele… mul targematki sellega teha sōidan oma passatiga rōōmsalt edasi ☺️

 4. Kia on niii lamp auto! Tasub võtta auto, mille turuhind ei ole paari aasta pärast paar tonni.

  1. Ma arvan, et tasuks võtta auto, mis järgnevad viis aastat või ma ei tea, kaua see garantii aeg on, ei nõuaks lisakulutusi.

 5. Ma olen ka teie säästuaasta kallal veidi norinud, aga praegu ma seda ei tee.
  Teil ei ole uut autot küll hädasti vaja, aga… No autod ja igasugune kinnivara on midagi muud ju, see pole laristamine. Kui te aastas paar korda autot vahetaksite, siis veel, aga te seda ju ei tee.
  Maastur on lisaks veel veidi turvalisem. Lapsega sõites on see juba argument.
  Ma jõuan ka kunagi nii kaugele, et ostan uue auto, siis pole need varjatud vead eriti minu rida.
  Lagi oleks see, kui te ostaksite uue auto ja lisaks siis prooviksite säästuaastaga maha saada Tootsi moodi. Kui tervet ei jõua, siis teete pool.

  1. Autot ja kinnisvara ei saa päris ühte patta siiski panna…
   Kinnisvara on investeering, auto seda kindlasti ei ole. Auto on tarbeese. Kaudselt on auto investeering vaid juhul, kui auto on hädavajalik nt teatud töö tegemiseks ehk siis sissetuleku teenimiseks.
   Sellise auto ost, mida inimene EI VAJA, läheb siiski laristamise alla. :D Nt linnas sõitmiseks ei vaja maasturit, tegelikult ei vaja kogu lisavarustuspaketti jne. Kõiki neid asju ostetakse oma mugavuse huvides ja see on ikka laristamine, mitte vajaduste rahuldamine või investeering. :D
   Minu arvates on auto telefonide kõrval kõige levinum tarbeese, mida ostes inimesed ikka kõõõõõvasti laristavad. :D Mõlema väärtus langeb iga kuuga kolinal…
   Ma ei ütle, et ei tohi seda või teist, aga asju võiks lihtsalt õigete nimedega nimetada. :)

  2. Iga kinnisvara pole investeering.
   Kui sa ostad näiteks korteri ja üürid selle välja või ostad remonti vajava korteri odavalt ja teed remondi ja müüd selle kallimalt maha, nii et saad sealt kasumit.
   Kui sa ostad endale siis see pole investeering.

 6. MOTT, mida oligi tarvis tõestada. Ärge loopige oma sõnu, te ei suuda neid täita. Keegi poleks pettunud, et uue auto ostate, kui poleks reklaaminud oma säästuaastat.

  1. Hahaha, nagu me oleks ostnud mõne auto juba :D
   See on nii naljakas, kuidas inimesed nii leili lähevad “näe, ma ütlesin, midagi te ei suuda säästa, ärge loopige sõnu..” Nagu keegi omaks ülevaadet meie pangakontodest, säästudest, absull kõigest :D

  2. Sa ei saa vist aru, jutt oli säästmisest, mitte hoiustest. Olgu pangakontol või miljonid, see pole praegu teemaks. Ja ära endast nii üle ka arva, et kui keegi kommib, siis on “kohe leilis”. Jumala rahulik olen :D

 7. mul säästuaastat pole aga ma ostsin ilusa pesukomplekti Pepco poest, 4 eurot vist :D mu käsi ei tõuseks ostma nii kallist pesu nagu bonbon, isegi kui see kestaks mul 10 aastat.

  1. Ma ostsin ka vanasti suvalist pesu, HM, NewYorker jne. Käisid kah. Aga BB on.. niiiii kvaliteetne. Päriselt. Mul praegu vist 99% BB pesu ongi. Primarki aluspükse ka :D

  2. Mulle meedib selle kohta ütlus, et jooksma ei pea ka jooksutossudega, aga kui ühe korra ära proovid siis saad aru, et kuradi hea on :D

  3. BB pesu on kena, ehk seda küll, eriti kui kandja on modelli kehaga ja seisab pildistamise hetkel paigal. Kui rinnahoidja korv on B-st suurem, siis ei toesta see pesu absoluutselt ja õlapaelad on liiga pikad (ma ei tea, kellel on tissid keset kõhtu ja neil kellel on, ilmselgelt ei kanna pitsist ja kahest nöörist koosnevat rinnakat), polüesteralukad maksavad 70 eurot jne. jne. Korduvalt proovitud ja ikka poodi jäänud.
   Vaatasin just ühte kena rinnakat. Rinnahoidja mõõdud on S, M ja L. Kuidas palun? Kannan suurust 70D, kes ma siis olen, S või L? Sale inimene ei pea ju ometi olema väikeste tissidega ja vormikam suurte rindadega.

   H&Mi ja eriti NY pesu ei kõlba ka muidugi kuhugi, aga Tallinnas võiks pigem vaadata Stockmanni pesuosakonda või minna Rootsi pesu ostma, seal on müügil Skandinaavia pesubrände, mille kohta saab öelda kvaliteetne ja mis ei ole üle hinnatud.

  4. Ma kannan 85b/c ja ma leian endale küll sealt pesu :) Ja soodukate ajal ei ole NII hirmus kallis ka mu meelest. 50€ saab komplekti, mis on jumala OK hind, arvestades, et see kestab.

  5. Ma saan aru, et blogijad seda pesu haibivad, sest saadakse koostöö raames, aga no olgem ausad- internet on täis ostjate kommentaare, kes eelkõige kurdavad just halva kvaliteedi üle. Kiidetakse välimust jm. aga just kvaliteet jätab väga soovida.
   Eks igaüks ise teab, mida ostab, aga ma eelistan uskuda nende kommentaare, kes on asja ostnud oma raha eest, mitte ei pea sellele firmale reklaami tegema. Plus muidugi muud põhjused, millest juba varem rääkisin.

  6. Kas sa tahad nalja teada! Ma olen siiani eranditult kõik BonBoni pesu ise ostnud. Alede ajal ja enda meelest hea hinnaga. Täishinnaga ma tõesti ei raatsi. Olen käinud nende laomüügipäevadel, kus ma sain 21€ eest viis rinnahoidjat näiteks. Kirjutasin siin: https://marimell.eu/soodsad-stringid-ajasid-naised-hulluks/

   Siis järgmine kord ostsin portsu kui ma käisin veel mingil laomüügil ja siis jälle kui nad tegid Riisaikeliga mingi öömüügi vms. Siis ma käisin kohe 2 korda ja sain nt 100€ hommikumantli 30ga. Selle sama Nivali sarja oma. Eile tõesti joppas, kui ma seda Nivali body tsekkama läksin hommikuse uudiskirja peale, loe siit: https://marimell.eu/kuidas-ma-blogilugeja-teolt-tabasin/

   Niiet ma “promon” sellepärast, et mulle meeldibki! Mitte, et keegi maksab või tasuta annab!

 8. Best car ever on mb S klass, pole maastur , aga kui skoorida korraliku varustusega (nagu nt masaazi istmed ees ja taga, istme soojendused ja jahutused ees ja taga, akendel kardinad(saad vastavalt tujule toonklaasi) , lapsele ekraan , et vahest pikematel otselt multikat vaadata(saad valida kas autohelisysteemist voi siis klappidest tuleb heli, , jne) no yhesonaga igati luks auto ja tunne on nagu oledki koguaeg kodus. Eestist annab sellise lisadekomplektiga leida seda, aga kui tuleb siis kaob paari päevaga. Eelmise aasta sugise lõpus tuli yks selline myyki ja kolm paeva hiljem oli juba kadunud, hind oli ka koigest 27 000€, mis pole midagi, sest uuena 5 aastat tagasi maksis see umbes 170 000€, ja kuna tuttav selle ostis, siis saan väita, et tegemist oli igati korraliku ja terve autoga. Ise omame ka Sklassi max varustusega ja no iga paev tahaks aind hommikust ohtuni soita

  1. 140000 väärtus kukkunud viie aastaga? Kas avariiline siis vms? Saksa toodang võiks küll paremini hinda hoida.

  2. Täiesti avariivaba , autoaia omanik hiljem ytles ka et oleks voinud ikka tunduvalt kõrgema hinna panna, aga arvas et äkki siis ei osteta ja jaabki talle seisma. Ostueelsed kontrollid said saksas tehtud ka.
   Kui võtad auto24 lahti , siis näed et rohkem väga sellise varustusega pole ja kui on., siis ikka sinna 40tuhande kanti ja sealgi pole kõike.

 9. Ma käsiin Nord autos ja BRC-s ja lihtsalt istusin erinevatesse autosse ja vaatasin esiteks kas mulle seest nad üldse meeldivad. Mulle meeldib selline vanema auto hõng rohkem, kui uute autode nö UFO sisu- ilmselt saad aru, mida mõtlen :D
  Käisin ka salongid läbi ja arvutasin väga põhjalikult uue ja vana auto arveid. Uus auto on UUS, aga ka igati kulukas. (Liising, kasko, hooldused jne.)
  Vana auto on vana, aga samas kui lasta see enne ostu korralikult läbi uurida, puurida, siis kokkuvõttes igakuiselt/aastaselt tuleb see rahalises mõttes ikka kõvasti odavam.

  Lõpuks siis mitme kuu otsimise tulemusena ostsin ka endale 2006 aasta BMW, mis on ka tegelikult üsna lux variant ja parklas seistes teeb nii mõnelegi kõrval seisvale uuele autole oma olemuselt ära. (Mitte, et see eesmärk oleks olnud)

 10. Inimesed on vist natuke üle võlli keeranud selle säästuaastaga. Selline mulje jääb nagu elada üldse enam ei võigi. Asja tuum on mitte laristada mõtlematult ja mõtetute asjade peale, hoida silm peal millele kulutatakse ja kas need on põhjendatud ostud aga sealjuures ikka võiks ju seda lühikest elukest nautida ka.
  Kui ma ikka soovin, siis ostan selle pesukomplekti, eriti kui ale aga ei osta kümmet komplekti. Nii, et Leenu – mine BB-i tagasi ja be happy, you’re just a human afterall

 11. Ah, mul oleks suht savi, mida teised arvavad. Nkn on pärast parastajaid. Tutikas auto on mugav ja kindlasti ei pea nii palju muretsema remondi jne pärast. Endal küll uut autot pole vaid just vanem, kuid nö uhkem ja turvalisem (Volvo XC60). BMW X6 ei soovita, meil oli ja täiesti mõttetu auto, lisaks võttis palju kütust (muidugi ega praegune oluliselt vähem ei võta, aga eks linnamaasturid ongi kulukamad).

  Lugesin ka eelmiseid postitusi, kus arutlesid kleitide üle. Mina olen selline, kes tahab vaheldust ja arvan, et kui müüd midagi maha ja siis selle eest ostad on säästuaasta suhtes väga ok.

 12. Mina soovitan aasta pärast auto osta. Säästuaasta jooksul peaks eelkõige muutuma teie mindset, mis on “tahan nüüd ja kohe” hoopis “kas mul on seda vaja ja uurin alternatiive” vastu. Pigem võtke aasta rahulikult, koguge raha ja saate aasta pärast vaadata oma finantsid üle, mis võimalused on.
  Mina isiklikult olen alustanud oma vahendite paigutamist ja asjade ostmist läbi mõtlema selle pilguga, et Q4 2019-2020 on ikkagi majanduses langus tulemas. Ning hea, kui teil aasta pärast buffer oleks olemas ja siis saate edasi vaadata, mille peale kulutada.

 13. Muidugi ostke uus auto! Ma ei saa aru, mis häda inimestel on “pidi ju säästuaasta olema…” blääblää. ONGI vahetada vana juppe vs sama raha eest uuem ja ei vaheta juppe (säästad aega).

  Veidi kasutatud või täitsa uus ostke võimalusel. Mul ei ole ükski veidi kasutatud auto kohe lagunema hakanud ja no tegelikult pole üldse hakanud väga, mõned detailid ikka. Kasutatud autodel ka salongist garantii tihti.

  Päris maastur on parem, kui sa elad maal, linnamaastur..linnas.

 14. Kia Sportage ongi säästuauto ja sobib just säästuaastal ostmiseks :D

 15. Säästuaasta,või mitte ,tehke mis tahate. Aga…
  1. Täiesti uue auto ostmine on idiootne otsus (sest auto väärtus langeb salongist välja sõites juba üüratult)
  2. Osta uuemapoolne auto 3-7 aasta vanune oleks mõistlik. Piisavalt uus ja hea õnne korral ei pea veel suuri väljaminekuid tegema,et autot töökorras hoida.
  3. Kindlasti mitte vanem,aga nö kallim auto! Milleks nt x6? Kallis auto,aga nii vähe ruumi taga. Cayenne? Hea auto,aga milleks teile selline auto vajalik oleks?
  4. Palju eeltööd teha. Tundub loogiline eks,aga nt minu enda kogemus- ostsin BMW 1 seeria. Kui esimest korda rehvivahetuseks läks,tuli paras põnts – pea 200€ per rehv,sest autol olid “run flat” rehvid! Ei osanud sellise asja peale enne mõelda nt. Sama,et keegi mainis milleks nelivedu? Nelivedu on suht kasulik,kui autoga TALVEL tahad sõita näiteks.
  5. Kindlasti diiselmootor,palju soodsam.
  6. Mina ostaksin kasutatud auto esindusest,vähemalt mingigi garantii olemas.
  Lühidalt siis,et säilita kainet mõistust ja ürita meeles pidada,et ükskõik mis autot sa ka ei osta,sama raha eest seda enam maha ei müü ja mõistlik investeering see pole.

 16. Meil peres 2 Kiat, valge Sportage ja tumehall Rio. Ostsime mõlemad tutikad, sest ei taha teiste kasutatud autosid. Väga rahul mõlemaga. Sportaget soovitan küll, kui midagi osta siis just see. Mis siis, et säästuaasta, las kisavad, karavan liigub edasi. Loodan , et süüa ikka lastakse rahus osta teil.

 17. Soovitatakse pigem vãhe kasutatud mitte tutikat. Sest vähekasutatud mis salongi tagasi viidud on juba mingi läbisõit olemas ja teatud vead vb juba vãlja löönud ja selged.
  Sãästuaasta? Who cares..teie otsus teie raha teie teema. Seda saab edasi lykata vôi teha omale sobival aja. Ostate auto so? Edasi saab muude asjade pealt ikka sããsta ju..teiw oma asi mis te otsustate ãrge kuulake teisi. Igas sônast haratakse nyyd kinni et sãästu ja sããstu…mis siis..alati saab seda muuta ja vastavalt endale sâttida..

 18. Ma loodan, et aasta jooksul ei hakka liiga palju tulema neid postitusi, et a’ la tahaks seda või teist aga noh, säästuaasta ju lootuses, et äkki näkkab jälle ja firmad pakuvad neid asju tasuta või väga soodsalt. Mul pole selle vastu midagi, et te midagi saate aga no see tagamõte kumab postitustest nii läbi, et ma ei viitsiks seda lugeda.

 19. Kasutatud auto ostmine on väga riskantne. Kui plaanite üldse säästa, siis kindlasti osta uus auto, sest esimesed 2-3 aastat peaks olema rahulik ja suhteliselt säästlik auto ülalpidamine. Auto on tarbeese ja kui te tahate midagi üldse säästa auto pealt, siis kindlasti ei ole see kasutatud bemm, mersu ega Porche. Lisaks soovitan kaaluda vaid bensiinikat, mitte diislit (tulenevalt uutest eu regulatsioonidest, siis osad automärgid on juba diislikad müügist üldse ära võtnud). Niiet mõelge 10 sammu ette, mitte et praegu oleks mugav ja hea. Minu jaoks on märksõnad bensiin ja uus auto. Siis võib öelda, et autol on mingi likviidsus ja kindlasti on ka tulevikus salongist välja sõitnud autot lihtsam järelturul müüa.

 20. Lisaksin valikusse veel ka oma lemmiku- Volvo. No mitte iial enan ei vaata muude markide suunas. Turvaline, ilus, mahukas. Kytust neelab palju- oli vist 2,5 mootor mul. Aga iga kell olen nous pigem kytust rohkem maksma kui soidan ebaturvalise autoga.

  Ps! Huvist kysin et mis plaan teil on aasta lõpus säästetud rahaga? :)

 21. Osta mingi tavaline auto, mittepremium. soodne ja lihtne. Keegi ei ohi, kõii plaksutavad :)

Comments are closed.