Kui palju maksis Hedoni kooli minek?

Ranitsatoetuse eest vaevalt kõik kraami kokku skooritud saab, aga abiks ikka. Mina lasin Hedoni ranitsatoetuse tema kontole kanda, saab ka siis oma kaardiga viipama hakata nagu suur inimene või investeerida, vaatame kuidas ta otsustab. Aga mis me siis varusime ja mis kõik maksma läks?

Meil oli selles suhtes lihtne, et nimekiri oli, ma tahaks öelda, megalühike:

Koolivorm, spordiriided (lühikesed ja pikad), ujumisriided, vahetusjalanõud, koolikott ja selle sisu (värvilised pliiatsid, harilikud pliiatsid, teritaja, kustukumm, käärid, liimipulk, joonlaud (30cm), registraator ja vahelehed).

Vihikud, päevik, värvid, pintslid, paberid jm – nende eest hoolitseb kool.

Koolikott

Ma teadsin ainult seda, et ma tahaks, et oleks ergonoomiline ja selga toetav ja.. see valik on ju meeletu. Küsisin teilt Instagamis nõu ka, valikuid oli palju, mõnda googeldasin.. ja sain aru, et ma nii väga tahaks, et keegi need valikud minu eest teeks. Küsi ja sulle antakse. Kirjutas meile Beckmanni maaletooja, et nemad hea meelega saadaksid Hedonile sobiva seljakoti.

Vaatasin seda tutvustavat videot ja olin iga kahe sekundi tagant wau, wau, selline asi, wau.. Hedon valis sellise seti – Seljakott Beckmann Active FLX Ninja Master. Seal on pinalis isegi pliiatsid sees! Ja no tõesti, vaadake meie videot (YouTube’ist), kus me seda lahti pakime – rõõm ja elevus lapse silmades räägib enda eest + mina olen rahul, et see nii läbimõeldud ja nutikas on. Veekindel tasku lõunakarbi jaoks, sisseehitatud vihmakile, isetäituv seljapadi vastavalt koti sisule jne jne.

Koolivorm

Mu meelest on koolivorm geniaalne leiutis. Sa ei pea ostma triljonit paari pükse ja särke, vaidlema lapsega kas see sobib kooli või ei – Hedon teatavasti käiks 24/7 dressides või jalkariietes ja teda motiveerida kandma teksaseid ja kampsuneid on nagu tuuleveskitega võitlemine. Kui inimene ikka pole harjunud, siis ta pole, aga nüüd on lihtne – koolis on vorm ja nii on – mustad teksad, särk ja vest/kampsun, valik on sinu – kas sinine, kollane, punane või must särk ja.. pane selga. Võtsin särke selles suhtes varuga, et ma ei peaks iga õhtu muretsema, kas homseks puhas särk on või ei. Mõne paari sokke võtsin ka. Lisaks pidulikud riided (särgi ja lipsu), mütsi ja salli, mida ta soovis.

Koolivormilaadalt sain ka kõik vajalikud raamatute-vihikute kiled osta.

Muud riided ja jalanõud

Juba teist sügist läksime me Skechersisse, kus on 3=2 ehk soodsam tasuta – eelmisel aastal ostsime samamoodi kahed jalanõud õues käimiseks ja ühed vahetusjalanõudeks. Sel korral saime need koostöös. Ehk siis tekkisid kohe – kooliskäimise jalanõud, kehka jalanõud ja vahetusjalanõud.

Muuseas, mina arvasin ka alati, et see 3=2 on mõeldud ainult laste jalanõudele, aga tegelikult kehtib see praktiliselt kõigele – ka täiskasvanute jalanõudele ja riietele. Nii et ei pea lapsele ostma kolme paari, eelmine aasta hullult nuputasin kolmandat paari – võib ka kombineerida, et võtad endale särgi ja lapsele tossud ja sisejalanõud vms.

Lisaks oli vaja osta talle dress – sest suvega on kõik kas väikseks jäänud või ribadeks trööbatud. Ma meelega kevadel suveks midagi juurde ei ostnud ja mõtlesin, et halba ei tee kui sahtlid veidi tühjenevad. Dressi saime Nike’i outletist, ma üldse mujalt tegelikult spordiriideid ei ostagi kui Nike’i või Adidase outletist, mis Tondil asub. Lühikesed kekariided saame kapist, sest just tellisin talle kaks komplekti “jalkariideid” ja ühed on suht neutraalses, st ilma numbriteta lühikesed spordiriided, mis tal suvel selga ei jõudnudki. Niiet, mure murtud.

Kooliasjad

Kuna Maped saatis meile suht palju kooliasju, siis ma ei hakanud rohkem pliiatseid ja vildikaid ja pinaleid kokku ostma. Mõni pakk harilikke pliiatseid, joonlaud, kogujaga teritaja, kustukumm ja mõned liimipulgad, registraator ja vahelehed, lisaks ostsin endale mõeldes (kaks last ja palju pliiatseid ja suured kirjutamis- ja joonistamishuvilised) elektrilise teritaja – ja juba ütlen, et mõttetu ost (13€ well spent.. not!) – see teritab ainult peenikesi pliiatseid, aga meil on kamaluga paksemaid ka. Ja teiseks on ta ses suhtes ebamugav, et.. ta teritaks selle pliiatsi lõpuni välja kui sa ise välja ei tõmbaks, et kogu aeg pead nö kontrollima, kas on juba terav. Üldiselt on. Lastele selles suhtes mitte sobiv, et nad ei taipa seda ja Hedelin laseks pliiatsid seal ilmselt köntideks. Las ta olla, aga mingi megamugav ka ei ole. Kui jooksvalt teritada ja mitte jätta endale nelja portsu pliiatseid üheks korraks, siis ajab väike ja manuaalne ka asja ära.

Nimesildid – minukleeps.ee

Mul on siiani alles esimene ümbrik, milles Hedoninimelised kleepsud tulid kui ta lasteaeda läks. Ma olen vahepeal juurde tellinud ja siis sinna juurde neid lisanud. Nüüd tellisin portsu juurde, sest vanad olid nats titekad. Aga kuna koolivorm on eriti toode, mis on kõigil ühesugune, on nimekleepsud megaolulised. Nagu näha, olen ma neid aastaid samast kohast tellinud, sest.. kui ma esimest korda tellisin, küsisin neilt sooduskoodi ja.. see kehtib siiani. Jälgijad ikka aegajalt kirjutavad, et oh, leidsin su blogist ja kasutasin ja toimis. Ma ise kasutan ka iga kord. Muuseas, ma olen sealt aastate jooksul erinevatele brändidele igasuguseid asju tellinud ja alati enda koodi kasutanud :D

Kõik kokku 536€

Kokkuvõttes saime me tänu koostöödele päris soodsalt hakkama, aga see on ikka jõhker kus raha läheb selle peale. Loogiline, et ma ise ei oleks ilmselt ostnud 200€st seljakotti, samas praegu ei kurda ei tema ega mina, et tal nii äge kott on. Jalanõude osas ma allahindlust ei teeks ka siis kui raha oleks vähem. On asjad, mis peavad olema kvaliteetsed – aluspesu (ostan sellest ajast peale kui Hedon aluspükse kandma hakkas ainult POP alukaid, need sobivad talle ja peavad vastu terve nö aasta ehk sügisest sügiseni ja on alati olnud kampaanias 3=2 ja seega on kallim hind end igati ära õigustanud, sest käivad masinas iganädalaselt ja näevad välja nagu uued ka aasta hiljem!), jalanõud ja üleriided samamoodi, peavad kestma.

Suvalised igapäevariided võivad (eriti sellises eas) olla vabalt kiirmoekraam, mis nagunii aastaid vastu pidama ei pea. Aga et jalad oleksid hoitud ja soojas siis jalanõud olgu kvaliteetsed. Sokke näiteks ostan ma ka juba aastaid eranditult TH omi, sest need reaalselt peavad samuti aasta aega vastu, ei lähe pesus kokku, värvist ära ega topiliseks. Ehk siis on asju, mis peavadki olema mu silmis kallimad ja kvaliteetsemad – eriti laste puhul, ise võin Paavlis ka shopata.

Kui palju teil kooliasjadele raha kulus? Kas saite midagi nö taaskasutada eelmisest aastast või pidite kogu kombo uuena ostma?

 

 

 

7 thoughts on “Kui palju maksis Hedoni kooli minek?

  1. esimesse klassi minek on alati väga kulukas, seda summat enam ei mäletagi. Aga kahe lapselapse koolivalmis sättimiseks on sel aastal kulunud 350 eurot.

  2. Mul läks laps suht odavalt kooli. Vorm oli eelmisel aastal varuga ostetud, jalatsid mahtusid ilusti, kooliasju ostan jooksvalt soodukatelt aasta läbi, koolikott on 4ndat aastaringi käiv Jeva kott-täitsa tipp-topp korras. Kõige kallimad olid pikad dressid-20 euro ringi. Järgmine aasta aga jään vaeseks. 1 ja 5s klass-uued kõik asjad ja topelt pealegi aga saame hakkama, juba sihin vihikuid ja muid asju maximast

  3. Esimene laps ja läks samuti 1. klassi. Julgelt üle 1000 euri läks. Alguses tundus nagu midagi, aga asjad said jooksvalt ostetud. Ei ütleks, et kallid. Siiski kvaliteetsed sh koolikott, kirjatarbed, koolivorm, kirjutuslaud, telefon.

  4. Kokku kulus see aasta esimesse klassi minekul umbes 100 euri. Kooliasjad ostsime uued, riided kasutatult.

  5. Ma ei ole sellest aru saanud miks kõik räägivad, et kooli minek kallis. Kui laps käis lasteaias pidin samamoodi riideid ostma ja pliiatseid, pinaleid jne.Kooli minnes on vaja seljakotti, mis on suurem kulutus aga kui ostad korraliku ja mitte liiga titekat saad mitu aastat sellega läbi.Minu arust kool odavam kuna lasteaias pidi juba kohamksu + söögiraha maksma ca 125 EURi kuus.

  6. Meil kulus kokku 3 lapse peale ligikaudu 300 eurokut (kui sinna arvestada riided ka). Sellest kolmest üks on vaid koolis. Väga palju asju on eelmisest aastast taaskasutuses- vajasime vaid mõnda vihikut, kamaluga tintenpene, vildikaid musta värvi pärast ülejäänud eelmisest aastast olemas.
    Õpetaja tellis tervele klassile kunstitarbed mis kokku oli vaid 10 eurtsi, kuna samuti eelmisest aastast palju alles.
    Üldiselt ostan asjad jooksvalt ja viimasele minutile ei jäta, rahakott ei kannataks lihtsalt kolmele lapsele kooliriideid korraga osta, sest olen sama meelt, et nii mõnigi riietusese peab olema väga kvaliteetne.

Comments are closed.