Samsungi Note10 müüb Eestis 71% paremini kui eelmise aasta mudel

PRESSITEADE
26. september 2019

Samsungi suvine tipptelefon Galaxy Note10 on eestlaste seas ülipopulaarne – võrreldes eelmise aasta Note9 telefoniga, on uut seadet ostetud lausa 71% rohkem. Lisaks on müük Balti riikide vaates edukaim just Eestis, kus Note10 telefoni müüakse ligikaudu 30% paremini.

“Selgelt on eestlased uue Note10 telefoni hästi vastu võtnud ja eriti silmapaistev on meie suurem huvi telefoni vastu võrreldes teiste Balti riikidega. See kinnitab, et suured telefonid on inimestele meeltmööda, eriti arvestades, et Note10+ mudelil on lausa 6,8-tolline Dynamic AMOLED ekraan,” sõnas Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.

Värvivalikus on Note10 helendav hõbedane värv samuti head vastukaja leidnud ja just selle mudeli on endale valinud 44,4% telefoni ostjatest. 55,6% seadme soetajatest on valinud musta värvi.

“Hõbedase värvi populaarsus näitab, et eestlaste huvi ei piirdu vaid mustade või hallide seadmetega ja nõudlus on olemas ka erksamate toonide vastu. Seetõttu toomegi sügisel turule hõbedase mudeli ka kevadel turule tulnud Galaxy S10 tipptelefonist,” rääkis Aasma.

Väiksem Galaxy Note10 on varustatud 6,3-tollise Cinematic Infinity Display ekraaniga. Sarnaselt kevadel turule tulnud Galaxy S10 nutitelefoniga on selle ekraani ääred tehtud nii õhukeseks kui võimalik ning esikaamera jaoks on ekraani spetsiaalse laserlõikusega tehtud auk. Kaamera asetseb nüüd mõlemal mudelil ekraani keskel.

Galaxy Note10 telefonil on jätkuvalt olemas Note seeriale omane S Pen puutepliiats, mis lubab otse telefoni mugavalt märkmeid teha. Uuendusena on aga telefonil Handwriting to Text funktsioon, millega saab pliiatsiga kirjutatud teksti automaatselt digitaalseks muuta.

Samuti on edasi arendatud pliiatsi Bluetooth Low-Energy (BLE) tuge, millega saab nüüd telefoni distantsilt veelgi enam kontrollida. Nimelt lubab Air Actions funktsioon telefoni teatud määral kontrollida tehes pliiatsiga erinevaid liigutusi ning tarkvara SDK on saadaval ka arendajatele, et iga rakenduse omanik saaks soovi korral huvitavaid viise pliiatsi kasutamiseks ka ise lisada.

Antud müügiandmed hõlmavad kõigi Eesti ja teiste Balti riikide edasimüüjate statistikat.

Pressiteate edastas Hamburg ja Partnerid.