Mis on plaanis beebile soetada?

Ma kohe rasedusuudisega välja tulles koostasin “hädavajaliku” listi, öeldes ise sealjuures, et ma ei taha üle osta ja üle tarbida ja võin vabalt kõike järelturult osta jne. Hakates natuke süvenema, siis ei ole uued asjad üldse NII kallid kui ma arvasin ja nendega kaasneb ikkagi teadmine, et nad on uued, terved, puhtad, garantiiga jne.

Ma ei pea ostma 3000 eurost kärukomplekti, kuigi ma võiks ja tahaks, aga see ei ole lihtsalt mõistlik mu meelest. Näete, isegi mina suudan ratsionaalselt mõelda :)

Ja kuna Instagramis tuli mitu korda see küsimus, et mida ma siis soetada plaanin, mõtlesin selle postituse nö uuesti teha. Veidi konkreetsemalt ja tulenevalt sellest, mida päriselt ka vaja on, mitte mida tahaks ja millest ma unista(si)n..

Ma ei pea kohe välja käima kogu raha

Õnneks olen ma jätkuvalt sama meelt, et ma ei taha ega pea ostma vankrikomplekti. Hedoni pealt nägin ma ideaalselt, et kuigi mul oli Emmaljunga komplekt olemas, vahetasin ma selle suvel ikkagi kergkäru vastu. Tuleb muidugi tunnistada, et ma käisin ühel päeval Beebikeskuses ja.. ma leidsin IDEAALSE vankrikomplekti. Täpselt nii nagu ma Hedoni puhul armusin ühte musta Emmaljungasse võitis nüüd mu südame üks valge komplekt.

Aga tulles (ala)pealkirja juurde – ma ei pea ostma kohe raami + kookonit + jalutusosa – vaid saan osta ainult raami ja kookoni. Suvel vaatame edasi. Kui tahan, lisan sinna sama jalutusosa, kui tahan, müün selle maha ja ostan hoopis kergkäru. Ehk siis ma ei pane oma raha mõttetult kinni asja peale, mille puhul ma ei tea, kas ma seda üldse tarbida tahangi.

Hedoni puhul mul oli komplekti ja tegelikkuses vahetasin selle suvel kergkäru vastu.. Aga ilmselt oleneb see ka lapsest ja meie enda elust ja liikuvusest sel hetkel.

Ja et ma ei peaks last üle pakkima (mulle ei meeldi kui lapsed nagu kubujussid on), siis on vaja vankri põhja lambavilla, mida saab hiljem edukalt kasutada kelgul – been there, done that! Hedoni nahk oli kasutuses aastaid, aga siis ma andsin selle ühele sõbrale, kes isaks sai.. Huvitav kas nende laps on nüüdseks sellest välja kasvanud?

Samas neid on selliseid ka, millel on kohe augud sees, et kasutada nii kärus, hällis kui ka vankrikorvis. Näiteks selline lühikese karvaga ja selline pika karvaga.

Turvahäll olgu turvaline!

See on kindlalt asi, mida ma kuskilt järelturult osta ei julgeks. See, et ma ütlen, et ma pesin tomatid ära, ei tähenda, et ma tegelt ka pesin ehk siis kui keegi väidab, et ei-ei, me pole autoga kõksu teinud, siis ei saa ma selles kindel olla.

Minu jaoks on olulised kaks asja – turvatesti tulemus ja kaal. Ja okei, ma olen naine, ma ei saa salata, ka välimus. Ja sellega on ikka nii, et kui mina midagi näen, siis.. ma armun ja on vaja. Õnneks, ei armunud ma sel korral kõige kallimasse mudelisse, küll aga minu õnneks on ta kerge ja turvaline – Maxi-Cosi Coral.

Meie jaoks ajab asja kalliks ilmselt see, et meil on vaja kahte isofixi mingil hetkel (kui ma ka need load saan!). Ma ei teadnud kunagi mitte midagi mingitest isofixidest ja adapteritest ja asjadest, mis elu nii mugavaks teevad. Teine asi, mis on lihtsalt mugavus, aga nagu te teate, olen ma nõus mugavuse eest maksma – turvahälli raam (vanasti meil oli Quinny Zapp), mis saaks olla autos, et vajadusel see lahti teha ja kasutada, et ei peaks käru raami kogu aeg edasi-tagasi kokku-lahti pakkima. Neid on ka ilmselt kahte vaja, sest ega me koridor pole ladu kus ainult meie asjad seista võiks :)

Beebikiik/tool

Ma ei mäleta üldse, mis vanusest neid juba sinna panna võib? Hedonil oli kas kuu või kaheselt esimene tool ja neid me katsetasime ja vahetasime päris mitmeid. Minu jaoks “arusaamatu” Babybjörn lamamistoolile sain ma ka Beebikeskusest vastuse. Kui teised toolid ise kiigutavad, häälitsevad, põrisevad, siis see ei arenda last kuidagi. Aga kui ta hakkab end ise kiigutama ja liigutama, siis ta saab aru, et tool liigub, tekib mingi võnge.. See pidavat lapse arengule kasulikum olema, seepärast see nii populaarne ongi. Ütleme nii, et ma ei tea, kas tegemist oli hea müügi jutuga või nii ongi, aga I was sold! 

Kandekott või lina?

See on minu jaoks ka pigem tulevikumuusika, sest talvel ma teda seal pigem ei kannaks ja jätaks selle ostu samuti suvesse. Hedoniga kasutasin seda ainult reisides. Samas kui juhtub sündima Hedoni vastand, siis võimalik, et vajan seda kohe, et ta endale võimalikult lähedale panna ja samal ajal ka midagi teha saaks.

Suurt rohkem polegi ju vaja?

Voodi on mul olemas. Sain selle kingituseks, meie headelt sõpradelt :) Kummuteid ja kappe mul vaja ei ole, Hedoni asju tuleb lihtsalt koomale tõmmata ja sahtleid paremini manageerida.

Igasugust pudi-padi nagu lutid, pudelid, tekid, marlilapid, ilasallid ja muu selline beebikraam – neist ma koostan ilmselt listi babyshoweri jaoks, sest meie sõbrad on nagu mina – never tühja käega tulla ei taha ja toogu siis juba midagi, mida nagunii vaja läheb. Eelmisel korral saime küll täiega palju ägedaid asju. Loe/vaata siit – Hedoni babyshoweri kingisadu.

Kas ma unustasin midagi? Kas on veel midagi, mida on vaja kohe, et oleks olemas sündimise hetkel? Nt Hedoni puhul läks mul beebikaalu vaja, samas keskmisel inimesel seda vaja ei lähe.. Millal teie tavaari kokku koguma hakkasite? Kas hajutasite kulusid juba pikalt ette, et mitte korraga mitu tuhat välja käia või pigem kasutasite selleks rasedus- ja sünnituspuhkuse hüvitist?

48 thoughts on “Mis on plaanis beebile soetada?

 1. Vankri ostsime ära juba poole raseduse peal (komplektis olid raam, kookon, istumisosa ja lambavill). Elame maal ja kergkäru pole siiani vaja läinud. Riided saime pereringist ja uusi riideid ei pidanudki ostma. Esimesed riided pidin ise juurde ostma ca 9 kuuselt. Kes katsikule tulid, said meilt kingisoovitused. Võib-olla oleks pidanud muretsema apteegikraami koju, mida oleks olnud hea kohe kodust võtta (nt tatipump, inhalaator).

 2. Babybjörn on hea asi soetada, miks mitte ka kasutatuna, (teise ringi omasid on pakkumises) Ise ma uut ei ostaks, sest reaalselt tema kasutusaeg on jube lyhike, ainult paar -kolm kuud max, siis kasvab laps sellest välja. Aga muidu on see tool lapse arenguks väga super. Seepärast järelturult neid palju ja aktiivselt ostetakse ja kiirelt lähevad kaubaks. Noh, kui koostööna saab, siis uus on tuus.
  Teine asi on pigem soetada lyhikarvaline lambavill Ikeast, tavaliselt on need lyhikarvalised ilusad helehalli värvi. Sada korda parem nii kärus kui vankris kui ka kelgul, sest hoiab vankri ja käru kyljed ka soojad. Ja mis peamine, lapse jalad on ka soojas, väga oluline. See spets. lastele mõeldud villane alus on kordades kehvem, ainult all hoiab sooja aga mitte kylgedel ja jalgu ka ei soojenda, see on tunduvalt kehvem variant, nii kallis ka. M¨õtetu toode. Ise kindlasti ei ostaks, sest olen kasutanud mõlemat, ja Ikea helehall lambavill sada korda funktsionaalsem ja kasutad hiljem mitmeid aastaid kelgu peal kui laps juba suurem on.

  1. Mul polnud Hedonil Ikea oma, vaid kuskilt netist tellitud konkreetselt käru oma. Ma ei tea miks ta seal kookonis ka nii kuumas peaks olema, et küljed soojas jne :)

  2. Mul kiikus kaheaastane ka veel BB toolis, nii et mu arust vastupidi väga pika kasutusajaga, erinevalt “tavalistest” beebikiikudest. Väga soovitan.

  3. Olen kuulnud et Babybjörn lamamistooli ei soovitata. Vähemalt ei soovitata teda seal pidevalt hoida. Kõige parem on põrandal kus ta saab avastada ja omada uusi oskusi ja oma lihaseid treenida. Mingi hetk lugesin ühe ema kohemust. Lapsel jäid jalad nõrgaks ja ta ei suutnud jalgu sirgu ajada ja seejärel püsti tõusta :)

  4. Mul on laps juba 6,5 kuune ja kasutan ikka veel bb tooli, ei ütleks et lühike kasutusiga. Kuna ta mul veel ei istu, siis panen pepu alla padja ja toidan ka sealt. Paha tuju tal on vms, siis seal toolis alati rahuneb ja kiigutab end mõnuga. Ma kiidan väga! Ja kavatsen paar kuud kindlasti veel kasutada.

  5. BB toolist paari-kolme kuuga välja kasvanud? Max kaal teisipidi on 13kg
   Ma ei tea, mu aastane ja peale ka kiigutas ennast seal toolis ja tegi uinakuid. Seda tooli saab ikka pikalt kasutada ja eriti mugav. Käib mõnusalt kokku ja ei v6ta palju ruumi.

  6. Mis mõttes BB tooli kasutusaeg lühike on ja kasvab kiiresti välja? Meil 7 kuune kiigutabennast seal sees väga hea meelega ja see ta lemmik koht, pigem panen teda ise sinna nüüd vähem, sest BB toolis arenevad jalad kõvasti aga käte tööd vähe. Sõbranna laps kiigutab seal ennast veel peale 1 aastatki.. Ja just seetõttu tuleks kasutatud tool ise kindlasti üle vaadata, kas pole liiga ära nö kiigutud.

  7. Jaanika, pakun, et sa ajad BB kandekotiga segamini, seda jah ei soovitata. BB lamamistool on just väga hea ergonoomiline ja lapsesõbralik.
   Aga mitte üheski lamamistoolis muidugi ei ole soovitatav lapsi tundide kaupa hoida. Lihtsalt kui vaja, siis pigem selline, mis on kõige lapsesõbralikum. Lisaks BBle on vist veel paar tootjat nüüd, kes sarnaseid toole teevad, aga pole nii kursis enam titekraamiga.

 3. no jalad on soojas, siis ei pea eraldi sokke jalga toppima ja kui väljas ikka kröbe kylm on siis annab tunda. Hea, ok, kui näed paremat potentsiaali sellel teisel tootel, minu jaoks on Ikea lambavill parem, sest ta täidab mitmeid funktsioone. Igale oma. Meie maitsed ja arusaamad on väga erinevad ja see on ka ok.

 4. Mina ostsin vankri ka suht 4 kuud ennem sünnitust ostsin ka valge 2in 1 nordi käru. Ja 1,5 a hiljem ostsime kergkäru auto jaoks a la poes käimiseks jne. Minu jaoks oli mega hea see nn beebi hällike mis on jalgade peal ja punutud korvike kuhu panin beebu tuttu. Ja korvi liigutasime kuhu vajadus oli kas siis magamituppa vôi elutuppa. Selleta poleks oma elukest ettekujutanud maksis vähe aga jumal kui mônus. Meie ostsime ka vanni ja beebimonitor on ka hea üks oli magamistoas ja teine köögis nt kui tegin süüa.

 5. Lambavill reguleerib soojust, nii et pole vahet, palju seda villa keha ümber on.
  Eriti talvekuudel, rohkem on parem, ülekuumenemist ei toimu, aga külmetada on halvem variant, eriti talvel sündiva beebi puhul.
  Ise eelistan vankrisse ja kärusse kindlasti lambanahka.
  Meil oli meriino.ee lehelt Relugan vms., hele-kollakas toon.

 6. Ma esimesega ostsin igasugust ‘jama’ kokku.. no ikka igasugust kanti, mida keegi kusagil soovitas, et kindlasti on vaja. Küll pudelisoojendajad, siis see BJ tool, siis mingeid beebi pesa(reaalselt mõtetuim asi maailmas), tüdrukutele kohaselt igasuguseid sitse-satse ja peapaelasid(mida laps reaalselt täiega vihkas ja siiani ei ei meeldi talle need) ..samuti igasuguseid kreeme ja õlisid sai ostetud. Lõpuks ei kasutanud ju ja polnud vajagi kasutada.
  Teisega, leppisin enda sees peidus oleva ostuhulluga kokku, et ei mingeid ostusid ennem 30nädalat. Et siis on mul praktika lõpetatud ja ka kool lõpetatud, et siis peale seda ‘võib hulluks minna’.
  Mis juhtus oli aga see, et peale seda kui sain testi vastused et poiss on tulemas siis sai ostetud üks nn ‘kohutoomise komolekt’ Miki hiirega. Kuid jah, muidu suutsin ma ennast hoida tagasi küll. Välja arvatud voodi puhul. See lihtsalt jäi silma, oli lähedal ka ja no nii odav, et lihtsalt pidin ära ostma. Muud asjad aga tulidki vaikselt. Aga beebi kiirustas siia tulemisega sedavõrd, et mul polnud voodis isegi madratsit talle veel. Siis seega tuli see osta haiglast koju minnes ja siis tuli osta ka veidike pisemaid riideid..(suurus 48/50) …

 7. Eelmise lapsega sai enamus asju kuskilt kuidagi nii kokku kogutud, et ise väga ostma ei pidanud,selle lapsega ikka vaikselt hakkan ette varuma, käru/vanker juba olemas aga üritan ka enamus asju saada kasutatult kuna kasvavad ju lapsed nii ruttu. Turvatool/häll on üks kõige viimasemaid asju mida soetan ja olen ka seda meelt, et ostan uue.
  Voodi vaatan ka kasutatult kuna vanem poiss mul enne 2 eluaastat oma voodis pm ei maganud kuna ta magas minu juures kõvasti paremini (jah ma olen kursis, et nii on ohtlikum jne)
  Kuna ka vanemal poisil väsib vahest jalg ära siis plaan on osta kandelina, et kui vanem väsib siis saab istuda veidi ja beebi siis linas☺️

 8. Ma lihtsalt omast kogemusest julgen nüüd soovitada hoopis Doona+ turvahälli. Esiteks on sellel juba automaatselt rattad all, seega ei pea autosse lisarattaid varuma(eiti veel topelt) ja imelihtne on ka ilma isofixita kasutada (meil muidu nt isofix taga, aga üksinda sôites panen lapse ette toolile turvavööga). Ja teised kaks väga palju kasutust leidnud tooted olid meie peres Najelle beebipesa(mida oli ka toas lihtne transportida magava beebiga ühest toast teise v vankrisse vms) ja Voksi soojakott, et lapsel piisas kohati lihtsalt toariietest, kui vankrisse ta pistsin:)

 9. Talvisel ajal hea kasutada turvahälli soojakotti. Panin lapse toariietega kotti ja minek.

 10. Esimene laps sündis aasta ja 6 kuud tagasi. Hulluks ei läinud asjadega.
  Esimene ost oli Vanker ja turvahäll mille soetasime poole raseduse aeg siis kui sugu oli teada. Järgmiseks võrevoodi. Siis tulid juba beebivann, mõningaid riideid, tekid ja mõni mänguasi. Lutid, lutipudelid, pesuvahendid, rohud ja muud tarvikud tulid jooksvalt kui beebi oli sündinud.

 11. Minu hästi suurteks abilisteks on üllatuslikult olnud just need, mida teised pigem vähe kasutavad.

  Suurem raseda padi oli kasutusel alates 6 rasedus kuust, liikudes edasi imetamispadjaks, liikudes sealt edasi nt lapse kõhu alla pandavaks toeks, kui ta kõhuli pidi olema.

  Lisaks kasutasin mina olude sunnil rinnapumpa 7 kuud, mitu korda päevas ja nii sai see mul kõvasti vatti.

  Meil “õnnestus saada” iga ülemise hambaga ka hamba nohu, seega Nosiboo oli asendamatu abimees luriseva lapsega.

  Riietumise draamat aitas ära hoida nii talvine kui ka suvine soojakott

  Teatud olukordades oli imetamise lina (babyboo) väga suureks abiliseks, mida sai kasutada ka tekina vajadusel.

  Mahukas ning hästi läbimõeldud mähkme kott, vankri organisaator on teeb samuti emale kiirel hetkel head

 12. Hajutasime ostud jooksvalt. Meil oli nxt90, linnakäruks super, maal mitte nii väga vedrustuse tõttu. Müüja vaatevinklist on nxt mudelite järelturul pigem madalaks muutunud.

 13. Mina ostaksin turvahälli ka soojakoti (spetsiaalse), mis käib ilusti kinni. Sellega ikka nii mugav igal pool käia. Laps toariietes sisse ja minek. Väga külmaga võib teki veel peale panna.

 14. Mina ostsin dekreetraha eest: turvahälli, nosiboo nina”tolmuimeja”, inhalaator, mõned riided ka. Vankrikomplekti kinkisid ämm ja äi. Voodi kiikuva funktsiooniga saime taaskasutusest täitsa korralikku. Muidugi riided ka taaskasutus keskusest või tellisin aliexpressist. Dormeo baby madratsi ostis minu ema topshopist lapsele.
  Kuna esimese lapse ajal tegi juku pood väga hää sooduka (-40%) kõik mänguasjad, siis sai terve hunniku fisher price mänguasju kokku ostetud lisaks kappi ootele õiget aega ja kurikuulus närimis kaelkirjak Sophia vms.

 15. See pilt, kus Meelis Hedonit kannab, on kurb. See on ebaergonoomiline kott. Palun ärge sellist soetage.

  1. Miks ei võiks hakata? Nagu sina hakkasid kinnikaetud vankriavadega (väga õige postitus, kirjutan alla), on igal teisel vabadus kritiseerida muid mittelapsesõbralikke aspekte, mis teiste vanemate valikute juures silma hakkavad. Midagi valesti Marta ei ütle, Hedon ongi seal täiesti vales asendis ja see ei ole puusadele hea.

  2. Sest see on kuus aastat vana pilt esiteks. Teiseks ma leian, et kui laps ei ole selles asendis 24h, siis ei juhtu temaga ka mitte midagi. Ma meenutan heldimusega kuidas ma lapsena Šiguli tagaistmel padja peal istusin. Näe, elus, puusad välja arenenud ja pole üldse häda midagi. Ilmselgelt on kuue aastaga arenenud ka kõik kandmiskotid :)

 16. Mu meelest ka pole suurt midagi rohkem vaja. Alati saab jooksvalt osta, kui millekski vajadus tekib. See BB tool on küll mu meelest ainult reklaamijutt. Kahe lapsega pole olnud ei ühtki lamamistooli ega kiike ega midagi, kolmandaga aga läksin ka lõpuks selle reklaami õnge, kuna ikkagi 5 aastat seda kiidulaulu kuuldud. Tool iseenesest tore, aga selle hind on küll töiesti lambikas ja mõttetult kõrge. Kasutasin siis ka kolmanda lapsega seda veidi aega. Peamiselt selleks, et veidiks laps käest ära panna. Mõnda aega viitsis näppida neid keerklevaid lelusid seal, aga sama töö tegi ära ka tavaline mängukaar põrandal. Kuue kuu vanuses müüsin tooli maha, sest enamuse aega lihtsalt seisis.

 17. Kas plaanid ka soojakotti vankrisse/kärusse osta? Mul endal jaanuari beebi tulemas ja vankri otsustasime valida Dubatti One.. ausalt öeldes, esimene beebi ja pole veel väga midagi ostnud valmis aga teen siin omale nimekirju ja järgin sinu blogi ka ikka!
  Nüüd olengi ise täiesti segaduses, et milline see soojakott siis olema peaks. Paljud soovitavad Voksi Urbanit ja siis veel et turvahälli ka eraldi soojakott osta.. Mida sina arvad nendest? :) Järgmine kuu hakkan vaiksel asju soetama! Sest see aeg läheb nii kiiresti ju!

  1. Voksit saab ka kasutada nii vankris kui hällis, st tal on ka rihmade jaoks augud olemas :)

 18. Ma ostsin oma esiklapsele Emmaljunga NXT90 uuena. Käisime veel Rootsis ostmas, sest oli odavam. Mõne lisaga läks see maksma ca 1100€. Äi sai shoki, et ei ole normaalne nii palju kärule kulutada. Pärast kolme kasutusaastat müüsin kogu komplekti 700€ga maha, mis teeb siis ühe aasta peale ca 130€. Kust otsast see siis ebanormaalne summa on, eksole :D

 19. Oma 3 lapse kogemuse juures võin öelda, et kindlasti eelistan suurt vankrikorvi igasugu kookonitele ja pisikestele korvidele. Autosse ostsin viimasega täislamavasse käiva kergkäru, sest suurt vankrit vedada ei viitsi. Ma ei ole iialgi aru saanud sellest lambanaha vaimustusest. Olen soojakoti kasutaja olnud. Eriti meeldivad Jonathani kotid, sest need on väga soojad, aga pole suured robakad. Lisaks saab neid masinas pesta ja tekki pole vankrisse vajagi. Tõmbad lihtsalt klapi kinni ja laps ongi soojas. Ja seda saab kasutada turvahällis ja hiljem ka kärus.
  Kuna kaks last mul juba suured, siis lamamistoolide kohta ma ei oska põhjalikult rääkida. Väiksele ostsin BB tooli ja see oli asendamatu meie peres. Talle ei meeldinud need ise kiikuvad toolid ja kiiged.
  Esimesed vajalikud asjad olidki turvahäll (minu kõik lapsed sõitnud kasutatud hällides, sest mina ei karda), vanker, voodi, madrats, vann.
  7 kuud magas viimane laps minu kaisus. Sellesmõttes poleks voodiga kiire olnud
  Riideid on mul viimasel ülivähe olnud. Laps saab kohe kolm ja siiani mahuvad ta kõik riided (va õueriided) ära ühte kummutisahtlisse. Ja mul on üsna väike kummut

 20. BB toolist siin juba mitmeid kommentaare. Aga meil oli see kasutusel ka nö reisitoolina. Käib väikeseks kokku ja hea kaasa võtta.

 21. Kas mitte Triinu-Liisil samasugune vanker polnud? Teist värvi? Mitte et sel suurt vahet oleks, äkki tal alles? Mis jäi silma- turvahälli kaal. Blogis kirjutad, et kerge, aga kodulehel 5,4kg. See ikka raskema poolsem häll . Endal oli aastaid tagasi Aton Q, Cybex ja seegi oli raskema poolsem- 4,5kg vms. Oli korralik raskus küll, aga sai hakkama (mulle oli olulisem turvalisus kui hälli kaal ja mul läks seda turvalisust ka väga vaja, sest sattusime suurde avarisse, kui laps oli vaid paarikuune). Ahja- lina saab kasutada juba sünnist alates, osasid kandekotte ka, aga ei ole päris soovitatav. Endal vaja ka hakata jälle vaatama kärusid ja turvahälle… oeh kui palju on arenenud ja muutunud kõik- võtab kirjuks

  1. See turvahäll, mida ma linkisin, käib kaheks – sisemusega liigud ainult :) kui vaja tuppa vedada vms, siis seda hälli üldse ei veagi. See ongi autos kogu aeg. Ehk siis suures plaanis sellega tõstad ainult lapse raskust (Y)

   Triinul oli ka Emmaljuga jah, aga tal oli mu meelest see suur kookon, just see mis mulle ei meeldi :D

 22. Pigem tuleb vankri osas mõelda kui palju te seda reaalselt ka kasutate. kas käite igapäev jalutama või teete oma pisikesed vajalikud sõidud hoopis autoga.

  et milleks panna vankri alla nt paar tuhat eurot kui vanker jääb kasutult toanurgas tolmu koguma.

  olen selliseid naisi palju kõrvalt näinud. ostetakse ilm kallid vankrid ja siis kukuvad vabandama et laps ei taha seal magada ja lapsele ei meeldi õues ja see on nii raske ja lihtsam on autoga poodi minna jne jne.

  pigem valida keskmises klassis või kasutatud ja ajab asja samahästi ära.

  ei tasu minna hulluks kindla margi ja välimuse peale.
  kõige paremad ikka 3in1 vankrid autost otse vankriraamile turvahäll ja vopsti poodi.
  kui juba suurem siis istumis osa ja vahepeal niisama õue minnes kookoni osa.

  1. No kui minust rääkida, siis ma just siin samas postituses kirjutangi, et pole pointi osta 3tonnist vankrit, kuigi see mulle meeldiks. Et lihtsam on osta seda, mida päriselt vaja on. Minu puhul mingi 3in1 jääks käru osas seisma, sest ma tean juba ette, et ma tahan suvel kergkäru, mitte mingit suure raamiga kolakat, aga suurt raami on mul jälle talvel vaja, sest kui lumi peaks tulema, siis ikkagi on. Ja 3in1 hällid on tavaliselt.. sellised kaheldava väärtusega mu jaoks ja Emmaljungal üldse 3in1 lahendusi pole ja nagu ikka, on mul mingid kindlad asjad, mida ma taga ajan..

 23. Harige nüüd lastetut, aga miks see lambanahk nii oluline on alla panna igale poole? Nunnu ja pehme jaa, mul kass magab meeleldi sellel, aga nagu whats the point?
  Samuti on õudsalt häirib mingi kandekottide teemal targutamine alati. Inimesed saage aru, et igaüks valib asjad enda võimaluste piires ikka ja ka vajaduse :)
  Täitsa õudne kui kirjuks see maailm läinud on ja tundub et kõik vanemad on nii heal järjel meil, et muudkui saavad neid peeneid brändivankreid ja hälle osta.

  1. Lambavilla point – reguleerib sooja ehk siis talvel ei hakka lapsel sellega kärus olles (ühe koha peal, sina ju liigud seda lükates) külm ja suvel jällegi ei hakka palav ega higistama seal magades.

 24. Ei saanud ka varem sellest BB tooli fenomenist aru, kui lõpuks selle endale ostsime. Esiteks lihtne kaasas kanda (käib pannkoogiks kokku) . 3 erinevat astet.. Imiku saab sinna juba esimesest päevast panna … esialgu lihtne teda seal magama saada, samuti ka hiljem kui vajadus.. lõpuks teeb ta endale ise hoogu..kate lihtsasti peatav. Väga praktiline asi minuarust.. ja saab kasutada päris kauaa…

 25. Ei saanud ka varem sellest BB tooli fenomenist aru, kui lõpuks selle endale ostsime. Esiteks lihtne kaasas kanda (käib pannkoogiks kokku) . 3 erinevat astet.. Imiku saab sinna juba esimesest päevast panna … esialgu lihtne teda seal magama saada, samuti ka hiljem kui vajadus.. lõpuks teeb ta endale ise hoogu..kate lihtsasti peatav. Väga praktiline asi minuarust.. ja saab kasutada päris kauaa… enamus kiikuvad toolid max 9kg.

 26. Mis su cybex priami soovist sai?
  Soovitan igaljuhul.. sa ei kujuta ette, kui lihtsalt see juba kokku käib. Autosse minnes, yhes käes beebi, teise käega kaks klõpsu, kookon pealt ära, raam lihtsalt autosse tõsta ja raam yhe käega kokku pakkida ja autosse tõsta, samal ajal kui ntx beebi teises käes on. Endal on cybex priam Jeremi Scott ja soovitan tõesti :)

  1. Mis sellest sai.. Sellest sai see, et ma ei raatsi panna 2-3 tuhat käru alla :) see on jah, soov. Nagu ma tahaks minna ma ei tea, viieks kuuks Taisse, aga ma saan aru, et see võtaks pool mu säästukontole kogunenud rahast lihtsalt ära.

   Ma ei kavatse hakata seda suurt käru nagunii kuskile autosse kokku pakkima, ma tahan ikka leiutada selle lahenduse, et üks käru jääb jalutamiseks ja autosse tuleb mingi muu mugavam variant. Raam + häll vms.

 27. Hei, mul hoopis muu teema…v n oh beebi teema küll aga mitte asjade osas :)
  Lugesin Sinu seda seaduste/toetuste teemat. Ausalt kõiki kommentaarei ei jõudnud lugeda, ehk oleks sealt vastuse saanud ja sinna oma küsimust ei saanud jätta, kuna kommenteerimine kinni.
  Oli juttu, et võeti vastu see eelnõu, et järjestiku sündinud lastega, vanuseni kuni 3-aastat, jätkub sama vanemahüvitis, mis varem?
  Ma ei leia/ ei oska otsida/küsida kuskilt, mis sellest saanud on? Kas hakkas kehitma?
  Või kus sina seda infot ammutasid, keegi tuttav või sots.ametist? Kus oleks kõige mõistlikum uurida, et saaaada õiget infot?

  1. Kehtib alates 1.07, postis kirjas ju:

   Vanemahüvitise seadusega soositakse laste järjestikuseid sünde. Kui ühe lapse eest on vanemale hüvitist makstud ning järgmine laps sünnib alla kahe ja poole aastase vahega ning arvutatud vanemahüvitis järgmise lapse kohta on väiksem kui eelmise lapse kohta, määratakse hüvitis varasemate tulude alusel. 18.06.2020 kiitis Riigikogu heaks eelnõu, mis pikendab selle ajavahemiku kahe ja poole aasta pealt kolme aasta peale. Seadus jõustub juba 1.07.2020!

  2. See on alati müstika mu jaoks, et inimisel on internet, ta on suutnud üles leida mingi täitsa suvalise blogi (selles mõttes no offence, aga pole ju spets mingi riigi titeblogi, eks :)).

   Aga ei suudeta panna 2-3 sõna Googlisse, et vastav info välja otsida, piisab ju 3 otsisõnast “Vvnemahüvitis järjestikused lapsed” ja juba tulebki puust ja punaselt mis ja millal muutus, nt: https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/lapsed-pered/vanemapuhkuste-ja-huvitiste-susteemi-muudatused

Comments are closed.