#elulineblogi

Septembrikuus kõik on uus, nagu ikka

Tegelikult oli mul juba juulis kõik vajalik olemas, aga ma arvasin, et oleks vahvam blogi kujunduse vahetus ja brändingu tutvustus teha septembris, sest siis on ju tavaliselt kõik uus. Ma mõtlesin isegi peo alguses korraldada, ürituste orgunnija nagu ma olen.

Aga siis ma võtsin end töötuna arvele ja hakkasin mõtlema, et peaks üleüldse hakkama seda oma asja veel rohkem ajama ja nagunii on kulusid küllaga, panen lihtsalt uuenenud lehe üles ja investeerin vaba raha parem oma loodavasse ettevõttesse ja uude projekti.

Kes on pikemaajalisem lugeja, teab, et Meelise (ma ei tea, miks ma eks tahan kirjutada) sõbrannal on oma firma, mis tegeleb justnimelt brändingu, logode jne tegemisega ja tema tegi Hedoni seinale ka maalingu kunagi.. Igaljuhul pöördusin ma pärast blogiauhindu Heidi poole (HeiDisaini link!) , et ole armas, aita mulle uus kujundus ja bränding teha.

Ja kui te arvate, et kui te palute kelleltki, et ole musi, tee logo, siis see on kümne minuti töö, siis te eksite rängalt. Minu “projekt” võttis aega mitu head nädalat ja seda ainult seetõttu, et oli suvi ja Heidi oli haiguslehel. Muidu läheb kindlalt kauem aega ja sellepärast kõik selline asi kallis ongi. Aga nagu Heidigi ütleb… “Tihti ei ole logo või brändi olemasolu esmaste tegevuste nimekirjas ning seda ei peeta liialt oluliseks. See on ju ainult visuaal? Aga kui me asendaksime sõna „bränd“ sõnaga „reputatsioon“, siis pööraksid sellele oluliselt rohkem tähelepanu, kas pole? See, kuidas sinu ettevõte teistele välja paistab, mis emotsioone neis välja toob ja millise esmamulje ta jätab, on täielikult visuaali töö.”

Kõigepealt saatis Heidi mulle sellise küsimustiku, et millega “minu firma” tegeleb, mis värvid seda iseloomustaksid, mis sõnad seda iseloomustaksid, mis mind inspireerib, kus näen end viie aasta pärast jnejnejne

Sellest, mis mina kirja panin, hakkas kunstniku peas tööle mingi imeline generaator, kes pani kokku inspiratsioonitahvli sellest, mis ma olin kirja pannud. See nägi välja selline:

Moodboard

Wau, ma olin nagu so impressed! Nii meielik! Ainuke, mis kuskilt välja ei tulnud, oli kirjutamine ja ma palusin lisada kuskile üks tindipott. Selle sain ma hiljem :)

Pärast seda asus Heidi tööle eraldi logode ja disainidega. Saime kõik – logod, visiitkaardid, FB coverfotod, blogipäised, alamteemade pildid jne.. Just name it, we have it! 

6

Siis oli vaja leida see kujundus, mida ja millisena ma vaimusilmas ette kujutasin. Kuna raha on vähe, tuleb ise pusida. Ma olen tegelikult alati oma blogi ise disainind ja katsetanud ja mõnikord on nii, et ma võin vabalt 36 tundi arvutis istuda, sest ma pole rahul, et miski ei tööta või kuskil koodis on üks asi paigast ära. Ma reaalselt ei saa enne rahu, kui asi toimib.

Ja no, otsisin, mis ma otsisin, tasuta sellist kujundust polnud võimalik saada. Ostsin siis. Hakkasin timmima ja jebima ja… Kõik oli korras, kui naabripoiss ütles, et “nutiversioon ka tuleb vä?” Ma olin whattt? Ja kogu see aeg, mis ma pusisin, mängis vastu 52%le mu lugejatest, ehk telefonis oli see täis saast. Hakkasin siis otsast peale! Ma ju ei salvestanud endale vana versiooni – milleks, uus on ju imeline. Nüüd ma olen siin arvutis jälle kerge seitse tundi istunud, selg on kange, õlad valutavad ja nipet-näpet on veel teha, aga siin ta on – meie uuenenud ja äsja kaheaastaseks saanud blogibeebi. Kuigi postitusi on ka varasemast ajast, peame blogi sünniks seda hetke, kui selle live’i lasime – 13.08.2014.

Kuna meie tulevik on suunatud ikkagi sellele, et saaks veel rohkem üritusi korraldada, veel rohkem pilte teha, veel rohkem kokata ja firmadele, eraisikutele meediaalast abi pakkuda, siis tuleb seda eelkõige promoda. Blogi on üks väga suur osa meie elust. Seega, tuleb siiagi investeerida.

Niisiis, kellel on huvi tellida kuni 20liikmelistele seltskondadele süüa, või tulla fotograafi juurde kõhupilte tegema, perepilte, tüdrukuteõhtu pilte, sünnipäevi vms jäädvustama, siis meil saab. Samuti saab meilt meediaalast nõu, pressiteadete, uudiskirjade kirjutamise teenust, soovi korral haldame teie sotsiaalmeedia kanaleid. Teeme teile vabalt vahva tüdrukuteõhtu, korraldame peo, näituse avamise, sünnipäeva, toidukoolituse… ja üleüldse – meie jaoks pole olemas asja, mida ei saa või mis pole võimalik. Kõik on võimalik. Küsige ja teeme ära.

Tere tulemast marimelli uuenenud lehele! Loodetavasti teile siin meeldib ja leiate endale sobilikud teemad kiirelt üles. Menüü on nii üleval ääres kui paremal veerus, olenevalt, kas olete arvuti või telefoniga tšekkimas.

PS! Kuidas teile Heidi looming meeldib? Mu meelest imeline!

 

28 thoughts on “Septembrikuus kõik on uus, nagu ikka

 1. Logo täitsa kena ja moodustaks ühtse terviku, kui saaks aru, mida sümboliseerivad 2 pulka? Sushipulkasid? See riivas esmapilgul silma ja jäin mõtlema nii 10-15 sekundiks selle üle.

  1. Söögipulgad ikka jah :) aasiatoidu fännid nagu me oleme! Praegu vaatan, näevad jah veits nagu kudumisvardad välja :D

  2. Mulle ka meeldib, aga pulgad meenutavad tänu sellest roosast roosist “välja kasvamisele” tõesti vardaid ja ei haaku hästi muu komboga :D

   Käisin erinevad teenused ka läbi – mulle hirmsasti sümpatiseerib potentsiaalse kliendi teietamine (mitte nagu sageli tavaks, et yo, dude, pressika ka teeme ää :D). Cateringi alla ootaks ka väikest näidis(pakkumist) (miks mitte teha ka erinevad nö paketid, a’la romantiline lõuna, lapse sünnipäev, tüdrukuteõhtu, äia juubel vms? :))

   Igal juhul – tuult tiibadesse!

  3. Ma vaatasin ka telefoniga kaugelt, et kudumisvardad ja see roosa lill on lõngakera :D lähemalt vaadates sain aru, mis need tegelikult on :)

   Aga väga lahe kujundus ja edu kõigega, mida ette võtad!

 2. “See, kuidas sinu ettevõte teistele välja paistab, mis emotsioone neis välja toob ja millise esmamulje ta jätab, on täielikult visuaali töö.”

  oh sweet lord. kui see Heidi ennast brändingu tegija nimega ehib, siis brändingu põhimõtetest ta ei tea küll midagi… see lause on kõige stereotüüpsem viga, mida brändi kujundades tehakse. soovitan natuke kurssi viia ennast viimase 10 aasta trendidega kurssi viia ja lugeda artikleid ja raamatuid enne selliste lolluste ütlemist. :D

 3. Ilus :) Aga nende varastega ma mõtlesin ka tükk aega, et mis ajast sa kood või käsitööd teed ja alles hiljem klikkis ära, et metsa, need ilmslet hoopis söögipulgad :D

 4. Kas tegevusluba pole vaja cateringile? Ei saa ju lampi kodus süüa teha ja siis seda kellelgi maha müüa. :D Või kui sa oled eraisik, mitte ettevõte, siis pole vahet, kas on see luba või mitte? Just asking, sest sul ei ole kusagil kirjas, et vet.amet on su tegevusele loa andnud.

  1. Ma olen tänaseks teinud ainult sõpradele cateringi, mingeid suuri tellimusi ei annagi mu köögis teha. Tegevusluba ja kõik muu tuleb koos sellega, kui konkreetselt selle tegevuseks ettevõtte asutan. Proovin seda teha läbi töötukassa. Ehk, et veel ei kiirusta. See postitus oli informatiivne. Ja kui on keegi kes usaldab mind, et ma ei tee saastast süüa ja on valmis tellima, siis ma saan teha talle salati või kaks :)

 5. Vaatasin ka, et kudumisvardad:-D
  Ehk sobiks mingi shampa pudel, veiniklaas vöi kohvitassi/taldriku vöi mingi kandik. Ilutulestik taustaks, koka myts…
  Sidruni asemel mingi toitaine
  Ja nöks rohelust oleks ka ilus.
  See siis selline vähe norimiseks, tasakaaluks.
  Ilus on!
  Tänu teie blogile olen hakanud armastama kollast värvi – vanker, mantel, saunalinad jm

 6. Meelise pildid kenad küll pole ja mina sinu asemel seda nii palju ei reklaamiks. Las harjutab veel, äkki mõni kursus läbi käia?

 7. Natuke nagu ei liha-ei kala tunne on selle uue kujundusega. Ma ei hakka kirjutama, mis ja kuidas mulle ei meeldi või meeldiks, vaid ütlen, et kui omale meeldib, siis ongi kõik juba ok.

 8. Inspiratsioonitahvel on paljulubav, aga lõpptulemus mitte nii väga. Vähemalt minu arvates. Marimelli maailm seal logol, selle font pole just kuigi hea valik. Oleksin ilmselt ka selle maailma ära jätnud ja midagi muud andekat sinna asemele mõelnud. Muidu tubli, et üritad miskit nokitseda.

 9. Vet. ameti kohta küsitud kommentaari sa läbi ei lasknud? Aga kiidusōnu küll? Well..

  1. Ära ole nii kärsitu. Polnud su kommentaarini veel jõudnudki. Üks hetk korra telefonis vaatasin kommentaare ja lasin läbi, mis ette tulid ja poole pealt jäi pooleli.. Mul üsna kiired ajad hetkel :)

 10. Rs,
  Palun ette vabandust, aga ilmselt on minu postitus kantud erialasest kretinismist, aga mul tuleb masendus peale kui toiduaine all mõeldakse toitainet.
  EHK toitained on keemilised ained, mida organismid vajavad ainevahetuses või kasutavad energiaallikana.
  Toiduained on aga kõikvõimalikud TOIDUained, nt liha, piim, köögiviljad jne ning toiduained sisaldavad KÕIKVÕIMALIKKE toitaineid nagu valgud, rasvad, süsivesikud, mineraalained jm. Ja veel, kui kord targutamiseks läks, siis mineraalained ei ole ka mineraalid nagu paljud VÄGA valesti arvavad.

  Mu postitus on ka kantud 1. septembri lähedusest ehk kooli algusest:)

 11. Appi, see logo vms on liiga naiselik ja ei iseloomusta üldse teid, väga raske on seda kokku viia teiega…. te olete väärt ikka midagi lahedamat ja konkreetsemat. Antud logo jätab mulje nagu selle taga oleks mingi nohikust romantikahing, kes armastab sidrunit ja vahel fotografeerib lilli..

 12. Inspiratsioonitahvel mulle väga meeldib, lõpptulemus niiväga mitte. Midagi hullu ka ei ole loomulikult. Lihtsalt mulle tundub, et see asi on liiga plass, rahulik ja kahvatu. Sina ise tundud pigem palju kontrastsem ja värvilisem. Et kui see on potentsiaalsele kliendile Sinust mulje loomine, siis mulle tundub, et see mulje on veidi vale ja veidi igav. Samas kui Sa ise samastud sellega ja Sulle meeldib, siis teine asi :)

 13. Ei ütle, et halb, kellelegi kindlasti sobiks. Aga pole üldse teielik! Ootaks rohkem särtsu ja kärtsu, mitte mingeid akvarelli meenutavaid pooltoone. Tundub, et see amatöör-“mainekujundaja” on paras asjaarmastaja ikkagi.
  ja mulle jääb selgusetuks, kuidas on võimalik olla töötuna arvel, raha eest mitmesuguseid teenuseid osutada ja mitte makse maksta? Väga julge, et seda nii avameelselt blogis kajastad ;)

  1. Kes ütles, et ma makse ei maksa ja üldsegi mis teenuseid ma siis osutan? Kui ma võtan inimeselt materjali raha, siis ma ei teeni ju!

Comments are closed.