#nädalakokkuvõte: 54€ nädala toidukorv

Mulle jäi laupäeva hommikul silma mingi #kogumispäeviku postitus, et kui palju kellel söögile kulub ja ma pidin ehmatusega lugema, et kellelgi läks poes 160€ nädala toidukorv ja keegi jälle seal seletas kuidas alla 80€ üldse ei saa poes käia..

Ma ei olnud ammu oma toidukorvi nö selle pilguga ostnud/tellinud, et ta täpselt 50€ sees püsiks, aga EELDASIN, et umbes nii palju ta maksma läheb. Võtsime siis suuna Maximasse, et nädala varud kokku osta, sest kapis oli konkreetselt paar viilu juustu, tops kodujuustu, peoga tšillit ja laimi (needki hoovikohviku ajast).

Mul ei olnud plaani valmis mõeldud, mis ma teen, küll aga on mul peas nimekiri asjadest, millest alati saab teha, neid omavahel kombineerides või käigupealt mõeldes. Ja ma olen köögis alati pigem eksperimenteerija olnud, et küll kuidagi midagi ikka saab. Sügavkülmas on mul alati ka seda nö supisegu, mida saab iga teise toidu sisse tegelikult peoga visata, teed sa suppi, pada või mingit pannirooga. Mis tuletabki meelde, et peab Promosse või Kaupmehesse minema, sest see megasuur kott, mis mul oli, sai otsa, viimane peotäis ongi seal hetkel ootel.

Mis ma siis otsin?

Ühe lõhe – see tähendab ühte lõunat/õhtusööki, ja sellest jagub hommikusöögiks/lõunasöögiks, et teha mingi salatilisand, võileiva peale vms (tegime laupäeva õhtuks, sõime hommikul ciabattaga ja tegelikult on seda veel vähemalt üheks kui mitte kaheks toidukorraks alles, mõtlesin mingi salatikausi teha)

Kanafileed – võtsin ühe, mis oli tänase kuupäevaga tšillimarinaadis, tõstsin selle kohe ringi vaakumkotti, nuusutasin, täiesti värske, seega võib seda vabalt teha ka kahe päeva pärast ja midagi ei juhtu. Mingiks õhtusöögiks koos läätsede või kinoaga idekas. Lisaks võtsin kaks kanafileed veel, sellest saab ühe õhtusöögi + lõuna kindlasti. Kanakaste on üks mu lemmikuid, Hedonile meeldib kanasupp, Meelisele ilmselt igas asendis.

Maks ja Mooritsa ahjupraadi – kuna see oli ka sooduses (mitte kuupäeva pärast, vaid oli kampaanias), siis vahetasin selle välja kaelakarbonaadiga, mille ma alguses võtsin. Selle saab juurikatega ahju panna, see on juba maitsestatud. Mingi kaste/salat juurde ja õhtusöök olemas. Sellest peaks jaguma vähemalt kaheks-kolmeks-neljaks toidukorraks tegelikult. Oleneb kui näljased me oleme parasjagu, kas keegi juhtub külla vms, aga liha on seal mingi 1,5 kg.

Seeni – neid saab lisada mingitele toitudele või teha eraldi seenekastet/suppi. Haarasin nii kukeseened (olid sooduses! nagu näha, olen ma aasta soodukahunt) ja ühed tumedad šampinjonid.

Tomateid, sibulat, paprikat – küüslauku, tšillit, sidrunit, peterselli, tilli – osad olid olemas, osaliselt ostsin juurde, neist saab alati teha juurde salateid, lisada supile, ahjuroale, kastmele vms.

Leivad – võtsin ühe pehme juurika ciabatta kuna see tundus nii isuäratav ja ühe keeduvorsti, sest oli isu! Ühe poolekilose viilutatud juustu paki haarasin ka. Kaks määret. Kõik need, mille kilohind oli soodsaim. Aga see tähendab ühtlasi, et ka igahommikune võileivamure on lahendatud. Lisaks kaks topsi kodujuustu, sest seda kulub me majas ilmselt kõige rohkem. Mulle meeldib hommikuti seda kasvõi leivaga süüa ja Meelis leiab ka alati kodujuustust endale mingi lahenduse.

Eelarveväline: ehk mida ma ei planeerinud osta, aga võtsin oli suur kott viinamarju ja kotitäis küüslauguleibu. Sest Hedon tahtis. Ja ikkagi nädalavahetus, võib priisata küll.

Uskumatu, mind kutsuti modelliks

Ja kui ma siin juba seda “nädalavahetuse” postitust kirjutan, siis oleks paslik kogu nädal kokku võtta.

Reedel oli mul väga tegus päev, ma käisin hommikul esimese asjana WildWomani poes, nad kutsusid mind enda uue kollektsiooni modelliks. Saame seda tööd teha koos Eveliisiga ja üldiselt – caaaant wait! Uus kollektsioon on minu meelest natuke selline tagasihoidlikum ja mitte nii wild kui varasem, selline klassikalisem ja ma ütleks, kergem. Näiteks kui mul varem lihtsalt klikkis mingi üks toode, siis nüüd oli neid kuidagi palju rohkem, mis minuga haakusid. Sellega oli üks funny story ka.

Läksin sinna neid ehteid vaatama ja mu ees oli suur kast – kus sees olid kõik uued ehted ja ma pidin sealt valima endale mõne komplekti, millega mind pildistada. Igaljuhul hakkas Anu mulle soovitama, et näe, see võiks sobida ja see.. Ja ma olin, tead, teeme nii, et ma sordin lihtsalt “ei hunniku”, “ja hunniku” ja “meibi hunniku”, et siis on lihtne, valime “ja hunnikust” ja “meibi hunnikust” siis vaatame, mida juurde lisame ja teeme, et saaks komplektid kokku.

Samal ajal kui mina seal neid ehteid lappan, jälgisin disaini, et mis oleks minulik, mida ma kannaksin meelsasti, mida pigem mitte.. Anu siis vaikselt jälgib seal mu tegevust, vaatab ja võtab asju kottidest välja ja muigab siis: “Paistab, et sul on raha juurde vaja?”

Ma ei saanud arugi algul, ühesõnaga, minu “ja hunnik” koosnes ainult ühtedest kristallidest – tsitriinist – jah, mul oli seal erinevaid disaine, sõrmuseid, kõrvarõngaid, ripatseid, aga kõiki ehtis tsitriin. Ma olin täiesti hämmingus, sest just paar päeva oli mul teemas olnud palgakõrgendus, oma kodu vähe suurema mõttena jälle meie omavahelistes juttudes jne. Meelis käis töövestlusel ja noh, kui ta peaks palgatööle minema, siis oleks ju üsna loogiline see panga külaskäik jälle ette võtta. Oleme ka siin-seal ikka vaadanud kortereid-maju. Keegi just saatis mulle (ilmselt blogilugeja) meilile meie kandis ühe korteri. No tõesti, väärt kraam, aga kohe pole võimalik osta.

Teine hunnik, ehk “meibi hunnik”, oli labradoriit – sõrmus ja kõrvarõngad, täiesti erineva disainiga, aga kristall jälle sama. Ja no enam minulikum ei saaks olla – esiteks see värv, sinakas-kuldne, suht minu teema, kuigi jah, mulle meeldivad kõik värvid. Aga kristallina kuukivi nö tumedam pool, vaatasin, et Eveliisil domineeris ka seda tema valikus.

Soodustab süvenemist enda põnevatesse hingesoppidesse peidetud müsteeriumitesse ning aitab iseenda varjatud külgi paremini mõista. Suurendab tahtejõudu edasi areneda, parandab tähelepanu ja keskendumisvõimet ning aitab pikemat aega väsimata töötada. Üleväsimuse korral aitab ta energia jälle tasakaalu viia.

Tundub, et praegusel hetkel kus mul on tunne, et “tööd on nii palju”, aitaks hästi mu väsimuse vastu. Pluss mul on mingi meeeeeletu uni koguaeg. Meelis hakkas mulle jälle vitamiine andma, ehk läheb paremaks, aga lõuna ajal konkreetselt, jää või püstijalu magama.

Ja üks komplekt mille ma olin ka kõrvale pannud, et justkui on ka minu teema, aga ma ei tea ka, selline kahetine. Kus ka disain oli erinev, aga kristalli poolest jälle täiesti mina – nagu Anu ütles, see on kommunikatsioon, kirjutamine, loovus.. Jumala sina ju. Ja see topaasiga sõrmus mulle täiega meeldis, ainult et ma ei kanna väga hõbedat, samas oli ta selline hästi igapäevane sõrmus ja sobis nagu valatult mulle. Ma korra isegi mõtlesin, et laseks üle kullata..

On see alateadlik, on see mingi muu müstika ja maagia, ma ei tea. Mind ei huvita ka, aga naljakas, kuidas kohe tõmbas selle poole, mida mu elus hetkel vaja on või mis aktuaalne on. Lugesin, et Eveliisil oli suht sama seis olnud.

PS! Kood marimell annab WildWomani e-poes alati 10% soodukat. Nii oli, on ja jääb. Ja tegelikult.. ma soovitaks rohkem Foorumisse kohapeale minna, sest need “sinu kivid” tõmbavad sind seal kohapeal ise. Aga samas, mind vist tõmbavad läbi veebi ka. Kohe on see miski, et tahaks vot, seda ja seda.

Sealt edasi liikusin ma juuksurisse, kus ma tahtsin end jälle roosaks toonida, aga nagu mul ikka juhtub, siis põhjavärv tõstab alati pead ja ma saan tumedamaks kui ma eeldan.

Aga ega see mind väga ei morjenda, sest ma tean, et kõige all on blond ja paar pesu ja ma olen jälle nagu “Bella emme” (loe: Hedoni keeles Liina Ariadne).

Aga ega mu päev veel ei lõppenud. “Kodukontor” toimis konkreetselt käigu pealt, sest samal ajal suutsin ma saata klipid lõikamisse, TV3 reklaamikampaania ära kinnitada, raadioreklaami üle täpsustada, kokku leppida paar muud koostööd, ühe fotoshoodi.. Ja siis ootas mind ees Kalev Spa, kus me alles avamisel käisime.

Tore, et nad juba aprillist tegelikult lahti on. Mul polnud aimugi, muidu oleks ammu vihmase ilmaga sinna uude oaasi läinud sulistama. Okei, Hedoniga oleks tegelikult ilmselt läinud, aga küll me kahekesti sinna täiskasvanute alasse ka jõuame. Igaljuhul selgus, et nende turundusjuht on marimelli blogilugeja juba viis aastat ja nii naljakas oli temaga suhelda. Ma nägin teda konkreetselt esimest korda ja mul oli tunne, nagu me oleks sajandeid sõbrannad olnud, sest ükskõik, mis teema ma võtsin, ta teadis millest ma räägin. Stalker to the max? Nop, lihtsalt ülilahe uus tutvus. Igaljuhul, vaatame mis saab, kui hästi läheb, saame Kalev Spaga koostöö ja ega teiegi hüvedest puutumata jää.

Me lähme reisile!

Ja juba oligi õhtu käes ja kuna sõbrannatanud polnud ka ammu (ainult päev varem), siis läksime sõbranna juurde ja no.. Naiste värk vist, et kõik otsused tehakse paugupealt.

Mingi aeg tagasi.. Tegelikult suvel. Keset juulit, kui ma kuulsin, et minu maailmalemmikuim turundusjuht tahab tööd vahetada ja see tähendas, et tuleb tegutseda igaks sajaks juhuks veel enne kui ta läheb ehk broneerida talvereis. Pikka juttu siin ei olnudki kui aus olla. Kuna talvereisid olid just müüki tulnud ja neil oli varajase tellija soodukas suht hea, maksad sisse ainult 60€ ja ülejäänud hiljem, sai otsustatud et lähme kohe pärast Hedoni sünnat Sharmi. Hea võimalus ka õde üle saja aasta näha ja mis sel lapsel vaja – basseini, mängutuba ja sooja ilma. Kuna eelmine kord jaanuaris oli Hurgadas mõnevõrra jahe, siis ostsustasime, et teeme perepuhkuse sedakorda jälle Sharmis. Sinna see jäi, reis sai broneeritud ja kõik.

Hotell: Rixos Premium Seagate Sharm El Sheikh

Kuna me aga oleme säästuaasta raames veeretanud ikkagi ka mõtet järgmisel aastal kahekesti sooja põgeneda, siis jälle selle mõtte maha matnud.. No vaadake, on septembri lõpp ja meil ei ole taskus Tai pileteid.. Siis ühesõnaga oleme mõelnud ka Tenerife peale, Mehhikole.. Lõpptulemusena jõudnud selleni, et odavam oleks nädalane Euroopa kui kahenädalane Aasia või Ladina-Ameerika ja kuna tahame säästuaasta projektiga jätkata, siis tundub 10 vs 15 tuhat päris suure sissemaksusummana. Et ei tahaks seda sissemaksupotti nii suurelt nagu vähendada reisimise arvelt.

Ühesõnaga, sellest sai ka sõbrannaga veiniklaasi taga räägitud ja õhtul kui tema koju jõudis ja mehega veel ühe veini ära lahendas, kirjutas ta mulle, et kuule, me sinna Tenerifele tuleks hea meelega.. Hakkasime siis järgmisel päeval veidi vaatama neid pileteid ja elamisi ja.. no kurja, selgus, et minu sünnipäev langeb koolivaheajale, mis omakorda tähendab, et hinnad on laes ja kui meie tahtsime kahemehereisi, siis nemad tahaks ikkagi lastega ja no lõpuks ma olin, et oot, aga miks te siis juba meiega koos Sharmi ei tule..? Noh, ütleme nii, et ei läinud kümmet tundigi, kui neil oli sama reis mis meil bronnitud. Ma ütlen, seal GoTravelis töötavad imelised inimesed, kirjutad ja kõik on kohe olemas ja bronnitud. Ei mingit saja kirja põrgatamist, pakkumine, sobib-ei sobi, tehtud.

Ja kui veel tagasi minna selles nädalas, siis.. Meelis käis jälle Pärnus, jälle kostüümiproovis ja selgus, et Jõuluvana on nii palju alla võtnud (tänks Dr Simeonsi dieet!), et ostetud kangast saab kaks kostüümi. Või Hedonile pintsaku.

Laupäeva õhtul oli meil lapsehoidja ja meie saime käia vana Butterfly lõpupeol ja Urban Bari esimesel sünnipäeval. Olime kokku ehk paar tundi kodust ära, hiljem tuli üks sõbranna siia veel mullitama ja kell kaks oli, nagu vanainimestele kohane, pidu läbi.

Vot. Muud polegi. Selline nädal oligi. Palju teil toidule nädalas kulub? Kas talvel reisile lähete? Kuhu? Mis maksis? Kas WildWomani ehetest olete juba kuulnud? Uues Kalev Spa täiskasvanute alas olete juba mõnulemas käinud?

 

21 thoughts on “#nädalakokkuvõte: 54€ nädala toidukorv

 1. Eks need nädala toidurahad olenevad ka pere suurusest. Teid on kokku 3 ja üks neist veel väike laps. Kellel aga peres juba rohkem liikmeid ja osa liikmetest veel teismelised poisid, siis on kulud hoopis teised ;)

  Meil on viieliikmeline pere ja nädala kulu jääb ma arvan 70-90 kanti. Ei taha endale midagi keelata, aga samas nagu väga ei priiska ka. Liha ostan kohalikust lihapoest, aga seal ikka veidi kallim see liha, kui nt Selverist soodukaga osta. Samas on poe liha täis süstitud vett ja soola, mida ma loodan, et lihapoe lihaga pole tehtud…

 2. Kuna oled kiitnud GoTravelit, siis otsustasin ka ise neid kasutada suvel. Gotravel küsis paar päeva (2-3päeva) hiljem, mida ma sooviksin. Saatsin oma vastuse aga no näed ei saatnudki mulle pakkumisi. Blogija värk, et saab kohe. :/

 3. Mis hinnaga reisi saite? Otsin ise 1. veebruaril Egiptusesse reisi, kuuele inimesele, aga hinnad ikka väga laes võrreldes varasemate aastatega, mis näinud olen.. olen läbi tuhninud kõik portaalid vist :D ise eelistaks ka Sharmi, aga sinna tunduvalt kallim AI reisi saada kui Hurghadasse. :/

 4. Ja lisa nüüd selle toidukraami väärtus juurde, mis te tasuta ja koostööde raames saate ja pane siis kuu/nädala keskmised kulud üles. Enamus inimesi ostab oma jogurtid, maitseained ja Delishid siiski ise.

  1. 54 eurot ei ole nii uptoopia. Elan kyl. UK’s, kuid naela ja euro suhe on hetkel suhteliselt v6rdne. Meil on ka kolmeliikmeline pere, laps pea kolmene ning iga p2ev saadan temaga hoidu kaasa yhe s88gikorra (soe toit, jogurtitops, puuvili). Plus ise v6tan ka l6una kaasa. Meie n2dalane ostukord on 50-60 naela sisaldades ka kodukeemiat.

 5. Päris vähe köögivilju nädala tarbeks – sibul, küüslauk, paprika, tomat, sügavkülmutatud supisegu. Ja puuvilja ise ei tarbigi? Vaid need viinamarjad? Või marju?

  1. Ei ole suurem asi puuvilja söödik jah, peamiselt õuna, mida hoov täis. Vahel ostan ploome või arbuusi või melonit või kiivit vms. Aga pole mingit puuviljasöömise harjumust :)

 6. Meil läheb kindlasti rohkem, aga me sööme ka mitmekülgsemalt. Juurikaid saan ma ema-isa juurest, teil neid pole üldse…mõni paprika ja seened.
  Porgandid, peedid, tomatid? Õunad?
  Piima läheb meie 4liikmelisel perel 3-4 l, lapsed joovad kakaod. Kindlasti on meil ka juustulisi.
  Meie teismelised jääks sellise nädalavalikuga ikka päriselt nälga. Aga kui laps sööb lasteaias ja ja ilmselt ise vahel väljas…siis on see 54€ võib-olla ok.
  Kahjuks on toit hirmkalliks läinud.

  1. porgandid, kartulid, kapsas olid tegelt olemas, tomateid ostsin ka, õunu on mul hoov täis. peeti ja kõrvitsat oli ka kapis.
   juustu ostsin ja oli kapis ka olemas mitut sorti. lihtsalt, et sul ei jääks muljet, et ma sööngi kaks paprikat ja tüki liha :D

  2. Aga need asjad tuleb ju ka arvestada nädala toidukuludesse, mis varasemalt olemas, aga selle konkreetse nädala jooksul kasutamist leiavad.
   Ma võin ka osta endale valmis nt varasemalt kõik asjad peale näiteks lihakraami ja siis öelda, et mu neljaliikmelise pere nädala toidukulu on ainult ma ei tea, 20 eurot, sest ainult selle summa eest ostsin sel nädalal asju, muu oli varasemast olemas. Aga see pole ju nii.

  3. No nagu hetkel näha, on pool sellest lihakogusest mis ma ostsin alles, mis tähendab, et ma võin väita isegi seda, et see 54€ kulub kahele nädalale :D aga suures plaanis on meil alati ca 50€ nädalas läinud ja läheb ilmselt ka edaspidi :)

  1. Ei telli väga süüa Woltist, meil oli koostöö mingi sajand tagasi :)
   Vahel väga harva sõpradega koos olles tellime, seega meil ei kulu söögile väga palju.

 7. Isegi meil mehega kahepeale läheb kindlasti palju rohkem nädalas toidu peale..

  “Võtsime siis suuna Maximasse, et nädala varud kokku osta, sest kapis oli konkreetselt paar viilu juustu, tops kodujuustu, peoga tšillit ja laimi (needki hoovikohviku ajast).”

  “porgandid, kartulid, kapsas olid tegelt olemas, tomateid ostsin ka, õunu on mul hoov täis. peeti ja kõrvitsat oli ka kapis.
  juustu ostsin ja oli kapis ka olemas mitut sorti.!”

  einohhh millest me räägime :D

  Meil ikka nädala varuks läheb lisaks lihadele hunnik juurvilju, puuvilju, võileiva-materjali, piima-keefiri, vahel krõpsu, vahel jäätist, vahel limonaadi., vahel alkoholi…majapidamistarbed..bingo :D alla 100 nädalas suht raske ikka hakkama saada…

  1. Suures plaanis see kapsas ja kartul maksab 2€ :D Juustu osas, paar viilu oligi, aga tükkidena oli kapis, siiani on, pole kasutanud :D

Comments are closed.