#nädalavahetus: kolm videot

Meelis meenutas mulle, samal ajal kui ta laupäevast vlogi üles laadis, et kuule, sa seda IKEA videot ei olegi ju blogis jaganud. Tõesti, olen unustanud selle eelmise nädala postituse külge panna. Aga mis seal ikka.

Täna on pühapäev, 29. september, kell on 12:15

Kõla nagu tõeline vlogger. Kuna hetkel on pühapäeva keskpäev, siis.. on meil veel ühtteist ees ja kuna plaanisime sellestki video teha, siis panen kõik ühtekokku. Kes ei ole veel meile YouTubes subscribe pannud, siis tehke seda või vaadake, mis me IKEAst kokku ostsime…

Reedel oli mul fotoshoot, pildistasime Wild Womani uut kollektsiooni, ühes Eveliisiga aka Estonian With A Backpack ja tegime seda tema Sileni kontoris. Kui ma oma maja saan, siis ma ostan endale ka ühe selle vaikusekambrikese :)

Ma ei tohi uusi ehteid veel näidata, aga kunagi kindlasti jõuame ka selleni. Seni võite uudistada nende kodulehel olemasolevaid ehteid ja koodiga marimell saab alati soodukat ka :)

See sooduskoodijutt meenutas mulle, et Lelunurk (uue nimega Taibutera) ütles, et neil on Hedonile üks üllatus. Ja ma ütlesin, väga hea, vajagi teie juurest läbi tulla, sest eelmisel aastal õnnestus mul kõik jõulukingitused sealt skoorida. Ma pean silmas neid, mis ma lastele kinkisin. Seega, stay tuned, ma kindlasti jagan oma häid leide teiega ka. Aga..

100 õnnelikku saavad sel aastal kasutada koodi MARIMELL, mis annab kõigilt tavahinnaga toodetelt -10% ja kui veel püsikliendiks registreerida, siis lisa 5%. Ehk siis kokku -15%. Alates 35€ ostukorvist on ka transport pakiautomaatidesse ja postkontorisse tasuta ning alati võib kaubale aja/raha säästmiseks ka ise järgi minna.

Ma vist igaks juhuks pean mainima siin seda koodikasutust üleüldiselt, et näiteks Lottemaa koodi kasutas viie päeva jooksul üle 500 inimese, Lineashopi koodi on sel aastal üle tuhande korra kasutatud ja Wolti koodi kasutati kümne kuuga üle 3000 korra.. 

Aga mis juhtus nädalavahetusel?

Nädalavahetuse plaan oli meil selline, et ma tahtsin kokata, ma konkreetselt tundsin, et ma tahan hakkida ja möllata köögis mitu tundi. Alguses plaanisime laupäeval Eveliisi juurde minna, siis otsustasime hoopis pühapäeval minna, käisime poes – ostsime nädala ostukorvi, tõime ära hunniku pakke.. Aga mis ma ikka kirjutan, keda huvitab saab videost vaadata.

Laupäevalne vlog:

Pühapäev, 29.09.2019 kell 21:15

Hedon keeras magama, Meelis hakkas tänast vlogi monteerima ja ma asusin vanu postitusi ülelugema-toimetama. Ja seda postitust lõpetama.

Ühtlasi sain ma täna kokata. Ma reaalselt lobisesin ja hakkisin käsitsi sibulaid ja paprikaid ja tegin täidetud baklažaane. Ma ise neid kusjuures ei söö, aga teha oli totaalne mõnu. Viimasel ajal teedki mingeid kiireid sööke, tšah-tšah siia sinna vormid miskit kokku, et söönuks saaks, aga ma kohe naudin seda hakkimist ja möllamist. Ega ma ise ka ei teadnud, mida ma täpselt teen. Aga kes retsepti tahab siis..

Vaja läheb: paprikat, punast sibulat, seeni, tilli, küüslauku, läätsi, tomatikastet, riivitud juustu, vabal valikul liha, mul oli Prisma lahtisest letist ostetud sibularibi (misiganes see poleks, see oli üüüülihea!) ja baklažaane loomulikult.

Ma hakkisin kõik hästi peeneks, segasin omavahel ära.

Vahepeatus: baklažaanide tükeldamise jätsin ma kõige viimaseks. Enne kui selleni asusin, panin liha ahju, 225 kraadi juurde. Siis lõikasin baklažaanid pooleks ja võtsin sisud välja, need tükeldasin ära, valasin peale Loodusväe bolognese kastme.

Panin selle sisu varem tühjaks tehtud baklažaanidesse. Raputasin riivjuustu peale. Allesjäänud möginale lisasin punaseid läätsi, segasin ära ja panin ka riivjuustu peale. Baklažaanid lisasin liha juurde plaadile ja mögina panin ka ahju. Keerasin ahju 175 peale.

Ma kella ei vaadanud, aga kui juust oli kuldne, siis võtsime ahjust välja, pakun mingi 25 kraadi.

Esiteks, see söök oli imehea. Ka ilma baklažaanita. Teiseks ütles Marek, et mitte keegi pole sellist pekki teinud, et tema sööks. Ja ta kiitis.. Hea, et ma Eveliisilt noaga kõrri ei saanud. Ma tean küll seda tunnet, kui mees kiidab teise naise sööki.. Või noh, Meelis pole julgenud kiita.. Ah, ma olen parem vait, te ei saa nagunii naljast aru ja pärast on perekoolis teema kuidas Eveliis mind noaga taga ajab.

Ma loodan, et pühapäevane video annab veidi aimu, et meil oli megalõbus ja naljakas koguaeg seal. Mulle meeldib kui inimesed on iroonilised ja oskavad enda üle nalja teha nagu me isegi kogu aeg.

Pühapäev, 29.09.2019 kell 23:59 konkreetselt!

Ups…. Ma kogemata vajutasin blogisüsteemis valesse kohta ja nägin, et üks uuendus on saadaval, proovisin.. Ja nüüd meil on uus blogikujundus. Ma olen sellega sujuvalt mitu tundi tegelenud… Jälle. Aga lõpuks sain enamvähem selliseks nagu mulle meeldib ka.

Ainuke miinus – kommentaaride arv ei ole nö pealehel näha. Ma ei suuda otsustada, kas mulle meeldib vana liikumatu pilt ja kommentaaride arv või uus kujundus, mis on nii värske ja mõnus, aga ilma kommentaarideta. Andke kommentaarides teada, mis arvate. Kumb taust on parem, kas vana või uus :)

UPD: vana kujundus on tagasi, rahvas kommenteeris, et vana oli parem…

Nojah, sinna see aeg on lennanud. Okei, ma tegin vahepeal veel sekka tööasju, täiendasin oma to do liste ja raamatu lugemiseni ma vist täna ei jõua, aga mis seal ikka. Tänane video on vaatamiseks valmis:

Muud ei olegi. Mõnusat uut nädalat! :)

17 thoughts on “#nädalavahetus: kolm videot

 1. Mul tekkis küsimus liha kohta – miks on parem liha vaakumkotti panna, kui sügavkülma paned? Ma olen siiamaani sedasama poe pakendit kasutanud ehk siis ostan poest ja viskan otse sügavkülma. Miks on parem need ümber pakkida?

 2. Vana kujunduse juures oli hea, et kommnetaaride arv oli näha. Osade teemade puhul just loen kommentaare, st postituse loen vb varem läbi kui veel väga mingeid kommentaare pole, aga hiljem tulen vaatan, kas on midagi lisandunud kommentaaridesse.

  1. Aga samas, sa ju mäletad, mis postituse kommentaare sa nö ootad ja saad postituse ka ilma kommentaaride numbrita uuesti avada ja kommentaare lugeda? :)
   ma tegelt arvasin, et see saab “probleemiks” – ma üritan leiutada, kuidas need kommentaaride arvud saaks esilehele.

 3. Ma tahtsin öelda, et üli-üli tore on kui uuemad kommentaarid tulevad kõige esimesteks. Millegipärast olen suhteliselt ainult Mallukal pannud tähele, et see nii on. Ma küll käin mõnikord lisanduvaid kommentaare vaid lugemas (eriti kuna te väga ruttu ei pane kommentaare üles) ja megatüütu on neid alla kerida ja siis leiutada kelle oma viimasena lugesin:)

 4. Ma olen siin pikalt mõelnud, kas võtta sõna või mitte ja.. Ma ikkagi teen seda.

  Sattusin aastal 2016, oktoobrikuus siia teie postitusi lugema, kuna mul oli siis tekkinud tungiv soov omale kodu osta ja nagu lugesin, siis teil ka. Sain pangast eitava vastuse. Palk oli liiga väike ja sissemaksuraha liiga vähe. Vaatasin vägagi kriitilise pilguga oma kulutamised üle ja hakkasin iga kuu säästma. Kuna tuli suur motivatsoonilaks tööd teha ja raha koguda, siis see ei jäänud ülemustel märkamata ning 2017 kevadel sain ka ameti- ning palgakõrgendust. Muutsin täiesti oma mõtlemist raha kulutamise ja säästmise kohapealt ja motivaatoriks olite just.. teie! Kes te sel teemal tookord kirjutasite. Olin kurb muidugi, et oma kodu soetamine mul tookord ei õnnestunud, kuid minu suhtumine rahasse muutus totaalselt.

  Ja nüüd praegusesse aega – 2 ndl pärast saan ma kätte oma päris esimese isikliku kodu võtmed.
  Kas ma närutasin? Ei.
  Kas ma sõin päevast-päeva makarone? Ei.
  Kas ma istusin kodus, ei käinud kuskil väljas ja nutsin oma närutamise üle? Ei, kuna sellist asja ei toimunud.
  Kas ma käisin vahepeal mitmeid kordi Türgis-Egiptuses-Tais? (paraku) ei. Korra käisin Ungaris 3 päeva, Taanis 4 päeva ning paketireisiga Kreekas, nädala.
  Kas ma ostsin ehteid ja hilpe, kunad need olid odavad? Ei. Vaid vajaduspõhiseid riideid.
  Kas ma ostsin Ikeast kotitäie odavat kraami, kuna see oli nii odav? Ei, samuti mitte.

  Siinkohal ei teeni ma ilmselt rohkem kui teie, pigem vähem. Meest ja last mul küll ei ole. Üüri maksin siiani vast umbes sama palju kui teie.

  Minu loo mõte ei ole moraali lugeda. Minu loo mõte oli teid omakorda motiveerida, kuna kunagi motiveeris teie postitus mind pingutama. Seda enam, et teil on vist sissemaksuraha hetkel rohkem kogunenud kui minul seda augustis, oma kodu ostes, oli.
  Oleksin samuti võinud jääda mõtlema, et ma ei taha seda närutamist, tahan edasi raha raisata ja ega mul oma kodu tegelt nii väga vaja ei ole ka, kuid seda ōnnetunnet, mis mind praegu valdab, ei ole võimalik kirjeldada. Ma saan päris oma kodu. Üsna väike ta ju esialgu on (~ 52 ruutu), kuid ikkagi oma ja suurem kui praegune üürikas (ca 35).

  1. Mul on tõsiselt hea meel su üle :) selle üle, et sa nö “päevapealt” oma elu muutsid. Ja nii vinge, et sul oma kodu on. Meil on ka ühelpäeval! :)

 5. Kujundusest.
  Poleks uskunud, et keegi vabatahtlikult hea asja vussi keerab. Mallukas tegi ka seda kunagi, julmalt tüütu on nüüd lugeda, aga teie oma on kraad hullemgi.
  Kommentaaride arvu nägemine on tähtis, kui olla püsilugeja ja kommenteerija. Teie lootus, et kommenteerija hakkab niisama vaatama, kas midagi on juurde kommenteeritud, ei päde. Paar korda vast viitsiks, siis lööks käega.
  Kõige lollim tegu on seda vana teksti üles upitama hakata. Te teete seda niigi pidevalt, küll teatate FB-s pika viiteajaga, küll on all seotud postitused (see on tegelikult väga ok), küll lingite tekstides (see on ka ok). Ok ei ole need “Kadri meenutused” (kas keegi üldse usub, et Kadri taga on keegi teine peale teie endi?) ja need vanad jutud, mis teie blogis hetkel esimesena näha on. Me oleme juba lugenud neid. Ja kes ei ole, aga kellele teie blogi meeldib, need leiavad ise ka vanemad lood üles.
  Eelmine kujundus oli teil väga hea, praegune on kohutav. Minu isikliku tagasihoidliku maitse ja arvamuse järgi.

  Pildilt tundub, et baklažaan on lödiks küpsenud, ei? Täidetult ülihea söök tõesti, eriti kui “paat” veel veidi krõmps on. Õpi sööma, väga mõnus roog.

  1. Kadri oli meie praktikant. Mul pole olnud aeg meie igapäevapostitusigi Facebookis jagada, rääkimata arhiivis tuhlamisest :D ükspäev, kui Kadri praktika läbi sai, ajastasin kõik augusti postitused Facebookis ilmuma. Aga nagu aru saan, siis “kõik” on lugenud ja see ka ei meeldi.

 6. Kohutav kujundus! Telefoniga pidin 6 postitust alla kerima, et leida antud (ehk kõige uuema) postituse. Milleks?! Milleks need vanad seal üleval on? Ma nagunii ei näe kas keegi on juurde kommenteerinud
  Eelmine oli palju stiilipuhtam ja kasutajasõbralikum :)

 7. Ja tagasi ta ongi :)
  Tegelikult on nukker ka, et lugejate survel ei saa oma blogis asju muuta, aga samas ei ole mõtet vahetada head sissetöötatud asja vilkuva jama vastu.
  Nüüd on teil jälle üks parimaid blogikujundusi, mis on pealegi ka kasutajasõbralik.

 8. Oli jah jube kujundus. Kui ma kommentaare pealehel ei näe, siis ma niisama ei viitsi postitusele klõpsida.

  Ja vanade postituste faces jagamine ei meeldinud mulle ka. Need olid ammu loetud ja ootasin uusi juba.

  1. Olgu. Uued olid siin olemas.
   Palkasin eile hilisõhtul meile abilise, niiet nüüd saab igal hommikul ka Feissis uusi uudiseid :)

Comments are closed.