Palmid… Siit ma tulen! Aita mul hotelli valida!

Mäletate, alles ma kurtsin, et reisid on nii kallid ja ebamõistlike hindadega. SIIN! Aga nagu teada, kes otsib, see leiab, või noh, oleks lihtsam öelda, kes ohib, sellele antakse. Paljud soovitasid kommentaarides (nii blogis kui Facebookis) pöörduda Tuusik.ee poole. Aga nad jõudsid ette. Esmaspäeva hommikul oli mu postkastis kiri, et nad on nõus mind Türki saatma. MIND!

See tähendab tegelikult seda, et kuna Sandral on samal ajal puhkus, tuleb ta minuga kaasa ja teeme mõnusa naisteka ja siis ma korjan terve suve raha ja olen tagasihoidlik, et ikkagi suve lõpupoole ka perega reisile minna. Ma kunagi plaanin teile kirjutada sellest ka, kuidas me ikka kõike endale lubada saame ja assistendi palkame ja shoppame ja kleite ostame ja sushit tellime. Elu on tegelikult nii lihtne, kui vähem mõelda. Päriselt ka. Aga praegu on natsa kiire, sest pean viimaseid EBA asju ajama, et kõik auhinnad õigel ajal minuni jõuaksid jne…

Aga kuna praegune postitus on ajendatud Türgi reisist, siis… Tuusik.ee pakkus mulle/meile välja neli hotelli. Kaks neljatärnikat ja kaks viietärnikat. Minu jaoks hind ei muutu, seega pealevaadates valiks ma ju viietärnika. Ikkagi viis tärni. Aga samas ma tean, et neljatärnikas võib vabalt isegi ägedam olla. Seega… Pliis help me, äkki te olete just mõnes neist olnud ja oskate kiita/laita. Võtke palun arvesse, et ma pole väga pretensioonikas, peaasi, et toas prussakaid poleks ja basseini ääres piisavalt kohti oleks. Söökidest saab nagunii kolmandal päeval kopp ette, aga kui teate, et kuskil neist hotellidest on lõunaks kebab, siis ma olen kindlalt müüdud.

Ma ei tea isegi, mida ma peaksin eriliselt vaatama või millele tähelepanu pöörama, kui Türgis hotelli valida. Ma ei tea sellest kohast midagi. Sandra ütles, et võiks lennujaamast mitte väga kaugel olla, et siis ei pea bussiga pikalt sõitma. Okei. See on ka ainuke asi, mida ma nüüd jälgida oskan.

Side Alegria Hotel & Spa 4*
http://tuusik.ee/hotellid/side-alegria-hotel-spa/

Tundub mulle täiesti okei hotell. Baar, bassein ja lamamistoolid. Fair enough. Konkreetne hotell on 55 km kaugusel Antalya lennujaamast, 4 km kaugusel Side kuurordi keskusest, 200 m kaugusel rannast. Noh, mõni päev võiks ju seal keskuses ka ära käia, kuigi tahaks tavalist basseini puhkust. Et mitte midagi ei peaks tegema. Kuigi üht-teist ma pean, sest 1.07 on mul üks üritus vaja organiseerida, aga saame hakkama.

Kemer Dream 4*
http://tuusik.ee/hotellid/kemer-dream/

Samamoodi baar, bassein ja lamamistoolid. Selle koha lisapluss on free wifi, aga sellele ei tasu ilmselt eriti loota, sest mujal kui Eestis, see tavaliselt ei levi ikka normaalselt. Asukohalt lennujaamale kõige lähemal. 45km kaugusel lennujaamast, 600m Kemeri kesklinnast (baarid, diskod, restoranid), 175m rannast. Lisaks ütles Sandra, et Kemer oli äge, ta on varem käinud.

Grand Prestige 5*
http://tuusik.ee/hotellid/grand-prestige/

Antalya lennujaam jääb 69km kaugusele. Kui teil on vaja keskkonnavahetust, siis rand on hotellist vaid mõne sammu kaugusel. Manavgati poed, baarid ja restoranid on samuti läheduses ja ajalooline linn Side asub vaid 7 km kaugusel.

Lisapluss, selle kasuks on, et: all inclusive pakub mitmeid vaba aja veetmise võimalusi, sealhulgas veeparki, basseine ja spaad. SPAAD! :)

Side Star Resort Hotel 5*
http://tuusik.ee/hotellid/side-star-resort-hotel-5/

See ka lennujaamale üks, mis lähemal – 50km. Rand 200m, samas “linn” on 15km. Teistpidi, mida ma sinna linna ikka ronin, kui mul kohapeal kõik olemas on. Ma ei lähe ju shoppama või klubitama, vaid tahaks niisama natuke puhata ja veini juua, ujuda ja päikest võtta.

See on teine hotell, kus wifi on mainitud, ja seal on erinevalt teistest kolm restorani ja kolm baari… Tundub, et ka “lasteala” basseini ääres on nö kaugemal ja ei pea kilgete keskel päikest võtma. Mitte, et see mind üldse segaks. Jäi lihtsalt silma.

Millise hotelli teie võtaksite? Või kui olete mõnes neist olnud, siis rääkige oma kogemustest. 

37 thoughts on “Palmid… Siit ma tulen! Aita mul hotelli valida!

 1. Väga huvitav siis kuidas te kõike endale lubada suudate? Praegu kohvi kõrval ajab juba naerma. Muidugi iga reis mda pakutakse ilma pead ju otsekohe tegema.

  1. Mul on nii hea meel, et ma sinu hommikutesse naeru suudan tuua.

   Kuidas saame? See on lihtne. Tuleb vähem muretseda ja mõelda, raha tuleb, raha läheb.

  2. Väga asjalik nõuanne, aitäh. Just seda olengi terve oma elu oodanud, ilmselt.

   Alates tänasest muretsen ja mõtlen vähem.
   Tahaks näha, kui järgmisel nädalal näiteks 10 000 arvel ei ole.

  3. Tead, see ongi nii. Mida vähem sa muretsed, kust raha saada, kas saada, kas seda või teist saab osta ja lubada, seda kergemini see raha tuleb. Ma mõtlesin viimased kaks aastat kogu aeg – raha on vaja, veel rohkem raha.. Eile küsis sõbranna, et kuidas meil läheb, ja ma sain öelda, et rahamuret meil ei ole :) Sest lihtsalt see raha kuidagi voolab me juurde. Kõik head asjad juhtuvad lihtsalt.

  4. No kui raha nii voolab juurde,siis uue kodu sissemaksuks raha varsti koos jah

  5. No aga nii ongju ju :) Kui oleks põhjust kodu jaoks korjata, siis korjaks ja olekski koos. Hetkel panustame mujale lihtsalt. Seni kuni me laenu ei saa, on “oma kodu” pausil.

  6. Kohe mõnus on teada selle jutu peale, et ma teie kodu jaoks ka väike summa teele panin kunagi…

  7. See on siiamaani kodufondi kontol. Pole seda puutunudki. Siis oligi plaan selle jaoks koguda, aga kui Meelis haiguslehele jäi, oli selge, et lähitulevikus me laenu ei saa.

  8. Olen ka pikka aega su blogi lugenud ja seni on jäänud mulje, et suur soov oleks oma kodu. Samas reisite pidevalt… arusaadav, et inimene vajab puhkust. Vaatasin aga lihtsalt huvi pärast, et aastatel 2016-2017 (ja 2017 pole veel sees tulevad reisid) olete kulutanud reisidele !vähemalt! 8200€ (kõik sinu enda numbrid reisipostitustest), mis oleks ju võinud olla väga suur investeering oma koduks?

  9. Oleks, olen nõus. Aga kui pangas keelt näidatakse, siis milleks see 8200€ peaks kuskil sahtlis tolmu koguma, kui selle eest saab emotsioone ja mäelstusi?

   Oma kodu on meiel hetkel pausil. Seniks kuni meil pole piisavalt sissetulekut, et panka minna ja laenusaamine üldse päevakorda tuleks, ei viitsi ma ka midagi kodu jaoks kõrvale panna. Praegu panen kõik mis võimalik kõrvale reisimise jaoks.

  10. Kui oma kodu saamine oleks tõsine soov, siis tasuks ikka kõrvale panna, sest mida suurem sissemakse endal on, seda vähem vaja laenu võtta. Aga see on igaühe enda asi, kuidas tahab elada ja mida teha. Kui reisimine annab positiivseid emotsioone ja ollakse rahul oma elutingimustega, siis ei ole vaja ju meeleheitlikult oma kodu osta, et teiste silmis tunduks õige. Peaasi, et tagantjärgi kahetsema ei hakka. Mina praegu tunnen, et nii tahaks oma kodu ja kohe, aga sentigi pole kogutud, sest varem sellist eesmärki polnud.. Mõtlen tagantjärgi oma laristatud rahale, aga no mis seda enam ikka taga nutta, ega see ei aita. Rahaga on õnneks mul ka nii, et see tuleb ja läheb. Vahel elan nagu viimane rott, kuid kui on mingid jamad olnud, mille tõttu ootamatud väljaminekud, siis tuleb see raha ka kuskilt ootamatult, on saanud loomad ravitud ja uued kodumasinad ostetud, kui vana katki, midagi sellepärast küll pole sitasti läinud, et pole sahtlisse rahahunnikuid seisma pannud :) Ainult kodu ei saa.. :D

 2. Mina võtaks Kemeri oma :) Kemer on imeliselt armas linna ja rannaäär ja shoping on kõik lähedal :) Kemeri on kaks L.C Waikiki poodi – endale seal ilmselt midagi ei leia, aga laste riided on seal mega lahedad :) Ja free wifi – tegelt on türgi hotellides väga OK wifi :) Minul siiani on olnud vähemalt.

  1. Kemer on ju täielik urgas.
   Pigem Side piirkond. Kui mujal on kivikliburand, siis Sides on liivarand.
   Ja eks shopata saab igal pool.

  2. Nõus! Jumala eest ärge Kemerisse küll minge, see Kemeri hotell välistage juba eos.

 3. Olen Türgis üle 20 korra kàinud
  Side on kôige-kôige ilusam koht ( just vanalinn) Alati vôtan hotelli Side làhedale.
  Ei meeldi Kemer.

 4. Mina läheks mõnele keskusele/linnale kõige lähemale ehk Kemerisse. Ise olime Kemeris sügisel. Isegi kui otseselt ei shoppa vm, tahaks ikka vahepeal ringi jalutada, vaadata kohalikke/poode/kaupu/elu jm. Buss mis meid lennujaamast hotelli viis, peatus teepeal mitme suure 5* hotelli juures ja osad asusid ikka täiesti keset tühermaad, pold variantigi, et hotelli väravast välja tahaks minna, sest no seal oli sõna otseses mõttes tolmune tühermaa ainult :) Oleks ju mônus nt minna linnavahele jalutama kui rannas enam olla ei jõua ja paar tundi veel õhtusöögini aega? Mina uuriks seda ja ‘tühermaa’ hotellid välistaksin kohe.

 5. Mina ei soovita mitte ühtegi neist hotellidest, sest kõik on Alanyast nii kaugel. Kui võimalik on siis küsige hotelli Alanya keskusesse. Olles su pikaajaline blogilugeja siis olen kindel, et sulle meeldib seal! Seal on melu ja elu :)

  Kõik need hotellid mis sa praegu lisasid on karuperses, mille ümbruses pole mitte essugi teha.

  Alanya on küll lennujaamast u 125km, aga see sõit on seda väärt.

 6. Just pühapäeval tulime Kemer Dreamist. Minu jaoks oli ka ülioliline, et ei oleks lennujaamast kaugel, seetõttu selle valisime. Asub linnas sees ja käimist/tegemist on palju, linn ise polnud keeruline, kordagi ära ei eksinud. Rand on pigem 500m kaugusel. Lapsi hotellis palju ei olnud, üldse ei olnud ülerahvastatud ja väga mõnus rahulik. Päriselt näeb hotell isegi palju parem välja seest kui piltidelt ning personal oli meeldiv ja töökas. WiFi töötas vastavalt ilmale, paar päeva oli nii, et ei saanud mitte keegi netti. Majaveinil polnud väga viga, kannatas juua. Päris kebabi ei saanud kordagi, kuid ei nurise söökide üle, magustoitu valik oli meeletu.

 7. Käisime sellel kevadel Grand Prestige 5* hotellis. Türgi 5* on meie mõistes ikka midagi muud, toad polnud kõige puhtamad, koristamisega oli probleeme. Meri on lähedal, aga rand on nii allakäinud ja väsinud ilmega. Merevaataega tuba ka ei soovita, sest õhtuti seal magada ei saa, kuna all käib kõva disko ja melu. Tagasi ei läheks.

  1. Kui on puhkus, siis mind küll mingi disko ei sega. Ja üldse, ma ei saa aru neist kes kurdavad, et magada ei saa.. Järelikult pole väsinud. Kui mul on uni, siis ma magan, teised vahtigu kõrval märulifilmi või mida tahes..

  2. Appi, ok. Veider et selline kogemus.. Minu kogemuse jàrgi Türgi 5* ikka meie 5* võrdne vói isegi üle.. või on mulle head hotellid sattunud

 8. Olime just eelmine nädal Kemer Dream hotelli lähedal. Crystal Auras. Hotelli kohta midagi rääkida ei oska aga see Dream hotell on pm klubidest paarisaja meetri kaugusel, shopingukohad ka üle tee ja söögikohti oli ka jalaga segada. Rand ilmselt kinnine nagu kõigil hotellidel seal. Asukoha tõttu soovitaksin küll, kui peaks soovi minema hotellist kaugemale siis on mida vaadata/osta/teha :)

 9. Olen Tuusikuga mitu korda reisinud ja väga rahule jäänud :)

  Olen ise kunagi Side kuurortis käinud, seal on mingid vanad varemed ja siuke väike linnake. Aga see hotell oli väga ilus. Ise polnud küll samas hotellis, aga kõik ümbruskonna hotellid olid ka ilusad.
  Ma lähekski sinna Side Star Resort Hotel 5*.

 10. Ma võin sulle öelda, mida ÄRA võta – Grand Prestige hotelli. Miks? Sellepärast, et:
  – padu venelaste hotell. Ei ma ei ole venelaste vihkaja, aga nad lärmavad, räuskavad, on kohutavalt nahhaalsed ja neid on 85-90% hotelli külalistest. Kui sa vabalt vene keelt valdad, siis on jumala ok, aga muidu – ei! Mina ei räägi ja ma olin ikka hädas!
  – väga halb teenindus hotelli retseptsiooni poolt. Siin on jälle natuke see keele teema, ma ei räägi ei saksa ega vene keelt, aga hotelli adminnid ei rääkinud just inglise keelt. Väga halb kombo, kui midagi on vaja vahetada/juurde tellida/parandada/lahendada vms
  – kindlasti ei ole hotell 5*, ma arvan, et pigem 3*. Hotell on iseenesest puhas, meil koristati korralikult, aga vana ja väsinud oli see siiki
  – animatsioon oli mõtetu, sisutu, mittemidagiütlev
  – söökide valik on tohutu (jah, üks päev saime ka kebabi) aga suht mage ja maitsetu, mul oli teisel päeval kopp ees. Tohutust valikust hoolimata oli ikka raske leida endale söödavat sööki (flat bread mis nad seal kohapeal jooksvalt tegid oli hea, friikad olid head, puuviljad olid head – that’s pretty much it)
  – SPAA ei ole see mis sa ette kujutad. See on ilma akendeta, hästi palav ja umbne, keldrikorrusel asuvad ruum(id) kus niiskusest on selline VÄGA õudne imelik koppehais ja kuhu sisse ei kutsu nagu üldse. Seal on jõusaal, kuhu saab tasuta, aga ma räägin seal oli nii õudne hais, et ma vastuvõtulauast (sealt sai rätikuid) kaugemale minna ei tahtnud. Kõik hoolitsused jms on lisatasu eest
  – meil oli ostetud merevaatega tuba (mille saamine oli muidugi omaette ooper) mis oli küll väga mõnusa vaatega ja kuna ta oli main pooli poole, siis meie 4. korruse rõdule levis ka wifi (mis oli täpselt selline, et KUI ta oli, oli see iseenesest ok ja kiire) aga see tuli ja läks nagu endale meeldis. Samas see möll mis seal käib kl 12ni öösel konkreetselt ei lasknud magada, sets nad röökisid mikrofoni hommikul kl 10st õhtu kl 12ni. Türgi ja vene keeles. Segiläbi, no ei olnud meeldiv. Kui tahad vaikust pead võtma sisemaavaate kindlasti. Aga no vaikusega oli seal üldse väga raske. Igaljuhul, misiganes hotelli sa valid, ma soovitan soojalt kõikidele kõrvatropid kaasa võtta, sest Türgi on venelaste lemmiksihtkoht, ja venelased ei sära oma tagasihoidlikkuse ja vaiksuse poolest.

  Positiivse kohapealt mererand on võr-ra-tu! Hele-helesinine vesi (mis läheb VÄGA kähku sügavaks), lamamistoolide saamise jaoks peaks mere äärde küll minema suhteliselt vara, muidu väga ei jätku, ja basseinid olid ka mõnusad. Väikeste laste basseine oli kaks. Minu arust mitte üheski basseinis ei olnud kütet, aga kui päike ikka lõõskas, siis oli mõnus ja jahutav. Kindlasti minge rohelisse kanjonisse, see on võrrrrratu! Smaragdroheline vesi ja mõlemale poole kõrguvad mäed – imeilus! Kokkuvõttes Türgi mulle väga meeldis, Grand Prestige mitte nii väga.

  Alegria tundus väljast (sõitsime mööda kui Prestige transfeer oli) väga uhke, mulle vist meeldib kõige rohkem valitavatest hotellidest see Side Star, tundub suur ja avar, toad on ka suuremad (Prestiges oli standard 22m2, seal oli vist 29m2).

  Loodan, et oli valimisel abiks.

  K.

 11. Olen praegu viimast päeva Türgis ja sel korral ka Tuusiku kaudu (minul kolmas kord Türgis- esimest korda olime Side lähedal, teine kord Kemeris ja hetkel Alanya lähedal peaaegu Konaklis). Tegelikult pidime olema pm Alanya keskuses, kuid kuna meie hotell oli mitmeid nädalaid ülebronnitud, toodi meid teise hotelli, linnast palju kaugemal. Seda saime ka teada alles bussis Alanya poole sõites. Kaks esimest päeva oli kemplemist, et kas saame äkki ikka oma hotelli või praeguses hotellis toa ära vahetada- lõpuks lõime käega. Kaua ikka võib puhkust raisku lasta ja kuna nkn oli plaanis lihtsalt päikest võtta ja vedeleda, siis las ta olla. Aga tulles tagasi asukoha juurde, siis enim meeldis mulle Side. Kuidagi rahulik ja ajalooline. Samas pole kunagi väga palju reisi ajal kuskil ringi seigelnud, seega kõik teised kohad on ka väga okeid olnud. Sinu valikust eelistaksin kahte viimast- ise olnud nendes hotellides ei ole. Kui eelistad ka nö rannapuhkust, siis valik pigem teha ikkagi suure basseiniga, sest kui rand a’la 200m kaugusel (mis ei ole üldse pikk maa tegelikult), siis lihtsalt ei viitsi sinna iga päev jalutada, pluss see, et kui sul on all inclusive (või ultra all inclusive) pakett, siis rannas tõenäoliselt ikkagi nad sulle jooke jms ei paku, pead ikka hotelli selleks kõndima. Interneti koha pealt- meil praeguses hotellis on lubatud high speed wifi, tegelikkus on aga see, et netti on ja ei ole ka. Hotellis, kus tasuta wifi puudub, saab selle nädalaks osta ka (meil oli nt ühel korral 20€ nädal). Võib vedada, et on hea nett, aga ei pruugi. Kuna Türki reisime alati ainult all inclusive paketiga, siis raha me kaasa ei vaheta- esiteks pole siin väga midagi osta ja teiseks, eurodega saab asjad aetud (küll natuke kallimalt, aga see vahe tuleb väike). Ainuke koht, kus minu jaoks midagi osta on, on LC Waikiki. Umbes nagu meil H&M.
  Kui linna plaanite sõita, siis kasutage pigem bussi, kui taksot. Bussisõit u 1-2€/per. Takso kallim. Esimesel päeval soovitan käia ka Hamamis (saun, keha koorimine, massaaž). Umbes poolteist tundi kestab ja maksab kuskil 40€ (tegelikult saab odavamalt, meie nt saime 25€/per.). Selle nädalaga pole nahk punaseks läinud ja ära põlenud, kuigi enamuse päevast oleme päikese käes. Ei tea, kas aitas ainult Hamam või 20spf Garnier’i golden protect õli või hoopis mõlemad. Igatahes soovitan ikkagi ära käia ja proovida.
  Rohkem ei oskagi kohe midagi kirjutada. Loodetavasti saate hea hotelli ja mõnusa reisikogemuse Türgist. Olen küll hetkel veel ise siin, aga tuleksin iga kell tagasi päikest võtma. :)

 12. Mina tulin nädal tagasi Grand Prestige’ist. Ka ei soovitaks minna – inglise keelega pole seal midagi teha, tasuta WiFi on ainult suure basseini juures, majas pead selle eest maksma. Viis tärni pole ta ka kindlasti, pigem kolm. Meil oli ka all inclusive, aga spaa eest peab ikka maksma. Veepark tähendab seal kahte liumäge. Ja see õhtune programm pole mitte lärmakas vaid LÄRMAKAS! Oma mõtteid ei kuule, raamatut ei saa kindlasti lugeda, isegi kõrvaklappidega filmi vaadata mitte. Konditsioneer on ka ainult ilu pärast. Manavgati turg oli täitsa tore ja me vastupidi jäime tubade koristamisega väga rahule. Käisime seal lähedal asuvas ühepäevasel Rohelise kanjoni ekskursioonil, mis oli superilus. Toit oli.. nohh.. valik oli suur, aga mingit elamust sealt kindlasti ei saa – kõik oli kas praetud või ülimagus. Rannas oli täitsa mõnus, aga vb jah veits väsinud ilmega. Vaade oli ikka kena :)

 13. Tûrgi 5* on tàielik luksus! Mingeid prusskaid ei ole seal karta isegi madalamate klasside hotellides.. Türgi riik toetas mòni aeg tagasi tohutu suurel mahul turismisektori arengut ja nii need hiigelhotellid sinna valmisidki. Olen ikka omajagu reisinud, kuid selliseid hotelle sellise raha eest ei ole kuskil mujal maailmas.. mingite bulgaaria, egiptuse, kreeka jne tàrnidega ei ole Türgi tàrnid vòrreldavad.. sealne 5* on ikka viis, Bulgaarias pigem 3+ :D

  Hotellidest soovitan sul valida kahe 5* vahel. Vaata, kas kummaski on liivaranda, see oleks minul argument nr1, kuna enamasti on seal kiviklibu rannad ja teiseks kaugus lennujaamast.

  Puhtalt pildi jàrgi, valiks jàrjekorras teise 5* hotelli :)

 14. Ma ise soovitan teil ka paluda pigem alanya piirkonda tuusikut. Kemeris ja Sides ei ole midagi teha. Eriti Side’s. Alanya pool on ilusamas rannad, kesklinnas restoranid,klubid,baarid,rannabaarid,shopping. Sa ei tundu vàga sellist tüüpi inimene, kes istub 7 pâeva kuskil eikuskil hotellis ja jageleb venelastega jjuustu viilude pärast.Elan ise Alanyas nii, et kui Türgi kohta rohkem infot vaja anna teada :)

 15. Tere,ma küll neis hotellides peatunud küll ei ole,aga pakututest valiksin Kemeri hotelli kuna Kemer on ise kena linn,Antalyast Alanya poole tundus minu meelest igav sellised pisikesd paljude hotellidega külakesed,kus pole suurt midagi teha.Türgi rannikul meeldisid mulle enim Marmaris ja Bodrum.(olen sõitnud autoga läbi ranniku Alanyast Canakkaleni).
  Soovitaks käija ära ka Pamukkales,tee sinna on ilus mägine ilusate vaadetega ja need lubjakivi basseinid Pamukkales olid ka väga kenad ja plussiks on seal Pamukkales mäe otsas mingid vanad varemed millele võib ka pilgu peale visata kui huvi on.

 16. Pamukkale külastus on kindlasti elamus omaette, niiet käige ära, kui võimalus on!

 17. Ausalt, on Sul üsna kesised valikud.. Mina läheks kas Antalya või Alanya linna.. Aga kuna pead olemasolevatest valima, siis igaljuhul Side.. Kemer on nagu on, sinna ma ei läheks ka siis kui peale makstakse.

 18. Oleneb, kui pirtsakas sa oled :D

  Ma valiks 2 viimase vahel :) Paralleelselt paneks nad booking.comi ja Tripadviserisse ja võrdleks. Kindlasti vaata sealt külastajate tehtud pilte. Mina vaatan alati asukohta, toitlustusest, millal renoveeritud, hinna sees olevad asjad (nt miniseif, minikülmkapp, hommikumantel, sussid, terass või rõdu, konditsioneer, jne)

 19. Sellest valikust võtaks Side Star Resorti , sellel bookingus ka kõige kõrgem reiting-8,1.

 20. Olen olnud mõlema piirkonna lähedal. Üldiselt käime Türgis lapsega puhkamas ja kusagil väga ringi ei liigu. Kemeri loodus jättis väga positiivse mulje. Aga eks kõik olenebki puhkuse eesmärgist,kuidas on soov puhkust veeta. Hotelli valikul lähtun alati tripadvisiori ja holidaycheki tagasisidest ja piltidest,ning ei ole pidanud pettuma,ka tez touri lk.olev info on päris asjalik. Kiire googeldamine ja mina valiks Side Stari.

  1. Lisan ka omapoolse kommentaari. Vaadates pakutavaid hotelle, soovitaks võtta Side piirkonna hotellid, side Star resort või Grand Prestige Hotell ja Spa. Ise olen Türgi käinud 4 korda, koos lapsega ja ilma. Kemeri piirkonnas ( Beldibis kemeri keskusest mingi 16 km) 2korda, ise trippisime bussiga Kemeri keskusesse ( kauplemise kohalt kallis) keskusest eemal on hinnad normimad ja kaubeldavad ja võib ka täitsa ok asju saada.

   Viimane kord olime Side piirkonnas, ilus hotell ja suur toiduvalik (Maritim saray-käidu ka tuusiku kaudu) sealne reisigiid oli Eestist pärit venelanna, kes oli tore ja andis head infi eesti keeles. jama oli see,e et mere äärde tuli 500 m kõndida ikkagi üle tänava,seega on hea kui hotell ranna ääres. Trippisime ise marsaga Side, ilus ajalooline kuid väike koht, kahjuks jõudisme hilja ja pilte ja ringi väga vaadata ei saanud, sest muidu poleks tagasi saanud. Side piirkonnas on ka Manavgat keskus, üsna suur, tahtsime ka turgu saada, kuid jõudsime kahjuks siis kui turg juba kinni pandi, aga siis läksime suurde ostukeskusse- minu esimne selline keskusekogemus Türgis- ala nagu meie Kristiine, Lõunakeskus jne. Fiks hinnad ja suur, erinevate hinnaklassidega poode. Me lapsega jäime LC Waikiki poodi, kus olid head aled ( ilusaid bikiinid sai 10euroga kaks paari) ja siis kuna me olime koos hotelli eestlaste perega, ( et taksot vähem maksta) ja õhtusöögi aeg hakkas liginema siis kauem ringi vaadata saanud.. iseenesest Side piirkond meeldis, selline kuidagi hubane. üks A. la acrte restoranikogemus oli tasuta- see oli siiki omamoodi nali. Söömine toimus eraldi pidulikumas miljöös ja ette registreerimisel, teenindati personaalsemalt, kuid pm me valisime Itaalia toidu- sellest jäi küll asi kaugele :) kõigile toodi üks ja sama tpit, menüüst tellimist polnud. Samas, vein oli hea ja saime naerda, kuigi järgmine päev oli kõht ühest imelikust kurgisupist imelik.

   Oleme käinud ka Alanya piirkonnas- paljukiidetud, ilus ja hea ostukoht. jama on ainult selles,et kuna Alanya on suht kauleg Antalya lennujaamast, ja seda ei sõida meie mõistes, et 100 km tund paar, vaid pm 5 tundi kokku, teepeal pannakse ka tesi hotellidesse ja tehakse mõtetuid ümbersõite, mingi teema selle moslemiusuga pöörete suhtes, siis pm päeva võid maha sõita ( nii-sinna kui tagasi, seega kui Türgis öeldaks eüldse 2 tundi siis võid 2 julgelt lisada, kui tegemsit pikema vahemaaga) Käisime oktoobris, ilmad olid niii ja naa, minu jaoks oleks võinuf soojem olla, eriti jeepsafaritripil, sest seal mingi pritsimistraditsioonid ja lahtise katusega jeepil sõites hakkas ikka külm küll. sõites oli loodus ilus, linnas ostumõttes pettusime, müüjad ülbed, kaubelda ei tahtnud ja küsivad hingehinda. Aga võibolla lihtsalt trehvas. Hotellis oli erinevad baarid ja toidupunktid, see oli väga ok, rand oli ka samas.

   Enamike hotellide miinus on see, et basseiniääres rannatoolid tuleb kiirelt juba rabada, muidu jääd ilma, rannabaaris enamikus väike valik või siis lõpeb ruttu, kuna laine suht suur, siis enamiku aja olime bassu ääres, seega mida suurem basssein,seda rohkem ka kohti ja parem ujuda.

   Üldiselt on Türgi looduse ja kliima ja hinna suhtes kõige okim koht. Kindlasti suuri rahvakogunemisi vältida :)

 21. Olen Kemeri hotellis ise viibinud , kaks korda… olen üldse palju reisinud ja väga palju hotellides viibinud… ja see mälestus sealt on jäänud meelde päris hästi.
  Hotell ise näeb väga ilus välja, toad mugavad ja suuured. Esimesel korral anti selline tavaline tuba ,teine kord külastades saime vapsee suure pere tuba(mõlemal korral kaaslasega) . Toad mõnusad ja puhtad. Personal on päris äge ja lihtsalt möödudeski viskavad kildu. Nende spaa on päris ilus ja hea samuti. Basseinides olev vesi oli minu jaoks veidi jahe, käisime aprilli lõpus. Toit, omggg, vau , lihtsalt kilod tulid imeväel juurde. Hotelli lähedal ilus rand :) Natukene kolada hotellist väljas leiab putkab kus müüakse väga odavalt imemaitsvaid maasikaid ja oi-kui-mahlast arbuusi. Leidub ka lähedal asuvaid suvakaid riietekauplusi. Meil oli kõikidel päevadel wifi päris hea.

Comments are closed.