#septembriseijoo

Meil pole probleemi ka septembris mitte juua, sest praktiliselt oleme terve suve kained olnud. Olen proovinud suve jooksul väga suurt valikut alkoholivabu jooke ja.. no ma saan aru, et see ei saagi maitseda nagu päris, aga mõned asjad on ikka tõesti – röögatu hinnaga maitsevesi.

Suve alguses kirjutas mulle Lahhentagge, et kas ma tahaks nende alkoholivaba gini proovida ja nendega kokteile teha. Mõtlesin, miks ka mitte. Nüüd olen neid ise Selverist juurde ostnud, sest tõesti, nagu päris. Mulle meeldib musta sildiga rohkem kui valge sildiga ja nendega saab teha kõiki ginikokteile ja need maitsevad päriselt nagu päris ja isegi gin sour munavalgega tuleb nagu päris ja kui ainult ühe jood, ei saa arugi, et alksivaba on.

Lahhentagge e-poes kehtib kood marimell, mis annab 10% allahindlust!

Käisin millalgi sõbrannaga F-hoones ja sain seal megahead kokteili – mäletasin, et seal oli kirjas alkoholivaba aperitiiv ja alkoholivaba vahuvein. See oli megahea. Ma terve suve mõtlesin, millega see oli, ostsin igasuguseid asju kokku, et ise saada sama tulemus – läksin praegu F-hoone lehele, ma oleksin võinud seda teha kolm kuud tagasi!!! – Corsaro Spritz / alkoholivaba vahuvein, alkoholivaba aperitiiv – oleksin kohe aru saanud, et see on selle uue Liviko Corsaro spritziga – mida ma pole veel proovinud, sest kui seda esimest korda kellegi instas nägin, tahtsin tellida – laost otsas.

Aga see eest olen ma proovinud igasuguseid mulle, igasuguseid aperitiive, spritze, gine jne. Ma tõesti pole ostnud veel alkoholivaba rummi, viskit ega viina, kuigi need on olemas – ma lihtsalt pole nende jooja.

Mitte, et keegi küsinud oleks, aga üks õhtu kui ma kokteilitasin, siis tegin mõned pildid, et teile näidata, mis on hea ja mis oma raha väärt ei ole. Kõik tooted olen ise ostnud, seega ei tee meelega kedagi maha, sest keegi on maksnud teise brändi eest vms.

Ära raiska raha

Ma ei saa aru, misasi see olema peaks, see maitseb nagu raudrohu leotis ja ma ei suutnud seda segada millegagi, et see hea oleks. Ilmselt ma ära ei viska, segan kuskile kokteili sisse ära, aga never uuesti ei osta.

Mu sõbrannale meeldib täiega, et nagu päris. Minu meelest halb. Samasugne larbe, millel on lihtsalt hapukas maitse ja mullid sees nagu B&G alkovaba mull. Kusjuures B&G veinid, isegi et nad pole mingid kallid, on üsna okeid. Kunagi oli roosa B&G mu lemmik.

Sellel peachil polnud mingit virsiku maitset ja see teine oli lihtsalt halb. Megaorgaaniline ja kallis, aga mulle üldse ei meeldinud. Kokteili sees ajas asja ära, aga noh, on paremaid.

Soovitan osta

Mojitobaari mohhitod. Selle suve lemmik kindlalt passionfruit! ja ootan juba sügist, et astelpaju oma jälle valikusse tuleks, need olid niiii head. Ja no vaarikas on klassikalisem isegi kui klassikaline! :)

Nagu ma ütlesin, mulle meeldib must rohkem kui valge, aga.. maitse asi. Mina soovitan osta musta ja teha misiganes gini kokteili ja te võite kindel olla, et see maitseb nagu päris!

Kui teile meeldib Aperol Spritz, siis teile meeldib see. Olen seda sel suvel ikka päris mitu pudelit ostnud. Koos nt Freixenet alkovaba mulliga ülihea. Üldsegi on see ka üks parimaid alkovabasid mulle mida ma proovinud olen, olen neid ikka omajagu proovinud.

Viimase tellimuse aperitiiv – mulle meeldis, natuke mõrkjas, aga mulliga ja natukese siirupiga idekas kokteilimaterjal.

Kaks uut siirupit – kui panna seda laimi-piparmündi oma + sidrunimahla + mullivett/alkovaba mulli siis nagu päris mojito. Tegin lastele sellega kokteile üks nädalavahetus ja nad olid kõik mingi, vau kui hea.

Minu enda lemmik on loomulikult rabarber ja eriti hästi sobib kokku Nudisti null mulliga.

Lollikindel

Ja kõige lihtsam kokteiliretsept on alati – midagi magusat, midagi haput, “kanget” ja “lahjat”. Nii sünnivad ju ka kõik alkoholiga kokteilid. Ei mingit jalgratta leiutamist. Ja ohtralt jääd. Ma iga kord haaran peast kui keegi ütleb, et ärge pange palju jääd, see teeb joogi lahjaks, pange kaks kuubikut.. Jää hoiab joogi külmana ja kui jook on külm, siis jää ei sula. Kaks kuubikut jääd sulab veeks ja teeb joogi lahjaks. Ja teine, mida ma praegu palju kuskil reelsides näen, et appi, kui jää on topsis, mahub vähem jooki – alkoga kokteilide puhul saad sa nii lihtsalt kangema kokteili – 4cl või 8cl alksi läheb alati, pealekat mahub lihtsalt vähem kui jääd on rohkem. Üldiselt need, kes juba alksiga jooki tahavad, ei tohiks heituda kui kangema joogi saavad :D

Ja üks mis kindel

Ma võin #septembriseijoo teha ka iga kuu või aasta või kaks või viis, aga kui keegi ikka Dom Perignoni mulle pakub, siis ma klaasi ei sülita!