Mis toimub, kõik sünnitavad?

Ma olen hetkel seotud novembribeebidegrupiga ja juba mitu nädalat naised järjest aga sünnitavad, rääkimata sellest, et sama toimub ka detsembrigrupis ja isegi meie grupist on üks tänaseks sünnitanud. Lisaks võib neid inimesi, kes kuskile beebigruppi ei kuulu, olla veel kümneid. Mis toimub, et beebid nii vara tulla tahavad?

29-34. nädalal sündivad beebid… See on ju natuke vara. Mul hakkas täna 28s nädal, beebs on 35-38 sentimeetrit pikk ja kaalub vähemalt kilo, kui mitte rohkem. Mu äpp ütleb, et ta on lillkapsa suurune :)

No parem oleks muidugi, et ta veel ei sünniks, aga nüüd ma saan aru, et ega seda aega siin enam nii palju polegi. Kui ta näiteks 35ndal nädalal tulla tahab, siis ainult mõni nädal veel. Aeg läheb ikka megakiirelt.

Oma toanurga saime me vist nüüd värvitud, küll olime me sunnitud aga sebima tugevamat värvi, et seda rohelist ikka ära katta. Ja joonistust ei ole veel. Heidi, kes meile joonistama tuleb, on ära ja tuleb alles kunagi novembris. Aga tema megakhuulide töödega saate tutvuda läbi Facebooki ja igast logosid ja maalinguid saate ka temalt tellida :)

Me muidugi pole veel täpselt paika pannud, mis me sinna seinale joonistame. Aega veel natuke on – paar nädalat, siis Heidi on tagasi ja ta lubas ka mõelda, mida võiks teha ja ma lubasin ka mõelda. See peaks olema midagi omanäolist, aga samas midagi, mis poleks too much. Lisaks võiks ta olla mitte 101% „beebiteemaline“, vaid selline moderne-minimalistlik porte, mis sobiks ka näiteks uutele korteriomanikele – kuigi ilmselt pole probleemi see uuesti siis valgeks värvida kui see kellelegi peale meie meeldima ei peaks!

Ja siis tõesti, tuleb end kokku võtta ja minna beebikraami soetama – turvahälli ja vankrit ja voodit (okei, see on meil tellitud). Ja no riiulit ei ole mõtet enne kokku panna siia ette kui Heidi on ära joonistanud… Ja no nii see aeg kaob ja varsti ma juba sünnitangi.

5 thoughts on “Mis toimub, kõik sünnitavad?

  1. Mul oli haiglakott pungil ja ma peaaegu ei kasutanud sealt midagi. Isegi susse vähe, kuna sünnitusosakonnas oli nii kuum :D. Haiglas olin haiglariietega, kasutasin haiglapükse ja sidemeid. Käteräti sain ka haiglast. Lapsel olid haiglariided, ainult koju minnes siis panin kaasa võetud riietest midagi selga.

  2. Ma arvasin kah alati, et aega on maa ja ilm, aga laps sündis täpselt siis kui haiglakoti kokku panin. Ehk siis 35.ndal nädalal ja kaalus pisut üle 2kg. Lõpp läheb ikka üllatavalt kiiresti.

  3. Ma ei saanud korralikult ootamagi hakata, beebiasjade varumisest rääkimata. Lapsuke sündis 25.nädalal…Ja kasvas kuvöösis edasi. Koju saime täpselt siis, kui laps päriselt sündima pidi ehk siis pea 4kuud hiljem. Asju käisin siis ostmas haiglasoleku vahepeal, kui mees või keegi haiglapersonalist last vaatas. Nii väiksele polnud riideid kahjuks olemaski:)

    1. Huuuh, väga hull :)
      Ma loodan, et ma jõuan ikka üht-teist valmis panna ja mul millegipärast on eelaimdus, et kui tuleb enne, siis jõuluks või läheb üle ja tuleb jaanuari lõpuks.

  4. Jaa lõpp läheneb kuidagi väga ruttu. Mul oli aeg 7 märts aga tuli 25 veebruar. Just 24 panime lapse voodi paika ja korrastamine oma tuba. Ja kotti ma ei pakkunudki. Kiirelt mõned vajalikud dokumendid ja asjad kaasa ning minek. Mees saab need alati järgi tuua. Isegi beebi kombe osteti päev enne kui haiglast välja saime :)

Comments are closed.