Tegin jõulude peaproovi

#KOOSTÖÖ

Nädala alguses tegin süüa ja Hedon ütles äkki: tahaks, et Jõuluvana juba saaniga tuleks.. Hakkasime siis jõuludest üleüldiselt rääkima ja ta uuris, et kes meile külla tulevad, et kas poisid ka.. (peab silmas siis naabripoisse). Ütlesin, et tavaliselt jõulud on perepühad, aga kuna meie pere on väike, siis meil käivad jõulude ajal külas need sõbrad, kellel veel peret ei ole või kes ei taha sel päeval üksinda olla..

Meil on aastaid jõuluõhtul külas olnud mu õepoeg Soomest ja mõned sõbrad, kellel nagu ma mainisin, veel peret pole või kes neid oma vanematega ei veeda. Mida aeg edasi, seda enam tekib peresid, lapsi, oma jõulutraditsioone. Näiteks mu sõbranna Sandra, kes aastaid käis esmalt kodus vanemate juures peol ja pärast tuli meile – on nüüd ise suhtes ja pigem tulevad nüüd vanemad tema juurde jõuluõhtul ja üks sõbranna, kes alati oma peikaga käis – nemad läksid lahku, elavad eraldi linnades ja nemadki ei tule enam. Meie naabripoiss, kes alati kohal oli, vahetas tööd ja kuna neil on graafikuga töö, siis palub end alati jõulupühadeks tööle panna, sest topelttasu ja vahet pole, millal ta seda jõulupraadi sööb. Ma võiks jätkata.. Aga saate poindile pihta.

Eelmisel aastal olin ma sel ajal pooldumas ja eriti plaane teha ei julgenud. Sel aastal võiks plaane teha, kui oleks kellega teha. Aga pered ongi peredega ja meie pere – üks tuiskab “saaniga” mööda Tallinna ja rõõmustab suuri ja väikeseid, meie nagu ikka oleme kodus, kokkame, mõnuleme niisama.. ja õhtul kui Jõuluvana ja Põhjapõder saabuvad, jagame ka kingitusi. Eks näis siis, mis sel aastal pakkidest välja tuleb. Aga üldse mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.

Mulle kirjutas mitu kuud tagasi üks lugeja Instagramis, et ta nägi meil mingeid kuldseid detaile ja et temal on e-pood Inspired by Lemons, mis just kuldseid kodukaunistuseks mõeldud tooteid müüb ja et kas sooviksin endale midagi valida. Ja kuna mul midagi otseselt vaja ei olnud, siis jäi see koostöö ootele. Nüüd novembris – ma ei tea, mis klikk mul selle novembriga on, nii kui kell lööb 1.november – hakkan ma jõuludele mõtlema, kisun kapist välja juba mõned ehted, valguskardina, jõulunõud.. Igal juhul, kirjutasin ma talle, et nüüd on aeg. Ma võin üht-teist valida. Ja mu vaimusilmas oli selleks kogu aeg mingi mõnus jõululaud.

Minu valikusse jäid – söögiriistade komplekt, lauakate ja jäänõu (mida teadsin kohe, et jäänõuna ei kasuta), aga teadsin, et vabal ajal sobib ta mulle ideaalselt riiulisse.

PS! Koodiga marimell saab novembri lõpuni kõiki kuldseid asju 20% soodsamalt –  vali oma lemmikud siit: Inspired By Lemons

Mida ma kokkasin?

Ma ei mäleta enam, mida see Meelis mingi päev tahtis ja ma lappasin Jamie Oliveri kokaraamatut ja sealt jäi mulle silma üks täidetud foccacia retsept ja panin sinna kohe järjehoidja vahele, et kunagi teen.. Foccacia küpsetasin peaaegu ise, taigna tegi tegelikult lapsehoidja, aga mina, kes ma alati feilin, seda on nii lihtne teha, et isegi mina saaksin hakkama.

Meil oli järjest kaks dinnerit – esimesel sõime parti erinevate salatitega mis ma kokku tegin (nt marineeritud parika pomeolo ja kapparitega). Teisel õhtul oli meil jälle veidi selline eesti-vene vaib – kalamarja ja pannukaid ja nikse-näkse.

Ma juba mitmendat aastat olen jõuluõhtuks enda isu verivorstist täis söönud ja seapraad on kuidagi nii ammendanud, et olen proovinud mingeid muid lahendusi leida. Üks aasta tegin näiteks üldse kala. Mida te soovitaks mul sel aastal jõuluõhtuks süüa teha?

2 thoughts on “Tegin jõulude peaproovi

    1. Hei. Mulle juba see saadeti, nii armas, et sa seda igatsed :) Kes teab, kes teab, kui mul igav hakkab, ehk teengi uuesti.. Kuigi uus tüvi tuleb jälle kimbutama.. ja jumal teab, kas midagi üldse enam siin elus korraldada saab.

Comments are closed.