#beebiblogi #kokandus #koostöö

Kuidas me Hedoniga lepidopteroloogiaga tutvust tegime aka V torditegu
Kui sul on kodus palju kohupiimakreeme ja maiasmokast laps, kes tunneb huvi kokkamise vastu, siis on ainult üks võimalus – teeme torti! No mis mul saab olla lapsega kokkamise vastu. Iga kell. Kuigi nagu te teate, eelistaksin ma teha soolast, aga lapsed teatavasti armastavad magusat. Mõeldud-tehtud.

Mõtlesin, et tahaks teha midagi teistsugust, mitte neljakandilist torti. Algul plaanisin teha H tähe nagu Hedon, siis aga otsustasin teha V, sest järgmisel päeval oli lasteaias spordipäev ja võitjatele sobiks üks V imehästi. V nagu võitja, V nagu võrratu, V nagu Valio.

Avastasime, et igal topsil olid erinevad liblikad. Saime nendega natuke torditegemise ajal tutuvuda ka.. Eestis ilmselt kõige levinum on päevapaabusilm. Muuseas, kas teadsite, et enne teist maailmasõda oli see liblikas Eestis väga haruldane nähtus. Samamoodi oli Hedonile tuttav niidutäpik, aga selgus et näiteks Rootsis ja Taanis on neid vaid üksikuid.

Ei, ma pole lepidopteroloog, sain liblikate info Alma kodulehelt.

Hedoni lemmikuks osutus Cleopatra liblikas. See kollane, mida ilmselt igal suvel esimesena näeb. Ma ei teadnudki, et neid on ka Egiptuses, mille järgi ta ongi oma nime saanud.

Kui te tahate teada, milline neist on Hedoni lemmik kohupiimakreem, siis sellega läheb keeruliseks, sest tal läks pool suhu igast topsikust, millega ta torti tegema pidi. Ja kui Meelis ütles, et vaata siia, teeme pilti, siis enne kui ta oma võluvat naeratuse ette manas, kahmas ta kiirelt lusikatäie kohupiimakreemi põske. Eriliselt mõmises ta muidugi uue metsmaasikamaitse peale, mis minu jaoks isiklikult oli liiga magus, aga Hedonile ilmselgelt mitte. Ma arvan, et mu lemmik on hoopis see chiaseemnetega :)

“Sellist ma küll pole näinud!”

Just nii teatas Hedon liblika peale, mis ehib uut metsmaasika kohupiimakreemi topsi. Torditegemisest jäi meil alles üldse paras ports tühjasid topse. Need läksid lasteaeda, küll nad meisterdamisel ära kasutavad. Aga peamine on hoopis see, et allesjäänud kaaned saab kokku koguda ja need saab vahetada üliarmsa Alma kaisuliblika vastu. Eelmisel korral saatis Valio Hedonile ka selle liblika ja ta vedas seda alati mänguasjapäeval lasteaeda kaasa ja kõik lapsed tahtsid seda näppida ja arvasid, et see on maailma armsaim ja pehmeim padi, millega lõunaund magada. Olete kuulnud sellest kampaaniast, et 25 topsikaant saab pehme liblika vastu vahetada? Kui ei ole, siis loe lähemalt siit!

Võidutordi retsept

Eesti Pagari biskviidid (A4 suuruses “lehed”)
Ohtralt Alma kohupiimakreeme, vastavalt maitsele
Viis väikest banaani
Üks melon
1 karp Balbiino jäätist
Kaunistuseks vastavalt maitsele komme, puuvilju, küpsiseid

Lõika biskviidist välja V täht. Mina panin esimesele kihile kohupiimakreemi, ladusin peale banaaniviilud. Lisasin kihi biskviiti, jälle kohupiimakreemi, lisasin peeneks hakitud meloni, jälle biskviidikiht, sinna otsa panin jäätisega segatud kohupiimakreemi. Ja siis hakkasin kaunistama – Domino küpsiseid, peoga vahukomme ja jõhvikaid, põldmarju, füüsaleid ja veel vahukomme. Need väiksed jäid nii armsad seal.

Samal ajal lasin Hedonil “mängida” jääkidega ehk äralõigatud biskviiditükid, kohupiimakreemid, jäätis, kommid, puuviljad – kõik lendas kokku ümmargusse koogivormi.. Millest sai imemaitsev jäägikook, mille me suht kohe nahka pistsime.#KOOSTÖÖ

 

2 thoughts on “Kuidas me Hedoniga lepidopteroloogiaga tutvust tegime aka V torditegu

  1. Hei, kas kaunistasid selle varem, võib peaks vastalt enne söömist sellise kaunistuse sinna peale tegema?

Comments are closed.