Meelis otsib: kus sa oled minu uus rüperaal?

Lugu on nüüd selline, et kuigi ma olen oma senise läpakaga teinud tööd üle viie aasta, siis tegelikkuses on selge tõsiasi, et see jääb mulle lahjaks. Tõesti, tegemist on äriklassi arvutiga ning see jookseb kenasti, kui ma soovin surfata internetis, lugeda peeneid Exceli tabeleid ja kirjutada paar rida emaili. Kuid kui mul on ühel ajal vaja lahti hoida veebilehtiseja, Word, Photoshop ja isegi videotöötlusprgramm, siis saab arvutil jaks otsa ning ta otsustab end ise kunstlikku koomasse viia. Selline tegevus aga ei ole kindlasti mulle mokkamööda.

Apple vs PC

Miks just sülearvuti mitte lauakas? Sellega on väga lihtne lugu. Oma tööde ja tegemiste tõttu liigun ma pidevalt ringi ja tahan, et mu läpakas oleks alati minuga olemas, sest seal on kõik mu dokumendid ja muud vajalikud failid. Lauaarvutiga koosolekule sisse lennata on nagu pisut kentsakas.

Enamikud disainerid, copywriterid ja muud loomeinimesed kasutavad Apple tooteid ehk siis MacBook PRO’d. Olen ka mina sellele mõelnud, aga ometigi ei ole julgenud seda sammu teha. Miski mind selle õuna juures eemale tõukab. Ma tean, see on vist väike hirm. Hirm uue ja tundmatu ees, sest ma ei ole seda tarbinud. iPhone kasutasin jah, aastaid, aga samas kui ma nüüd Samsungile üle läksin, siis ei kahetse ma seda hetkekski.

Olen kuulnud lugusid, kuidas MacBook Pro on parim investeering ever ja nende omanikud kiidavad seda taevani. Samas tean ka neid, kes ütlevad, et kurat, vale valik oli. Osade programmidega on keeruline ja kõik asjad ei pruugi alati ühilduda. Ja loomulikult see hind… KOHUTAV! Ma pidin hingetuna maha langema, kui ma nägin, et selliste näitajatega MacBook Pro mida mul vaja läheks on hinnaga alates 2200 eurot. Eks Macbooki puhul on kindlasti selle hinna kõrgeks ajanud turundus ja see “aura” konkreetse toote puhul. Ma julgen arvata, et hinna ja kvaliteedi suhe ei ole väga balansis.

Samas kui ma vaatan PC’sid tuleb tõdeda, et ega nendegi hinnad ei ole teab mis rahakotisõbralikud. Kuigi nõks soodsamad ikka. Ehk seal hakkavad need alates 1800 eurost. Ja PC on minu jaoks juba tuttavam, sest ma olen terve elu PC peal olnud. Minu jaoks oleks see kõige turvalisem maandumine.

Aga kuna ma olen juba selline teada-tuntud kooner ja sendiveeretaja, kes igal võimalikul moel püüab säästa, siis enne kui ma tõttan kuhugi suurde virtuaalsesse elektroonikapoodi rüperaalirallile, siis mõtlesin teilt uurida. Kas kellelgi oleks midagi pakkuda? Või teab keegi kedagi kellel oleks pakkuda?

Mida mul vaja oleks?

Minu jaoks on kuni aastase kasutusajaga arvutid väga okeid. Seni olen kasutatud sülearvuteid kasutanud ja väga okeid on olnud. Aga et anda detailsem ülevaade, siis siin on pisikesed andmed, mida ma uue arvuti puhul vajalikuks pean.

 • i5-i7
 • min 500GB SSD
 • 16GB RAM
 • videokaardi olemasolu
 • 15 tolli (okei võib ka 14 olla, aga 13 liiga väike)
 • 2,6GHz

Pakkumisi võib jätta siia kommentaaridesse või kirjutada mulle otse postkasti pannes ka tootest paar fotot kaasa: meelis@marimell.eu 

Kes teab äkki saame koos leida lahenduse, mis meile mõlemale kasulik oleks!

9 thoughts on “Meelis otsib: kus sa oled minu uus rüperaal?

 1. MacBook Pro ongi parim investeering, mis teha saad. Ja hinna-kvaliteedi suhe ei ole absoluutselt paigast ära. Minu Pro on kohe 6 aastane ja ei ole mitte mingis valdkonnas siiani ühtegi järele andmist tegema pidanud. Enne seda kasutasin kõiksugu Dell’e, äriklassist ja mitte äriklassist, töö juures olin sunnitud kasutama Lenovoid jne, ükski neist ei saanud paraku mu isiklikule arvutile isegi lähedale. Kuulujutud justkui ei ühilduks Apple millegagi on väga out dated ja tänaseks ühildub ta küll absoluutselt kõigega, mida tarvis. Samuti tahan toonitada, et Macidel on endal olemas Pages, Keynote, Numbers jne, mis on kõik kenad alternatiivid Office’i toodetele ja millede uuendamise eest Mac su käest igal sammul raha ei küsi. Need ongi OS X’iga kaasas algusest lõpuni. Samamoodi on tasuta KÕIK operatsioonisüsteemi uuendused.
  Muidugi, kui ise oled paadunud PC / Androidi fänn siis vast sulle Apple ei kõlbaks jah, sest kasutajaliides on erinev, harjumist on omajagu, aga me oleme küll kogu perega 100% Apple toodetele üle läinud (telefonid, sülearvutid ja üks lauaarvuti, iPadid ja kellad) ja ma ei ole sekundikski kahetsenud.
  Ma surun tihti oma arvutitest viimase välja, sest olen arendaja ja jooksutan korraga kõvasti ressurssi neelavaid programme/rakendusi. Mac on siiani ainus, kes mind alt vedanud ei ole. 16GB RAMi, i7, SSD ketas, 15” ekraan.

  Lihtsalt ütlen, et kummutamaks neid absoluutseid valearvamusi, mis PC inimestel Apple suhtes on.

 2. Ma küll mingi maailma suurim arvutispets pole, aga sai ka kuskil 4 aastat tagasi Macbook Pro ostetud. Olin sinnani olnud terve elu PC kasutaja ja sai proovitud erinevate tasemetega arvuteid, aga lõpuks viskas ikka kopa täiega ette, sest alati tulid juba hiljemalt kolmandal aastal mingit sorti jamad või muutus arvuti ikka ebanormaalselt aeglaseks ja ettearvamatuks. Võib-olla mul lihtsalt ei vedanud, aga mõtlesin siis natuke rohkem välja käia ja ära proovida. Välimuse poolest meeldis Macbook nagunii rohkem.
  Igatahes kiidan VÄGA. Isiklikuks kasutamiseks muud enam osta ei tahakski. Kõik on väga lihtne, loogiline ja mugav. Ja kui kohe ei oska, siis küll google aitab. Alguses natuke pelgasin küll, aga muretsemiseks polnud üldse põhjust. Võib-olla oli veidi harjumatu, aga kui erinevused selgeks said siis tundus üsna varsti Windowsi kasutamine ebamugav ja imelik. Nüüd hiljuti ilmnes ventilaatoriga mingi viga, mis pidi 2015. aasta mudelitel olema tüüpviga (uuemate puhul saab veidi uurida, kuidas lood on), aga see sai praegu korda ja nelja aasta jooksul oli see reaalselt ainus kord, kui ma olen pidanud arvuti pärast muret tundma. Samal ajal on ta endiselt kiire ja saab probleemideta hakkama raskemate programmidega. Oluline on ka fakt, et aku peab väga hästi – uuena pidas vist ikka natuke rohkem, aga erilist vahet ma ei märka. Kui see ventika viga enam ei kordu, siis ei ole plaani uut arvutit lähiajal vaatama hakata.
  Tööarvuti on mul PC, ka juba umbes 4 aastat turjal. On suht keskklassi arvuti. Töötab, aga mõnikord teeb imelikke hääli ning kui korraga palju suuri exceleid lahti, siis vahel veab alt. Aku on ka täitsa läbi. Hinna poolest oli kindlasti odavam, kui Macbook, aga samas kasutajakogemuses on ka vahe meeletu…

  Niiet minu soovitus on teha ühe korra üks suurem väljaminek, vähemalt siis on pikemalt mureta.

 3. Meelis, mine TÖÖLE ja OSTA endale läptop, mitte ära kerja seda tasuta!
  Häbi, see on nii läbinähtav, et sa tahad ilma rahata saada!

  1. Esiteks, Meelis käib tööl (see, et ta seda töölepinguga ei tee, ei tähenda, et ta töötu on). Teiseks, mis on “kerjamises” halba, kui keegi saab seeläbi kellelegi kasulik olla. Ära kadetse. Õues ilus ilm, mine jaluta üks tiir ehk läheb viha üle ja tuju paremaks :)

 4. Haha, mul 10 aastat vana läpakas Dellilt ja täiesti töötab. Praegu ma enam küll sellega otseselt tööd/kooliasju ei tee, aga hea mulje jättis Dell küll tol ajal. See polnud isegi mitte äriklassi mudel – nood pidavat veel paremini vastu pidama. Aga jah, tänapäeval uued tuuled muidugi ja palju uusi häid asju. Mulle aga tundub ikkagi ka, et Apple puhul maksab nimi juurde. Samade või paremate andmetega tooteid võib saada teistelt tootjatelt ikkagi oluliselt odavamalt.

 5. Minu mac on 10(!!) a vana. Aku on tal küll läbi ning plaanin uue hankida peagi, kuid töötab vaatamata siiski igati priimalt. Varasemalt oli PC, vahetasin vist paari aasta tagant..

 6. Minul on kallis business Lenovo, 4tuumaline, i7- peaks kiire ja hea olema, selle aasta oma. Mul ennem ka kõik business versioonid Lenovod olnud või Dellid.

  JUBA jamab, jookseb kokku, aeglane. Mu töökaaslasel sama arvuti, sama lugu.

  Ma katsetaks ka vist ise tulevikus Maciga. Mul ka kodeerimisi või suuremahliste failidega vaja tööd teha.

  Tavakasutaja jaoks oleks mu arvuti kindlasti sobilik, emaile saata ja niisama väikseid aruandeid teha ja muud tilulilu.

Comments are closed.