Meil on nüüd oma lemmikloom

Naljakas, kuidas tihtipeale blogipostitused elust enesest sünnivad, ka siis, kui need on tellitud koostööd. Enne reisi võttis meiega ühendust Nublu. Kahjuks või õnneks, mitte see räppar ning küsis, kas me oleme kuulnud nende suitsu- ja vingugaasiandurist ning sooviksime sellest kirjutada. Noh.. meil olid siia kolides suitsuandurid laes ning kui aus olla, ei kontrollinud me isegi nende patareide kestvust – tuli ju vilgub ilusti igaühes, järelikult töötavad. Jätsin Nublu kirja postkasti ja mõtlesin, et pärast reisi vastan, ehk tuleb siis mõni mõte pähe, kas ja miks võiks neist kirjutada.

Reisi ajal nägin Instagramis sõbranna jagatud pilti, kus neil oli kodus küünlast laud põlema läinud.

Sõbranna ise läks hommikul ridakaboksi teisele korrusele beebiga magama, mees läks teise lapsega õue kelgutama. Hommikul köögilauale põlema pandud küünal jäi sinna põlema. Tõenäoliselt poleks küünlaga väga midagi juhtunud, kuid küünla ümber olid ka kaunistused – kunstkäbid, kuulid jmt. Kuidagi vajus küünal põlemise lõppedes nendeni ning plastikkaunistused hakkasid sulama. Sulav plastik aga voolas põledes lauale, kus põlema läks ka linik ning puidust laud. Kuna kelgutaval lapsel hakkas õues ruttu külm, tuli sõbranna mees temaga tagasi koju, tuba oli halli tossu täis ning ükski suitsuandur (viiest!) ei töötanud. Õnnelik õnnetus, sest sõbranna magas beebiga kinnise ukse taga ja ei teadnud midagi, samuti sai tuulutamisega toad puhtaks ning ära tuli visata vaid küünal, linik .. ning laud vajab edaspidi laudlina. Nende suitsuandurid olid aga ka „igavesti“ laes olnud, kuigi patareid alles hiljuti vahetatud. Miks nad tööle ei hakanud? (Vastus allpool tekstis!)

Mõni päev pärast sõbrannaga rääkimist kirjutasin uuesti Nublule ja otsustasin nendega ikkagi lähemalt rääkida ning ka enda suitsuandurid üle vaadata. Eks ta ole üks veidi tüütu protsess – süveneda, millist suitsuandurit valida, siis sellele raha kulutada, suitsuandurid lakke panna.. ja samas nagu ei muutu elus pärast seda midagi. Siiski.. pärast sõbrannaga juhtunut tekkis kuidagi tunne, et peaks selle asja ette võtma!

Kui nüüd aus olla, siis ei uurinud ma erinevate suitsu- ja vinguandurite kohta ikkagi mitte liiga süvenenult, sest Nublu pakub midagi, mida ükski teine neist ei paku – teavitust ja G4Si patrullekipaaži välja sõitmist sel ajal, kui sind ennast kodus ei ole (no muul ajal muidugi ka), seega oli otsus suhteliselt selge. Mõtlesime, et tavalised suitsuandurid aitavad meid oma teavitustega siis justkui vaid poole ajast – ainult siis, kui me ise kodus oleme. Hedon aga kasvab ning edaspidi on ta järjest rohkem üksi kodus ning sealjuures hakkab endale ka ise süüa tegema – ohtlike olukordade hulk kasvab. Meil pole ju kasu suitsuandurist, mis piiksub tühjale kodule, või sellisest, mis on tegelikult aegunud (keskmiselt on ühe suitsuanduri eluiga 3-10 aastat – kontrolli oma andurid üle! Tõenäoliselt sel põhjusel ei hakanud tööle ka sõbranna kodu suitsuandurid.). Noh, arvestades, et meie ridakas on ehitatud 2019, siis oli siinne juba riskibusiness nagunii. Nüüd on meil ilus Nublu laes.

Paigaldamine on megalihtne, võtad kleepsu maha, paned patarei sisse ja kruvid lakke. Meelis hakkas ajama, et oota, aga siin on see USB auk ja nüüd peaks ju kuskilt kaabli vedama ja see on lihtsalt pildi jaoks või? Mulle oli samal ajal tulnud juba Nublu iseteenindusest kiri, et Nublu on aktiveeritud ja töötab. Ehk siis – simsalabim, G4S juba jälgib meid. Ja kui tavaliselt on inimestel hirm, et neid pealt kuulatakse, jälgitakse, siis praegu on küll kuidagi terake turvalisem tunne, sest what ever happens, nad tulevad kohale kui ma telefonile ei vasta ja ei ütle, et kõik on ok.

Panin ka Teile kirja mõned olulisemad faktid, miks otsustada Nublu kasuks:

  • Nublu on nii suitsu- kui ka vingugaasiandur. Suitsuandur on kõigis kodudes kohustuslik, vingugaasiandur on kohustuslik seal, kus on tahkeküttega küttesüsteem (ahi, katel, pliit, kamin, gaasiküte, gaasiboiler). Vingugaas aga on ohuks ka rikkis gaasiseadme (gaasiboiler) korral.
  • Nublu on ühenduses G4Siga ja tule- või vinguohu korral saadab G4Si juhtimiskeskusele teate, kes omakorda võtab kohe sinuga ühendust. Vajadusel (kui klient soovib või kui klienti ega tema kontaktisikut ei saada 3 minuti jooksul kätte) saadetaks olukorda kontrollima G4Si patrull või vabatahtlikud päästjad.
  • Kui seadme eluaeg saab läbi, annab G4S teada ja saadab Sulle uue anduri. Lisaks jälgib ta ka patarei eluiga ja teavitab sind kui seda on vaja vahetada.
  • Nublu paigaldamine on väga lihtne (kruvidega lakke) ning selleks kõige õigema koha valimiseks on ka juhend kaasas.

Mis maksab? Vähem kui ükski teleka- või Netflixipakett – 6.90 kuus, seadme eest eraldi maksma ei pea. Ka patarei saadetakse sulle tasuta, kui vana hakkab tühjenema – Nublu teavitab sellest G4Si ise ja saadetakse uus.

Kui sa ei taha olla nagu meie, vana suitsuanduriga, mis äkki piiksumagi ei hakka, siis 15. jaanuarini saab Nubluga liituda liitumistasuta ja saad kingituseks ka tuleteki (mis võiks igas kodus olemas olla) – saad seda teha siin – www.nublu.ee.

Kui mõni lähedane inimene – vanemad või vanavanemad – jõulude eel jälle rääkima hakkavad, et „ah, meil pole midagi kingituseks vaja“, siis minu arvates on see küll superidee, mida neile kinkida. Kingi Nublu ja tea, et oled nende turvalisuse osas midagi päriselt ära teinud.

Meie kodus on nüüd oma Nublu (jätkuvalt mitte see räppar) igatahes olemas. Kas teie olete selles osas kindlustatud või olete nagu mina varem, miks peaks midagi juhtuma? Nagu öeldakse, õnnetus ei hüüa tulles ja kui lähedalt ei koge, siis aru ei saa. Sõbrannaga juhtunu pani korralikult mõtlema ja hea on, et oli õnnelik õnnetus, me oleme lugenud küll neid lugusid, kus sellisest asjast majad maani maha põlevad..

*lemmikloom – Hedon tahab koera, nii kaua kui ma teda mäletan.. Nublu ongi ju koer ehk siis meie pere lemmikloom on saabunud!

One thought on “Meil on nüüd oma lemmikloom

  1. See asi kõlab paberil väga hästi, kuid reaalsus on see, et patareisid ei saadeta, poe patareid ei sobi ning lõpuks kui iseteeninduses suhelda, siis keegi ei vasta, olgugi et nad näevad seda. Samal ajal on nublu iseteeninduses näha ainult vanad andmed, väidetavalt toimub sünkroniseerimine kahe nädala tagant, kuid võib juhtuda ka kolme nädala tagant. Lihtsalt öeldes tähendab see seda, et iseteeninduse ja nublu poolest on kõik hästi ja töökorras isegi kui seade ise üle nädala välja lülitatuna kusagil sahtlis vedeleb. Mitte keegi sealt poolt ei tunne huvi. Ning loomulikult kui pettunud klient tahab asja lõpetada, siis on vaja sellest 30 päeva ette teatada, maksta selle viimase kuu eest lisaks ning omal kulul seade tagastada. Lepingu järgi on kõik õige, sest nublule endale mingeid kohustusi ei kaasne. Mitte miski ei kohusta neid jälgima ning ei saa oma vigade ja hooletuse eest mitte kunagi mööda näppe. Milleks maksta mittetoimiva teenuse eest 7 eurot kuus, kui ma võin võtta suvalisest ehituspoest ühe nublu kuutasu eest oluliselt toimivama seadme?

Comments are closed.