Retsept: õhtusöök neljale vaid 9 euro eest!

Tegin nädal tagasi sõpradele õhtusöögi. Söögile kulus umbes 10 eurot, 9,34 kui täpsem olla. (Lisasin siia tulenevalt kommentaaridest ka kümnesendised asjad, kui ma kuskilt purgist lusikatäie pastat lisasin ja hinnaks tuli umbes eur kallim variant, sest unustasin kookospiima hinna enne panna, seega õhtusöök neljale umbes 10,79€). Ajendatuna samal hommikul nähtud Jamie Oliveri miskist indiapärasest söögist vaaritasin sama, aga asendasin tikka masala pasta hoopis Gemossist (link!) saadud Tom Yum pastaga ja söök sai imeline.

Kõigepealt võta külmutatud kalafilee (sain Maximast pangasiuse filee, 1,69€, justnimelt külmutatud), määri tükid kokku Tom Yum pastaga, (osta saab siit!, purgi hind ~3,50€, mul kulus ehk 50 senti). Mina tegin lisaks veel paki krevette (u 5€), mis ma juba üle-eelmisel korral Gemossist haarasin, sügavkülma oli ruumi vaja.

Sibul-küüslauk (0,5€) hakkida ja pruunistada, lisada tükeldatud porgand (0,5€) ja paprika (1€). Lisasin pannile ka suure supilusikatäie Tom Kha pastat (sellist nagu siin, pärineb samuti Gemossist, hind ka umbes 3,5€ – mul kulus ehk ühe lusikaga 10 senti. Ja purgi kookospiima (ostsin viimane kord jällegi Gemossist, hind umbes 1,50€, täpselt ei mäleta).

Teises potis keetsin riisi (0,65€ pakk, kasutasin ära pool pakki tegelikult).

Kui see valmis, jätsin need ootele ja ajasin panni kuumaks. Praadisin tšilliõlis (Meelis kinkis, pärineb muidu siit) krevetid ja kalafileed.

Tõstsin riisi taldrikule, ümber panin juurviljad ja natuke kastet, peale ladusin kalad ja krevetid. Imeline. Kuigi minu jaoks oleks võinud veel nõks vürtsikam ja soolasem olla, aga teised kiitsid. Eriti kala krõbedat nahka :)

2S8A0429

26 thoughts on “Retsept: õhtusöök neljale vaid 9 euro eest!

 1. See kookospiim, Tom Yum pasta ja Tom Kha pasta ei maksnud siis midagi? :) Mu meelest neid küll tasuta ei saa. Ja see, et üks supilusikatäis pastat ei maksa võrreldes purgiga palju, ei tähenda, et ei pea tervet purki korraga ostma. 9 eur on ilmselgelt valetamine. :P

  Kookospiim maksab 2,5 eur, Tom Yum ja Tom Kha pastad ka minu teada kumbki ligi 3 eur.

  1. ja see üks lusikatäis maksab palju? mingi 10 senti! ja kookospiima ma ei osta never, mis maksaks üle 2€, see oli mingi 1,59 vms.
   jah, sorry, et mul kodus olemas on asju, mida ma ei kasuta korraga tervet purki vms, sama hästi võiks hakata vinguma, et miks ma ühte senti lisaks kirja ei pannud, panin ju soola ja õli ka.. halloo? ei tasu ikka nii räigelt tähti närida!

  2. Leenu, ma olen küll Sinu poolt, aga ma arvan, et kommentaator pidas silmas pigem seda, et kui keegi sooviks täna õhtul nullist Sinu kirjeldatud rooga pakkuda, peaks ta ühe korraga välja käima rohkem, kui 10 eurot. Ma arvan, et adekvaatne näide oleks üks minu lamba tagine, mis on ka minu “vaese mehe roog”, sest on vaja lihtsalt osta natuke liha (lamba asemel võib ka veist kasutada, tuleb veelgi odavam) ja toidan paari euroga 6 inimest ära. Aga tegelikult on saladus hoopis minu maitseaineriiulis (tagine’is on ca 25 koostisosa), millede koguväärtus on ca 80 eurot… Üks sõber lajatas mulle vastu pead juba, kui talle oma “odava lamba” retsepti saatsin :D usun, et pigem seda pidas see kommentaar silmas.

  3. Sool ja õli on ikka kodus olemas..aga enamus köökides kookospiima ja neid pastasid pole

  4. Selge on see, et enamikul pole “juhuslikult” neid purke kodus, kust u 10 sendi eest lusikatäis võtta ja sama selge on, et ilma nende asjadeta ei saa sama sööki. Täiesti asjakohane kriitika, mida sa klähvid?!

  5. No need pastad võib-olla jah kokkuvõttes on mingi 60 senti lisaks, aga kookospiim ikkagi ju läheb juurde. Pole ju vahet, millal sa selle ostsid. Praegu on ju küsimus selles, et kui lugeja (nt mina) tahaks seda järgi teha, siis ma ju peaks selle kookospiima ka ostma ikkagi ja need pastad, viimaseid küll jääb järele, mis on hea. ;)

   Ei tahtnud tähte närida, vaid lihtsalt aususe mõttes on summa tegelikult pisut suurem, just eriti kookospiima osas, sest seda, ma saan aru, läks terve purk. :)

  6. unustasin kookospiima jah, 11€ kogu söök neljale, pole ka hullu

 2. Ma arvan, et see, mida eelmine kommenteerija mõtles on, et kui keegi nüüd seda tegema hakkab peale sinu postituse nägemist, ei lähe tal ju 9 eur. Ikka rohkem, sest peab need asjad ka ostma, mis sinul juba olemas on..

 3. No hull draama läks nüüd lahti. Selge näide, et pealkiri müüb, vähemalt köitis tähelepanu:) Ma olen retsepti eest tämulil☺️

 4. Elekter ka maksab ja pliit amortiseerub, toidunõud amortiseeruvad, isegi põrand millel sa samal ajal seisad. Arvestada tuleks nende kuludega ka toidu portsjoni hinna arvestamisel :D

  1. Keegi keelab arvestada sul? Ma ei pea kohvikut või ei tee restorani menüü eelarvet siin..

  2. Kõik kommentaarid ei ole sinu vastu. Mulle jäi küll mulje, et see amortiseerumise kommentaar oli pigem irooniaga nende vastu mõeldud, kes kirjutasid, et kõik asjad maksavad. Rahu!

  3. Mul suva :) ma näen kommentaare, mitte kellele need suunatud on :)

 5. aga ma küsiks hoopis teist laadi küsimuse – kas kindlasti külmutatud on mingil põhjusel? Ma olen kuulnud, et külmutatud kala jääb hästi krõbe. Samas on just külmutatud kala ju ülessulades hästi vesine? Teen ma midagi valesti? Mul tuleb iga kord just hästi “soggy”, krõbedusest asi väga kaugel…

  1. Pann peab kuum olema kui kala peale paned. Ja Jamie ōpetas just külmutatud kalast tegema. Mul ônnestus.

  2. okei, ma igaks juhuks küsin (küsija suu pihta ei lööda) – kas külmutatud või külmutatud ja siis üles sulatatud? Mina sulatan iga kord üles

  3. Külmutatud kala määrid kokku, paned panni tulele, teed kõik muud asjad, ja siis kala pannile (ta on veidi sulanud, aga endiselt veel seest jäine), kaks minti ühelt poolt, kaks minti teiselt poolt. Voilaa! Nomnom!

 6. Mul tekkis sama küsimus, et kui selle postituse mõte oli näidata, kui odavalt võib inimesed ilusa ja maitsva roaga ära toita, siis see oli veits läbikukkunud katsetus/arvestus ju. A muidu tore postitus :D

  1. no kas 9 või 11 euri.. pole väga vahet. sellessuhtes, et 2 euri on suur raha, aga keskmiselt 10€ :D

   ja samamoodi ei saaks siis ju kokasaateid vaadata, ja retseptiraamatutest midagi võtta, sest seal on ka, et lusikatäis mett või kaks klaasi jahu vms + Jamie teeb samamoodi, võtan siit natuke seda, siit natuke teist, aga ütleb välja ikka kokreetselt kana või ubade hinna, seega kõik ongi vale.

   igas köögis on enivei elementaarsed asjad olemas ja ka neid minu toodud asju saab alati asendada, kasvõi ketšup-sinep-sool-suhkur-mingi x maitseaine või mahl/siirup köögist…

   aga noh… ilmselt lihtsam teile soovida, et sööge kartulit ja leiba ja elu on lill :D

 7. See Gemossist kuidas seald saab osta ? Tahaks ka osta ;) sa vast ostsid seald ned sibularõngad ka :)

  1. Lähed Gemossi, võtad käru, laod sobivad tooted sisse, lähed kassasse, maksad – sulas või kaardiga, pakid kotid kokku, tuled tulema.
   Sa käid kuidagi teistmoodi poes?

  2. Nende kodulehte külastades võiks arvata, et nad müüvad ainult firmadele ja FIE-dele, nagu Kaupmeeski. Kodulehel seisab: “Kaubad ja seadmed baaridele, restoranidele, kohvikutele ja hotellidele.”
   Tahtsin ka küsida üle, et kas eraisik ka saab sealt siis osta, et on ikka nagu tavapood.

Comments are closed.