Riidepaanika – nagu igal aastal

Kuigi Hedon juba mõnda aega on jälle lasteaia uksi kulutanud, siis hommikud kisuvad juba külmemaks ja vaatasin Hedoni varud üle ja no ikka oli paar asja puudu. Ja ma ei räägi siin värvipliiatsitest ja sokkidest, vaid pigem just kombedest ja villariietest.

Kirjutasin selle postituse umbes nädal tagasi, kui ma netist paar tellimust olin teinud. Aga et asju ka näidata, jäi pooleli ja nüüd kui kraam kohal, siis hea üles panna koos piltidega. Eriti ootasin postituse ilmumiseks pingviini mütsi… Aga kõigest järjekorras..

Villariietega on mul mingi teema – ainult ja ainult JOHA. Ma ei teagi miks, esimese satsi pükse-särke ma just sealt sõbranna õhtusel skoorisin ja need hakkasid nii meeldima, et igal aastal olengi sealt neid juurde valinud. Kui esimesed olid tumesinised, siis järgmised hallid, sel korral jällegi helesinised…

Esimest kahte komplekti kandis Hedon üsna pikalt, sest nad on hea varuga ja nüüd pärandasin need lapsehoidjale ja need nägid välja nagu uued. Eelmisest aastast on veel üks paar alles, mida saab ka sel aastal kanda, aga ühe uue tellisin juurde.

Sellise põhjapõtradega meriinovillase pluusi ja juurde ühevärvilised püksid. Kuna Hedon ei ole väga külmakartlik või siis mina olen suht pohhuiist riietades, siis ausalt öeldes talvel kui ta niisama kelgutama vms läheb, siis ma talle tegelikult nö teist kihti ei panegi. Või pole me talved siis nii külmad.

Panebki oma villapesu ja Didriksonsi kombe, mis on nii soe ja vee- ja tuulekindel, et tal on pigem selle komboga talvel palav kui külm. PS! Didriksonsil on see hea omadus, et kombedel on mingi 10cm varu, mida sa saad niite välja tõmmates pikendada. Mitu talve mureta. Ma sel talvel vist ei peagi veel neid avama ja kes teab, ehk läheb kolmas talvgi veel samaga.

Aga kuna sügisel kohe selle paksu kombega ei lähe ja mul on varuks ainult üks vanem mudel POPi, siis tundsin, et tahaks varusid ka selles vallas täiendada, sest kui ühega poriseks kukub ja kohe on muud vaja, siis võiks ju olla. Surfasin erinevaid softshelle siin ja seal, valikusse jäi kaks.

All4kids lehelt leidsin ühe ilusa sinise, mis on selle kevade mudel ja oli soodukas. Ma praegu mõtlengi, et huvitav mis ilm Saksas on novembri lõpus. Seal minu mäletamistmööda soojem kui Eestis, siis olekski hea sellega ilmselt minna, mitte talvekombekat kaasa vedada.

Mütsid-sallid-kindad

Ma ei jõua ära kiita Didriksonsi Biggles kindaid, pole ma paremaid näinud, lukud ja krõpsud hoiavad neid nii kindlalt käes, et niisama nad  ära ei kuku ja lapsel endal on neid raske ka niisama ära kakkuda.

Praegu veel on eelmisel aastal ostetud parajad, aga kui väikseks jäävad, siis kindel, et uued samasugused me majja tulevad.

Jõudsin ma selle siia kirja panna, kui nägin neil Facebookis uut kollektsiooni, mis on helkur kangast, kirjutasin sinna kommentaari, et peab ostma ja laikisin seda.. Järgmisel hetkel oli mul õiges suuruses kindapaar ja müts Smartis juba ootamas. Ja proovisin ka vanu kindaid, tõesti, piriparajad. Uued on ideaalsed.

Ma just enne lasteaia algust tellisin talle helkurriidest seljakoti ka, nüüd on ta aasta nähtav lihtsalt :)

Aitäh, D-wearile, kes Hedonile kingituse saatis. PS! Nende e-poes kehtib ka sooduskood marimell, mis annab kuni aasta lõpuni -10% allahindlust, ka kampaanias- ja juba allahinnatud toodetele. Võit peaks oleme märkimisväärne!

Mütse ja salle on meil esikus terve korvi täis. Lemmikuteks on tal Mimi Disaini omad ja Bredeni selle suve hitt – capid. Neid sai sel suvel igasuguseid kokku ostetud (Londonist, Lindexist..)

https://www.instagram.com/p/Bk294jKlWPD/?taken-by=marimell.eu

https://www.instagram.com/p/Blipm-zl7Nv/?taken-by=marimell.eu

Bredeni mütsidega on see jama, et neid on igal teisel lasteaias ja pealegi ühesugused ja siis.. eelmisel aastal tuli ta suht tihti kellegi teise mütsiga koju. Ise ka ei süvene nii väga sellesse nimesse, vaatad, et on ju tema oma, tõmbad pähe ja minekut. Kodus siis vaatad, krt jälle Siimu või Tony oma.

Seega, sel aastal mõtlesin ma, nui neljaks, Bredenist ja Mimist ma mütsi ei osta, sest kõigil on. Tahtsin panna marimelli gruppi, et soovitage midagi, mida kellelegi ei ole. Mõtlesin, et lisan mingi suva pildi googlest ja leidsin nii laheda mütsi, et mõtlesin, ma ei saa ju ometi seda jagada, sest siis tahavad kõik :D

Aga mis seal ikka, leidsin suht lambi lehe – vähemalt ma polnud sinna enne sattunud – Mounain Warehouse. Seal oli maailma kõige lahedam pingviinimüts ever. Koos mütsiga rändasid korvi ka kahed kindad. Hind kokku alla 12€. Vot, see on soodne ost! Kui ühe hooaja vastu peavad, olen rahul. Okei, delivery oli 14€, aga arvestades, et ma 44€ alla sain, siis ikkagi poole soodsam!

“Need kindad teevad amps-amps,” teatas ta rõõmsalt!

A, ja Tikki sandaalid tellisin ka. Kuna igal pool ikka rõhutatakse, et see paljajalu kõndimine on parem kui kaheksa tundi lasteaias kõvade kandatoetavate sandaalidega ja..

Ta on kodus kogu aeg paljajalu nagunii, siis mõtlesin proovida, kuidas nendega on. Maltal käies proovis ta sõbranna lapse Tikkisid ja need meeldisid talle, seega jalgpallidega valik oli kindel match made in heaven. Aga kuna Eestis neid kuskil polnud, sukeldusin välismaale. Mingeid grupitellimusi ja asju ma kunagi ei viitsi teha, tahan kohe ruttu kätte saada :D

Sellega oli ka hea nali. Originaallehel olid need koos kohaletoimetamisega 35€ ja kui lülitasid end rumeeniakeelsele lehele, läks kõik kokku 31€. Soodsam on ikka parem :)

Viimane tellimus polegi veel kohal, aga tellisin talle ka lennukitega saapad, kui täpsem olla siis BabyBogsid, sest kummikuid oleks nagunii uusi vaja ja need tundusid palju ägedamad. Lisaks saab soojema talve puhul ka neid kanda, kannatavad kuni miinus 10.

Kas teil on lapsed hooajaks valmis? Millal riideid ostate? Soodukate ajal? Ma vanasti ka skoorisin soodukate ajal, aga kui ma avastasin, et ta välja neist kasvanud on ja asju ainult korra-kaks sai kanda, siis loobusin. Kui vaja, siis ostame!

6 thoughts on “Riidepaanika – nagu igal aastal

  1. Meil alla aastane laps ja väga ette pole ostnud pigem jooksvalt. Talveks villariided Johal (suvel oli välismaa lehel megasoodukas ning hunnik riideid/kindaid/papusid rändas meile koju). K/s kombekas Popi oma, aga see suur, kuigi täpselt lapsesuurus, aga kui sügisel ei saa kanda ehk kevadel ikka. See aasta laps ilmselt ei kõnni seega talvekombekad on mingid lenned/huppad kellegilt saadud vast mahuvad selga. Järgmiseks talveks ostan küll kevadel Didriksoni kombe ette neid julgen osta just selle pikenduste ning hea järelturu tõttu.

  2. Üleriided-saapad proovin ikka soodukate ajal osta, nt Didriksonsi kombe ostsin kevadel juba uueks talveks ära (megahea hinnaga!). Suuruste osas nagu ei ole mööda pannud, eriti Didriksonsi puhul, ostan lihtsalt üks suurus suurema jälle ja kindlapeale minek :D softshell kombed ja talvejope nt tellisin ka suvel ette ära.
    ja no tegelt kehtib see kõigi teiste riiete puhul ka, kui midagi ikka megahea hinnaga näen, siis ostan ära. Siis ei ole hooaja alguses korraga nii suurt väljaminekut ka ja ei pea sebima ja otsima kust-mida saab, hea kui on juba kapis olemas :)

    1. Ma ostsin suvel alede ajal ilge hunniku lasteaiariideid ette… viskas hoogsalt kasvu, võtsin 104.. nüüd aga täpselt 98 ja Lindexi 104 suur mis suur :D

    1. Hedonil 90 ja ta hetkel 98 pikk, täiesti ok seljas, annab veel 10cm pikendada, aga ilmselt enne järgmist talve pole vajadust selleks.

Comments are closed.