#elulineblogi

Sisustuspostitus – kui palju maksavad lauanõud?

Mingi aeg oli ilgelt pop teha sisustuspostitusi, juures hinnad, lingid, särgid-värgid. Mõtlesin, et kui ma juba siin ükspäev lauda katsin, et teen paar pilti ka ja sheerin teiega kama.

2S8A7114

Praetaldrikud on Villeroy & Bochi Vivo sarjast (link!), mida Rimi kleepsude eest sai. Jaemüügihind kaks taldrikut 25,99€, mina sain kleepsudega 4,99€ eest. Kokku on mul neid kuus. Sääst missugune. Tervelt 63 eurot!

Noad-kahvlid on samuti Villeroy & Boch Piemont sari (link!), mis ma sain nö emalt päranduseks. Kokku 14 komplekti. Kusjuures, need on samuti soetatud kunagi Rimi kleepsukampaaniaga, ühe komplekti (nuga-kahvel-supilusikas-teelusikas) hinnaks on 57€ (ca 1000krooni). Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis kampaania oli krooni ajal ja siis sai kleepsudega selle komplekti kätte vist saja krooniga. Jällegi, metsik sääst ülimalt hea kraami eest.

PS! Hetkel need veebipoes allahindlusega 15€ komplekt!

Samast sarjast on mul olemas ka serveerimiseks mõeldud lusikas (link!), salatilusikas (link!) ja kahvel (link!). Neid sai toona Rimist komplektina ja samuti sotiga, praegu maksab üks 36€ Rocca Villeroy & Bochis.

Supitaldrikud on pärit Gemossist, hind oli 5,64€ tk. Ja veiniklaasid samuti sealt, kuus klaasi oli midagi 30 euro kanti, täpselt ei mäleta. Tsekid lendavad ju kohe prügikasti :(

Lisaks on mul olemas ka 12 Fontignaci pikasabaga koogilusikat (link; samuti olid saadaval Rimi kampaaniana, jaemüügihinnaga 59,99€ 6tk, mina sain 8,99€ eest kleepsudega) ja 12 WMF koogikahvlit (link; 4,95€ tk), sain Saksamaal elades kingituseks eksmehe vanaemalt, ise ostsin neile juurde ülituusa tordilabida (link; 19,95€).

Praegu seda kirjutades, sain aru, et mul ongi aint kampaania nõud ja olen sellega saanud ülihäid brände ülihea hinnaga ja säästnud seejuures räigelt raha.

Kogu mu “maise vara” reaalne hind: 1239,14€ + allolev mokakohvi serviis 100€
Meie pere rahakotist (kas siis minu ja ema, või minu ja Meelise) välja käidud raha: 211,33€ + allolev mokakohvi serviis 100€
Kokku hoitud üle tonni: 1027,81€, seega soovitan kleepsukampaaniaid :)

Lisaks on mul kaks MERU kruusi ja kaks Iittala kruusi – kõik olen saanud kingiks.

MERU kruus
IMG_3804.JPG
Iittala kruusid

Ostsin endale kunagi eBayst Villeroy & Bochi New Wave serviisi (6tk komplektis) aga see osutus väikseks mokakohvi serviisiks ja nii see siin seisab ja oma õiget aega ootab. Kui keegi endale peaks soovima, siis saja euroga annan ära :)

Pilt: internetist

Millised nõud teil on? Kas panustate palju lauanõudesse või pigem mitte? Üldiselt on minu veiniklaasid kuskilt Ikeast pärit, aga samas neid läheb ka komplekt aastas, pole väga püsivad.. Vaatame, kuidas need uued vastu peavad :)

18 thoughts on “Sisustuspostitus – kui palju maksavad lauanõud?

 1. Mulle kinkis mees Villeroy&Bochist kohviserviisi. Ja punase veini klaasid olen ka sealt ostnud, Roccas oli mõned kuud tagasi kampaania, et 4 klaasi 19,95€. Iittala tasse on ka 4tk ja kausse ja taldrikuid samuti. Üritan ikka kampaaniate ajal mõne asja osta, siis on tulevikuks korralik kraam olemas:) Korraga ei jaksa osta ju.

 2. Villeroy, Villery ja veelkord Villeroy :) Wave kohvitassid (300ml) ja alused (nagu sul väikesed), praetaldrikud, salatitaldrikud, kauss. Vivo (Rimist) ostsin ka kaks kaussi, vaagna ja pisikesi kausse. Still lemmikud :) Kunagi meeldis ka CASA Stockmanni sari, aga krt, need lähevad ruttu kriime täis ja kulumisjälgi täis :(
  ps-ilusad veiniklaasid!

 3. Ise just ostsin ka Rimist kampaania korras taldrikud ära. 6 praetaldrikut ja 4 salatitaldrikut. Sääst on meeldivalt suur. Eelmise kampaania ajal ostsin rimist ka klaasid. 4 topeltseinaga, 4 kokteiliklaasi, 4 shampuseklaasi, 4 veiniklaasi ja selle kannu moodi asja veini jaoks(no ei tule see sõna meelde praegu). Olen enam kui rahul, eriti veiniklaasidega mis mahutavad 810 ml :D. Tunnen juba põnevust milline kampaania neil järgmiseks tuleb, kuna Rimi mu kodupood ja kleepse koguneb iseenesest.

 4. Meie enamus lauanõudest on pärit Ikeast (valged neljakandilised praetaldrikud, alustaldrikud, supikausid, pruuni värvi tassid, (veini-) klaasid, vaagnad). Mulle meeldivad sellised lihtsad ja ühevärvilised nõud ning samas Ikeas on hinna-kvaliteedi suhe ka paigas. Kahvlid-noad-lusikad on Fiskarsi omad- samuti olen rahul. Aga olen tähele pannud, et mida vanemaks ma saan, seda rohkem panustan lauanõudesse. Näiteks mõned aastad tagasi olin valmis ostma ükskõik, millised nõud, peaasi, et odav oleks. Nüüd aga mõtlen rohkem kvaliteedile ja hind nii tähtsat rolli enam ei mängi. Eks selles mõtlemises “abistab” tugevalt ka minu ema, kelle lemmikuks hetkel on näiteks Iittala. Mulle Iittala nõud meeldivad väga, kuid hetkel on need minu jaoks liiga kallid ning a’la ühe-kahe kaupa ma taldrikuid-tasse ostma ei hakka. Kui midagi uut, siis ikka terve komplekt. Lähiajal siiski tahaks Soomes Iittala outletis ära käia, kasvõi niisama uudistamas :)

  1. Kuna mul hetkel puudub piisavalt suur köök ja söögilaud, siis taldrikud on suht suvakad. Aga tulevikus tahan ka osta kõik ühesugused ja omavahel sobivad nõud – ja täiskomplektina, mida ma jupitan.. Pärast on otsas ja siis olen oma x arvu taldrikutega :)

 5. Enamik minu lauanõusid on Luminarc Evolution sarjast, paraja suuruse ja mõnusa vormiga nõud. Sarjas on olemas käik vajalik ja hind rohkem kui soodne (soodusega on praetaldrik umbes 1,2€). Ja kui taldrik katki läheb saab lihtsa vaevaga ja pankrotti minemata poest uue. Iittala ja Villeroy meeldivad mulle ka aga hakkavad rahakoti peale. Rimi kleepsukampaaniatest olen ka reeglina head köögikraami saanud.

 6. Ma sain pulmadeks Villeroy & Bochi poe kinkekaardi ja siis ostsin asju mida muidu ei raatsiks – teekannu ja sõela jms.

  Suuremas osas on mul Iittala Taika sarja nõud – kohviserviis, praetaldrikud, kohvitassid ja salatitaldrikud. Üks väiksem komplekt Villeroy ja Bochi supitaldrikuid ja praetaldrikuid on mul tellitud Saksamaalt ühest nõude poest, hinnad olid oluliselt soodsamad kui siin.

  Kõik asjad on juba viimased 6 aastat hästi vastu pidanud, ainult ühel kausil ja taldrikul sälk sees, kuna mul on kivist kraanikauss ja ilmselt on halvasti käest kukkunud.

 7. No need Villeroy originaalhinnad on rämedalt üle pingutatud. Vivo sari on ka kõige odavam ja ei maksa ilmaski sellist hinda nagu Rimi näitab

 8. Ma elasin veel kodus, kui hakkasin rimi kleepse koguma. Küll tassisin pokaale, morsiklaase, potte, rätikuid jmt. koju. Kapid olid nõude karpe täis, mida puutuda ei tohtinud, sest minu “kaasavara”. :)
  Kvaliteetsed tooted ning täishinnaga oleksid ikka väga suured rahasummad läinud, kui veel korraga oleks pidanud ostma. Nüüd sain jupi kaupa kleepsudega endale komplektid kokku kogutud poole ja rohkemagi soodustusega ja nii hea oli kodust ära kolida, ilma, et peaks muretsema, et pole kuskil süüa teha ja einestada.
  Ma olen üldse väga suur nõude kokku ostja. Kohe nii meeldivad uued nõud. Ja üritan ikka sarnaseid asju osta, et liiga kirjuks ja erinevaks ei läheks. See vist pärilik, sest mul ema ja vanaema ka ees, kes nõude hullud. :)
  Tol ajal oli kleepsukampaania Spiegelau lauanõudele ning ma ei saaks rohkem rahul olla. Pokaalid kõlisevad nagu kristallnõude puhul ning kriimustusi ei teki klassile.
  Villeroylt on rätikud ja vannitoa tarbeid. Potid samuti rimi kleepsudega saadud ning suurepärased, vastu pidanud aastaid.
  Taldrikud ja kohvikruusid on Luminarci omad ning ilmselt jään ka neile truuks, kuna siis on kõik ühtemoodi komplektis. Kahvlid-noad mingi suvaline komplekt, 25 € eest ostetud supermarketist, kuigi üllatavalt head näevad veel välja peale mitut aastat igapäevast kasutamist. Ihaldan ikka Villeroy&Bochi komplekti ja ühel heal päeval ka need ostan. :)
  Muidugi – nõusid pole kunagi liiga palju, et see ei takista veel komplekte juurde ostmast. Käin ja vesistan vahel Villeroy nõude peale ja unistan, et kui ma kunagi rikkaks saan.. :D Paraku on hetkel köök nii väike ja ka elutoa vitriinkapid ei mahuta enam nõusid, peab oma kodu ära ootama, siis saab juurde osta. Praegu on laud kaetud, kui külalised tulevad ning ainult häid sõnu kuulnud nõudevaliku kohta. :)

 9. Kui ma noorem olin ja oma päris kodu veel ei olnud, siis ostsin ja kasutasin täiesti suvalisi odavaid nõusid. Ka kogusin Rimi kleepsude eest saaduid valgeid taldrikuid ( kindlasti vähemalt 7 aasta tagune kampaania), hiljem andsin kõik ära, sest enam lihtsalt ei meeldinud need. Nüüd aga fännan Iittala nõusid, ostan üksikult ja soodustuste ajal. Samuti ka Arabica nõusid, eriti Muumidega. Igapäevaselt on kasutusel veel alles jäänud vanemaid nõusid, sest lapsed on veel väiksed ja tihti taldikud-tassid põrandal kildudeks. Noad-kahvlid Jamie Oliveri omad. Ägedamad noad Fiskarsilt. Üldiselt ostan ma ennem mõne tassi või taldriku, kui mingi hilbu või ripsmetušši.

 10. Mul asjad Ikeast. Esiti sellepärast, et mul oli kõiki asju vaja ja raha pole priisata. Aga mu vanematel on V&B nõusid ja just vaatasin, et kahvlid-noad koledaks läinud nii ruttu. Seega pole vist vahet kas ikea klaas kukub või mõni udupeen- kildudeks mõlemad.

  Muidugi ma tahaks neid kalleid nõusid aga ei raatsi. Alguses mõtlesin et ostan sealt rimist, aga siis need polnud ikka NEED. Nüüd hunnik kleepse üle.

  1. Mul need VB noad-kahvlid kindlalt mingi 10aastat kasutuses olnud ja kui ära poleerida, siis nagu uued :) pole väga kulumismärke. Ma ülimalt rahul nendega.

 11. ma olen ka nõude hull, ja üleüldse selliste tarbeasjade “köögividinate” hull. Aasta tagasi sattusin tööle sellisesse kohta kuhu inimesed annetavad asju, absoluutselt kõike, nagu kirbukas või nii. Võin öelda, et iga kuu neljandik palgast läks “uute” nõude, köögitarvete ostmisele. Ikea odavaid veiniklaase ei soovita mitte kellegil osta, need lähevad katki kohe, aga need veitsa kallimad on kyll head ja vastupidavad, neid soovitan. Villeroy originaalhinnad on ebanormaalselt üle pingutatud ja kleepsuhinnad ongi nagu “normaalsed” hinnad, rohkem nende eest kyll ei maksaks mitte mingil juhul. Mulle endale väga meeldivad lihtsad valget värvi klassikalised nõud- kõik taldrikud, kausid,supitirinad jne, ja neid saab kokku sobitada paljude muude valget värvi asjadega ja siis laua katmisel kasutada eraldi värvieffektina nt. salvrätikute, laualinade, kaunistuse, küünlajalgade koosluses.Tõesti, mulle väga meeldib kui laud on kaetud esteetiliselt, ilusate nõudega ja nüanssidega, see on nii ilus silmale.ja toit tundub ka alati 100 korda parem.

 12. Mina olen ka ostnud nõusid rimist kleepsudega. Viimase kampaania käigus, kuna ootab ees kolimine uute ja pärisboma koju siis 3 serveerimiskaussi ja 2 kandikut, et oleks lauale panna ilusti matchivad serveerimisnõud. Samuti olen ostnud rimist need pasta soomise ja koogi soomise komplekti.

  Tavalised nõud on seni pärit ikeast. 30 euroga saab 18 osalise komplekti. Minul on matt must ja seni on väga ilusad (2 aastat kasutamist ja masinpesu). Ilmselt vahetan värvi siiski uues kohas välja aga jään sarnase komplekti juurde.

 13. No ma ei tea,
  kuidagi võlts-tõusiklik mulje jääb teist,
  kes te laulate kooris ülistus-unistuslaulu
  misiganes kutsimutsidele- villeroipohhidele ja lähete
  lihtsameelsetena õnge nende kleepsukampaaniatega!
  Kas TÕESTI usute, et need tooted ongi niipalju väärt,
  kui seal alghinnana pakutakse ?

  1. Kindel see, et ei ole. Aga samas VB nuga-kahvel-lusikas maksabki 60€ ja kui ma saan selle 6ga, siis olen võidus küll :)

Comments are closed.