#beebiblogi

Miks asjad nii kallid on?

Tahtsin mõni aeg tagasi täiega Hedonile osta Fisher Price’i iPadi ja iPhone’i, neid mis õpetavad sõnu ja tähti ja numbreid – need maksavad lihtsalt 30 ja 40 euri. No ma ei tea, ma ei raatsi mingi mänguasja eest sellist plekki välja käia. Võin osta 9€ eest suure plastmassauto õue mängimiseks, aga samas 30€ iPhone’i eest ei raatsi välja käia. Täitsa loll!

Nagu ma mingis eelmises postis just ütlesin, et ei raatsi ka pesu eest sotti välja käia vms. Ostan pigem soodukatelt. Kuigi see hind tasub end ilmselt pikemaajalisel tarbimisel ära, siis… Ma ei tea, ei raatsi. Samas osta spontaanselt mingi lennupilet, kott, uus kleit – vabalt!

Lasteriided on ülemõistuse kallid! Ma saan aru, et bränd ja värki, aga miks peaks üks laste müts maksma 20€ või särk või kombekas sottviiskümmend? Isegi mina saan endale mantli soodsamalt kui sott ja lapse kombeka peale kulub sitaks vähem kangast. Ja ta kannab seda tõenäoliselt hooaja, maksimaalselt kaks, kui mina võin mantliga käia vabalt kuus-kaheksa-kümme hooaega.

Ma korra tulen selle Fisher Price’i juurde tagasi. Eestis siis maksavad need iPadid olenevalt poest 35-40€ ja iPhone’id 25-30€. Saksa mingis netipoes olid 12 ja 17. Tellisin. Ja siis alles mõtlesin, et need on ju saksakeelsed. Kui kellegi peres on kakskeelne laps, kelle üheks keeleks on saksa keel ja ta sooviks neid endale, siis annan ära :)

Ja tulles uuesti tagasi riiete juurde, siis.. Ma ausalt ei saa aru, miks asjad nii kuradima kallid on? Mingi jupp triibulist riiet mütsiks kokku keevitada ja küsida 15-20€. Ma ei tea.

Mulle näiteks täiega meeldivad P.o.P’i asjad, aga need on nii kallid, et ma ei raatsiks neid never täishinnaga osta. Olen kaltsukatest saanud jumala korralikku kraami. Just ostsin 1€ga P.o.P’i triiksärgi. No näiteks mingi kombekas talveks – osta see 140euro ees, et ta seda kaks kuud kannaks ja järgmisel aastal jälle uut vaja. Samas kasutatud asja eest ma ka 90euri välja ei käiks, mida päris paljud küsivad.

Ma ise ostsin sel talvel Hedonile kaks kombekat – ühe Huppa oma sain kaltsukast 10€ eest (kuna oli suhteliselt soe talv, kandis ta seda ehk kolm-neli korda kelgutades) ja teise sõbranna sõbrannalt samuti kümneka eest, mida ta pole veel kordagi kandnud, loodan, et ehk läheb sügisel veel selga, aga no kindel olla ei saa. See on normaalne summa, mida maksta paarikuise kasutuse eest. Teada värk, et ise jagan need varsti jälle laiali. Taaskasutus on IN!

Samas sain kaltsukast talle 50 sendiga mingi suvalise kombeka, mis on õhuke ja mugav, millega on ülihea praegu natuke jahedama ilmaga õues kasvõi maas istuda ja kui sitaseks läheb pole kahju.

20160409_132538

Ainuke koht kus ma uusi riideid raatsin osta on H&M ja sealtki mitte igakord. Näiteks Nextist ma ei raatsi midagi osta. Või veel hullem Mon Amiest, isegi mitte sellest Kristiine outletist. Sealt Sandra tõi kunagi ühe mütsi. Aus ja hea, aga ma ei taha isegi selle hinda teada.

Kuna ilmad läksid järsku soojaks, siis tahtsin mingeid suvalisi pükse ja särke Hedonile osta, vaatasin siis H&M’is, mingid suvakad lühkarid 12,99€, särgid 8,99€ – selleks, et need esimese korraga hoovis kuskil veeämbris ära trööbata? Ja kaltsukates on täpselt selle praeguse suuruse (86) põud ja seda just selle pärast, et nad trööpavadki riideid ja neid ei kannata eriti teisele ringile saata.

Mul on ta riided ka ära sorditud – suvalised kodu- ja õueriided ja teises kastis need riided, millega välja minna, muidu oleks varsti kõik riided suvalised sitakäkid.

Aga mulle armsaks saanud Stroomi keskuses on Takko pood ja no kae imet.. Püksid poole odavamad ja üleüldse, ma ei olnud väga varem seal käinud. Sain viis paari lühkareid, ühe särgi ja mütsi 44€ eest, see teeb keskmiselt asja hinnaks 6€. Müts maksis tegelt 2€, särk äkki 6€ ja püksid äkki 7-8€ tk. Sain ühe meganummi komplekti, kolm paari täiesti suvalisi õuelühkareid ja ühed niisama ilusad lühkrarid. Eks suve lõpuks lähevad kõik käiku, aga mõni paar võiks siiski vastu pidada ka korralikumana.

Miks on asjad nii ülehinnatud ja miks on lasteasjad kolm korda kallimad kui täiskasvanute asjad? Lähed nt H&Mi, lasteteksad 20€. Sama hinnaga saan endale ka teksad. Soodukaga isegi seitsmega, kümnega kindlalt. Lasteosakonna allahindlused on tavaliselt 3=2 või siis on alles kaks paari mingeid x pükse hinnaga 5€ ja nende suurus ei sobi. Olen isegi ette ostnud talle sedasi riideid, aga fakk, miks ma ei võiks minna poodi ja osta mida vaja siis kui vaja ja et süda ei tilguks verd mingite hindade peale?!

Ja allahindlustest ma Eestis ei taha rääkidagi, see on juba teine teema…

Kust te ostate lastele riideid? Kui kallis on kallis? Või lapse jaoks pole miski kallis? Mul samas on see, et enne ostan Hedonile firma teksad kui endale. Üldse, ma kunagi kartsin, et ma ei raatsi lapse peale kulutada, nüüd on just vastupidi, ise võin leiba toorjuustuga süüa, ja kõik kana sealt pealt annan talle :)

 

 

65 thoughts on “Miks asjad nii kallid on?

 1. Ostan ka Takkost. Head, odavad ja väga armsad värvilised riided lastele. 3.99€ särgi eest välja käia on ok hind, kallimaid justkui ei raatsikski osta.

 2. mina olen ka avastanud selle Takko. ja just lasteasjad on seal odavad. just ükspäev ostsin sealt poisile pusa, 10 euri. plikale Elsa pluus, oli soodukaga 4.99. kaks mütsi plikale 4.99. samamoodi pean minema lühkaritejahile mõlemale lapsele. :)
  kaltsukatest leiab ka palju.. Paavlis käin tihti ja Paavli e-poest teen ka pidevalt tellimusi. ja väga palju ostan ette koguaeg. maal seisavad mitu banaanikastitäit suuremaid riided, mida siis pidevalt sortimas käin ja sealt asju kasutusse võtan.
  ja meil on ka vedanud mehe suguvõsaga. seal on väga palju lapsi ja kõike antakse edasi. nii palju häid ja vajalikke asju olen just sealtkaudu saanud. :)

 3. Eks lapse jaoks ongi lihtsam loobuda, aga tõesti on kallid hinnad. Aga Eesti allahindlustest võiksid küll kirjutada.

 4. Eesti aled on jah olematud. Ja hinnad mega laes lasteriietel. Breden myts maksab nt 20 eurot.ohuke mutsike kus vaga vahe kangast. Erbareaalne. Ja koik ostavad!
  Ûhesonaga plaanin mina vahetult peale jaane minna soome,kui algavad aled
  Sealt h&m ja mujalt sel ajal ilmselt p2ris palju h2id leide. Ja kaup palju erinevam kui Eestis!Loodan,et ei pea pettuma.:D

 5. Mina ostan Rootsist ja ainult alede aeg, palju asju ostan pikalt ette. Mul kolm last ja arvan, et olen teinud väga häid oste-seal allahindlused allahindluste moodi ka rohkem :) Tihtipeale vaatangi hindu selle järgi, et 1tk oleks alla 10 või 5 eur. Kõik oleneb muidugi asjast :) Lemmikpoed on seal H&M, KappAhl, Lindex, Intersport, Stadium,XXL sport, P.O.P. Eestis ostan vaid suuremale pojale NewYorkrist lühkareid-hooaja lõpus on 25 eurised rihmaga korralikud püksid 2,50eur.

 6. Osta.ee-st olen lapsele ostnud, kui hulgi müüakse. (Seal saab hästi valida ka otsingusse hulgi ja suuruse, siis pole vaja mittesobivat läbi vaadata) Üsna odavad hinnad jäävad nii ja korraga saab palju riideid. Ühekaupa ei tasu üldse osta sealt. Nad määrivad ka nii kiiresti kõik ja kulutavad, et uusi ei raatsi väga panna. Kombekad ostsin küll uued, Huppa, Lenne mingi 50-60 vast maksid soodukaga. Ehk saab hiljem järel turul midagi tagasi ka. Üle ühe hooaja need selga paraku ei lähe. Aga pigem ikka raatsin lapsele midagi osta kui endale, on mingi armas või ilus asi või laps tahab siis ikka võtan, aga omale ostes mõtlen ikka, et vist pole vaja :D

 7. Ma arvan, et selles ongi asi, et titemammad ostavad kinnisilmi oma lastele ju riideid. Kuidas siis mitte osta, need on ju nii nunnud. Ja kaupmehed saavad hinda küsida, sest nõudlust on:)

 8. Mina tellin enamus välismaalt ( Asdast ja sportsdirectist varem ka Tescost ) Asdast tellin multipakke. 3 särki ca 10 eur, 3 paari retuuse 10 eur jne. Saab väga hea hinnaga. Tavalise t-särgi eest üle 5 euri ei ole nõus maksma. Üleriided ja jalatsid ostan uuena ja need muidugi kallimad. Laps käib lasteaias ja tahan kindel olla et riided ilmastikukindlad. Eestis jahin soodukaid ja ei ütleks küll et eesti soodukad kehvad on. Reservedis ja Lindexis näiteks soodustuste ajal paljud asjad -70%, lihtsalt peab õigel ajal peale sattuma et miskit valida oleks. Täishinnaga ostan harva, pigem ostan allahindluste ajal paar numbrit ette.

 9. Enamjaolt ikka kaltsukatest ostan, aga mida vanemaks laps saab, seda vähem on kaltsukast saada :/ Näiteks 74-80 suurust on juba nii vähe, et ega muud üle ei jäägi kui osta uued asjad. Eks ma tuuseldan siin FB müügigruppides ka, kus suuruste kaupa asjad kaustadesse laotud, neis isegi valik parem, aga samas katsuda ja lähedalt vaadata enne ei saa kui pakike käes. Tescost sai ka varem päris hea hinnaga asju tellitud, aga noh… see ju enam ei saada välisriikidesse pakke, seal olid nii ilusad asjad ja nii hea hinnaga :( Ja kui kallis on kallis? Nooo eks 20 eurost alates on juba kallis, nii väikesed asjad ja nii palju maksvad… Aga eks mõnikord saab ka 20+ euriseid asju ostetud, sest laste asjad ju nii nunnud ja noo kuidas ma jätan poodi :D

 10. Mul ei ole kahju oma kahele lapsele (2a ja 3a) riideid osta, kuid hind peab siiski olema minu jaoks taskukohane ja mõistlik. Molo kombet 300.400 euri ei osta, lihtsalt ei ole sellist raha ja ei põe ka üldse. Kombekatest ostan Jonathan firma tooteid, kuna minu lastele on need sobinud tegumoe poolest ja materjal on ka hea. Ostan neid outletist ja talvekombeka eest olen maksimaalselt 50 euri välja käinud ja k/s eest 30-40 euri.
  Ülejäänud asjad ostan reeglina H&M-st, sinna tuleb minna siis, kui kaup tuleb, nii on kindel, et sinu lapse suurust veel saada on. H&M pean hinna-kvaliteedi suhet optimaalseks, ka Takkost olen üht-teist saanud, aga kvaliteet on võrreldes H&Mga kehvem. lindexi asjadel on väga kehv kvaliteet ja need on suhteliselt kallid. Hea kvaliteediga on Stockmannis nüüdav Bogi, aga ka suhteliselt kallis, mistõttu ostan sealt mõned nö paremad asjad, millega käia kas kuskil väljas üritusel või sünnipäevadel vmt. Peoriided (oleme ausad, et need jäävad enne väikseks kui kuluvad) ostan alati netist käest-kätte, ülikonna sain 3a pojale näiteks 15 euriga ja väga korralik asi on.
  Jalanõude pealt ma kokku ei hoia ja alla brändikauba ei osta. Jalad lapsel alles arenevad ja on hea, kui kasvav jalg saab piisavalt toestsut, kui jalats hingab jne. Minimen on minu poja kõrgele jalale väga sobiv bränd olnud. samas tütrel kitsas ja madal jalg ja saab ka Minimenist omale sobiva mudeli.

 11. No enda 4-ja aastasele poisile ostan takkost täiega ägedate piltidega t-särke 4 v max 5 euriga! Ja dressipükste eest üle 10ne välja ei käi.

 12. No laste asjad ongi kallid. Hiinast saaks ka tellida, aga tarne nii pikk, et selleks ajaks kui kohale jõuavad on juba välja kasvanud. george.com, paljud emmed tellivad sealt, katsetasin ise ka eelmine nädal ära, väga rahul. Riided on kvaliteetsed, näevad head välja ja ei maksa hingehinda. Tarne on kallis 15 naela, aga kuna ost kokku oli kuskil 60 euri ja jagasin selle 15 tootega, siis tuli ühe eseme hind 4,5 euri. Mul ka selliseid tuttavaid, kes kõik poest ja uued ostavad, ise ei näe selleks vajadust. Ma kas tellin Inglismaalt või shoppan kaltsukates ja mu ema(üliäss vanaema) leiab ka selliseid aardeid poisile, et tal ka ikka vahest CKklein seiljas või Hillfiiiger :P. (ära õigekirja tähele pane). http://www.usc.co.uk/, sealt olen tervele perele tellinud brändikaid, lapsele saanud sealt dresse. Hetkel on seal kombedele soodukas, aga ka pisikesed numbrid. Poistele on üldse raske midagi vahvat leida, üldiselt saangi taaskasutusest, Paavli kaltsukast sain nt kaks paar tuttuusi imiku papusid ka Nexti ja Disney omad. MandMdirect.com, kordub veidi USC.co´ga aga valik suurem. Eriti hea suuremate laste emmedele, kes koolis käevad. Keka riided ja jalanõud väga mõistliku hinnaga. Eesti Nexti kohta, ei tea kas mul on luulud, aga tooted, mis kodulehel on mitmikpakis on minu meelest Eesti poes lahti harutatud ja 1 ese sama hinnaga müüki pandud. Mulle vähemalt tundus ükskord nii, aga pead ei anna…Käsitöö riideid kingin tavaliselt sõbrannadele, kes emaks saanud, sest kingitusena ei ole kahju seda töö-ja-vaeva hinda maksta. Igal juhul nõustun, Eestist lasteriideid osta on mõtTetu, isegi alede korral. Veidi kvaliteetsemaid asju saab gap.co.uk, vaadata alede alt, hinnad veidi krõbedamad, aga GAP on ülikvaliteetne ja IKKA SOODSAM KUI EESTI POEST :).

 13. Olen väga palju asju ostnud FB grupist “muksula” , seal on 25000 väga aktiivset emmet kes kõik müüvad – ostavad kõike mis vähegi lastega seondub. Saab panna ka ostusoovi ja üsna kiirelt laekub pakkumisi rohkem kui vaadata jõuad. Saab uusi ja korralikke asju. :)

 14. Esimese lapsega ostsime alguses lapsele mänguasju suhteliselt mõtlematult ja kalkuleerimata, kui kaua see asi kestab ja mis selle väärtus pärast tema kasutusaega on. Teisele lapsele oleme 10 kuu jooksul ostnud üsna vähe mänguasju – vaid neid asju, mida alguses ise käes hoida sai ja kõrinaid, kuna need olid kuskile ära kadunud. Samas laste riiete pealt ei hoia üldse kokku ja võin vabalt beebi kombeka eest 80€ välja käia. Samas mu enda mantlid on HM-st ja odavamad.. Emadus teeb imelikuks vahepeal.
  Kuid üldiselt olen nõus, et Eestist on VÄGA kallis asju osta. Proovime ikka aastas mõned korrad käia välismaal outlettides ja hinnad on hoopis teised. Vanemale pojale sain Helly Hanseni tuulejope outletist eelmine nädalavahetus vist 30€-ga, samas Eestis poes oli see üle 60 ja isegi SD-s 50. Sellepärast on meil lastel ka Hilfigeri ja Ralph Laureni asju – olen need ostnud outlettidest, kus särk on maksnud 10€, samal ajal, kui taoline on HM-s 15€. Lasteaeda sellisteks toariieteks ja õue liivakasti möllamiseks ostan aga vabalt asju ka Primarkist ja SD-st – ei ootagi neilt mingit kvaliteeti, nagunii laps trööpab need nii läbi.

 15. Selles sul õigus .Mul 2 last suveks vaja riide saada. No nii kallid on asjad isegi H&M-is Täiesti tavalised lühkarid al 10€ .Masendav .
  Ei raatsi osta käin parem tiiru paavli sekkaris .Kuigi seal ka hinnad suht kõrgeks läinud kaltsuka kohta.
  Eks laste asjad ongi kallid ,sest neid ju vajaSoomes soodukate ajal ka mega head aled muidu.

 16. Ma võin osta kallid kvaliteetsed vastutustundlikult toodetud või siis teise ringi omad, aga vot H&M-i, Takko jms odavmoe uksest ma sisse ei astu. Teadmata taustaga materjal, mis on alamakstud (laps?)tööjõu poolt kokku keevitatud ja mis juba paari pesuga kaotab oma välimuse. Jah, ma maksan allahinnatud Po.P-i bodi eest 17 euri, aga tean, et see peab lapsega vastu nii, et ma saan selle 12 euri eest maha müüa. Ja tean ka seda, et ma ei pea ostma 5 paari lühkareid, piisab täiesti 1-2st – peavad kenasti pesud vastu ja neil on piisav varu, et saaks kanda nt 68-74cm laps, vahel kauemgi.

  Mis mänguasjadesse puutub, siis need on tõesti kallid, FP häälega asjad just ilmselt ka sellepärast, et need tuleb eesti keeles sisse lugeda. Olen ka Saksamaalt tellinud.

  1. No kui me käime iga päev õues, siis kulub ikkagi paar-kaks pükse päevas. Ma ei taha, et ta mul toas õuest tulnud mullaste ja vahel ka veega mängides, märgade pükstegs toas tatsaks. Samas iga päev mul masinatäit pesu ei tule ja kahe püksipaari pärast masinat tühja käima panna ei näe ka pointi.
   Seega, kui mul on 6+ paari pükse kannatab ehk korra-kaks nädalas pesu pesta :)

  2. 68-74 suuruses lapsega saab ehk jah 1-2 paari lühikeste pükstega hakkama, sest laps üldiselt ainult vankris veel ja ise palju ringi eiliigu aga sealt edasi ma küll ei kujuta ette kuidas saaks 1-2 paariga hakkama kui lasta lapsel vabalt tegutseda. Ma just ostsin ka kahele poisile suveriideid, sest eelmise aasta omadest kõigist välja kasvatud ja no allat 6 paari pole mõtet hakkama saamisest rääkida minu laste puhul. Või no saaks ikka hakkama aga see poleks lihtsalt mõistliks lapse suhtes.

  3. Samad sõnad. Eelmisel aastal oli Hedonil 3 paari lühkareid, sai ilusti hakkama, passis kärus ja oli niisama ilus. Praegu käisin temaga poes, jalgsi, istus iga puu all ja uuris igat punga.. Ma ei taha, et ta nendega nüüd toas edasi tatsaks – pessu, järgmised jalga.. Ja kui pärast lõunaund veel õue, siis tuleb ka kolmas paar jalga panna, oleneb mis kell muidugi lähme, kui tuleme uneajaks tuppa, siis tõesti uut paari ei pane.. Aga no 2 paari pükse päevas on ikka miinimum :)

  4. Oi ma olen uhke, et Hedoni väiksed riided meil on :D kui rääkida kogustest siis no meil kulub raudselt 3-4 paari pükse päevas. Talle meeldib aiamaal ringi mütata ja nii need riided liivaseks/mullaseks või märjaks saavad. Bodyd, T-särgid ja kõik muud riided…hulgi läheb neid. Kui siin soojemad ilmad olid, läks päevas ka kolm paari lühkasid ja ühed dressid. Seega enamus mu pesukorvist ongi just poisi riided :D

   Hinnad…No need on nii jubedad, et järelturu üle olen ma täiega uhke. Ma ei raatsiks never osta lapsele maal mullas müttamiseks poest ala 10€ pükse jalga.

 17. Buduaaris suur valik, ka nt Facebooki müügigruppides. Seda suurust liigub tglt palju

 18. Meie peres on nii, et kui lapsele on vaja, siis ostame. Olenemata hinnast. Meie laps on seitsme aastane ja sellised kiiremini kuluvad asjad ostan näiteks H&M-st. Kiiremini kuluvad tal dressipüksid (paari nädalaga on põlvedes augud) ja neid pole mõtet Sportlandist või Rademarist 40 eur eest osta. H&M-st saab selle raha eest 4 paari. Lisaks ostan H&M-st lasteaia pluusid.
  Niiöelda linna peal käimise riideid ostame Okaidi poest. Mulle väga meeldivad sealsed mudelid ja värvid. Ja peavad pesus väga hästi vastu, ei luitu ära ning püsivad ilusti vormis. Ei ole nii, et õmblused jooksevad peale esimest pesu kõhu peal, kuigi peaksid külgedel olema :)
  Rihmikud ja talvesaapad ostan Ecco e-poest, vabaajajalatsid Rademarist või Sportlandist.

  Suve lõpus on meil perre sündimas teine laps ja siiani olen mõned riided valmis ostnud Nextist. Esimese lapse peal said ära proovitud ka näiteks Name It ja Fixoni. Pean otsima mõne Euroopa e-poe, kes Eestisse ka saadaks, sest näiteks Tallinna Kaubamajas on need firmamärgid küll liiga ülehinnatud.

 19. Mina tellin george.com …seal soodsamad kui H&M asjad…ainult postikulu on tõusnud…aga kui kellegagi koos tellida pole hullu.

 20. Olen nõus, lasteriided on ulmeliste hindadega.
  Mina ostan uusi asju aga olen ka kaltsukate fänn. Nii endale kui lastele.
  Endale saan väga ilusaid asju Leiu kaltsukast, Julia`s Best, KaltsuButiik jne. Saab jumala ilusaid asju hea hinnaga. tasub käia ka väiksemates linnades ( Rapla, Viljandi jms), seal on palju toredaid normaalse hinnaga kaltsukaid ja neid nö turupoode kust ka täitsa kannatab osta.

  Tavapoodides jahin mina ka soodukaid. Lindex, Takko, Seppälä jms, seal sageli soodusmüügid. Näiteks just skoorisin endale Seppäläst imeilusa maksikleidi mis maksis 49.99…ma maksin 12€. Siis ka veel keerutasin käes, et kas raatsin.

 21. Sellepärast ongi kallid,et see on kasumiga äri … lapsed kasvavad, kannavad asju hooaja ,heal juhul ja Sa ju oled sunnitud talle riided selga ostma-soetama..Täiskasvanud inimene justnimelt kannab mõnda riideeset 10 hooaega ja saapaid näiteks 5 talve….väikesed suurused käivet toodavad , tundub,et ka kasumit ;)
  Sinu enda mõtisklev, kaalutlev arutelu andis küsimustele asjalikud vastused ;) Miks 193 cm meesterahva firmadress on samas hinnas või isegi soodsam kui alla meetri mehe spordikomplekt ;)
  Päikest ja mõnusat suvist kevadet ;)

 22. Mul sama, et ei raatsi lapsele uusi asju osta, mis on päris kallid ja noh ta mäkerdab päris palju. Õnneks olen avastanud nüüd Soome kirbukad, kuhu aeg ajalt satun, sealt ostan 1-2 euriga T-särke ja retuuse mida kulub kõige rohkem ja millest pole kahju kui ära määrib. Me kanname ka 86 suurust :)

 23. H&Mist olen lastele teksasid ostnud 10 eurot paar.
  Sellises vanuses nagu sinu laps praegu, tundub jah ulme maksta seda raha, mis riiete eest küsitakse, sest nad mäkerdavad nii kohutavalt. Tol ajal ostsin kõik kasutatuna sisuliselt.
  Praegu, kui vanuseks 4, ostan enamiku asju uuena ja kuna kasv pole enam nii kiire ja oskused arenenud, ei määrita neid asju enam sedasi ja see raha ei tundu nii ulme maksta.

  1. Just :) praegune iga ongi selline, et igal pool vaja istuda jne

 24. Näed siis, just kirjutan erinevatest e-poodidest tellimisest, vahel pole küll asjad soodsamad kui poes, aga on parem valik. Kui üleriiete puhul mind järelturult ostmine ei häiri, siis ihuligi asju nii väga lapsele teise ringi omi ei taha (sõpradelt on ok, aga päris võõralt.. ). Laste talveriided on küll väga kallid, aga need peavad ka veidi rohkemale vastu pidama kui täiskasvanu nö linnajope – kõik kelgutamised, lumes istumised, liumäed jne jne – vankrilapse puhul ei mängi see kvaliteet nii väga rolli, soe on tavaliselt ikka, aga lasteaias hakkavad need omadused nagu vettpidavus, kiire kuivamine, kanga hingavus jms rohkem rolli mängima. Ennem ostan siis nö kalli ja kvaliteetse, kui, et laps läbimärg. Imelikud on pigem need, kes ostavad ka kvaliteetse õuekombe, aga siis hakkavad seda lapsele selga panems “linnas käikudeks” ja lasteaeda ostetakse mingi kümnenda ringi suvakas trööpamiseks – ma ei tea, milleks need rided lastele on, kas kandmiseks või hiljem edasi müümiseks :/
  Aga meie e-poe kogemused siin (ja tulemas on lisa) https://lifeatlucky13.wordpress.com/2016/05/11/kogemused-e-poodidega-vol-2-next/
  https://lifeatlucky13.wordpress.com/2016/05/10/kogemused-e-poodidega-vol-1-lindex/

  1. Oh, mind häirib ka, kui näen muksulates või kuskil, kus vanemad otsivad kombekat, mis on mõeldud lasteaeda trööpamiseks. Kahju hakkab lapsest. Lasteaeda on just vaja kvaliteetset kombekat, sest üldiselt ollakse hommikupoolikul ca 2h õues ja kui “tänu” sellele trööpamiskombekale on laps esimese viie minutiga läbimärg, siis on päris kurb.

   Aga kasutatud riiete suhtes on erinevad seisukohad ilmselt. Second hand kauba eeliseks on kindlasti see, et rõivast on palju pestud ja see tähendab, et on pigem nahasõbralik kui uus toode (öko-kangad jms orgaaniline ei kuulu praegu teemasse). Mürkained on välja pestud. Kes pole veel näinud, siis vaadake “Moest väljas” dokumentaali. :)
   Ofc, aluspesu lapsele ei osta kasutatult :)
   Olen suur Polarni fänn, kuid paljud asjad on ostetud -70% alega või järelturult. Nii kannatab juba osta küll. Kombekad püüan sooduka ajal ette osta. Suht õnnemäng muidugi :D

  2. Ma olen suht võhik, milline on siis kvaliteetne ja hea lasteaiakombe? Pange paar linki, tean, mida osta :)

 25. Meie ostame kust kunagi ja kust midagi silma jääb. Igapäeva riided ja tavalised retuusid/t-särgid nt Tescost,taaskasutusest ( Inglismaal on järelturg ikka tunduvalt suurem ja pole keeruline ilusaid asju leida) ja Primark’ist. Vahel ostan Nexti asju outletist,kus hinnad on mõistlikumad. Samas olen ka ostnud täishinnaga POP asju ja ka Gap teksaseid,mille eest £20 küsitakse, nii et oleneb. GAP teksased ja muud riided on ilusti vastu pidanud,aga näiteks uhke Meriino villast P.o.P pikk aluspesu põlved olid peale paari kasutuskorda katki ja hargnesid ( see maksis üle 40€?). Minu arvates oleneb kõik esemest ja alati ei ole need kallid riided paremad ja ei pea vastu. Ja no lapsekindel ei ole koht kuhu palju raha investeerida,sest järelturuväärtus on väike ja no mis sa neid ikka kappi kogud.

  1. Nõme autocorrect! Lasteriided* ei ole koht,kuhu raha investeerida tahtsin kirjutada.

 26. Mul on kodus 5a plikatirts ja no vahest nutan õhtul patja, et olen ikka ihne ja saamatu ema sest ei no ei raatsi osta kleiti,mida kord-kaks kantakse kuid maksab 25€.
  Olen vahest tellinud mõne kleidi või dressikomplekti.
  Kuid muidu külastan kaltsukaid. On juba omad kindlad kohad.
  Muidugi mõned korrad aastas käin ka “Takko”s.

 27. Mina soovitan sul liituda mõne tellimisgrupiga, mis tellib selliselt leheküljelt nagu Asda George. Seal on müügil multipacks ehk pakis on 3-5 särki või bodi või pükse jne ja hinnad jäävad vahemikku 6-10eur. Ühe asja hind tuleb keskmiselt 2,5-3eur, mis on väga väga normaalne :)
  Mulle meeldivad ka Lindexi lasteriided, mis on väga kvaliteetsed, samuti H&M ja Next. Nextist tellin konkreetseid asju, nt pusad, retud, jne. Lindexist ostan peamiselt 2=3 tooteid (püksid on super kvaliteetsed) või midagi eksta ilusat, mis silma jääb. Jälgin koguaeg soodukaid ja ütitan riideid ette osta soodsa hinnaga.
  Sõbranna ütleb ikka, et milleks ette osta, pärast laps ei jõuagi neid kanda. Ma usun, et 1,5a tüdrukul ei saa olla vähe t-särke, tuunikaid ja retuuse. Ta lihtsalt jõuab neid ära määrida, jne. :)

  1. Mis grupis Asda George lehelt tellitakse? Ma sooviks küll liituda :)

 28. Oma lapsele ostan põhiliselt NameIt’i ja Nexti asju, üleriided on Huppa, NameIt, jalatsid Ecco vm sarnane kvaliteetbränd. Meil on põhimõte, et välisjalanõude ja üleriiete pealt kokku ei hoia. Oleme ostnud ka järelturult talveriideid/jalatseid, aga kui asjad ikka valesti hooldatud on ja vett läbi lasevad, siis pole mul sellest taaskasustusest midagi kasu, kui pean haige lapsega kodus istuma ja kokkuvõttes ikka uue asja ostma.
  Alguses, kui laps väiksem oli, siis kahmasin ka asju kokku, aga mida aeg edasi, seda rohkem hindan kvaliteeti ja seda, et asju saaks maksimaalselt kanda. Nt riiete puhul vaatan selliseid mudeleid, kus oleksid soonikud (pükstel, jopedel), mida siis vajadusel saab üles keerata või alla lasta, kui peaks vajadus olema.

 29. Mina olen teinud otsuse, et vajalike asjade nagu õueriided ja jalanõud ma kulutan rohkem. Ma tahan olla kindel, et lapsel on soe ja kõik OK :) Ostes lohutan ennast, et müün hiljem poole hinnaga maha aga seda ei juhtu pea kunagi. Tavaliselt ma ei suuda küsida poolt hinda kasutatud asja eest ja siis parem annan tasuta tuttavale. Olen ise ostnud väga heas korras kasutatud Huppa jope lapsele 20€ ja seda ta kannab juba 3 aastat. Alguses oli nagu mantel ja nüüd jope…väga hea lõige ja mega hea ost.
  Trõõpamise riided ma loomulikult sebin kaltsukast või saan tuttavatelt.
  Üldjuhul ma arvan, et H&M hinnaklass on sobilik, Lindexist ja Seppälast ostan soodukatega.
  30€ ja peale jalanõude eest olen nõus välja käima, kui on tegemist talvasaapa või spordijalanõuga. Riiete puhul jope max 60€ aga kompl. 100-120€ ja see oleks jube piin aga ma ikka maksaks
  Netipoodidest ma väga ei osta aga mõned lemmikud on nagu woohoo.ee ja Lamaloli.com. Facebookis saab ka mõnikord häid asju aga üldjuhul on seal ikka mega kallid ja üle hinnatud :(

 30. Miks lasteriided kallid on? Sellepärast, et neid lapsevanem peab ostma. Ise käid veel pleekinud jopega või välja veninud särgiga aga kuna laps kasvab lihtlabaselt oma riietest välja siis talle ei saa ostmata jätta.
  Minu lapse enamik riideid on päris Lindexist ja Takkost. Lindexi asjad on kvaliteetsed aga kuna hinnad on nagu on siis ostan pigem soodukate ajal. Takkost ostan ka üsna palju lasteriideid, hinnad on head ja kvaliteedi üle pole põhjust kurta. H&M asju mingi aeg ostsin aga need kippusid pesus ülikiirelt koledaks minema ja seega lõpetasin.

 31. Kiidan ka Takko valikut, Stroomis valik hea, avastamata kauplus :)

 32. Paavli kaltsukast! Sealt uuest lasteosakonnast leian pea alati miskit ja no hinnad on meeletult head

  1. Mina täiega pettusin Paavli lasteosakonnas. Luitunud t-särgid 2-3€..nt Takkos saab 2.99 eest juba tutika särgi. Ülehinnatud asjad seal enamasti.

 33. Lasteriided ongi röögatute hindadega, kuidagi peab ju raha teenima. Ise ostan enamasti internetist või soodukate ajal ja k pikalt ette ära. Bodysid ja muid jooksvaid asju saab ka vastavalt vajadusele osta, aga no rahast hakkab lõpuks ikkagi kahju, eriti kui seda nii palju pole :)

  Mul on peres kakskeelne (eesti-saksa) kasvamas ning kuna ta koguaeg üritab mu iphone ära pätsata, siis ilmselt oleks ta asenduse üle väga õnnelik :) või mina vähemalt :)

 34. Minu pisema, 1,5.a poisi riided koik Molost. Kallis, aga ilusad varvid ja kvaliteetsed. 3 tytre riided erinevatest kohtadest, palju USAst toodud, siit kui ostan, siis 6.a ka MOlo. Kahele vanemale juba taiskasvanute suuruses.

  1. Molol on väga ilusad ja mugavad riided, paar asja titena järelturult saanud, aga eesti inimese jaoks reeglina väga kallis! Kui 86-92 poisile sobilikku müüd, võid mulle pakkuda ;)

  2. Hetkel mul poisskannab 86 ja 92. Siis kui vaikeseks jaavad on vist juba hilja.

  3. Ma võtan siis järjekorda, meil hetkel 80-86 suurus, äri mulle oma kraam :)

 35. 90% asju järelturult – mõni sõbranna annab niisama, mõned olen tuhlanud FB gruppidest. Viimasel ajal tundub küll, et seda 80-86-92 suurust just poiste kraami polegi eriti. Mõned oskavad ka 2-3 ringi asjade eest ulmehinda küsida, siis tekib trots lausa, et halloo, ta läheb mul ju sopa sisse nendega..ja mingit 7 eur pükste eest ei maksa ka. Samas jälle vastupidi: müün oma 2 lapse asju, terved ja plekivabad, aga kasutatud enda meelest ülisoodsalt..0-3 €/tk, ja siis ikka mõni viriseb, et kallis. Ilmselt osta ja müüa kõige mõttekam ikka asju, mis vaid 1 lapse poolt kasutatud.
  Takko ja suuremal poisil ka New Yorker meie peres tegijad. Kvaliteeti igakord pole, aga pole kahju trööpamiseks osta sealt ka uuena.

 36. Mina olen oma plikadele tellinud aliexpressist. Komplekt ala pluus ja püksid 4-7 euri. Asjad on ali kohta väga korralikud ja Takko toodetele materjali ja õmbluste poolest alla ei jää. Ka jalatseid olen nüüd tellinud. Väiksem sai omale miki tossud, mis vilguvad 5 euro eest ja olid täpselt sellised nagu kirjeldatud ja piltidel olid. Ei kahetse, ja ei ole kahju kui mustaks saavad sedasi, et plekk enam välja ei tule. Kevade saabudes on jube popid võilille plekid ja muru plekid :) Enamasti olen asju oodanud alla kuu. Miki tossud said tellitud 8. Aprill ja 26. aprill olid juba kohal.

 37. näita pilte ka uuest saagist :) Mulle meeldib käia nendes kirbukates, kus saab boksi rentida ja kodust tuuakse kaupa, tundub nagu parem valik. Iialgi ei käi Humanates, liiga kallis, valik kehv ka second handi lõhn asjadel juures.

 38. Lasteasjad on tõesti kallid. Näiteks kombekaid/jopesid vaatan teise ringi omasid. Leidsin Buduaari turult lapsele sügiseks kombeka 9€ eest, mitte kuskilt pole kulunud ja tõesti nagu uus. Samuti sain softshell jope mingi 7€ eest. Kui aega ja viitsimist on, siis leiab päris häid asju. Muud asjad olen kõik poest ostnud, jalanõusid ma teise ringi omasid ei taha.. jalatseid ostan tavalised ABC Kingast, Weekendist, H&M-ist, NS Kingast ja õues trööpamiseks leidsin Magaziinist mingid 5 eurised tossud :D. Bodyd, t-särgid, püksid jne ostan tavaliselt H&M-ist. Minu arust on hinnad üsna soodsad ja asjad küllaltki kvaliteetsed. Lindex, Next ja sellised poed on ülehinnatud.

  1. Olen käinud. Jällegi, rämedalt rahvast ja tuusti nagu napakas seal. Midagi vist tookord leidsin, aga osad hinnad olid ajuvabad. Mäletan, et Meelis tahtis mingit triiksärki, siis selle eest küsiti mingi 50€ :D

 39. Soovitan homme minna Saku Suurhalli suurele outleti müügile. Oli võimalus seal täna õhtul ringi piiluda ja väga heade hindadega kaupa on saada lausa kogu perele ;)

  1. Käisin eelmisel aastal, täiesti mõttetult ülehinnatud kraam. Ma ei näinud midagi, mis oleks metsikult hea hinnaga olnud. Odavam jah kui poes, aga ei midagi eriliselt soodsalt.

  2. Seekord üllatas seal Mon Amie pood, enamus riided 10 eurot tk. Lapsele head riided väga hea hinnaga suveks olemas.

 40. oi issand oleks ma teadnud natsa varem Hedoni suurust, ma oleks andnud suure kotitäie effektseid vähekasutatud firmarõivaid poisslapsele. Mis nr jalg Hedonil on, olen aru saanud, et tal on lai jalg ja iga asi päria jalga ei lähegi. Kui meil veel ilusaid poisslapse firmariideid tuleb pakkumisele, siis annan kohe teada ja saad tasuta.

  1. Tal on kõrge jalg, mitte lai, aga hetkel kannab suurust 19/20

Comments are closed.