Rasedus ja seks – kas see on ohutu? Kas teie teete seda?
On teada-tuntud, vana tõde, et sünnituse esilekutsumiseks (kiirendamiseks) lõpufaasis aitab SSS – seks, saun, šampus. Kuid kuidas selle seksiga siis raseduse ajal ikkagi on? Kas tohib või ei tohi? Mis poosis on parim? Kas beebi tunneb midagi?

coupleinbed476x290

Kui mu ämm teada sai, et ma rase olen, siis teatas ta Meelisele, et „ma ei tea, kuidas teil, aga mina küll raseduse ajal seksida ei võinud…“ Ma ei tea, mis teema 80ndatel seksiga oli, või oli see mingitest varasematest näitudest tingitud, aga täna soovitavad ka arstid seksida ja ütlevad, et lootele see kuidagi kahjulik pole. Muidugi juhul kui pole katkemisohtu vms. Loomulikult on olukordi, kus arst ütleb, et seda tuleks teha tasa ja targu, sellest võibolla mõneks ajaks loobuda, kuid üldjuhul on seks ikkagi paarisuhetes tervitatav ja seda ka lapseootel paaride seas.

Kas seks võib sünnituse esile kutsuda või põhjustada katkemist?

Alguses, kui sa oled triibud kätte saanud, siis sa ilmselt võid tõesti mõelda, et kas nüüd seksida ei saagi. Tegelikkuses ei põhjusta raseduse katkemist mitte seks, vaid eriti raseduse alguses, kromosoomihälbed. Väike veritsus raseduse alguses, pärast seksi, on tavaline. Kui veritsus esineb aga ilma vahekorrata, tasuks pöörduda arsti poole. Minul ju oli raseduse alguses platsenta previa (ehk platsenta oli liiga emakakaela lähedal) – käisin kohe emos, teist korda veel ja sain abi :) Seks keelati mõneks ajaks ära, või noh, arst ütles, et me teeksime seda vaikselt :)


Samas raseduse lõppfaasis soovitatakse seksida just selleks, et sünnitegevus algaks. Omal kogemus puudub… Kuidas sellega täpselt on, ma ei tea. On kellelgi kogemusi?

Praegu mul siin sõbranna ootab (tähtaeg oli 14.12) – ei tea mida teha, šampa ei aidanud, seks ka mitte, nüüd soovitati “sügavaid kükke” teha… Trepist kõndida… Kui nüüd lähipäevil midagi ei juhtu, siis ootab teda saatekiri “jõuluks haiglasse”…

Kuidas mõjub seks lootele? Kas tal on valus? On see ikka turvaline?

Vana hea nali „taob lapsele riistaga pähe“ ei vasta samuti tõele :) Päriselt ka! Loode on lootekotis, mida ümbritseb vesi ja emakalihased. Lisaks on emakakael raseduse ajal suletud, seega mitte miski ei tungi beebi juurde seksi ajal :) Aga nagu ma enne mainisin, siis on olukordi, kus tasub seksi vältida – näiteks platsenta eesasetus, lühike emakakael, varasemalt esinenud enneaegne sünnitus, kui teil või partneril on suguhaigus jne.Üldjuhul kaob raseduse alguses naistel seksiisu, tuleb tagasi teisel trimestril ja lõpupoole kaob see taas, sest kõht on suur ja sul on ebamugav ja sa mõtled pidevalt, mida mees mõtleb… Tegelikult on tõestatud, et meest üldiselt sinu suurus ei sega, vaid mõjub hoopis väljakutsuvalt…

pregnancy-sex

Kas mees ei taha pärast sünnitust enam seksida?

Lugesin üks öö (no mul on tagasi see, et uni kaob keset ööd, aga ei taha kell kolm-neli hommikul asjatama ka hakata ja Meelist äratada…) „mehed sünnitusel“ lugusid ja siis leidsin mingi seksiteema, et umbes mehed ei taha naisi pärast sünnitust, et seks pole enam see… Lõpuks jõudsin omadega reaalselt kuskile autofoorumisse, kus mehed sel teemal rääkisid ja armas oli lugeda, kuidas nad kirjutasid, et sünnitusel viibimine oli nende elu parim otsus ja nad hindavad oma naist hoopis teisiti ja see ei pannud neid seksist loobuma või ei teinud seksi ebamugavaks, vaid eelmängud on muutunud pikemaks, õrnemaks ja hellemaks…

Ainuke asi, mis pärast sünnitust võib esineda, on naistel tupe kuivus, eriti imetaval naisel. Aga abiks on hea libesti :)

Kuidas teil, armsad lugejad, rasedad, juba sünnitanud… Kuidas seksiisuga raseduse ajal oli/on? Kuidas pärast sünnitust? Olen lugenud, et naised võivad pärast sünnitust seksi vähem nautida, kuid ajaga tuleb ka nautimisoskus tagasi. On nii? A, ja kui te raseduse ajal seksite, siis kuidas beebi olukorda võtab, kas mürgeldab kaasa või tõmbab kerra ja on omaette? Meie oma pigem häbeneb nurgas…

Funfact of the day: mõtlesin ükspäev, et beebi kuuleb ju helisid ja väidetavalt tunneb need sündides ära (näiteks ema ja isa hääle, pesumasina klõpsatuse vms), mõelge, beebi magab ja teie mõtlete, et oleks aeg seksida… Asute asja kallale ja beebi kuuleb läbi une tuttavat heli… Plaks silmad lahti ju! :)


8 thoughts on “Rasedus ja seks – kas see on ohutu? Kas teie teete seda?

 1. Minu meelest on seks raseduse ajal täiesti tavaline asi. Kui arst keelab, siis on muidugi teine asi, aga seni kui meditsiinilist vastunäidustust ei ole, elame tavalist elu edasi ;)

  Eelmiste rasedustega sai seda kasutatud ka kui vahendit sünnituse esile kutsumiseks lõpus, aga minule see küll ei mõjunud :D Eks seekord tähtaja lähenedes proovime jälle :D

 2. Mul saab esmaspäeval 40 nädalat täis ja olen terve raseduse aja seksinud ja teinud kõike nii nagu tavaliselt, viimasel nädalal esile kutsumise eesmärgiga seksinud lausa mitu korda päevas :D aga endiselt sügav null, ei aita šampus ega trepid ega kükid, isegi tikke korjasin maast ühe kaupa üles aga ikka istun kodus, saun veel kahjuks proovimata aga kuna sedagi terve raseduse aja püsivalt kasutatud siis arvan, et see ka ei mõju :D jääb üle vaid oodata, eks ta ikka jõuludel tahab tulla :P
  Aga arvan ka et kui arst keelanud pole siis ei tasu end ja kaaslast niisama piinata, muidugi asendeid tuleb valida veidi aga kuna mul endal nii pisike kõht siis ei sega see mind kah.. :)

 3. Meil pole siiani probleeme olnud, aga seks esilekutsumisena pole mõjunud siiani. .nädalaid 40+2 kuigi sperma pidi sisaldama teatud aineid, mida sisaldavad ka esilekutsumis medikamendid ehk siis aitab emakakaela avada. .

 4. 19.dets ehk siis homme on tähtaeg. Siiani oleme edukalt oma seksieluga hakkama saanud, viimasel ajal küll vähem , sest et no ausalt vahest ei viitsi ega taha. Vahest on mul hea tuju ka ja siis olen ise algataja – mehe näost siiras rõõm näha kohe. Olen ka mõelnud, et äkki ikka ei tohi või teeb halba midagi. Ei tohi üle mõelda vast :)

 5. Seksisime terve raseduse aja, kuigi kuskil poole raseduse pealt sai vaid enam-vähem ühes asendis, n-ö lusika poosis seda tehtud. Lihtsalt teised asendid ei olnud enam mugavad.
  Ka meie üritasime sünnitust kolme s-i abil esile kutsuda, aga tulutult. Olen aru saanud, et kui on juba mõned cm-d avatust, aga tita ei taha tulla, siis ehk aitab seks, muul juhul vast mitte. Meie puhul ei aidanud. Lõpuks ei aidanud mitte miski. Jalutasin iga päev 7 km, tegin 100 kükki, seksisin, käisin saunas, jõime šampust (viimaseid küll mitte iga päev), aga läksin ikka esile kutsumisele.
  Pikem paus seksile oli kolm nädalat pärast sünnitust. Kuna mul lahkliha õmblusi ei olnud, ei olnud ka hirmu valu ees. Esimene kord ei olnud ei meeldiv ega ebameeldiv. Juba pettusingi, et nüüdsest siis selline seks… Aga ei. Järgmise korraga loksus justkui midagi paika ja kõik oli endine. Isudega on nagu on, vahepeal on rohkem, siis jälle vähem, aga nii oli enne sünnitust ja rasedust ju ka.

 6. Ei seks ega saun kutsunud minul sünnitust esile, shampus jäi proovimata. Kükke tegin küll, sõitsin mõned päevad enne sünnitust 10km rattaga, tegin suurpuhastust – ikka läks tähtajast üle. Väidetavalt pidi sperma emakakaela pehmendama küll, kuid kindlasti ei tasu lootma jääda sellele, et peale seksi kiirelt sünnitama saad. Igaüks on erinev. Kui tunned seksi ajal valu või ebamugavust, siis tuleks kas erinevaid asendeid proovida või lihtsalt oodata, kuniks beebi on sündinud ja ise ka taastunud oled. Kuid kui seks ei ole valulik, vaid pigem meeldiv, siis beebile ta tõesti kahju ei tee. Oluline on siinkohal, mida ise tunned.

 7. Kogu raseduse aja saime probleemideta vahekorras olla, sh ka viimased päevad enne lapse sündi, kes tuli 39+5.

 8. Isu oli hea kuni lõpuni ja mees juba üsna tüdinud, et tal seljas pidevalt elasin. Peale sünnitust ootasime 2 nädalat kuni haavad paranesid ja hakkasime jälle tasahilju proovima. Esimesed paar korda olid ikka põrgupiin ja asjani ei jõudnud aga peale seda läks aina paremaks.
  Seksi sünnitustpõhjustavat mõju ma väga ei saa uskuda, vastasel juhul ei oleks ma elusees saanud last üle 39 nädala kanda :D Sauna ja seksi kombot sai ka mitu nädalat jutti praktiseeritud aga poiss sündis ikka siis kui tal oli õige aeg :)

Comments are closed.