Rullmassaaž – kuigi lahkud sinikatega, on kahanev ümbermõõt seda väärt

Ma olen ühtpidi uudishimulik ja teistpidi vist vanamoeline, ma tahan kasutada kindlaid toimivaid meetodeid ja kõik uus on minu jaoks nagu mingi utoopia, transformerid teisest maailmast, kus kõik on võimalik. Kui mu sõbranna sõbranna pöördus mu poole, et ehk ma tahaksin tema rullmassaaži salongi külla minna ja katsetada nende protseduuri… Siis arvake, kui skeptiline ma olin. Arvestades, et kõik uus tundub mulle utoopia.

Esiteks ehmatas mind juba see, et ees ootab mingi nutisalong. Ehm, kellelt ma siis küsin, mida teha ja kuidas. Mis ma üldse tegema pean? Äkki ma ei saa midagi aru? Äkki ma teen valesti? Tuhat küsimust enne kohale jõudmist.

Tegelikkuses on asi lihtsamast lihtsam. Tallinna salongis võtab sind vastu jutukas ja sõbralik perenaine. Nutisalong tähendab seda, et kohapeal on ikkagi teenindaja olemas, kellelt saad nõu küsida ja kes sind vajaliku infoga üle külvab. Ühtlasi on ekraanidel jooksev info piisav, et mitte end lollina tunda. Minul jooksis ekraanil Inga Lunge video, kus ta tegi nö minuga koos kõik poosid läbi ja mul ei tekkinud hetkekski tunnet, et ma ei oska või ei saa aru.

Lisaks jookseb vahepeal ekraanil vajalikku infot, mis on rullmassaaž, mis see sinu kehaga teeb ja mis juhtuma hakkab. Põhipoint on see, et sa rullitad terve oma keha läbi, alates varvastest ja säärtest kuni talje ja seljani välja. Iga keahaosa jaoks on neli minutit. Kokku kestab kogu protseduur tund aega. Aga see tund on täiega mõnus. Tunned kohe, kuidas keha pingest vabaneb.

Kõige lihtsamalt võttis asja kokku minu jaoks too perenaine – veri haarab su kehast kaasa kõik vajaliku ja hea, seepärast ongi tihti inimestel vereproovid korras, aga tegelikult keha võib sisemiselt surra.

Lümf puhastab aga organismist kahjulikke ja väärarenguga rakke ning jääkaineid, ja lümfi liikumine põhjustab jääkainete naha alla kogunemise. Naistel näeb seda tselluliidist, sest tselluliit pole muud kui naha alla kogunenud jääkained. Kui ained kogunevad, võivad need põhjustada erinevaid tervisehädasid. Rullmassaaž paneb lümfi kuni 10 korda kiiremini liikuma ning sellega väljutab see kõik jääkained, mida mis on kogunenud. Samuti eemalduvad vigased ja defektsed rakud, mis võivad palju halba tekitada…

Ma ei hakka lahkama siin lugusid, mida inimesed on pärast rullmassaaži kuuri väljutama hakanud. Aga see jutt, mida ma kuulsin, oli motivaatoriks, oma keha puhastada. Soovituslik kuur on kuus korda. Hea kui 2-3x nädalas teeksid. Hiljem ei tasu aga keha jätta jälle kraami kogunema, vaid teatud aja tagant ikkagi salongi külastada. Lihtsalt mitte nii tihti.

Lisaks sellele, et see viib kehast välja kõik jama, aitab see ka kaalu alandada ja ümbermõõtu vähendada.

1940ndate salenduskuur aastal 2017

Rullmassaaži algelised masinad töötati välja juba 1940ndatel. Nende tööpõhimõtet on tänaseks uuritud ja katsetatud ning teadlased on välja selgitatud, et see meetod on tõhus ja toimib ka päriselt – tegemist ei ole korraks moodi tulnud ja kiirelt kaduva keha trimmimise ja enesetunde parandamise võimalusega.

Rullmassaaži masinaid kasutavad üle maailma tuhanded salongid ja spordisaalid.

Rullmasaaži tööpõhimõte on lihtne kuid efektiivne. Masina puidust rullikud keerlevad ja rulluvad vastu soovitud piirkondi ning stimuleerivad sellega lihaseid, nahka, vereringet ja aitavad kaasa lümfivedeliku liikumisele. Massaaži käigus kiireneb lümfiringe kümnekordselt.

Lümfid tööle ja kogu jama väljub kehast

Lümfisõlmede ülesanne on hävitada baktereid, tugevdada immuunsüsteemi, filtreerida kehast kahjulikke aineid, juhtida vedelikku organismis ja aeglustada lümfivoolu. Ühes ööpäevas valgub lümfisüsteemist verre umbes 2 liitrit lümfi.

Rullmassaž aitab vähendada kaalu ja kaotada sentimeetreid. Masina rullid puutuvad kokku naha pinnaga ja stimuleerivad välimisi lihaseid. Aktiveerides keha ja stimuleerides lihaseid on tulemuseks kehakaalu langus ja ümbermõõtude vähenemine. Massaaži tulemusena vähenevad turseted ja tselluliit.

Masinate trumli keskel paiknev infrapunalamp tõstab massaaži toimet kuni 70%. Sealt kiirguv soojus tungib sügavamatesse naha kihtidesse, soojendades keha ja nahka ning laiendab veresooni, aidates sellega kaasa ladestunud mürkainete väljaviimisele. Infrapuna aktiveerib organismi kaitsemehhanisme, tugevdab immuunsüsteemi, lõdvestab lihaseid ja hoiab ära tselluliidi teket.

Infrapunalampidesse on integreeritud kollageeni funktsioon, mis aitavab kaasa naha noorenemisele ja tervendab seda.

Ma ütlen ausalt, et mõned piirkonnad, näiteks reievälisküljed olid mul megatundlikud. Ma tundsin kuidas need rullikud lihtsalt tahavad pinge kaasa viia, aga no ei lähe lahti. Nagu õhumull oleks vahel. Teate seda tunnet? Ja no ma surusin ikka mõnuga oma reit vastu seda rullikut, et see õhumull ära läheks. Esimesel korral ei läinud. Alles jäid vaid sinikad. Aga kui ma neli päeva hiljem end uuesti mõõtsin ja vastu vaatasid väiksemad numbrid (1-3cm), siis fak this, see toimibki!

PS! Kõik sealt kindlasti sinikatega ei lahku, Meelisel pold ainsamatki sinikat. Ma lihtsalt läksin oma reite vastusurumisega nats hoogu.

Nüüd ma tunnen, et mul on selle mõnu järgi sõltuvus. Vedasin juba Meelise endaga kaasa, täna käisin sõbrannaga. See on nii mõnus, kui need rullikud mööda su keha lasevad.

Aga mis see siis kehaga teeb?

Mul on alati olnud sellised, tummised sääremarjad ja jalad. Nüüd on nad pehmed. Sellised lödid. Ilmselt lähevad nad nö paika tagasi, aga see rullmassaaž tõmbas mind ikka korralikult läbi. Kogu keha on selline pehme ja vedel. Nahk nagu lotendaks. Aga ilmselt ongi see asja võlu – panna keha liikumisse, jäägid väljutada.

Lümfimassaaž vs rullmassaaž

Üks asi on hind – kui lümfimassaaž maksab umbes 35€, siis olgem ausad, inimese võimekusel on piirid, keegi ei suuda seda nii efektiivselt kätega teha, kui seda teeb masin, mis maksab pea poole vähem (18-22€).

Aga masinaga saad sa ise reguleerida, millist piirkonda rohkem mudida ja millist vähem. Protseduur on väga lõõgastav ja rahustav kogu kehale ning närvisüsteemile. Lümfimassaaž on parim massaažiliik tselluliidiravis, kuna see aitab vähendada rasvkoes asuvat vedelikku. Lähemalt saab tselluliidi ja rullmassaaži kohta lugeda siit.

Kuigi tegemist on 1940ndatel välja töötatud meetodiga, on minu jaoks see nö uudne asi ja mina olin küll üllatunud. Esiteks sellest isetegemisest – mõnus, et saad ise reguleerida, millist kohta rohkem, millist vähem, kui tugevalt parasjagu. Ja vahet pole, et ma paar sinikat sain, ma lähen uuesti. Ja uuesti. Olen tänaseks käinud kolm korda, kindel see, et lähen veel. Paar korda kindlasti, küll ma kellegi endaga kampa jälle võtan.

Seda mõnusat nutisalongi ja rullmassaaži saab nautida nii Tartus, Tallinnas kui ka Pärnus.

Kas olete Beautiful Me kehasalongis juba käinud, kas meeldis?

19 thoughts on “Rullmassaaž – kuigi lahkud sinikatega, on kahanev ümbermõõt seda väärt

 1. Ma olen nende reklaami korduvalt vaadanud ja juba hakanud korduvalt broneerima, et davai, proovin ära. Siis aga mõelnud, et see üks kord ei ole ilmselt päris see, mida vaja oleks – nagu ka öeldud, et ca kuus korda võiks teha kuurina. Siis aga hakkan kokku arvutama ja no, ei jätku nii palju vaba raha kuus, et proovida. Täpselt nagu ka massaažiga – oleks nagu hädavajalik, aga üks kord ei ole tulemuslik ja enamaks pole võimalust. Sinu lugu lugedes tekkis veel suurem soov proovida…loodetavasti saan peagi (rahalises mõttes) rikka(ma)ks. :)

  1. No aga kui 2 korda kuus venitab välja, siis tee 2x kuus, ega see pole kohustuslik 3x nädalas minna :) Ma soovitaks nt 2 x nädalas ja siis mine uuesti kui jälle 2x nädals saad minna… üks kord paneb keha käima, teine aitab kaasa.. 2x oleks hea teha :) kui ostad 6 v 10x kaardi, siis soodsam ka ju

  2. Oi, aitäh info eest! :) Ma selle peale ei mõelnudki ega olnud aimu sellestki, et nii öelda paketina odavam. Nüüd ma küll pean selle ära proovima!

 2. Olen mitmeid kordi mõelnud et nii nüüd lähen, aga siis tuleb jälle ootamatu väljaminek ja rikub see kõik mu plaanid ära :(
  Hetkel isegi 1x minna on kulukas minu jaoks, kuigi keha vajaks turgutust.

 3. Kas sa pole mõelnud Sinead o’Connori soengut lasta teha? Tumedat värvi…. Vaatasin 7ndat pilti (kus sa mudid vist reie välikülge) ja kujutasin ette, kuidas see tumedam osa su juustest on siilikas ja pikad juuksed on üldse olemata (või rastapatsideks taha seotud). Päris äge tundub vaimusilmas vähemalt :)

  1. Või noh. Kui siilikas tundub liiga ekstreem, siis võikski ju rastapatse proovida :) Üle pea taha punutud. Mu meelest küll lahe.

 4. Ole hea tüdruk ja teegi see blogit valmis koos eetikakoodeksiga, kus üheks tingimuseks on, et enne kui avaldad kontrollid fakte ja/või teed omale asjad selgeks (wikipedia nt). See lümfi jutt kisub umbluuteaduse valdkonda – et nii ikka ei oleks, et kui juba Getteri ema rääkis, siis ongi fakt. Sul on palju lugejaid, võta ikka eesmärgiks, et toodad kvaliteeti ja harid lugejaid ja kirjutad asjadest nii nagu on.

  Teiseks, saage juba aru, tselluliiti kui ainet, mis naha alla koguneb (tänu lümfile??? – tule taevas appi) ei ole olemas, mõiste tselluliit publitseeris ajakiri Vogue massidesse esmakordselt 1960 aastal. Tselluliidi puhul on tegemist naha sidekoe lõtvumisega (vananemisega) ning kõige paremini aitab selle vastu lihtsalt trenn.

  Kaotada 1-3cm ümbermõõdus sinu mõõtude juures (mul ei ole isiklikult sinu kaalu vastu midagi, sa isegi kannad selle välja) on umbes sama kui kirjutada, et vau, käisin kakal ja kaotasin kaalust 250gr, minge nüüd kõik kakale. Muideks ka peeretades kaotab kaalu (ka gaasil on mass), seega andke tuld ja ärge häbenege.

  1. Tselluliidi jutus peaksid end pisut harima. Sidekude kisubki naha auklikuks kui naha all rasvkude paistes on ja kogunenud sinna.
   Aga eks igaüks teab ikka ise kõige paremini

  2. Iga normaalse naha all ongi rasvkude, makse aga tonne eurosid edasi, et seda mürgist lümfide poolt toodetud rasva välja imeda.

 5. Mina usun seda. Vanaemal olid näitajad korras aga kolm kuud hiljem suri vähki.

 6. Vastus tselluliidist kommenteerijale:
  Tselluliidi jutus peaksid end pisut harima. Sidekude kisubki naha auklikuks kui naha all rasvkude paistes on ja kogunenud sinna.
  Aga eks igaüks teab ikka ise kõige paremini

Comments are closed.