Pain in the ass ehk kõige hullem koostöö

Ma ütlen kohe ära, et pole mingi klikipostitus, ma ei saa selle eest sentigi raha, ma ei ole neilt ka kunagi sentigi raha varem saanud, aga ma lihtsalt tahan kirjutada ühest firmast, mis on nii pain in the ass, aga ma ei suuda öelda ei.

Kevadel kirjutas mulle üks Eesti agentuur ja pakkus koostööd. Kahjuks tasustamata, aga tundus piisavalt intrigeeriv olla osa sellest ja ma nõustusin.. Siis selgus, et see suhtlus hakkab käima läbi Saksamaa ja nemad ainult siitpoolt natuke aitasid influkaid leida. Ma ei saanud enam aru, kelle poole küsimustega pöörduda, kas Eestis on mingi kontakt või ei, Saksamaa vastas teokiirusel, aga mina siin Eestis olen märksa kiiremate reageeringutega harjunud..

Tegemist on siis ühe riietepoe brändiga, mida te kõik teate, kes on kasutanud vist iga influencerit juba siin Eestis.. Kui alguses tundus suht lihtne teha üks feedipilt ja tellitud riietest storyline, siis mingil hetkel ma sain aru, et.. kurat, see ikka ei ole nii lihtne.

Nagu ma ütlesin, tegutsevad nad nagu teod ja kui sa oled andnud oma nõusoleku ja siis kaks päeva enne tellimuse tegemist saad kirja, et saad valida kaheksa asja ja need peavad omavahel sobima, siis.. algul mõtled ikka, et ah, lebo – neli mulle, neli Meelisele, küll sobima panen ja siis saad sa tellimiseks hoopis teise lingi kui reaalne epood.. Siis sa tahaks juukseid peast kiskuda.


Okei, sa saad lõpuks kõik tehtud. Elu tundub lill. Nad teevad sulle ilgelt suure allahindlusega sooduskoodi ja see läheb laivi ja.. see ei tööta. Kirjutad neile ja saad ise samal ajal veel 85 kirja.. Lõpuks nad on nõus erandkorras seda koodi pikendama ja sa teed neile sadaseitse korda rohkem promo kui algselt kokku lepitud, sest su jälgijad on kõik kirjutanud ja öelnud, et see kuradi kood ei tööta ja sa ei jõua kõigile vastata ja lihtsam on uus postitus teha..

Sa oled megakettas ja saadad nad kuradile..

Ja nad vabandavad ette ja taha ja saadavad sulle 500€ krediiti ja sa oled nagu väike laps kommipoes.. Vali mida tahad, sest see kood kehtib TERVES POES! Karta on, et sa tellid ja oled nii õnnelik, et jagad seda teistega ka ja reachid on head ja nad kirjutavad uuesti, et kuule.. teeme veel koostööd. Sa oled oma peas: ei, ei, ei, Leenu, ütle neile ei.. Nad kirjutavad uue kirja enne kui sa vastata jõuad, et tõstavad esimese korra krediiti saja euro võrra ja sa oled.. jaaa, tavai, it’s a deal!

Ja siis on täpselt sama asi – vali tooted mis sobiks mingi olematu valikuga poest, kus omavahel mätšivaid asju on vähe, kus hinnad on kas kuni 20€ või alates 80€ ja proovi siis seda krediiti selliselt jagada, et saaks midagi normaalset. Saad selle lõpuks läbi ussi****i tehtud ja oled nagu fain, done, saadad kirja, et tehtud! Sest kõik võtab aega, kuniks nemad genereerivad sulle spetsiaalsed lingid (et ikka mõõta, mitu inimest seda kleiti vaatas pärast jne), annavad teada postitamise päeva jne.

Ja siis tuleb kiri, et sorry, su tellimuses oli tehniline viga, tee uuesti :D Ja sa oled nagu.. traaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Never again!Sa kirjutad viisakalt, et ilgelt nõme, aga ei viitsi, see on liiga pain in the ass ja nad vastavad, no problem, maksame su vaeva, tee meile arve 200€ lisaks. Sa mõtled jälle – oh, lebo ots! 200 maast leitud ja hunnik riideid peale kauba. Sa vormistad oma tellimuse uuesti. Nad saadavad lingid ja postitamise kuupäeva. Kõik sobib. Ainult, et pakk saabub konkreetselt päev varem ja sul on umbes 4 tundi aega, et üldse midagi välja mõelda kuidas seda teha. Saad tehtud. Aga sinu välja toodud hinnad ei klapi koduka omadega. Süsteem ilmselt muudab hindu vastavalt huvile või jumal teab millele ja sinust jääb mingi idika mulje. Ja sa oled jumala kindel. NEVER AGAIN!

Aga sa müüd nii kuradi hästi..

Et kaks nädalat hiljem potsatab su postkasti uus kiri, uue pakkumisega, mis on eelmisest kolm korda vägevam ja sa oled nagu.. no okei, ma teen, viimast korda. Esialgne plaan tundub jumala okei, selle eest saadav riidekogus jumala balansis, lööte käed, allkirjastad lepingu ja.. saad lõpliku ja detailse briifi ja sa mõtled: traaaaaaaaaaaaaaa, kuhu ma ennast segasin!

Fkkkk, Meelis, paluuuun, too mind maa peale kui ma hakkan neist uuesti rääkima, mul pole vaja seda stressi, mis sellega alati kaasneb. Aga sellest ka nagu taganeda ei saa, pole viisakas, juba nõustusid, allkirjastasid lepingu, no okei, teeme ära.

Postitamise kuupäev on ammu paigas, aga mida tulnud pole, on voucher, et tellida.. Lingil niisama lapata pole mõtet, sest teatavasti kehtib see voucher ainult teatud toodetele.. Ja siis potsatab su postkasti kiri õhtul kell 18:45 – sinu voucher on siin, palun tee tellimus enne südaööd.


Böööööööööööööööööööööööö

Nagu mul muud elu ei oleks. Päriselt. Sa oled jälle megakettas. Surfad need kaltsud kokku, jumala suva nendest kuradi mätšivatest asjadest, peaasi, et krediidi ulatuses tellitud saaks.

Nädal enne “kampaania algust” saad sa tellitud ja sa ei ole kuidagi eelisseisuses influencer, sulle tuleb ikka kiri: “Kahjuks esineb hetkel viivitusi tarnimisel.”

Kaks päeva enne kampaania algust (see on täna, mil ma seda postitust kirjutan) saabub sulle uus kiri, et said ka su tellimusega ühele poole, aga läheb siiski oodatust kauem…

Sa mõtled välja selle kondikava kuidas neid asju postitada, kuidas need oleks “ülorgaanilised” su feedis, sest jumala eest, kuskilt ei tohi mulje jääda, et see on reklaam, aga igas kirjas on boldis, et sa vastutad oma riigi seadusesilmis, et tegemist on kootööga. Sa tahaks peaga vastu seina taguda, ausalt. Aga mõtled ikka, okei, viimane kord, mul pole seda stressi vaja.


Tuleb uus infokiri ja selgub, et neil on oma visioon, kuidas SINA enda SISUs peaksid ORGAANILISI postitusi looma ehk absoluutselt mitte sinulike promopiltidega andma teada, et sa jumala orgaaniliselt tulid ühe mõtte peale :D Goooodddddddd…

Ja siis sa kirjutad seda postitust siin, oled jälle megakettas, et sa end kuskile mässinud oled ja lubad endale, et ei iial enam. Kas tõesti kuni järgmise korrani?

1 päev kampaania alguseni

Reaalselt VIIS TUNDI enne südaööd saabus kiri, kus oli veel umbes viis uut must have asja, mida ma tegema pean ja kuidas ma mida jagama pean. Tuletan meelde, et kõik pidi mega orgaaniline olema, eks. Ma lugesin. Hingasin sisse, välja, panin reply, kustutasin kirja ja mõtlesin, fuck it. Ma teen nii nagu ma plaanisin ja kui neile ei sobi, ma hingan need kirjad sisse ja välja ja ainus millest ma saan ilma jääda on see, et nad ei maksa mu arvet. Sitta siis kah, ongi koolirahaks..

Ma ei tea, kas nad päriselt arvavad, et marimelli lugejad on silmaklappidega seal instagramis, kurttummad ja (värvi)pimedad? Et nad ei saa aru, kui tegemist on reklaampostitusega? Et tegemist on nö mingi kampaaniaga kui IGA TEISE insta storys ilmub sarnase sisuga pilt. Ja ma juba kujutan ette, et kui umbes viis inimest viitsivad nende “võiksid seda infot jagada sellise tekstiga” muuta ja oma sõnadesse panna, siis 95 inimest teevad nende briifist lihtsalt kopi peist ja palju õnne! Ma ootan ise ka huviga homset, sest ma tahan näha, mida tehakse.


Kampaania algus

Kui ma kella kolme ajal Instagrami avasin, olid mu storyd seda täis ja ma oleks tahtnud natuke oksendada. Panin kähku oma storyd üles ja pildi ja.. Reaalselt mitte kedagi ei kottinud see kaks tundi hiljem, mul pole vist ühelgi pildil nii vähe laike instas :D Isegi mingi jälgija kirjutas, et temas tekitab totaalset antipaatiat see kui kõik jagavad ühte sama asja ja.. Ma olen jumala nõus!

Seda enam, et ma olin vist ainuke, kes tegi midagi muud kui selles briifis kirjas oli. Ma olin ainuke, kes sõnastust muutis, pildi ja storyde osas hoopis teise valiku tegi.. Ja see maksis kätte, mulle tuli üsna pea kiri, et mida ma endast õige arvan ja kõik on vale.

Mul oli selleks hetkeks neist juba kops nii üle maksa, et ma vastasin, et kui nii ei sobi, võtan kõik maha ja astun paadilt maha. Ma ei viitsi tõmmelda, kui kõik asjad on viimasel minutil jne. Nad vastavad, okei-okei, sinu sisu, las olla.

Kampaania teine päevMa reaalselt arvasin, et ma pean postitama kampaania alguses, vahepeal ja lõpus, aga ei, selgus et kuus päeva jutti, 3-5 postitust.. Ma ei suuda, ma ausalt ei suuda. Ma ei saa aru, kas BSH teeb ka mingi suva tossude eest seda? Kas kõik naised on nagu mina, nad lihtsalt ei suuda öelda ei riietele, tossudele, kleitidele, saabastele, kottidele.. Nagu miks meil on seda vaja? Seda ülekülvamist mingite riietega? Nagu mul poleks juba kapp pungil täis.

Mingi nädal veel minna (paar päeva ei tehta kampaaniat)..

Neli päeva lõpuni

Kuigi mul olid kõik materjalid ette tehtud, kustutasin ma need ära ja pildistasin oma saabunud pakke iga erineva nurga alt, et saaks neile meelepärast sisu toota. Kuigi ma ei tea, kui meelepärane see üleolev suhtumine on, aga mul on endal nii kopp ees sellest, et.. rääkimata ilmselt influencerite jälgijatest, kes jälgivad korraga ehk kümmet või enamat influkat, kes kõik sellega seotud..


Homme peaks olema see päev, et ma peaks selle legendaarse hauli üles panema. Aga ma ei saa seda ka ette valmistada, sest.. eks nad paar tundi enne südaööd saadavad need “vajalikud” lingid ja asjad, et minu kasulikkust mõõta. Ma saan sellest kõigest aru, aga.. ma saatsin sulle need tooted, mis ma tellisin 10. septembril muidu. Aega linke teha maa ja ilm.

Aga ei, mõnusam on influkas marru ajada, et ta saaks viimasel minutil kirudes mingi pasa üles panna, sest noh, better than nothing. Issand, kuidas mulle selline sisuloome ei meeldi. Ma tahan, et mul oleks kõik planeeritud ja seitse korda üle vaadatud ja loetud ja kontrollitud. Imelik, ise on sakslased, aber nicht pünctlich!Kuigi mul on jätkuvalt tunne (homme on kampaania viimane päev!), et ma ei tee ühtki koostööd nendega enam, siis.. ma tean juba ette, et kaltsud saavad minust võitu, seega andke andeks, et ma selline kaltsukuninganna olen. Ma loodan, et ma suudan neile ei öelda, kui nad mind muidugi pärast seda postitust üldse tunda tahavad (kuigi ma ei saa aru, mille peale siin solvuda, just lugesin selle postituse üle ja mul oli endal meganaljakas, et see mind nii närvi ajas, täna kui kõik on tehtud, on jumala suva, ootan juba uut koostööd, saaks aga kaltse valida :D)

Ma ise pendeldan nagu tuulelipp ja tean, et igasugune “telli tonni eest” paneb mind jälle mõtlema, et elan üle selle koostöövormi, sest riiiiideeed. Aga ma lubasin Meelisele, et ma ei tee nendega enam koostööd. Okei, kui nad maksavad tonni arvega lisaks, siis olen nõus, aga ilma rahata – nevvverrrr gonna happen!

Aga heade uudistega on paslik lõpetada..

Alates tänasest kuni 24.09 kell 23:59 on kõik 50% soodsam. Kui sa tahad teada, mis meie sel korral tellisime, siis videot saad vaadata siit:

Kõik videos olnud tooted:

KÕIK -50%! 22-24.09 on kõik tooted 50% soodsamad. Üks inimene saab tellida 250€ eest (pärast allahindluse arvestamist). 


Kui sul veel äppi pole, tõmba see siit: https://bit.ly/2FOR3sm 

Videos nähtud asjad: 

Meelise hall SuperDry pusa: https://bit.ly/35VI2s1

Meelise hallid püksid: https://bit.ly/362zkZj 

Meelise velvetpüksid: https://bit.ly/2ZUk9NB 

Meelise ruuduline pintsak: https://bit.ly/3004fl7

Meelise pruun pintsak: https://bit.ly/3mGGecu 


Meelise parka: https://bit.ly/35ZW8bU 

Roosad beebionzied: https://bit.ly/3mLdOOG 

Kollane beebibody: https://bit.ly/33USyNQ 

Must beebibody: https://bit.ly/2HpQtBX 

Leenu hallid saapad: https://bit.ly/3kDgrjE 


Leenu mustad saapad: https://bit.ly/35WuSer 

Leenu must body: https://bit.ly/35VuAVd 

Leenu soonikkleit: https://bit.ly/2FQ9qwT

Leenu paelaga kleit: https://bit.ly/2ZXhlQ4

Leenu nahast detailidega kleit: https://bit.ly/3kwxweS#KEEGISELLEPOSTITUSEEESTEIMAKSNUD

28 thoughts on “Pain in the ass ehk kõige hullem koostöö

 1. Mul reaalselt viskas see Aboutyou nii vastumeelseks, sest ükskõik, kuhu ma netis ei läheks, on pasalt ühesugust reklaami kõik täis ja siis tagatipuks veel telekast huugab ka sarnast paska. Üks asi oli, mida oleks sealt tahtnud osta, aga sellegagi tellisin ära ja 7h hiljem tuli välja, et see lampi tühistatud ja väidetavalt otsas, raha saan tagasi 1-2 nädala jooksul. Nomaeivõi!!! Hakkangi vaikselt unfolloma neid, kes iga tasuta asja/kaltsu pealt mingit rõvedat ja samasugust jama toodavad.

 2. Ausalt tahaks oksendada selle about you s**a peale tundub et igalpool ongi ainult about you ja koodid ja aled ja süsteemid‍♀️ Ma natuke kahtlen nüüd selles et kas päriselt ka inimesed tormavad nüüd 250€ ostma riideid sealt… noh ei tea, aga ise ei kavatse küll toetada sendigagi nii pealetükkivat firmat!

  1. Kindel see, et tormavad. Ma näen postkasti pealt kui paljud kirjutavad, et kuule see ei tööta v see ei funka või kuidas saab.. Ma ise tellisin ka, see on kõige haigem :D Aga ma luban pühalikult, et see 178€ mis mu arve oli, sellest on kasu mu blogilugejatele, ma tellisin ühe projekti raames sealt asju :) Ja ei, tegemist ei ole mingi AY hauliga vms. Minu isiklik projekt.

 3. Eriti haige on, et nad nö.lambist tühistavad tellimusi. Esitad tellimuse ära, tuleb kinnitus ja jäàd saabumist ootama. Kui saabumisepäeval lähed vaatama, on tellimus lihtsalt tühistatud. Info küsimisele mingit adekvaatset vastust anda ei osatud ühelgi korral. Ei tea ja eks proovige siis uuesti. Sry, aga mul on muu elu ka, mitte päevade kaupa pressida midagi teilt tellida, teadmata, kas need asjad saan üldse. Olen loobunud. On terve hunnik normaalseid kohti, kus asju endale tellida ja kus klient on oluline.

  1. No mul oli sama teema, et tuli tellimuse kinnitus ja kõik timm ja siis mingi mitu päeva hiljem, et kuule sorry, tehniline rike, telli uuesti :D

 4. Kahjuks see about you kampaania ajas nii oksele, et kõik, kes seda instagramis reklaamisid said minult unfollow :) ei koti üldse nende -50%, sest no sry aga okse tuleb kurku kui kõik keda jälgid sama p*ska postitavad. Vot.
  Sama tülgastav on breden.. #bredenkids

  1. Palun pane meile nüüd follow tagasi, ma enam ei postita neist midagi. Ma luban, et ma võtan järgmise koostöö nendega vastu vaid juhul kui nad mulle tonni maksavad, siis ma võin lolli mängida :D

 5. Arvasin, et hiljutist uue Samsung note 20 tuleku reklaamijanti ei ületa miski, aga AboutYou pani sellele ikka pika puuga ära. See jälgija, kes ütles, et AboutYou reklaam tekitab täielikku antipaatiat – nõustun täiesti. Viimane nädal ainult storysid edasi saigi keritud.
  Okei jah.. ma juba viskasin endale -50% soodukaga riideid ostukorvi, aga ma veel mõtlen, kas olulisemad on riided või isiklik arvamus selle ettevõtte kohta. Ilmselt riided…
  Vähemalt te julgete ausalt välja öelda, kas riie näeb kohutav välja või on väärt kandmist. Aga vahel vaatan mõnda storyt küll sellise pilguga, et appppiii palun saada see kartulikott tagasi. Ise muidugi kiidetakse, et nii-nii kaunis. :D

  1. Haha, no ei saa osta absull 100% sobivaid asju e-poest, see on selge, kui sa just ei ole seda brändi aastaid ostnud/kandnud ja tead täpselt mis mudel ja suurus sulle sobib :)

   Mul on endal sama mure, et mul justkui pole vaja neid riideid. Aga samas kui öeldakse, et kuule, 500 eest riideid, vali mis tahad, siis tekib see “laps kommipoes” tunne ja ma olen jälle müüdud. Palun heitige mind kui ma veel AY asju postitan ja tuletage mulle seda postitust meelde.

 6. Ma jumala rahul, pole kordagi probleeme olnud ja kaup kõik ilus ja kvaliteetne. Olen nii endale kui lastele kapid täis ostnud, lisaks tulevasele beebile. Sooduskoodid ega ikka väga mõistlikud hinnad, täna tellisin ka. Ja iga kord, kui pakk paar päeva kauem tuleb, saadavad mulle uue 20% koodi, mille ma muidugi jälle ära kasutan

 7. Ei ole ise kunagi midagi ostnud ühegi reklaampostituse peale. Minu jaoks mõttetu. Olen vanakooli inimene :D Tahan näha, katsuda, proovida ja asja kohe kätte saada. Meeldib lihtsalt teie videosid vaadata, need on niisama lahedad :)

 8. kõige ebameeldivam reklaamija ever. kõik kohad seda about you soga täis ja ausõna ei viitsi enam vahtida. nagu muud reklaami enam polekski!

 9. Lihtsalt ajas naerma, et arvasid, et sakslastega koostööd teed. Ha ha haa. Nagunii mingid suva türklased need.

 10. Ei ole ostnud, absoluutselt ei huvita ka ning arvatavasti ei viitsi isegi kunagi uurida, mis neil on või mitte. Kampaania mõjus pigem negatiivselt.

  Samas listis on jah ka Breden, kaks last on olemas aga 0 Bredeni asja ja endal ka mitte. Samas ega mulle nende disain suuremat ei meeldi kah. Turundus aga eriline okse.

  1. Ma ei tea, mis sellel Bredenil viga on? Ma olin kunagi sama meelt, et kõigil on, siis ostsin Hedonile mingi mütsi ja no on hea ja riideid saab kanda mitu pikkust jne, ma ei tea, mulle meeldivad. Soodukate ajal osta on ok.

  2. Bredeni osas jagan arvamust. Ainus, mis mulle tõesti meeldib ja mida ilmselt tulevikus veel ostan, on nende meriio alusriided. Agamuud tooted ja mustrid on nii vastumeelseks muutunud. Üles haibitud asi ja et uksest ja aknast seda näeb-kuuleb, on lihtsalt üleküllastus tekkinud…… Mõned ühevärvilised bredenid on lastel veel kasutuses, aga kõik muu tõesti hakkab vastu.

 11. Valisin siis ka eile õhtul mõned asjad välja, panin ostukorvi, et 00.00 tellides, et siis kindel et saan oma asjad. Aga eii… mingit soodustust ei tulnud minu äpid. Tegin desinstalle, restarte jne. Mõtlesin, et hommikul proovin uuesti. Sama jama.
  Kirjutasin neile ja sain põhimõtteliselt vastuse, et tee restarte ja installe uuesti ja uuesti, küll tööle hakkab. No tegin siis korra veel. :D Ja hakkaski äpp korrektselt tööle, aga…… minu valitud tooted otsas… oma ajast on kahju:(((

 12. Noo ma alguses môtlesin ka , et omg mida iganes , lasen endast möòda. Aga siis hakksin vaatama , et mis seal siis pakutakse. Leidsin ûhed normid saapad(no neid oleks mul niikuinii vaja olnud kuskilt osta ) tegelt leidsin teised veel, aga nendel oli hommikuks mu suurus juba làbimûûdud. Ja siis môtlesin et uusi trenniriideid oleks ka vaja. Ma loodan kll, et kôik sobib ja ei pea miskit tagasi saatma.

 13. Johhaidii.. Never ei raiskaks oma ELUAEGA mingi sellise jura peale, lihtsalt selleks, et hilpe saada. Sry, aga suht napakas :D

 14. Ma mõtlesin, et ma olen ilusate asjade ori, aga selle kampaaniaga nägin, kui palju inimesed tarbivad ja mul hakkas nii kurb. Miks neid riideid nii palju kokku kuhjata :(

  Kui ma vaatasin Palja Porgandi feedi, siis kõik ta tellitud riided tundusid nii lirud – kortsus ja õmblused ei hoidnud hästi. Ilmselt seda efekti tekitas ka PP kohutav riiete maitse, ta suudab ka kenad riidetükid nii halvasti kokku sobitada. BSH storydes tundusid About You riided veidikene paremad.

 15. Reklaamid muutusid tüütuks jaa, sest nii palju suunamudijad tegid neid korraga. Aga oma tellimuse sain õnneks esimesel päeval kell 00.15 tehtud ja sain kõik asjad mida soovisin.
  Minu meelest olid küll need -50% hinnad päriselt ka -50% või isegi enam, sest ma tellisin ainult Guessi ja Ganti asju ja tean mis nad muidu maksavad. Denim Dreamist hetkel neid täishinnaga küll ei ostaks. Nii et hea diil

 16. Ostsin sealt enne kampaaniat skechers jalanõud (kuna lihtsalt oli lihtsalt soodukas ja mudel ,mis mulle sobis ). Kõik oli ok, jalga läksid ja sobisid aga mind häiris fakt, et jalanõud polnud originaal karbis !! Ja rohkem ma sealt ei telli, kuna pole kindel, et originaalid.
  Riideid enam eriti internetist ei telli, kuna olen pikk tüdruk ja oluline on sobivus. Tihti vöökohad rinna all. Sest mitte selga sobivate riiete summa kokku lüües saab poest sobiva riideeseme soodsamalt.

Comments are closed.