MEELIS VASTAB: Reaalselt täiesti kama kaks!

SAMAL TEEMAL:
Avameelselt svingerdamisest
Leenu vastab küsimustele
VIDEO: Meelis ja Leenu vastavad küsimustele
Ütleme ausalt, et küsimusi tuli päris palju ja korraga neile vastata ei jõuaks vaimselt ega ajaliselt, sest muidu oleks see postitus kilomeeter või kaks ja teie ootamisest hallid kui me lõpuks kõigele vastatud saaks.

Lõime praegu esitatud küsimused kolmeks – tuimalt sellessuhtes, et Leenu kopis endale neid vahepeal kokku kui te küsisite ja saatis osad nüüd mulle vastamiseks. Järgmisele portsule vastab tema. Ja osad, mis olid justkui meile mõlemale või eeldaks meie mõlema arvamust, siis neile vastame koos. Ilmselt teeme video. No vaatame ühesõnaga jooksvalt, aga et te liiga kaua ootama ei pea, siis esimene osa on teie ees.

Mul on selline küsimus, et mille pärast te tundsite vajadust sellest avalikult rääkida? Mis see teile annab, peale selle, et kunagi teie laps peab piinlikkust tundma?Vajadus tulenes tegelikult sellest, et aastaid on meilt seda uuritud ja küsitud ja süüdistatud meid salgamises ning vassimises. Seega oli lihtsam inimeste piinad ning spekulatsioonid lõpetada ning asjast ausalt ja avalikult rääkida. Mis puudutab last, siis mina ei näe hetkel selles probleemi. Eks seda hakkavad nina alla hõõruma ilmselt need lapsed, kellede emad-isad sellele tähelepanu juhivad. Seega on see inimestes endas kinni. Aga teades, et eestlane on kade ja õelust täis, siis olen enam kui kindel, et juba esimesel koolipäeval vaadatakse meid sellise pilguga, et issand, need ka siin. Aga tead mis? Mind ei huvita. Mina armastan oma last ikka ühtemoodi. Ja isegi kui on mõni laps, kes seda Hedonile tuleb nina alla hõõruma, siis minul ei ole probleemi selle lapse vanematega, miks mitte lastevanemate koosolekul, sellest teemast avalikult kõnelda.

Leenu: Ma julgen arvata, et mida aeg edasi, seda avatumaks läheb maailm ja kõik saab alguse kodust, meie kodus ei ole seksijutud tabu ja ma ei õpeta oma lapsele, et üks või teine asi on õige või vale, vaid et maailmas on väga palju erinevalt mõtlevaid ja käituvaid inimesi, neid ei ole vaja mõista, aga tuleb aru saada, et võib ka teistmoodi mõelda ja tegutseda kui sina seda teed. Õnneks, käib Hedon “pagulaste lasteaias” (ehk siis üks neist Tallinna lasteaedadest, kes võtav vastu kõiki lapsi ja kelle lasteaias on neegrinukk) ja on juba praegu selle sees, et kõik lapsed ei ole ühesugused, seega lootus jääb, et paari aasta pärast saab ta veel paremini aru, et kõik ei pea ühtemoodi elama, mõtlema ja tegutsema.

Miks midagi sellist avalikkuse ette tuua? Kas te Hedoni peale ei mõtle, et kuidas see teda mõjutama võib hakata tulevikus?See ongi enamike inimeste viga. Millestki ei taheta rääkida. Kõige suhtes peab vait olema. Ei pea! Ega vili ju ise põllul kasvama ei hakka. Selleks on ikka vaja midagi teha.

Tahaks ka sellele küsimusele vastust ja mitte stiilis “norimine sõltub lapsevanematest bla-bla-bla” ! Me ju teame, et teatud küsimusele te BSH blogis omal ajal ei vastanud ja vihjesite just oma lapse tulevikule ja heaolule…mis nüüd siis juhtus?

Tead seda laulu Nukitsamehe filmist: “Headus on ilmas, kurjus on ilmas, pahad on pahad ja head on head…” Laulusõnadel on tõepõhi all, sest inimesi on palju ning nende seas on ja häid ja halbu inimesi. Ehk siis õelaid ning mitte õelaid. Ma ei saa oma elu elada mõeldes sellele mida isik X minust kuskil arvab. Täiesti ükskõik. Meie blogi ja meie otsused. Kui sina nendega päri ei ole, siis see on sinu valik/arvamus ja mina ei tule sind ümber muutma.

Me oleme täiskasvanud inimesed ning võtame vastu ise oma otsused ning tegeleme ka tagajärgedega. Ja kui juhtubki, et Eestis paistab olevat selliseid kiuslikke inimesi meie jaoks liiga palju, siis on meil alati võimalus välismaale kolida.

Ilmselgelt saavad ka lapsed kodust “suuna”, et kuule, kas sa tead mis sinu klassikaaslase ema-isa teinud on. Hea teema, mida homme koolis nina alla hõõruda. See on karm reaalsus millega tuleb leppida. Aga äkki on selleks ajaks ka ühiskond vähekene normaliseerunud ning koolikiusamine enam mitte nii tugevalt esile kerkiv.Kas usute laias plaanis monogaamisse?

Monogaamia ehk ainuabielu on abielu vorm, mille korral üks indiviid on abielus ainult ühe indiviidiga. Me oleme koos olnud 11 aastat, neist viis abielus. Lahutada ei plaani, kellegi kolmandaga lisaks abielluda ka mitte. Abielu võiks jääda kahe inimese vahele, olenemata siiski soost ja rahvusest ja vanusest ja muudest juttudest.

Kas Eestis ei plaani te mitte mingil juhul svingerdada?

Senine kogemus seal Eesti klubis ja kogemuslugu ka teiselt tuntud blogijannalt on olnud kõike muud kui kutsuv. Ma muidugi olen alati avatud ettepanekutele ja ei välista midagi, aga lihtsalt senine kogemus on olnud pigem negatiivne ja väga ei kutsu kuhugi peole minema. Äkki peaks ise korraldama? Ja siis tegema korraliku facecontroli ja piletitasu sellise, et iga tont sinna ei roni? See on muideks hea idee. Tänud selle küsimuse eest, sest näed, pani mind hoopis teisiti mõtlema.

Kas usute, et svingerdamine aitab suhtes libastumisest eemal hoida? Et kui mehega koos svingida, siis ilmselt ta ka ei peta, kuna kiusatus puudub (ehk oma kiusatused saab svingerdamisega kaotatud).Igas suhtes on kaks poolt ning selleks, et suhe toimiks, peavad ka need kaks poolt omavahel toimima. Kindlasti on üheks oluliseks aspektiks rääkimine. Tuleb olla aus nii enda kui partneri suhtes. Ehk siis tegelikult on minu jutu point see, et kui mees või naine hakkab otsima kõrvalsuhet (kasvõi üheöökat), tähendab see seda, et suhtes on kuskil midagi vajaka.

Enamasti on selleks rutiin. Töö-kodu, töö-kodu, töö-kodu jne. Svingime ei ole ole nõrkade paaride pärusmaa. Siinkohal tasub kindlasti ka mainida, et alati ei pea sellistel üritustel või kohtumistel kohe vahekorda astuma. Niisama võib ka aega veeta. Aga eks see sõltub paljuski inimestest. Vastus sinu küsimusele on tegelikult see, et jah, aitab küll libastumisest eemale hoida. Vist. Inimesed on erinevad ja tegelikult ei saa kõiki ühe puuga mõõta.

Kas kasutate teistega seksimisel kaitsevahendeid ka?

“See on ju elementaarne, Watson” – Sherlock Holmes

Sellest loost loeb välja, et svingerdate koos, aga kas plaanite ka üks hetk ilma üksteiseta seksida?Mina seda ei ole välja lugenud. Aga eks igaüks loeb seda nii nagu ise salamisi soovib. Ma vist saan aru mida sa mõtled selle küsimuse all ja vastus on pigem ei.

Mis on parim osa svingerdamisest teie jaoks?

Rutiini lõhkumine ja vaimne restart. Nagu mõned inimesed joovad ennast mäluauku ja räägivad järgmisel päeval, kui äge pidu ikka oli, siis meil on asjad teistmoodi. Nagu ma juba olen ka maininud, siis inimesed on erinevad. See mis sobib ühele ei sobi teisele ja vastupidi.

Kuidas Meelise ema suhtub sellesse, on rõõmus? :D

Ei tea ja ei hooli ka. Reaalselt täiesti kama kaks. Tal teised inimesed, kellest rohkem hoolida.
Tulemas on veel Leenu vastused ning siis üks video mille me tegelikult ära filmisime, aga ma ei ole seda veel YouTube laadinud. Ehk siis küsimused/vastused video nendest küsimustest mis olid justkui meile kahele suunatud. marimell.eu YouTube kanal asub SIIN! Võid vabalt subscribe panna ja siis kellukese, sest sinna läheb see video esimesena üles ning sulle peaks ka sellisel juhul kohe teade selle kohta tulema.

13 thoughts on “MEELIS VASTAB: Reaalselt täiesti kama kaks!

 1. Ma arvan, et monogaamia kysimusele oodati pigem vastus, et kas usute suhtesse ainult yhe inimestega mitte abielusse yhe inimestega.

 2. Hei,

  Eestis korraldab juba Max selliseid üritusi, mis toimuvad iga teatud aja tagant ning registreerumine käib ka mingi vanuse alusel ning peole saab vist ainult üks üksik mees, ülejäänud peavad olema paarides. Ma nüüd täpselt ei mäleta kust meie tema kontakti saime, kuid meile tuleb meil kui pidu hakkab toimuma.

  1. Olen kuulnud Maxist, aga ühelgi peol pole käinud ja kuskil listis ei ole. Kas need peod on päriselt normaalsed? Kas su email on õige, mis sa siia sisestasid, ma hea meelega räägiks ja uuriks nende pidude kohta lähemalt.

  2. kutsuge jah marimellid, kui tahate peo välja suretada :Dnii madalale annab alles langeda, istuda klubi jalad harkis ja oodata, millal kaader üle käib, no thanks:D

  3. Hei,

   Meil on õige, vajadusel saab suhelda.
   Me oleme pistis, saame alati teada kui pidu hakkab toimuma, aga kuna me ei ela Tallinnas, siis sealsete ürituste külastamine on veidi keerulisem muu elu kõrvalt.
   Ühesõnaga pole sinna peole ise kordagi saanud, aga võtame alati hoogu. Aga portaalide kaudu tuttavad paaril peol ikka käinud ja alati rahul olnud.

 3. Päris kurb, et selline avaliku elu tegelane ei ole endale selgeks teinud, mis lasteaias ta laps käib. Ole pai, mine vaata, lasteaia eripäraks on märgitud multikultuurne lasteaed. Pagulasi on seal imevähe. Inetu lugeda sellist labasust.

 4. Arusaamatu on, et te ise piltlikult öeldes viskate oma lapse lõvi lõugade vahele täiesti igasuguse mõistliku vajaduseta ja siis ütlete, et te loodate ja usute, et…
  Selleks ajaks, kui see jutt, kuidas teie avameelsuste pärast teie last kiusatud on, ükskord teieni jõuab, võib olla lapsele juba väga palju (pöördumatut) kahju tehtud. See ei pea tulema lasteaias, ei pea tulema ka algkoolis, võib tulla hiljem, kui laps ei tule enam teile rääkima, et teda koolis mõnitatakse, sest tal on häbi ja ta ei taha sellest teiega rääkida.
  See info siin ei ole siin praegu, ei ole siin hetkel. Internet mäletab kõike, te võite oma postitused maha võtta, blogi üldse kinni panna – pruugib vaid teie nimesid guugeldada ja kas või Perekooli teemadest on kõik kõigile loetav.

  Jah, kindlasti on need lapsed ja vanemad õelad, kes kiusavad ja norivad, aga kas see tõdemus aitab kuidagi teie last, kui ta kiusatava rolli satub? Teeb kiusamise olematuks, aitab tal sellega toime tulla?
  Kuidas küll saab oma lapse suhtes nii lühinägelik olla, see ei mahu pähe lihtsalt.

 5. Vot selle kiusamisega on küll nii, et lapsed ongi õelad. Olenemata vanematest, muide. Mind mõnitati koolis sellepärast, et mu ema töötas laudas. Kas ta oleks pidanud tööd vahetama, mulle mõeldes? Nõrgem on nõrgem ja põhjuse leiab alati, lapsed on alles sotsialiseerimata ja käituvad seetõttu kui loomad. Kas mind ennast hoidis toona tagasi, et olin ise sattunud kiusu ja mõnitamise ohvriks? Tarvitses vaid mul endal veel nõrgem leida, kui hakkas see saama. Analüüsivõime saabub hiljem, algklassiõpilaselt ei ole mõtetki seda nõuda. Isegi keskkool on tihti vara.

Comments are closed.