Miks on blogiauhinnad minu nägu?

Ma kirjutasin selle postituse detsembris, kui sattusin ühes kommentaariumis lugema, et blogiauhinnad on liiga minu nägu. Mõtlesin, et postitan selle siis kui mul EBA kohta rohkem uudiseid on, aga eile avalikustasin hoopis videoga, et EBA registreerimine on avatud ja see postitus jäi… Täna nägin Malluka blogis, et ta ei osale EBAl, kuna üritus on korraldaja nägu ja tegu. Kelle moodi siis see üritus olema peaks?

Kroonika pidu on Lensini moodi, Kanal2 pidu kanali moodi jne. Ikka tegija moodi, kelle moodi siis veel? Ma ei teeks ju üritust, mis mulle endale ei meeldiks. Ikka selline, mida ise naudiks ja sellised valikud, mis mulle meeldivad ja head tunduvad.

Minu teada ei toimunud Eestis umbes kümme aastat mitte mingit blogijate autasustamist, see oli täitmata auk, mille ohjad ma enda kätte võtsin (Mallu pärast esimest aastat enam ei viitsinud).

Rõhutakse, et kui ma olen blogija, siis ma justkui ei tohiks korraldada blogiauhindu, lisaks ei tohiks pidada blogi, sest ma kahjustan oma otsekohesusega oma mainet ja üritust. EBA on liiga minu moodi – liiga kõmuline ja kommertslik. Minu valitud fotograafid ei tee vintage stiilis pilte, vaid jubedaid reportaažklõpse; minu valitud kohad pole ägedad, vaid kommertslikud; valitud joogid jälle liiga peened, mitte piisavalt hipsterlikud; valitud söögid ebatervislikud, valitud õhtujuhid liiga julgete väljaütlemistega jne jne …

Minu silmis iga aastaga kasvanud ja paremaks läinud üritust peetakse “iga aastaga läheb aina halvemaks”. Olgem ausad, ma ei teeks ka 25 000eurose eelarvega sellist pidu, mis kõigile meeldiks. Seega, las ta siis olla minu nägu, vähemalt olen ma ise iga EBA üle uhke. Suur töö on igal aastal tehtud ja ma ise naudiks sellistel üritustel osalemist.

Ma olen alati rõhutanud, et EBA mõtteks on tunnustada parimaid. Olgu nad siis tuntud või mitte nii tuntud, blogigu nad raha eest või oma hobiks.

 

Jah, minu arust on blogid uus tõusev trend digimaailmas ja online-meedias, vaadake välismaad vahelduseks (mäletate Eveliisi blogi – Norra tippblogija teenis eelmisel aastal 360 000€!). Blogid on reaalne ja potensiaalne reklaami- ja turunduskanal, millest üha enam saavad aru ka ettevõtted ja turundajad. Mis sellest siis halba on, et ma tahan kokku viia blogijad, kes tahavad teenida ja ettevõtted, kes näevad blogijaid kui enda reklaamivõimalusi. Seda nii BLOGITiga kui ka Eesti Blogiauhindadega, mida tänavu korraldangi juba oma firma alt.

Blogija, kes tahab teenida, peab ju olema pildis, seega osaleb ta „minunägu“ blogiauhindadel ja firmad, kes tahavad leida endale sobilikke kanaleid kasutavad blogisid, kes tõusevad teistest esile ja paistavad välja.

 

Ma ei eeldagi, et kõik blogijad mõtlevad nagu mina või sellessuunas kuidas blogiauhinnad mõtlevad ja tegutsevad. Seega, vaba voli, kas kandideerid või ei. Aga jätta kandideerimata, sest sulle ei meeldi korraldaja.. see on minu silmis natuke lapsik ja kõlab hapude viinamarjadena!

See on sama, kui mõni inimene jätaks superstaarisaatesse kandideerimata, sest talle ei meeldi Taukari viimane muusikavideo. Aga nagu ma ütlesin, iga inimese vaba voli toimetada blogimaastikul. Mina ei saa kedagi sundida, et tule ja ole ja teeme koostööd. Sinna on oodatud kõik blogijad, olenemata miks nad seda teevad. See, et minu silmis on see sillaks blogijate-turundajate vahel, ei tähenda seda, et kõik kes kandideerivad, peavad samamoodi mõtlema. Ei, ei pea.

Ma tõin kunagi näiteks, et ma tahan, et EBA oleks nagu Weekend festival mitte Intsikurmu muusikafestival, sest neil lihtsalt on erinev kuulajaskond. Ma ootan EBAle osalema neid blogijaid, kes näevad blogimist kui võimalust teenida, kui tulevikukanalit, mida firmadele pinnana rentida. Saate aru, kui ma oleksin kuduja, siis ma tahaksin kududa Fashion Weeki lavale, mitte Intsikurmu laadale. Nagu Eveliis ütles, blogijate meelelahutusauhinnad.

Siinkohal ongi paslik meelde tuletada – eba.marimell.eu ootab blogijaid end kirja panema, firmasid end nähatavaks tegema ja kaasa lööma ja.. Mina annan endast parima, et üritus jälle max hästi korraldatud saaks!

70 thoughts on “Miks on blogiauhinnad minu nägu?

 1. Aamen!!!! Ja no ammu oli näha, et miskit Mallukal ikka hinge peal kripeldab seoses sinuga ja oppa kus nüüd tuleb
  Leidiski järsku väga pühaks inimeseks hakanud M kohad, mille kallal nokkida.
  ala Mina ja paljud teised suured blogijad ei osale Okkk, mis see teadmine nüüd andma peaks?

 2. Mis on mallukal ebast võita? Tal on juba piisavalt ja rohkemgi koostööpakkujaid, usun et iga eba hääletaja/vaataja teab kes on mallukas ja siis kas loeb või ei loe teda, seega lugejaid ta ka ilmselt sealt enam juurde ei saaks. Ja arvestades seda kui popp ta blogi on siis tuleks sealt raudpolt esikoht. Ma usun et see üritus on tema jaoks juba ammendunud.
  Ja mugavalt jätsite välja ka teise põhjuse miks mallukas ei osale, et anda võimalus ka teistele.

  1. Just tahtsin õelda et arvan et põhjus võib ka olla selles et ta teab et ta võidaks ,tahab lihtsalt et keegi teine ka võimaluse saaks.
   Aga hapud viinamarjad on tuttav teema muidugi kõikide blogijate seal .Te kõik nokite mingi hetk teadlikult oma rivaale

 3. Mulle on jäänud mulje, et Mariannil lihtsalt mingi kana kitkuda, mingi kadeduse teema või muu värk. Aga las olla, ei meeldi sina kõigile ja ei meeldi Mariann ka. Vastaseid jagub kõigile.

 4. Saite ju Mallukaga kunagi hästi läbi, või eksin? Mis nüüd siis juhtunud on et niimoodi üksteisele viisakalt ära panete?

  1. Ma ei teagi. Ma ei joo veini enam :) aga tegelt ma ei tea. Ühel hetkel avastasin, et me pole isegi FB sõbrad enam..

  2. Sa ju ise lahkad seda pakkumisega, et me ei suhtle, sest sa ei joo veini. Kui sa ise väga hästi tead, et see ei ole see põhjus, siis miks seda siin niimoodi esile tuua? Olgu öeldud siis asjade selgituseks, et ei, ma ei suhtle sinuga kindlasti mitte su veini mitte joomise tõttu.

  3. See küll mallu pole ,keegi kirjutab mallu nime alt
   Aga jah ,somebody knows the trueth ..

 5. Ma pole Marimelli fänn, aga ma pean tunnistama, et ma ka ei saa aru, mis “kehvasti korraldatud üritus” “oma nägu” jne tähendab?

  Miks kehvasti? Kas keegi teeks selgeks.

  Kõrvalvaatajale tundub just hästi korraldatud üritus.

  1. EBA ametlik domeen on marimell.eu, alustuseks. Nt. Kroonika koduleht ei ole saidil kristalensin.ee. Või siis väga hästi välja toodud Laulupeo näide, mida keegi Mallu kommentaariumis kajastas – kas keegi ilma otsimata üldse teab, kelle poolt on korraldatud Laulupidu?
   See tähendabki, et EBAt saab väga otseselt seostada Marimelliga ja sul ei olegi võimalik mitte märgata, et nemad seda korraldavad. Mina leian, et sellise ürituse korraldaja ei pea olema küll anonüümne, aga ta ei peaks olema ka in your face, täpselt nii nagu täna seda on. Nii ei jää kogu sellest asjast “neutraalne” mulje. Rääkimata siis sellest nn. otsekohesusest, mis tähendab seda, et korraldaja oma blogis üritusel osalejaid, ehk blogijaid, avalikult kommenteerib. Ka mitte neutraalsel viisil.

 6. Kui eesti tuntuimad ja enim teenivad blogijad sellel yritusel ei osale…siis ehk ikka tunnistaks vigu ja muudaks midagi?
  See kommentaar on ikka väga kümnesse! :
  “Vot selle sinu nägu EBA-ga on nii, et ei – see, et sina korraldad, ei tähenda tingimata, et paratamatult on sinu nägu. Näiteks mul pole aimugi, kes Laulupidu korraldab, aga me kõik armastame seda üritust! Need on erinevad asjad muidugi, aga ma saan siit ühe näite veel tuua: kujuta ette, et Laulupeo korraldaja on hullult tubli ja usin oma ülesandes, aga siis lambist ütleb, et “tra see Valga laulukoor on ikka perses kajakakari, ei tea, kas nad laulda ei peaks oskama v?” Ja siis Valga laulukoor ei taha enam sinna üritusele minna, sest…nad ei tunne seda kuuluvust. Ja siis Põlva ja Võru laulukoorid ütlevad, et nemad ka ei taha tulla, sest neil on paha tunne, et nende naabrit niimoodi solvati. Ja nii on blogiauhindadega ka läinud, et vähe sellest, et korraldajatel on olnud taktitundetust üht konkreetset sihtgruppi solvata, kellele nad üritust korraldavad – nad ei ole ka kunagi vabandanud. Neil jääb õigust üle ja “ah, suuri laevu saadab ikka kajakate kisa”. Tegelikult tuleb iseenda suhtes selliseid asju tehes olla kriitiline. Igast asjast lihtsalt ei tammu pohh-yologa üle. Sest näiteks need, nüüdseks aastate-tagused väljaütlemised tõrjuvad siiamaani inimesi EBA-st eemale.”

  1. Aga mis ma teha saan kui ma selline otse ütlemisega olen ja nagu ma ka varem öelnud olen, on see siin minu isiklik blogi ja inimesed võiks lahus hoida minu isiksuse ja EBA. Aga kui seda ei suudeta, siis ma ei oska aidata.

   Pealegi oli see ilublogijate eemalehoid “meist, kommertslikest” juba ammu enne EBA.

  2. Kuidas siis nüüd peaks ürituse ja sinu isiksuse lahus hoidma, kui räägid, et loomulik ju, et sinu nägu, sinu tegu?

  3. On inimesi näed, kes suudavad lahus hoida. Ja mina kui blogija, jah, olen EBA korraldaja, olen siiski eraldi isiksus. Täna just sain kirja inimeselt, kes on avalikult mu postitusi kritiseerinud, et kas vajan sponsorite osas abi.

  4. Miks su mitteisiklik projekt EBA sinu isikliku blogi aadressil asetseb? Kui sa isegi ei suuda neid kahte asja lahus hoida kuidas siis teised peaksid?

  5. Sest ma ei näe pointi maksta selle eest eraldi serveri jne tasusid :) esimesel aastal maksin, aga ei näe pointi kui see leht on aktiivne a 6 kuud aastas :)

  6. Kuigi Mallukal on palju kaasa määgijaid, ei tee see temast veel mingit pühakut, suurt juhti või allmaailma ristiisa. Jah, suht väikse IQ ja silmaringiga inimestele on ta ebajumal, aga arukad inimesed ei aja tema blogist iga rida nagu moslem koraanist.Ja see, kas see memm osaleb v ei, ongi normaalne, saavad ka vähe arukamad ehk jala ukse vahele.

 7. Ma ka ei saanud sellest lausest aru, et “liiga sinu nägu”… et tõesti, kelle nägu siis veel? alati on hea vinguda, aga ma usun, et sa kuulad hea meelega kõik muudatuste/paranduste/ettepanekute mõtted hea meelega ära. Samuti – palju on teised blogijad reaalselt enda energiat ja raha sellesse yritusse panustanud? Olen aru saanud, et null. Osalemine ja sissepääs ka ju neile tasuta? Pluss saavad goodies bag? On ju nii? Ja ikka vingutakse! Ma loodaks, et need suured kritiseerijad siis ka see aasta ei kandideeri, kuna see on nii kommertslik ja mainstream ja mida veel yritus!
  EBA koha pealt oled sa väga tubli Mari-Leen! Jōudu ja edu sulle sellega!

  1. Aitäh! Ma olen iga aasta lugenud tagasisidesid ja teinud märkmeid ja küsitlusi ja neid uue aasta plaanides rakendanud. Iga aasta teen tegelikult “rahva soovi”, lihtsalt jah, minu nägu on see ka kindlasti :)

 8. Naljakas, kuidas sa vahel ikka üldse ei süvene kuuldusse/loetusse ja ajad ikka oma rida, vahet pole, mis on asja sisu. Keegi pole ju öelnud, et ei osale ainult selle pärast, et sina ei meeldi. Pigem ei meeldi sinu väljaütlemised, teod ja ürituse sinulik-stiil, mis on ju täiesti adekvaatne põhjendus. Kui üritus ei oleks nii sinu nägu, kedagi ehk ei häirikski (isegi kui on miskit kana sinuga kitkuda). Ja minuteada on igasuguse auhinnatseremoonia mõte ikkagi inimestele auhindu anda, neid tunnustada, mitte reklaami teha… Kui inimene võitjaks osutub, on ta järelikult selle reklaami juba saanud, ta on tuntud ja tunnustatud. Ikka päris jabur on paluda inimestel end nomineerida, tunnustusüritus korraldada ja auhindu jagada selle pärast, et keegi märkaks ja reklaami telliks. Või siis olen ma millesti täiesti valesti aru saanud…
  Ja taaskord eeldad sa, et (blogimaailma) üldsus mõtleb nii nagu sina. Siinkohal pean siis silmas stiilis “raha, raha, raha!”. Kui sa tahad korraldada ürituse endasugustele (nagu sa mainid), siis mulle lugejana tundub, et tuleb üks väike “kokteiliõhtu viiele”. Kõik ei blogi raha, tuntuse ja jumal teab veel mille pärast, aga auhindu/tunnustust on ju ikka tore saada. Miks peab üks teise välistama?

  1. Ei peagi. Mina ei ole nende eest rääkija, kes ei osale :) minu EBA moto on alati olnud – tunnustame parimaid! Aga EBA on ka koht kus end nö nähtavaks teha :)

 9. Kahjuks ma pean tunnistama, et see “sinu nägu” on lahmiv, suhteliselt filtrita ja kohati kurjalt nähvav inimene, kelle üritused ei tundu sõbralik ja äge pidu, vaid pigem hakkaks juba kartma, et pärast arvustad kõiki ükshaaval, mis kellel seljas oli ja kurvastad, kui liiga paljud head välja nägid, saaks vähem mõnitada?

  Ja isegi kui ma nüüd sinu “nägu” siinkohal ei arvestaks, siis eelmise aasta “miks te ei blogi auhindadest” peale lendamine ja avalik solvumine oli ka üsna tobe. Ju siis pole midagi öelda lihtsalt, kui oleks, oleks ka inimesed vast bloginud.

  Aga muidu edu, tean, et see korraldamine ei ole kerge ja pigem peaksidki sellest osa võtma need uuemad, kes kingikotti arvustada viitsivad ja ootavad põnevusega oma esimesi koostöid. Mina enam sealmaal ei ole, aga väga paljud ju on, seega on kindlasti ka palju neid, kes EBA ootavad.

  Hapude viinamarjadega tegu pole (mis osas saakski olla?), ma lihtsalt ei näe enda jaoks lihtsalt seda pointi. Sinu, kui korraldaja viimase aja postitused ja bravuuritsemine aitas sellele otsusele lihtsalt kaasa.

  Sellegipoolest – jõudu tegemisel. Elan oma lemmikutele ikka kaasa.

 10. Ma lisaks seda ka, et üritus võib olla korraldaja nägu – aga siis peab korraldaja vähemalt kutsuva ja sõbraliku “näoga” olema :)

  1. Tegemist on avaliku üritusega, ma ei ole sisseviskaja :) ja kui mu näol “mittesõbralik” nägu on, siis süüdistagem Jumalat, kes mind sellisena lõi, pole parata :)

 11. Minu arust Malluka poolt oli väga madal EBA korraldust kritiseerida kui ise loobus selle korraldamisest juba peale esimest aastat ehk siis proovimist. Selle korraldamine ja oraniseerimine on nii suur ja tasustamata töö!

  Pealegi need, kes ei osale natuke nö sülitavad oma lugejatele näkku. Ei taha auhinda ja kohale tulla – loovuta see ja ära tule. Aga anna oma lugejale võimalus sind tunnustada!

  Leenu, sina oled isiksus mitte 500€ raha ette kõigile meeldida! Korraldajana oled sa ikka TEGIJA!

  1. Aitäh :) õnneks on ka palju blogijaid, kes saavad aru, et EBA on EBA ja minu isiklik blogi minu isiklik blogi ja arvamus :)

  2. Absoluutselt ei kritiseeri KORRALDUST kui sellist, suure ürituse korraldamine ongi raske ja tõesti, ise ei oskaks. Aga see ei tähenda, et ma igast üritusest osa pean võtma ju :)

  3. Sellega sa ju ytledki konkreetselt, et sa boikoteerid yritust Mari-Leenu enda pärast. Mallu, ma arvasin ikka et sa oskad sellistest asjadest yle olla! Oma blogis jätad kyll vähemalt sellise mulje….

  4. Ma ei boikoteeri midagi, ma ei näe mitte mingit põhjust osaleda. See on põhjus number üks. Mul pole vaja enda blogi turundada, mul pole vaja auhindu ja mul pole vaja ennast märgatavamaks teha. Kas see pole juba piisav :)?

  5. Mallule: mulle isiklikult tundub, et sinu põhjus mitte osaleda on lihtsalt selles, et mitteosaledes saad sa palju rohkem tähelepanu (ilmselgelt tulevad ajakirjanike intervjuud ja küsimused selle kohta ;) ) kui osaledes. :D

  6. Mina ka ei taha end turundada ega märgatavamaks teha, aga ikka lähen, sest ma blogin ja armastan seda väga! Kuna see on ainus blogipidu Eestis, siis miks mitte minna?

  7. Ma arvan, et Eesti suurima lugejaskonnaga blogijana välja öelda, et see aasta sa ei osale EBAl, ainukesel üritusel blogijatel ongi ürituse maha tegemine.
   Oleksid võinud viisakamalt väljendada end ja üritusele endale reklaami teha. Pealegi kui tunnistad, et korraldus suur töö on.
   Antud hetkel oled sa Mari-Leenuga samal tasemel, näitasid talle koha ette ja ütlesid välja et ta käitumine oli vale ja siis kohe korraldasid nö kättemaksu.

   See on natuke imelik, et sa ei saa aru sponsoritest kirjutamisest (kingikotides). Kui palju lugejaid ja sponsoreid sul endale oleks kui sa peale toote saamist, neist ei kirjutaks ja teistele midagi ei loosiks? Algus aastatelt, vaevalt kõik sulle reklaamiraha maksid

  8. Kas ma siis oleksin pidanud seda teemat mitte kunagi puudutama? Ma lihtsalt ütlesin, et ma ei osale ja kõik, ei ole sellest suuremat draamat teinud, päris mitmed ju kirjutanud, et ei osale. Mis siis? Mingist “kättemaksust” on asi kaugel, sest mul pole millegi eest ju kätte maksta, keegi pole mulle isiklikult midagi halba teinud.

   Ma ei ütle, et ma ei saa aru sponsoritest kirjutamisest, justnimelt alguses teevadki seda kõik. Ma ei ole enam alguses, seega las need alustajad nüüd mässavad ja kirjutavad :) Nii lihtne see ongi.

 12. Väga tubli muidugi, et sellise sündmuse korraldamise peale tulid. Aga ma segaduses veidi selle koha pealt, et te ise olete alati rõhutanud, et soovite blogituludest ära elada ning teie jaoks on see rahaline projekt. Blogi auhinnad, nagu ka ükskõik millised muud auhinnad aga ei eelda ju seda, et kõik peavad sama asja peal väljas olema. Tähelepanu väärivad ju kindlasti ka just need, kel täitsa kama blogi teenimispotentsiaalist ning ehk isegi veel enam väärivad tähelepanu, seetõttu et loosimisteta hoiavad viisakat lugejaskonda ning on kütkestava sisuga,. Blogi definitsiooni poolest on ju ikkagi inimese netti laetud eneseväljendus mitte äriprojekt ning sissetulekule suunatud. Lisaks näib mulle, et osad blogijad on nagu proovinud ka olla koostööks firmadega altimad ja siis mingi hetk lihtsalt loobunud, sest Eesti ikka selline tiik, et siin saadki niksi-näksi selle eest kokkuvõttes või hulgaliselt bartertehinguid, mis ka lõpuks üle viskavad. Et meil ikka siin mastaabid teised kui ütleme USAs eks (kus võid tõesti laialt ära elada oma kirjutatuga).
  Eks see süsteem ongi nii, et igaüks ise püstitab oma kandidatuuri ning kui seda teha ei soovi polegi midagi, aga mu meelest peaks olema kasvõi üks kategooria või sektsioon kuidagi, et neile blogijatele tunnustust anda, kes kirjutamise pärast kirjutavad. Esimesena meenub lihtsalt Ebapärlikarp, kes mu arust suht reklaamivaba, aga väga tore ja sisukas blogi sellegipoolest ja kui ta mingit äramärkimist ei saa, seep.et ei soovi blogiga teenida siis oleks nagu imelik. Justkui teda ei oleks olemas kuigi paljud ju loevad.
  Ja see, et üritus ei kajastaks ega meenutaks igal sammul vaatlejale korraldaja nägu oleks selle pärast vajalik ja võimalik ma arvan, et jätaks lihtsalt professionaalsema mulje. Oma sünnipäeva korraldad oma näoga n-ö, aga mitte suurüritust teiste tunnustamiseks, sest seal pole see lihtsalt vajalik.

 13. Ma küll ei oska pidada endale näkku sülitamiseks seda, kui blogid, mida loen, ei osale EBAl. Miks peaks? Ega ma nende auhindu loe, sisu ikka. Häid blogisid on pealegi vähe, väga paljud näivad ikka punnitavatki selle teenimiselootuse poole, ehkki potentsiaali väga pole – ja mitmed neist parematest pole ka seni osalenud. Aga muidu pidu teha – miks mitte! Omavahel mingit nänni jagada – miks mitte! Aga kes leiab, et talle pole sedasorti konkureerimist-auhindamist tarvis – kah miks mitte!
  Sedasorti paralleele vedada, et Kroonika pidu on ka Krista Lensini nägu, on siiski veits libe tee, sest ei ole – see pidu on ennekõike ikka Kroonika nägu olnud, pole erilist vahet, kes parajasti peatoimetaja on.

 14. Keegi ei tahagi ju tulla kui lõpuks kuskilt välja tuleb, et kui paks see on ja kui koledalt riides. Olge sallivad ja elage oma elu.

  1. Kas ma olen kunagi teinud EBA pärleid ja ämbreid? Ei. Ei hakkagi tegema. Tegemist on minu külalistega sel õhtul :)

  2. Ma kandideeriks hea meelega “ämbri” kategoorias:)

   Aga üritus on lahe, lase samas vaimus edasi. See on nagu blogijate “eurovisioon”.

 15. Ma olen siiamaani olnud neutraalne lugeja. Ei ole olnud ühegi blogija poolt ega vastu ja lihtsalt info mõttes lugenud blogisid. Nüüd aga tahaks küll sõna võtta! Mitte keegi blogijatest ei ole viitsinud korraldada üritust blogijate tunnustuseks. Sa võtsid ohjad kätte ja tegid ürituse. Nägid vaeva, sebisid sponsoreid, kohti, teemasid, arvamusi-kulutasid aega ise selle eest sentigi saamata. Inimesed tulid kohale, nautisid Sinu poolt pakutud hüvesid….ja nüüd kobisevad, et üritus on liiga Sinu nägu??? Kelle nägu see siis olema peab, kui SINA ja ainult SINA oled vaeva näinud? Mu arust Sa ei peaks isegi inimestele midagi selgitama. See on ikka tänamatuse tipp nende poolt.

  1. Aitäh! Mul on paar abilist ikka ka, ilma kelleta oleks raskem. Aga jah, õnneks nad nö usuvad minusse ja aitavad heast tahtest :) nii armas kommentaar!

 16. Mulle tundub et Mallukas ei taha osaleda lihtsalt seepärast, et ta tunneb , näeb ja teab ja ise, et ta pole enam oma populaarsuse tipul ja on oht, et ei pruugigi enam võita.. Parem ju siis juba loobuda, jäädes ajalukku kui “võitja”, mitte kui üllatuslik kaotaja, eks ole ;) Ja selle ise ürituse korraldamisest loobumise kohta- mulle tundub nii “mallukalik”, midagi suure hurraaga organiseerima asuda ja siis käega lüüa sest ei viitsi enam.. Hea näide see Melu TV :D

 17. Ei ole mina ka alati nõus kõigega, mida Sa kirjutad või arvad (või arvamust avaldad), aga olen täiesti sellel arvamusel, et Sinu isiklik blogi ei ole kohe kindlasti seotud EBAga. Jah, Sina korraldad seda üritust ja Sina kirjutad siin blogis, aga rohkem ühist ma siin ei näe. Üritus Sinu nägu on minu meelest ainult kompliment, kes mõtleb teisiti, on lihtsalt kibestunud – see üritus peabki olema Sinu nägu, see on Sinu algatatud, Sinu korraldatud, Sinu suur töö. Jah, Sul on abilised ka, aga peamiselt on see nii-öelda Sinu beebi. Kõik negatiivne selle ürituse suunas on minu jaoks nii ajuvaba ja lamp, sest mitte keegi teine sellega hakkama ei saaks (ja pole ka siiani saanud). Mina osalen rõõmuga sel aastal ja eriti rõõmus oli näha, et elu välismaal kategooria on tagasi. Õnneks EBA ajal olen Eestis ja esimest korda saan ka sellest osa võtta, ootan huviga :)

 18. Miks ei osale üritusel Eesti kuumimad-ilusamad moeblogijad (nagu Inna Kov ja teised Guessi tüdrukud)? Sa räägid, et tahad teha glamuurset üritust, nagu “very elu24, much kroonika”, aga elimineerid need inimesed, kes sulle tooksid just seda glamuurset meediatähelepanu? Korraldajana on sinu kohustus üritust promoda ja aktiivselt tegeleda selle nimel, et tähtsamad näod oleksid kohal (tähtsamad näod toovad klikid-sponsorid-meedia) . Üritus läheb igal aastal liigselt kaldu igasuguste tite-pere-kodu blogide suunal, sest see on blogimaastiku nurk/nišš, mida loevad ja teavad sinu blogi lugejaskond ja sinu sihtgrupp.

  1. Ma esimesed kaks aastat suhtlesin ilublogijatega, aga kui inimesed on võtnud nõuks sellel üritusel mitte osaleda, siis ma ei saa neid sundida. See on nende valik :) ja ma arvan, et meil on veel ilusaid blogijaid, kes üritusele glamuuri toovad :)

 19. Tahame või mitte – Blogimine on muutunud üheks osaks uuest kiirelt muutuvast majandusest. EBA tõmbab blogijate tegevusele tähelepanu, toob esile paremaid, korrastab pisut Eesti üsna kirjut blogimaastikku ja innustab tegijaid. Eesmärgina jääb varju blogitööstuse kvaliteedi arendamine – mida EBA kindlasti teeb – ja ärilised eesmärgid – läbi blogimise sissetuleku loomine. Blogimine on muutunud tööstuseks ning äriks kogu maailmas. Et osad blogijad lihtsalt avalikku paevikut peavad, on nende valik.
  Igasuguste konkursside taga on reeglina sponsorfirmad – osalustasu ju ei ole, kusagilt aga peab korralduskulud katma- , kes soovivad vastutasuks saada reklaami, kajastust, olla pildil, et oma tooteid edasipidi paremini realiseerida.
  Blogitööstuse nn. Suured tegijad võiksid olla vastutustundlikumad oma tegevusala suhtes ning soovitavalt osalema EBA-l – nende eeskuju on oluline. Väited “ma olen niigi kuulus, ma teenin niigi hästi”, ei kõla hästi ning tegelikult kahjustavad nende endi mainet. Traditsioonilises majanduses ükski tipptegija endale selliseid avaldusi ei luba, lähtudes sotsiaalsest vastutustundest.
  Marimell on teinud supertööd EBA ellukutsumisel. Vigu tehakse ikka, aga neid saab parandada. Edu!

 20. ma tegelen ka ise ürituste korraldamisega ja üldiselt on ikkagi üks ürituse korraldamise õpikute kuldreegleid, et sihtgrupi tagasisidega tasub arvestada, sest muidu asjal pikka iga ei ole. ainult endale ei saa ühtegi üritust teha.

  1. Ma olen iga aasta lugenud, millega rahul ei oldud ja teinud asja paremaks. Ma olen iga aasta teinud küsitlusi ja arvestanud nende soovidega. Aga kunagi polda rahul, ikka on midagi valesti. Seega, tuleb leida kuldne kesktee ja kui see on minulik, siis mis teha, 95% on see olnud rahva soov :)

 21. Ütlen ka siis südamelt ära, mis mul siiani meeles mõlgub, kui Marimell pildis on.
  Kui Blogiauhindade korraldaja leiab, et mõne (minu siis) blogi päis on juba nii õudne, et edasi vaadata ei kannata, siis no millest me räägime?

  Sinu blogi näeb igatahes küll väga professionaalne välja, ilma irooniata. Eks erinevatel blogijatel on ka erinevad prioriteedid, seega mina oma blogi kaudu midagi turundada ei soovi, järelikult pole mul sinna üritusele midagi asja.

  Paljud blogivad absoluutselt ilma reklaamita ja neid blogisid on mõnus ja huvitav lugeda.

  1. Ma isegi ei tea, millest sa räägid. Eeldan, et oled küsinud kuskil blogipostituse reklaamimise grupis “ala mis mu blogist arvate”. Olen vastanud. Ja sa seostad seda kohe EBA korraldajaga. Nojah. Olen juba aru saanud aastatega, et mul ei tohi oma arvamust teiste blogijate osas olla. Olen ka üsna vait olnud blogiteemade ja kirjutajate osas.

 22. Vot kui sa ise tahad olla Eestis see 1 ja ainus, kes blogiauhindu korraldab, siis sa pead oma suhtumist teistesse muutma (muidugi on juba hilja…)
  See ilublogija keda sa maha tegid, tema ju vaevalt kandideeriks – põhjus: see ju SINU NÄGU ja blablabla..
  Kui Merka hakkaks blogima, siis tema ka elusees ei kandideeriks – põhjus jälle sama!
  Paljas Porgand ka ei tuleks never sinna üritusele…põhjus jälle sama!
  Vot.. kui inimesele ikka ei meeldi “SINU NÄGU” väljaütlemised jms, siis ta hoiab sellest üritusest eemale..sest siis oleks ka tema SINU NÄGU ja samal tasemel.
  Usun et järgmine aasta osalevadki seal sinu enda tuttavad..ja oledki selle yrituse maha tallanud..
  Ehk usun, et varsti võtab keegi uus inimene selle ürituse korraldamise enda peale! Ilmselt uue nimega. Siis osalevad seal ka tuntud blogijad..
  Selle Ebaga läheb samamoodi nagu teie blogiga..
  (Vaevalt sa selle kommentaari ylesse lased)

  1. See siiani “kõmu” tekitav teema, et ma olen ilublogijaid kollideks sõimanud. Esiteks, kirjutas selle postituse Meelis. Teiseks oli see positus küsimus – kas ilublogija peab olema ilus või ei? Kas sa läheksid hambaarstile kellel pole hambaid, või juuksuri juurde kelle enda soeng karjub tagaotsimise järele. See kuidas keegi seda postitust luges ja end puudutatuna tundis näitab nende nõrkust, mitte meie ärapanekut. See polnud kuidagi nii mõeldud, aga selgitada on sama mõttetu, kui maksutõusu vastu võidelda. See ei vii kuskile. Inimestel on oma versioon tekkinud ja nii on.

 23. Mis puudutab reklaami siis Sinu blogi on karjuvalt reklaami täis. Nädalaid skrollin ainult reklaami??? Milleks Sind jälgida kui midagi lugeda enam pole? Kirjuta rohkem oma elust, tegemistest, mõtetest.. kõigest sellest millega jälgijad üldse saanud oled. On näha lugejaid väheneb ning lugejate huvi sinu vastu kaob. Viimased “arvamused”jne.. kinnitavad et peale reklaami polegi sul enam pakkuda. Edu.

 24. Sa oled võrratu naine. Haiged inimesed ainult virisevad Sinu üle. Tehku ise oma üritus, kui Sinu oma ei meeldi. Enamus vingujaid ei saavuta elus midagi ja siis on hea oma vimma elada teiste peal välja. See on kadedus. Tahaks näha kas need ärplejad suudavad ise midagi sellist teha.
  Ja kui öelda, et see on Sinu nägu – siis on ùritus ju väga ilus.
  Pea meeles Sa oled võimas naine. Sul on imeline mees, võrratu laps, töö mis võimaldab tegeleda kõigega ja pakub Sulle pinget. Sul on võrratu keha. Sa oled läbimud suure opi – minul seda ei teha (liigesed, luud nõrgad ja pole see indeks veeel nii suur). Sa julged olla Sina ise ja Sa naudid elu! Paljud peaksid Sinust eeskuju võtma ja oma kadeduse alla suruma.
  Sa oled Naine- suure tähega!

 25. Minu arvates ei ole EBA üldse sinu nägu ja jumal tänatud. Minule on küll teist jäänud selline mulje,et kui see oleks teie nägu, siis oleks see rohkem karnevali moodi (ma ei mõtle üldse halvaga ausõna). Küll aga saan ma aru,miks inimesed ei osale. Sa ise ütlesid,et see on nagu sinu pidu sinu sõpradele,kuidas sa siis eeldad et inimesed,kellele sa ei meeldi kohale tulevad? Kui mulle keegi ei meeldiks,siis kindlasti ei roniks ma nende juurde peole ja eriti väikeses kohas,kus pole ka varianti kedagi ignoreerida. Nii see paraku on,et sina ja sinu blogi ei ole erinevad-samad inimesed siiski ja osad inimesed ei taha ennast sellega lihtsalt seostada. Olgu su üritus,kui uhke ja lahe tahes,lihtsalt ei taheta. Sind ja sinu üritust ei ole võimalik lahus hoida. Mina ei ütleks EBA kohta ühtegi halba sõna ja sa oled tubli,et sa seda korraldad. Pane see pidu ka enda jaoks toimima ja teeni sellega ka midagi. Muidu arvestate kõike rahas ja proovite higi otsa ees teenida,aga sellise võimaluse lasete käest? Kammoon
  Ja Mallust ja teistest blogijatest saan hästi aru,miks nad ei tule. Ise sa ju alati ütled,et “vähemalt ma olen aus” “ja ei räägi seljataga”. Saa siis teistest ka aru.

 26. 8tlen ausalt, et mulle j2i selle Saagimiga tehtud videost (EBAl) mulje et Mallukas ei olnud auhinna 8le just r66mus. Ja ka “v2heste” h22lte t6ttu veits n”o”rdinud. No Triinu-Liis (kirjutatakse vist nii) oli tal ju p2ris sabas, ja 8ldise lemmiku tiitli napsas Henry endale.

  Eelmisel aastal EBA videot vaadates oli t6esti miskit, mis on mingis m6ttes teie n2gu ja mis mulle 8ldse ei meeldinud. Selleks oli Fokin. Teie n2gu just seet6ttu, et 8tles lihtsalt seda, mis s8lg suhu t6i, 8ldse ei m6elnud kas nii oleks viisakas v6i mida inimesed tunda v6iksid nende 8tluste peale. Sina ja Mallu ja kindlasti veel m6ned blogijad on palju meediaga kokku puutunud ja oskavad igasugu olukordades ka ikkagi suhteliselt enesekindlalt vastata. Aga 8ldiselt see et inimene oskab s6nu paberil ilusasti ritta seada ei t2henda seda et ta seda ka suus6naliselt teha oskab/julgeb. Fokinil oli ka vist ikka paremaid hetki, aga kui mina n2iteks blogija oleks, siis ma vist j2taks puhtalt Fokini hirmus kandideerimata.

Comments are closed.