Retseptipostitus ehk Beebiangerjad

Kokkasin #marimell11 peo jaoks erinevaid roogasid ja kuna Instagramis oli huvi suur, siis tutvustan teilegi.

VIČI saatis mulle hunniku krevette ja oma uhiuusi tooteid – Plateadas de Mar surimi beebiangerjaid (Selveris on saada!). Tundus väga põnev. Ma polnud kuulnudki sellisest tootest. Aga kuna mereannid mulle üldiselt meeldivad, siis asusin googeldama. Kas teadsite, et need on megatervislikud ja sobivad ka neile, kellel on gluteenitalumatus. VIČI Plateadas de Mar tähendab hõbedast merest. Surimi beebiangerjad on Hispaania üks traditsioonilisi roogasid, mis valmivad pannil tõesti vaid paari minutiga. Tegemist on tõelise delikatessiga.

Süüa soovitatakse soola, sidruni ja oliivõliga, küüslaugu-tšilliga ja tegelikult mulle tundub, et lase lihtsalt fantaasial lennata. Sama teema serveerimisel.

Kuna ma olin natukene skeptiline nende suhtes, siis ma tegin igaks sajaks juhuks enne kodus peaproovi – proovisin erinevaid variante, millist lõpuks külalistele pakkuda.

Mina siis hakkisin sibula-küüslaugu, lasin need pannil mõnusalt krõbedaks tšilliõliga, lisasin paki beebiangerja surimit, segasin läbi paar korda ja serveerisin. Esmalt ciabattal, kuhu alla määrisin tomatihummust, seejärel segasin allesjäänud beebiangerja surimi wakame salatiga ja serveerisin neid küpsetatud takokorvides.

Kolmanda variandi tegin ka. Kuna ma olin just salati jaoks keetnud riisi-pasta segu, siis sobis see variant ideaalselt.

Meie peol jäi valikusse küüslaugu-sibula-tšilliga praetud versioon takokorvikestes. Kuidas neid teha? Lõikasin suure tortilla neljaks, ja panin muffinivormi. 10 minutit ahjus 200 kraadi juures ja valmis nad olidki.

Kusjuures, ma ei öelnud alguses inimestele, millega on tegemist. Nad pakkusid, et ehk on need nuudlid, maitset kiitsid küll taevani. Aga tõesti olid head. Otsa nad igal juhul said :)

#KOOSTÖÖ

 

8 thoughts on “Retseptipostitus ehk Beebiangerjad

  1. Keegi võiks mind mereandidega sponsoreerida :D
    Noh, et iga päev oleks krevetid, kammkarbid, angerjas ja lõhe laual. Ja miks mitte ka vähk ja krabi :p

  2. ostsin need “surimist beebiangerjad”, hind 3 eur midagi pakki eest. Kräpp mis kräpp, halliks värvitud ja hakklihamasinast läbilastud krabipulgad.

    1. See kõlab küll suht rõvedalt. Õnneks on makrast need kaugel. Makrat ma ei söö pigem. Need surimid olid ülihead. Oleneb ilmselt ka kuidas sa neid tegid. Kui paljalt sõid, siis ongi plass.

    2. Aga ta ongi ju täpselt sama tooraine, mis krabipulgad. Lihtsalt teine kuju ja maitse-värvained. Ma seda tervislikuks toiduks ei nimetaks.

  3. Mulle jäi täna see pakk poes näppu ja üllatus oli suur kui koostisainena tavalist surimit ehk makrat nägin. Beebiangerjast ja üldse angerjast on asi väga kaugel. Pettunult panin paki tagasi kuna 3 euro makra laadse toote eest maksta ei näinud mõtet. Parem siis natukene raha juurde panna ja kalaletist päris kala, mitte “kala laadset” toodet osta…

Comments are closed.