#marimell14 hoovipidu

Alustame sellest, et järgmisel aastal tahaksin ma ka oma peol külaline olla. Ma ei tea, kuidas see võimalik saab olema, aga tänavune pidu oli kuidagi ekstra väsitav. Ilmselt oli asi selles, et see oli kuidagi suurem ja kogu aeg oli pinge peal, kas ja kuidas kõik sujub ja kas kõik on rahul ja.. vana hea – kellegagi otseselt suhelda ei jõudnud, aga kõik kallid inimesed olid kohal.

Ütlen kohe ära, pidu oli #notsponsored, st et ise tellisime ja maksime. Tagin/lingin kohti ära, sest ma ei viitsiks kogu aeg vastata kust üks või teine asi pärit oli. 

Õpi oma vigadest

Kuna meie peod on alati mõeldud ka lastele, siis tellisin ka sel korral meile hoovi suure batuudi – mina tellisin siit kust varemgi olen tellinud – Krustski batuudid – lasin Hedonil valida – kuna Seiklusmaa oli juba broneeritud, jäi valituks Liikluslinnak.

Kunagi Hedoni sünnaks tellisin jäätisemasina – nii lasteaeda kui õhtul meie peole. Tundus ka sel korral hea alternatiiv mingile koogile. Googeldasin, hinna poolest oli kõige soodsam Jätman! Nende kodukal vaatas vastu ka jääjoogimasin – näidake mulle last, kellele see õudne sinine pläga ei meeldi. Mõeldud tehtud – võtsin mõlemad masinad. Jääjooki oleks pidanud koguseliselt võtma ilmselt kolm kogust, sest 30kraadine palavus + batuut tegi sellele ühele masinatäiele 20 minutiga 1:0.

Ma teadsin, lapsed nagunii soolasele eriti tähelepanu ei pööra, aga täiskasvanud eelistavad jäätisele midagi toekamat. Siinkohal infulencis mind ära Robert Rool, keda ma mingi aeg tagasi Maximas nägin (päriselt nägin, polegi ainult reklaamis) ja ta rääkis, et tal tuleb sünnipäevale Rändav Kokk – koju jõudes läksin uurima, et mida ta pakub, kirjutasin ja leidsime ka meile sobiva lahenduse.

Ma oleksin võinud vaid mõelda, et nii palava ilmaga, ei taha inimesed ilmselt mitte ohtralt süüa, vaid hoopis juua.

Meil oli planeeritud tegelikult neli käiku/katet, aga õhtu edenedes jäime kolme peal stoppama ja tegelikult oleks isegi kahest piisanud.

Alustuseks terve lauatäis erinevaid bruschettasid, seejärel rebitud sealiha burgerid (kõik kiitsid taevani, et pole paremat burksi elus saanud, Ženja sõi lausa 1,5 burgerit, et no nii hea.. Ma ei jõudnud maitstagi kogu selle sebimise juures!). Mul oli plaanis veel grilli/salatiring, aga burger oli nii toitev, et bruschettad laualt eriti ei kahanenud ja.. enne kui Rändav Kokk end kokku pakkis, kattis ta meile snäkilaua. Tegelikult oleks võinud ühe “eelroogadest” ära jätta – kas bruschettad või snäkid, sest niiii palju jäi alles. Aga enne jäägu viieks järgnevaks päevaks alles kui et puudu tuleb.

Joogiga oli sama – mul oli piisavalt mulli, aga liiga vähe gini ja ma oleksin võinud arvestada jälle sellega, et 30+ kraadise ilmaga läheb rohkem alkovaba.. 30 alkovaba mojitot läksid nagu kerisele. Tegin ise valmis 15 ginikoteili (Lahhentagge Instast leidsin retsepti – Lahhentagge giniliköör + martini + toonik – kokteili nimi “lõputu juuli” – sobis megahästi meie peole). Seda oli ilmselgelt vähe. Neid kokteile oleks võinud olla 100+ mitte 45 :D

Mojitod tulid ikka Mojitobaarist ja mullid Nudistist. PS! Lahhentagge e-poes kehtib suve lõpuni ka kood marimell, millega saate tellida ka alkovaba gin, mis on reaalselt nagu jooksid päris gin-toonikut, ainult, et ongi täitsa alksivaba. Mulle igaljuhul meeldib, mõnus pühapäevitada sellega terrassil.

Fotosein

See idee tuli meil reaalselt esmaspäeval enne reedest pidu – et võiks ju olla mingi lahe sein vms. Kirjutasin Merlile (Beliiv disainist), kes mind alati selliste asjadega on aidanud, aga no ilmselgelt polnud tal aega. Samal õhtul oli mul viimane “kontrollkõne” Rändava Kokaga ja ma uurisin, et kui ta muidu full lahendust pakub, kas ta teab kedagi, kes saaks teha meile mingid lilleseaded vms sinna fotoseina jaoks.. Tema teeb koostööd Elinete Lilledega ja nemad meile siia kohale tulid ja asja ära tegid. Raami rentisin Differentist. Sealt sain ka mullidele suured jäänõud.


Mängud

Meil oli kaks mängu – “Saame tuttavaks Bingo” ehk siis rahvas pidi omavahel suhtlema, et leida õiged nimed õigetesse lahtritesse.

Auhinnaks pokaal “sotsiaalseim”. Pokaalid pärinevad sealt kust meie valgedki – Instagramis selline koht nagu Taevamanna käsitöö. Nagu ka kõik teised auhinnad.

Ja teiseks “Arva ära laul ja esitaja” mille Meelis tegi valmis päev varem ja kui see valmis oli ja ta mulle neid laule lasi, siis saime aru, et need lood olidki justkui kõik “meie lood” mingil perioodil selle neljateistkümne aasta jooksul. Selle panid kinni muidugi meie kõige pikemaaegsed sõbrannad – Sandra ja Merily.

Lisaks lasime rahval valida õhtu stiilseima inimese.

Kas see on üldse ülelaskmine?

Meelis käskis mul mingi hetk rahva keskele minna ja ütles, et.. Ma ei ole Leenule öelnud enne seda pidu ühte asja.. Ma vastasin, mina ka mitte. Ja me teadsime täpselt, mida me mõtlesime. “Mul ei ole sulle kingitust!” Igal aastal on see “appi, mul pole sulle midagi”, kuigi tegelikult meil on olnud. Sel aastal ta seda ei öelnud, aga ma teadsin, et tal nagunii on ja ma ei saanud ju võlgu jääda.

Meelis ütles kingitust üle andes, et.. ma olen temaga 14 aastat käinud ja ehk käin mõned aastad veel..

Mina tegin talle väikese “Reisile sinuga” ehk valmistasin ette kolm ümbrikku, millest ta pidi valima ühe. Esmalt oli vaja avada need, mida ta ei valinud ja teada saada, kuhu ta ei reisi. Seega, Amsterdam ja Veneetsia kaotasid ja Pariis võitis. Tegin valiku selle järgi, kuhu oleks otselend ja kus me varem käinud pole.

Nali naljaks, kui ma hakkasin pileteid nüüd vaatama, siis selgus, et Pariisi ka enam otse ei saa. Äkki sinna oli Lufthansa lend enne ja nad just canceldasid tuhandeid lende.. Ma sisimas ise lootsin, et ta valib Veneetsia.. Ja kui ma temalt siis küsisin, kuhu sa tegelikult minna tahaks, ütles ta ka Veneetsia.. Eks siis ole näha, kuhu ja millal me läheme.

Selline vinge pidu meil oligi. Nii paljud ütlesid, et täiega äge, et just stiilikas oli, et mõnus oli end üles lüüa ja teistmoodi riideid kanda. Jään nüüd ka stiilikate kutseid ootama!

Kõik fotod: Victoria-Raahel Võsu

8 thoughts on “#marimell14 hoovipidu

 1. Airbalticul ju otselend Pariisi? Ja Ryanairil ka (megasoodsalt, aga lennujaam suht kaugel vist). Veneetsiat soovitan täiega (wizzairiga saab megasoodsalt), just käisime – üliiiiiiiiiiiilus

  1. Skyscanner seepäev ei kuvanud seda AirBalticut, aga jah, algselt ta mulle silma jäi. Eks vaatame, kuhu ja millal :)

 2. Amsterdami hetkel ei soovita lennata.
  Sinna ilmselt saab kenasti, aga Tallinnasse lennates tuleb arvestada mega pikkade check in’i ja turvajarjekordadega.
  ( nagu reaalselt 4 tundi vahemalt sabas seista, ja isegi siis ei ole kindel, et sa lennule saad)

  1. pole seal Amsterdamis nii hullu miskit. Kui m a tulin, siis oli kah artiklid ja järjekorrad hoonest välja, hommikul aga polnud mingit saba, ülejäänud aja šoppasin segaseks.

 3. See pidu tundub küll täiega äge hoovikas! Mis oli teema (kas lihtsalt antiik?) ? Kuidas inimesi suunasite riietuma nii?
  Ja kas oskad umbkaudselt öelda kui palju per face see Rändav Kokk maksab? On tal mingid kindlad paketid või…mõtlen kas tava inimesele ka kättesaadav teenus :D

  1. Meil oli teema “vana kreeka” – inimestele lihtsalt panin mõne inspirational pildi, suurem osa oligi togad. Kes laenutas, kes võttis kapist lina ja salli..

   Rändav kokk on tegelikult soodne, arvestades, et ta tuleb soovi korral nugade-kahvlite-taldrikute ja nö täislahendusena. Üldiselt ka oma laudade ja jookidega ja pole kallim kui mõni restorani dinner per face. Ma arvan, et hind sõltub menüüst – ma eeldan, et burger on soodsam kui nt pardifilee või kaks käiku vs 5 käiku, aga soovitan küsida temalt otse, ta menüü on suur ja lai ja kindlasti leiab endale sobiliku.

   Kui ma aus olen, siis arvasin, et meie pidu läheb lõpuks 5000€ maksma, aga tegelikult läks alla 2000€ (koos alkoholiga).

Comments are closed.