REISIBLOGI: Fabula – ideaalne reisikaaslane
Ma mõtlesin ükspäev, et teen ühe postituse reisiäppidest, mida ma kasutan ja samas sain ma üsna kohe aru, et tegelikult ei kasuta ma neid äppe ainult reisi ajal ja see tuleks natukene veider postitus.
Sest näiteks Skyscannerit ja Bookingut kasutan ma ka muul ajal, samamoodi valuutavahetusäppi või Skype – aga eelkõige ja peamiselt kasutan ma neid enne reisi/reisi ajal. TripAdvisori fenomenist ei saa ma üldse aru (aga sellest ma teen eraldi postituse).
Nüüd aga avastasin ma ühe uue äpi ja see on täiega lahe. Tegemist on siis e-raamatute äpiga, aga mis mulle sealjuures hullult meeldib, on see, et enne kui sa raamatu ostad, saad sa tasuta 10% raamatust läbi lugeda.
Mul on jumala tihti olnud, et ostan (e-)raamatu, sest sisututvustus on nii hea ja lugema hakates saan aru, et täis saast. Fabulaga on lihtne, hakkad lugema ja kui meeldib, ostad ära.
Kõik on tehtud megalihtsaks – logi sisse FB, Twitteri või e-postiga; maksta saab krediitkaardi, PayPali või iTunesi kaudu ja raamat on kohe olemas ja saadaval ka näiteks lennukis offline-režiimil; raamatuid on võimalik sirvida mitmest seadmest. Nii et kui lähed reisile, siis lennukis loed näiteks tahvlist aga kui ruttad randa ja tahvel jääb maha, siis saad täpselt õige järje pealt jätkata lugemist enda mobiilist.
Lisaks saad osta suurema lugemishuvi puhul kuupõhisepaketi või siis raamatu kaupa. Mulle meeldib muidugi see viimane rohkem, sest mul ei ole kunagi aega raamatuid lugeda – ainult kuskile sõites või öösel kui und ei ole. Samas, kui on põnev raamat, siis tõmban kasvõi Hedoniga lego kokku pannes selle kiirelt endasse. Nagu selle skandaalse Tai-raamatuga oli. See oli nii halb, et ma pidin kohe kõik selle info ammutama ja sõbrannale screenshottima ja higlightima, mis jura seal kõik on.
Minu lemmik: ma ei pea enam paberraamatuid pildistama või e-raamatuid screenshottima. Fabulas saab raamatust lemmikkoha highlightiga ehk esiletõsta ja ära märkida ning saata sõbrannadele koos naermiseks ühe nupuvajutusega! Võimalik saata emaili, Facebooki messengeri, Twitteri, SMSi kaudu või postitada lausa avalikult Facebookis, et kõik saaks diskuteerida.
Tsitaadi taha ilmub kohe, et mis on raamatu pealkiri ja kes on autor. Vähe sellest, märgitud kohad jäävad raamatusse ka alles ja siis saab tähtsaid kohti hiljem uuesti üle lugeda, kui tekib soov. Tavaliselt mul on see, et ma loen näiteks ilma Meeliseta ja pärast tahan rääkida, et oh, tead, lugesin.. ja siis lappan nagu loll seda raamatut. Nii on megalihtne kohe teatud kohad üles leida.
Ja nüüd kui ma selle Fabula äpi avastasin ja leidsin sealt Nele Siplane „Mina olen moslem“ raamatu, siis hakkasin seda kohe lugema, sain aru, et jumala põnev asi.. Ja jätsin selle pooleli – loen lennukis läbi.
Sõltuvalt ümbritsevast keskkonnast (lennuk, rong, pime tuba), saad ise reguleerida fondi suurust, fondi stiili, taustavärvi ja heledust. Megahea on nüüd ka näiteks voodis lugeda, kui Meelis/laps magavad.
Mis mulle veel meeldib, seal on ka hulk lasteraamatuid, nii saan neid peagi hakata Hedonile ette lugema, kartmata, et ta oma keerulises eas raamatud ribadeks tõmbaks – reaalsed raamatud (õhukeste lehtedega, neid papist titekaid on tal küll) tasub majja tuua ikka siis, kui ta hoomab, et need pole käsitööringi jaoks mõeldud.
Milliseid äppe teie kasutate (ei pea olema ilmtingimata lugemisega seotud, aga ei pea silmas ka Facebooki ja Instagrami – midagi põnevamat, millest teised ehk kuulnud pole)? Kas eelistate paberkujul raamatuid või e-raamatuid? Millal teil kõige rohkem aega lugeda on? Kas loete traditsiooniliselt enne magama minekut öölambi valgel paar lehekülge?
Mul näiteks selle „enne magama minemist“ lugemisega on see, et ma homme ei mäleta väga midagi sellest, mis ma eile lugesin…
Ja igasuguseid linke sotsiaalmeedia huvilistele ka: Fabula koduleht (link!); Facebook (link!); Twitter (link!); Instagram (link!), App Store (link!); Google Play (link!).
PS. Kõik, kes tõmbavad endale äpi ja annavad kommentaarides teada, mis raamatut nad lugeda tahaksid, loosin nädala pärast välja viis ühekuulist tasuta lugemisõigust! Palun jätke koos kommentaariga ka enda kehtiv emaili aadress, saadan võitjatele lugemisõiguse koodid otse meilile!
19 Kommentaari
Pole küll teemasse, aga kas sa võtad ka osa võistlusest “mallukaga vormi”? Kui jah, siis millised on su eesmärgid ja kuidas neid saavutada kavatsed? :)
Ei võta, pilte pole talle saatnud, aga seal toitumise grupis olen – saan ehk inspiratsiooni/motivatsiooni, aga enne reisi ma ei tahaks end piirama hakata :) vaatab, mis pärast saab!
Põnevana tundus ”Mesilõks” :)
Ma vaatasin ka kohe põnevusega, et mis seal pakutakse. Me emaga loeme palju. Eriti e-raamatuid. Ja siis vaatan, et pole sealt suurt midagi lugeda. Lubatakse tuhandeid raamatuid ja kõige uuemaid. Pole seal miskit. Ainult need, mida riiuli pealt saab juba osta olematu raha eest. Lars Kepleri raamatud on uued ja põnevad. Aga need juba loetud kõik.
Või tõesti on asi nii uus? Eks ma siis ootan, mis tulemas on.
Uus jah, Pterone Print pidi peagi liituma, siis sitaks lugeda :D
Nojah, see Petrone sari on üsna üheülbaline. Põhimõtteliselt ainult need Minu sarja raamatud. Seega inimesele, keda ei huvita reisikirjad pole ikka midagi lugeda. :D
Need ei ole ju tegelt reisiraamatud otseselt. Pigem seda maad tutvustavad. Mulle need küll meeldivad.
Ise eelistab paberraamatuid, aga avastasin, et keskraamatukogu e-raamatute laeutuses ka tasuta suht suur valik, seda kasutab rõõmuga saksamaal elav ema :)
Jim Ashilevi “Kehade mets” on tükk aega juba hirmsasti huvi pakkunud, aga ostmiseni ei ole veel siiamaani jõudnud..
Mu kodukoha raamatukogus on Lars Kepleri raamatud kõik väljalaenutatud :(
Vaatasin, et Fabulas olemas ja kasutan kohe seda 10% sneak peeki. Jään lootma nüüd loosiõnnele, et saan edasi ikka ka lugeda :D
Mulle meeldib lugeda aga talvel on aega vähem. Kõige rohkem loen kevadest-sügiseni, kui saan õues rõdul istudes ja rahus lugeda.Olen proovinud e-raaamatute erinevaid appe aga ütleme nii. et kokkuvõttes on nendest rohkem kahju, kui kasu. Kuna olen pettunud appides, siis toetan parem raamatupoide. Lisaks olen tihe raamatukogu külastaja.
Proovisin seda appi ja mulle meeldis see, et saan algust 10% lugeda. Ma vahel samamoodi loen raamatu kirjeldust ja see tundub huviav aga pärast raamatut lugedes ei kõlba see raamat kuhugi. Hetkel jäi seal silma A.Anvelti raamat “Ühe turu erastamise lugu”.
Kas see on reklaampostitus? Meenub vähemalt üks taoline sujuv “avastasin ägeda äpi” postitus tuntud blogis, mis läks üle sujuvaks reklaamiks. Sinu postitus tundub olevat samast kategooriast.
Ma ei oska sulle isegi midagi vastata. Iga mu postituse võiks reklaami alla lahterdada siis ju – kirjutasin söögikohtadest, raudselt reklaam, kirjutasin sellest fotoepilaatorist, raudselt reklaam, kirjutan gemossist, raudselt reklaam, kirjutan reisist, raudselt reklaam – mina võtan seda nii, et seni kuni mulle postituste eest palka ei maksta, see pole reklaam. Ma loosin asju, lugemisõigusi, teenuseid – tahan oma lugejatele headmeelt teha. Raha seejuures polegi mu jaoks primaarne, kuigi muidugi tore oleks, kui iga postituse eest soti saaks, ei peaks tööle minemagi :) Nii see paraku siin väikses Eestis ei toimi.
Hinge saatus. Kuna hetkel on elus keerulised ajad, siis sellised raamatud on väärt lugemised !
Mina alustaksin Lars Kepleri “Hüpnotisööriga” ja suure tõenäosusega loeksin ka ülejäänud ta raamatud läbi kohe järjest.
Tutvusin veidi Fabulaga, tundub täitsa mõnus äpp, näen ennast selle kasutajana, kuna ei ela Eestis ja puudub ligipääs eesti keelsele kirjandusele. Ideaalne oleks kui mingi hetk ka Windowsi süsteemile võimalik laadida ja Goodreadsiga mingi sünkroonimine tekiks. Hetkel laadisin sisuga tutvumiseks Anvelti raamatu ja loeks hea meelega edasi :)
reisidiilide puhul dreamtrips .
Fabula leidis koha ka minu telefonis :))
Loeksin hea meelega Lars Kepleri “Uneliivameest”, tegin sellega juba algust. :P
Telefonis on ikka väga piin see lugemine aga Eesti varustaja tundus põnev :)