Nii palju siis uutest kottidest, raha otsas, aga kotte ei kuskil

Minu esialgne plaan – koguda kirbuka müügiga 254€, et osta endale kaks uut kotti – noh, et kahekümne asemel oleks kaks kvaliteetset, päädis sellega, et Hedonil on terve sahtlitäis uusi riideid – lasteaia hooaeg ju algamas ja suurem osa väikseks jäänud asju läks kirbukal müügiks. Minul kotte pole, ega ma ei nuta ka. Kolm on veel alles ja küllap ma saan hakkama nendega. Vähemalt mõnda aega.

Teate, ühtpidi on see arvel tiksuv raha nagu ristiks kaelas – raha on ju, ostan! Ja siis see Facebookis skrollimine on teine täielik needus, pidevalt jäävad need “lõpumüük, vaata vaid hinda!” ette. Ja ma ei tea, mis asi see on – ma ei raatsi endale naljalt midagi osta, aga pane lapsele ostma, jumal – viimase raha lööks laiaks!

Esimese ostu tegin ma Mimi disaini lehelt juba päris mõni aeg tagasi (kohe vist kui esimese portsu raha sain) – Hedonil on varemgi neid asju olnud ja nende stiil mulle väga meeldib. Sellised mõnusad mustrid ja mugavad lõiked. Hästi lapselikud, värvilised ja mis peamine, juba pealevaadates ülimugavad.

Seda “skandaalset” pakiavamist sai ka Instagramis näha, kus ta pükstega kaamerasse vehkis.

Valikusse jäi üks hallikollasega puuvillane kombekas, kahed dressipüksid (teiste link ja mõlemad hetkel sooduses!) ja üks pusa. Kusjuures, see pusa on ta uus lemmik, mõtlesin juba teistvärvi variante ka tellida.

Viskasin ostukorvi ka ühe kirju torusalli, millest Hedon kohe endale sujuvalt mütsi tegi.

Aga ehk hakkab seda ka sallina kandma, sest siiani on ta kõik sallid/rätikud endal kaelast kiskunud ja talle need eriti ei meeldi. Õnneks on kombedel/jopedel piisavalt pikad kaelused, aga endalgi vahel teda külm vaadata, et kael paljas. Äkki see kirju meeldib talle rohkem ja on nõus ka kandma.

Ja veel üks tähelepanek. Mulle nii meeldiks kui Hedon kannaks aint teksaseid. Aga talle meeldivad dressikad rohkem. Kogu aeg nõuab neid nagu väike oss… noh, nüüd on neid paar paari juures. Saan muidugi aru, et lasteaias on nendega mugavam. Aga mul endal kriibib see dressikad-sandaalid räigelt silma.

Järgmiseks hakkasin ma taga ajama neid Ecco sandaale. Facebookis juba jaurasin, et miks need Eesti e-poes 48 ja Iiri e-poes 38 on.. selgus, et Soomest võib üldse 20€ga saada.

No igaljuhul kui ma vahepeal draamatsesin ja lõpuks ostmiseni jõudsin, olid need läbimüüdud. Ja nagu ikka, kui ma miskit olen pähe võtnud, siis ma ei anna alla. Keeldusin mingi muu mudeli eest 58 ka maksmast ja olin valmis juba teiselt ringilt midagi otsima.. aga leidsin Buduaari turult täpselt need mis tahtsin 40€ga. Diil!

Siis meenus mulle, et eelmisel aastal skoorisin suvel joha.ee lehelt Hedonile head kraami ja seda just suvel, kui asjad olid megahea hinnaga. Ja jälle joppas. Asjad olidki allahindluses. Pilte pole veel, sest pakk on ootamas mind, aga ma nii kärsitu heade uudiste jagamisega :)

Valikusse jäid meriinovilla-bambuspusa – suht sarnane eelmise aasta omale, aga oli megahea selga panna iga ilmaga. Sellega ei hakanud kunagi palav. Ja hoidis hästi sooja. Ta mul talvel näiteks kombeka all muud ei kandnudki.

Lisaks panin ostukorvi ühe pidžaama, sest see peaks nagu seal lasteaia kapis olema ja kuna ta ilmselt nüüd on lasteaeda minnes mähkmevaba (ainult öösel või pikematel autosõitudel kasutan), siis oleks viisakas…

Kuna joha.ee leht suunas mind ühtlasi edasi nende uuele lehele all4kids.ee lehele, kus on lisaks riietele ka muud kraami (sisustus, söömiseks vajalik kraam jne) siis sealt leidsin veel eelnevale pusale lisaks sobivad meriinovilla-puuvilla retuusid. Samamoodi head külma ilmaga kombele alla tõmmata.

Ja kuna ühte asja oli nadi tellida, siis võtsin veel bokserid ja alussärgi ka.

Lappasin ka Dadamora tooteid, mis siin-seal silma on hakanud, aga mul ei klikkinud, nats liiga plikalik. On lahedaid asju küll, aga poisile nagu ei sobi, suurused ka ei sobinud ja osad asjad tundusid nunnud, aga rohkem sobilikud beebieas lapsele.

Varasemalt olen varunud talle kollase POPi jope sügiseks ja ilmselt poleks ma eraldi ostma hakanud, aga kohe kui POPi gruppi lisandusid kollased püksid, olin ma müüdud! Kombekas on eelmisest aastast ja igaks sajaks juhuks on üks veel varuks, üks talvejope on ka olemas, et poodi minna vms, alati ei viitsi kombet toppida.

Suvel ostsin talle vihmariided ka… Kummikud on olemas.

Ühesõnaga, meie laps on varustatud ja lasteaia hooajaks valmis. Järgmisel teisipäeval ta oma sammud sinna veab!

Kas te ostate ka asju ette või pigem jooksvalt? Ma selliseid suuremaid asju justkui ostan ette ja varuga, suvalisi särke ja kraami jooksvalt.

PS! Kui keegi tahab oma lapsele lasteaeda Ecco sandaale, siis mul on nr 21 pakkuda (stp 13cm) – kantud Hedontsi poolt üsna vähe – septembris kui harjutasime ja aprillist-juunini lasteaias siseruumides. Ülejöö jäid väikseks, eks :D

#etteostmiserõõm

Enivei, kes tahab, see pakub hinna otse postkasti info(@)marimell.eu

 

4 thoughts on “Nii palju siis uutest kottidest, raha otsas, aga kotte ei kuskil

 1. Ma valmistan teise lapse I klassi minekuks juba mai kuust alates ja just sellepärast, et mitte augustis pooleks maksta. Tüdruk läheb ka kooli ja nii on koolitarbeid kõike 2 x vaja. Küll aga on plaan paigas ja tuba kooliks remonditud, uus mööbel ja puudu veel kehalise asjad- seega saab nautida hea planeerimise vilju ja läheme perega lõbustusparki Soomes.

 2. Ma ei saa aru, mitu korda ma kommenteerima pean, et see ka reaalselt läbi läheks? Hetkel juba kolmas kord, kui mingi popup reklaam asja nahka keerab ja ma otsast pean alustama :(
  Igatahes…
  Enam vähem kõik asjad saab ostetud jooksvalt.
  Kuigi nüüd kasutasin mandril käimist ära ja suuremat valikut ning sain pojale kaks paari dressipükse Takkost 8€/paar. Kuigi mul poiss on alles 5 aastane, siis dressipüksid võtsin suurus 7-8. Enamik ostan 6 aastase pikkusele, siis kestab veidi aega. Lapsed viskavad nii kiiresti pikkust, jube kohe.
  Susped, sokid ja sukapüksid saab jooksvalt ostetud, T-särke ostan tavaliselt hulgim. Neid sai nüüd Takkost ka ikka korralikult ostetud. Maakad said linna šoppama.
  Ostetud saab alati, aga saa neist pärast ka lahti. Osad asjad jätan reservi, aga ega maja kummist ole. Mõned joped ja komplektid müüks hea meelega edasi, aga neid Fb gruppe on miljoneid, igal pool imelikud reeglid ja värgid. Närv läheb kahe sekiga süsimustaks. Nüüd istun oma hunniku otsas :(

  1. Hahaha :D Hästi öeldud!!
   Mul küll alles beebi, aga kuu
   aega juba võtan hoogu, et riideid Facebooki müüki panna.
   Vist viin hoopis kaltsukasse, ei ole seda aega, et pilte klõpsutada.

 3. Ma just üritan end sel aastal tagasi hoida, et ei ostaks asju ette. Eriti mingeid talve riideid- kunagi ei tea kas seda päris talve jälle tulebki jne, pärast asjad niisama seisavad kapis :)

Comments are closed.