Suveks saledaks!

Ma ei tea, mitu korda ma olen endale lubanud, et sünnipäevaks vormi, suveks saledaks, aasta pärast rasedust raseduseelsesse kaalu…

Noh, ma võin ju unistada, aga kui mu kaal seisab nagu tropp 70kg peal, ei grammi üles ega alla, 70 ja nii on, siis… Vahepeal juba tekkis mõte, et ehk see seisab sellest rasestumisvastasest implantaadist, aga kuna ma pole välja suutnud mõelda, mida asemele panna, siis olen ikka implantaadiga ja 70kg.

Jah, ma võiksin olla 62 nagu enne rasedust, aga ma ei sure selle kaheksa kiloga ära ka. Niiet seniks kuni mul sajandiplaani pole, kuidas kaalust alla võtta ja seejuures mitte rasestuda, ma olen 70.

profeel ott ja evaAga, ma tean, et teie seas on väga palju neid, kes võitlevad kaaluga ja tahaks suveks saledaks saada. Paljud teist osalevad programmis #mallukagavormi ja paljud teevad seda omalkäel. Mul on hea uudis – mulle kirjutas minu armas koostööpartner Valio, kes annab ühele lugejale…

Taramtaraaa… Ott Kiivikase toitumiskava ja terve suure hunniku uusi PROfeel kohupiimakreeme!

Selleks, et see endale krabada, jäta kommentaariks (koos toimiva emailiga), mis sind motiveerib? On see kaalust alla võttev sõbranna? Hoopis mingi kleit või teksad, mis kunagi jalga läksid? Isuäratavad tervislike toitude pildid? Vanad pildid, kui olid saledam… Õigeid ja valesid vastuseid ei ole – kirjuta julgelt. 

25.03.2016 võidab üks inimene endale nii Ott Kiivikase (toitumiskava siiski :P) ja hunniku PROfeel kohupiimakreeme! :)

 

223 thoughts on “Suveks saledaks!

 1. Kui olla 100% aus siis mind motiveerib üks meessoost isik ja üldse mitte seetõttu, et oma peas nüüd mõtleksin, et oioi, kui saan saledamaks siis võtan tal kohe põlved nõrgaks. Motiveerib ta mind hoopis sellega, et ta nii paganama kaunis on ja siis tekib endal ka tahtmine ilusam ja parem olla lihtsalt tema eeskujul.

 2. Mind motiveerivad mu vanad teksad, netis olevad fitnessiga tegelevad neiud, minu ema, vanad pildid minust ning tegelikult ka see, kui mees teeb komplimente a’la et kann on pringimaks läinud. :)

 3. Mind motiveerivad teiste lood ning eriti enne-pärast pildid. Tihti mõtlen, et ma ju ei suuda ja ei saa hakkama aga kui näen, et teised seda väga edukalt teevad, siis hakkab enda ees piinlik ning saan aru, et tegelikult ju saaksin ise samamoodi sellega hakkama. Hetkel pusingi omal käel, jälgin blogijaid ning olen paaris grupis facebookis, kuid tunnen, et tegelikult aitaks professionaalne kava mind veelgo, sest näitaks mulle õige suuna kätte.

 4. Trenni osas mul pole saledat sõbrannat kõrvale vaja – mulle meeldib trennis käia ning ma ei sunni ennast selleks. Oluliselt raskem on aga toitumisega. Mulle meeldib hästi süüa ja pahatihti tähendab see ka suuri koguseid või väga rammusat sööki (et mitte öelda rämpstoitu). Võib-olla just see Ott Kiivikase toitumiskava oleks hea motivaator?

  1. Täpselt minu elu! Mul pole mingit probleemi käia 6-7x nädalas trennis ja teha 5x nädalas bodypumpi, aga kui mul tuleb millegi isu, siis tee või tina, aga see isu peab saama rahuldatud, olgu see siis mäkieine, kommid, šokolaad või muu kraam, mida pigem ei sööks.

 5. Mind motiveerib Fashion TV ja mälestus sellest, kui istudes ja ei pea meeles pidama, et kõhupekk tuleb sisse tõmmata :D

 6. Mina sooviks välja näha selline nagu kunagi paar aastat tagasi. Soovitud kaal (mitte niivõrd kaal, vaid just enesetunne) aitaks mul kindlasti enesehinnangut tõsta ja saaksin end seeläbi paremana tunda ja ka tervisele tuleks kasuks.

 7. Võtan ka #mallukagavormi osa ja eelkõige motiveerivad mind mu lapsed. Et olla neile veel kauaks olemas ja sealjuures vinks-vonks Ning näha ja aidata kasvatada ka kunagi oma lapselapsi See kõik motiveeribki mind tervislikumaid valikuid tegema

 8. Mina olen täiesti masendusse langenud. Kui vanasti kaalusin 55 kg ja ülikooli minnes (pidev istumine ja tuupimine ja kindlasti söömine) üks hetk avastasin, et olen juurde võtnud 15 kilo, siis oli ikka šokk suur. Ma ei arvanud esmapilgul, et see nr mulle nii palju ütleb. Kuna mul on niigi olnud üpris madal enesehinnang terve elu, siis nüüd on see ikka täiesti nullis. Mul tuleb lihtsalt nutt peale, et kuidas ma aru ei saanud, et lasen ennast nii julmalt käest. Olen endale nii vastikuks muutunud, et peeglisse vaadates hakkan ka nutma ja suhte füüsiline pool on selle tõttu ka kannatama hakanud. Nüüd olengi uuel aastal üritanud koguda motivatsiooni oma riiete näol, mis selga enam ei lähe, piltide näol, kui ma veel olin ilus, noor ja sale ning kadestamisväärseks teevad ka vormis kena figuuriga naiste pildid. Seetõttu mõtlesingi siia kirjutada, et selline start oleks väga tore alustamaks oma pikka teekonda tagasi endise minani.

 9. Kuna ülekaalu on liiga palju ning ilma abita ma alla ei saa seda, siis võidu korral oleksin väga motiveeritud.
  Ideaalne oleks kaaluda 70-75. Praegust numbrit ei julge isegj kirjutada, peeglisse ei taha vaadata, kaalule astuda ammugi mitte.
  Veel motiveerib mind see, et tahaks minna normaalselt riidepoodi ja leida sobivaid asju. Mitte välja tulla ja mõelda, miks mulle miskit selga ei mahu.

 10. Ma abiellun 42 päeva pärast!! Ja kuigi ma olen igati normkaalus (59kg 164cm) ja rasva peaks ka mingised 18% olema, pole ma IKKA RAHUL :D Tüüpiline emane, eksole. Kui 5kg alla saan, olen sillas :)

 11. Mind motiveerib see, et maksan trennis kuumaksu ja kuna ei taha seda nö niisama “raisku” lasta, siis siiani on õnnestunud 4 korda nädalas end kohale vedada ja muidugi see tunne pärast trenni motiveerib ka :)

 12. Hea küsimus. Tegelikult peaks ju motivatsioon enda seest tulema – ma TAHANGI süüa täisväärtuslikku toitu ja ma TAHANGI end liigutada, sest see on hea ja mõnus. Boonusena saad siis paremasse vormi ka, kui mõlemad tegevused tasakaalus on.
  Mind motiveerivad mu vanad pildid, teiste vormis naiste pildid ja need ilusad riided. Kuna kehakoostise analüüs näitas, et olen normaalkaalus ja tegelikult väga halb välja ei näegi, siis viimase põntsu pani kutt, kellega olen umbes 2 aastat koos olnud. – Ütles, et olen juurde võtnud ja võiksin end rohkem liigutada. Ja päris sitt, kui vahel tulebki mäki isu, siis temaga ma lihtsalt ei taha minna :( mitte, et see isu nüüd kogu aeg peal on, aga kord paari kuu tagant kahjuks küll :(
  Tahakski õppida õigesti sööma ja ma arvan, et herr Kiivikas oleks küll õige mees, keda usaldada. Siis saaks äkki suve alguseks paarist kilost lahti ja julgen kutiga päevitama ka minna :D

  Tervitades,

  Ebakindel Merilin

 13. Oh kuidas tahaks öelda, et kõik loetelus motiveerib. Loen blogidest trennidest ja salenemisest. Tahaks jälle normaalseid riideid kanda. Vaadates vanu pilte, tuleb nutt peale. (kaalusin u 8 aastat tagasi 65-70kg, praegu seisab kaal ilusti 117kg juures :( Oma pikkuse kohta on seda metsikult palju) Kuskilt ei oska alustada ka. Olen omal käel proovinud, tellisin ka Kalmuse kava, kuid mingi hetk kadus motivatsioon nulli ja pole siiani tagasi tulnud :(
  Mul on vast vaja sellist korralikku tampi, mis ei lase mul lõpetada ennem, kui olen jälle ok kaalus. Saaks esialgu nendest 17 kg lahti, oleksin või sees :)
  riinakyttim@gmail.com

 14. Kui teised suudavad end kokku võtta, siis suudan ka mina ning kui poes saab number väiksemaid riideid valida on tuju veelgi parem;) 6kg on veel jäänud ideealini, seega toitumiskava oleks heaks kaaslaseks:)

 15. Oh see võit sobiks valatult :) Mind motiveerivad kitsamad riided, mis on nii ilusad seal kapis, et kurb vaadatagi, instagramis erinevaid fitness&health kontosid vaadata ning tahe ja usk paremaks saada, soov midagi saavutada ja näidata kõigile, kes minusse ei usu koht kätte. Vaikselt juba paar kuud üritan sealsuunas edasi pürgida, ent vahepeal jäin haigeks ja kõik kaotatud kilod tulid selle kuuajaga tagasi ning nüüd pean uuesti alustama. Olen alles 14 ka ja leian, et selles vanuses on väga hea end vormi viia, sest niigi keha alles areneb vms. Neid proteiinikreeme polegi veel proovinud ning toitumiskavast oleks ilmselt väga palju abi kuna just toitumine on see, kust omal käel minnes alati läbi põlen.

 16. Sind ennast ei moriveeri vist mitte miski? Meelise näituse piltidel olid küll korralik pontsik.

  1. Ma olin pontsik kui ma 111kg olin, Meelise näituse avamisel olin ma sitaks püss võrreldes neljaaasta taguse ajaga. Olen endaga praegu rahul, aga kaheksa kilo kergemana oleksin veelgi rohkem rahul.

 17. Mind motiveerib see, et saaks lastega suvel randa ujuma minna ilma, et ma peaks maxikleidiga kalda ääres neid valvama. Seni kuni lapsed olid väiksemad, ukerdasid nad kalda juures ja polnud probleemi, aga nüüd on neil juba rõngastega ka kaugemale asja ja suht koomiline oleks neile järgi kalpsata endal kleit pooleldi märg. Ja kuna mu keha eriti ilus pole, siis trenn võiks ikka nats paremaks seda teha. Hetkel teen kodus natuke võimlemist ja toitun figuurisõprade programmi järgi. Mulle see sobib, ehkki nälg ja isud on vahel meeletud. Ju seepärast, et programmis küll ühikud paigas, aga valid ise mida sööd nende eest ja ju ma teen valesid valikuid, muidu ideaalis peaks isud kaduma. Loosimises isegi ei osale, kuna piimatooted pole mu lemmikud (v.a juust) ja ajalugu on pärast erinevaid toitumiskavu ja dieete näidanud, et minule sobib figuurikad kõige enam. Edu teistele. Tahtsin lihtsalt läbi selle kirja ka endale meelde tuletada oma eesmärke.

 18. Mind motiveerivad nii sõbrannad, kes ennast heas vormis hoiavad, kui ka peegelpilt ja kaalunumber. Kui tunnen, et lemmikriided hakkavad pitsitama, siis ka see motiveerib.
  Väga tahaks katsetada toitumist toitumiskava järgi, kuna mul endal on samamoodi kaal püsinud ühe ja sama numbri juures juba aastaid ilma pingutuseta, kuid ideaalis sooviks 5kg alla saada.

 19. Minul on hoopis nii, et sooviksin kaalu juurde saada. Olen alakaaluline, kõikide arstide juures käinud, tunnistatud terveks inimeseks, aga kaal on ikka 40kg.
  Õnneks on mul väga hea elukaaslane ja temaga koos hakkasime muutma oma toitumisharjumusi. Sinna hulka kuulub ka vahepeal PROfeel kohupiimakreemid. Tulemus tuleb muidugi väga aeglaselt, võibolla aitaks mind Ott Kiivikase toitumiskava!?
  Mind motiveerib selline tunne, et kui lähed riietepoodi, aga riideid proovides on kõige väiksem suurus ka suur. Mine või lasteosakonda…

 20. Mind motiveerib minu tubli elukaaslane, kes käib iga nädal mitu-mitu korda trennis. Samuti motiveerivad mind vanad pildid, mil olin 15kg raskem ja enam sinna musta auku tagasi ei taha :D

 21. Mind motiveerivad paljud asjad, sõbranna kes on kaalust alla võtnud, fitloora blogi, teiste ilusad toidupildid, et teised seda suudavad jne jne. Tahaks ise ka 10 kg kergem olla (suveks), sest ma vihkan kui saabub õhemate riiete aeg ja ma olen nii paks, et pole midagi selga panna ja kõik riided, mis selga panen, neilt punnitab pekk ja ma end nagu viiner kiles tunnen :S ma ei taha enam nii ….

 22. Mina teen seda eelkõige selle tõttu, et nautida iga hetke elus ka 20,30,50 aasta pärast. Tahan olla tugev, vastupidav ja armastada oma keha nii riides kui ka riieteta.

 23. Mind motiveerib see, et mul on ära pakitud hunnikute viisi riideid, mis mulle peale lapse saamist selga ei l2he. Tahaks neid lahti pakkida ja taas sale olla :)

 24. Mind motiveerib see, kui näen tulemusi peeglist. See annab jõudu et jätkata ja veel parema vormi poole püüelda. Samuti on abiks vanade piltide vaatamine ja hea enesetunne, mis kaasneb trennitegemise ja korraliku toitumisega. Väga sooviks võita, oleks ideaalne auhind :)

 25. Mind motiveerib suvine reis mööda Euroopat :) Need kohupiimakreemid on vägaväga head :)

 26. Mind motiveerib mu enesetunne kui olen ideaal kaalus (46kg), tunnen end mega ilusa ja seksikana
  selleks aga võitlen endaga 24/7 (peaaegu), sest +4 kg kogunevad paari nädalaga kui lõdvestun
  Kuigi elan välismaal kasutasin kava meelsasti ja kohupiima kreemid annaks nt emale.

 27. Olen nüüd paar kuud toitumist jälginud ja trenni teinud. Alguses motiveeris mind see, et poes riided lihtsalt ei sobinud selga (kusjuures olin siis 65/172, ehk lihtsalt veidi vormist väljas). Nüüd aga näen võrdluspiltidelt selget muutust, keha hakkab juba ilusamat kuju võtma, kuigi kilosid on läinud kõigest paar :) Aga kaalunumber pole üldse oluline ja seda ma ei jälgi. Siiani olen oma toitumist muutnud lihtsalt oma teadmistele põhinedes, kuid professionaali koostatud toitumiskava kuluks kindlasti enne suve ära. PROfeel kohupiimakreemid on juba praegu suured lemmikud!

 28. Mind motiveerib minu õde, kes jälgib toitumist ning käib ka väljas igaõhtuselt kõndimas. Kuna elame üksteisest kaugel ning vahest kui kokku saame, siis käime ka koos kõndimas. Veel motiveerivad mind minu sõbrannad, kes teevad mitu korda nädalas trenni ning samas jälgivad nad ka toitumist.

 29. Olen 9.kuud rase ning kilosid on juurde tulnud mu mehele rohkem kui mulle. Ma arvan ja loodan, et ise vabanen beebikilodest kiirelt ja raskuseta aga oma mehe pärast olen ma mures. Ehk aitab teda personaalne toitumiskava. Pikkadest kärutamiskilomeetritest ei jäta ma teda ilma ja ta ootab neid samapalju kui mina :)

 30. Mina olen peaaegu samas seisus nagu sina . Rasedusega vótsin juurde kohutavad 27 kg ja maha saand olen 10 kg ja ülejâând seisab , aina luban et suveks vormi aga no ei õnnestu kuidagi . Olin ka enne rasedust ümar kuid nüüd on asi väga käest läind . Seega see kava oleks hädavajalik ja need kohupiimad on ka super maitsvad oleks vaja tõsimeeli alla võtta , muidu jäängi veerema :)

 31. Oleks mul siis neid vanu pilte, kui ma olin saledam :D Hetkel olen viimase aastaga alla võtnud umbes 15 kg, hea meelega võtaks 10 veel, aga seda ülisuurt motivatsiooni enam pole, sest praegu juba näen selline enam-vähem välja. Sellegipoolest kui ma vaatan nüüd paari aasta taguseid pilte ning hiljuti tehtud pilte, siis tekib ikka uhke tunne küll ja omamoodi motivatsiooni, et natuke veel ja ma näeksin veelgi parem välja! Veel motiveerib ehk see mõne kuu pärast saabuv suvi, sest ma olen 17 ja – kole lugu küll – tõesti ei mäleta, millal viimati rannas käisin, ma lihtsalt ei julge ennast näidata!

 32. Mind motiveerivad pisikesed asjad: hea muusika ja ilm (et minna õue jooksma), isuäratavad tervislikud retseptid toidublogides (et süüa ka ise tervislikumalt), inimesed minu ümber (tublid juba kaalulangetanud sôbrannad/kolleegid), väikesed silmaga mitte märgatavad muutused (näiteks kui riided istuvad tunduvalt paremini seljas) – kôik need näiliselt pisikesed asjad on mulle suureks motivatsiooniks :)

 33. Need kohupiimad on imemaitsvad! Mind motiveerib hetkel olla oma lõpetamisel (juunis) imeilusas vormis ja ilusas kleidis, et ei peaks muretsema, kas pekk kusagilt ripub või käed liiga lörtsid pildil jäävad :) Muidugi motiveerivad uued trenniriided ja jalanõud ka :)

 34. Tavaliselt on motiveerinud üks kindel paar põlvpükse, aga seni pole motivatsioon piisav olnud. Vaja oleks -12kg :D … Praegu motiveerib mind kooli lõpetamine suvel! Eks näis kauaks :D

 35. Vanemad pildid endast kindlasti! Siis tekib tahtmine end käsile võtta ja saada vähemalt sama ilusaks kui varem :)

  1. Põhiline on see, et praeguses ajahetkes üldiselt ei olda oma välimusega rahul, aga paar aastat hiljem vaadatakse heldimusega ja mõeldakse, et ooo, mis siis viga oli. Mul vähemalt küll on nii. Ka praegu ei ole ma oma välimusega rahul ja ei tea, kas siit saab veel hullemaks minna üldse…. et ma eaks paari aasta pärast vaatama praeguseid pilte ja mõtlema, et oo, kena, mis mul enda arvates viga oli. Raske uskuda praegu.

 36. 5 ülekilo ja no kohe kuidagi ei saa nendega hakkama. Tahan suvel kena olla, mitte häbeneda. Suvi tuleb mühinal-vot see motiveerib!

 37. Mind motiveerib fakt, et mu mees pettis mind ja jättis maha just sellepärast, et ma ei ole selline nagu enne sünnitustt.
  Las siis näeb, millest loobus.

 38. Mind motiveerib mu augustis toimuv pulm :D Ma ei julge oma “mõne” lisakiloga kleidipoodigi minna :D Loodan siin ikka midagi alla saada ja siis oma elu kõige olulisemal päeval ka iseendaga 150% rahul olla :)
  Tekib isu koogikese/saiakese/šokolaadi järgi – mõtlen: ” Noh, Heidi, see kook/saiake/šoks annab raudselt ühe voldi kõhule” Ja isu läinud :D Hea küll, isu pole läinud, aga enam ei taha nii väga :)

 39. Mind motiveerib minu sõbranna, umbes 1,5 aastat tagasi võttis ta kaalust alla ja phmt 2 päeva hiljem hakkasin ma trenni tegema ja oma toitumist jälgima, selle aasta jaanuariks olin kaotanud 20 kilo aga kuna läksin liikuvalt töölt üle istuvale tööle on mu kaalule 4 kilo tagasi tulnud, lisaks siis sellele mis veel oleks vaja allla saada.
  Loodan, et õnn naeratab ja ma võidan ning saavutan oma ideaalkaalu :)

 40. Mind motiveerib minu laps Kui temaga ikka joosta ei jaksa on kole piinlik Loomulikult on veel rida asju nagu : kevadine päike( suvi läheneb ja bikiinid on väiksed), teksad, kleit , oma peegelpilt ja kapp mis on täis väikseid riideid Kes ei taha olla parem Mina ja silmailu oma abikaasale

 41. Tahan jälle olla rahul oma minaga. Ja tahan tõestada teistele, et 5 lapse ema võib ka olla täiesti sale ja kena. :)

 42. See kakao oma on niiiiiiiiiii hea, teisi pole veel proovinud.
  Aga mind motiveerib kõige rohkem mina ise- see milline peegelpilt mulle vastu vaatab. Samuti motiveerib tervis suurel määral. Kuna mul on nahaga probleeme ja üks tervisemure, siis on tervislik toitumine oluline ja see motiveeribki. Märksa raskem on trenniga ja üldiselt meeldib mulle lihtsalt pikalt jalutada ja seejuures motiveerib elukaaslane, kelle ma endaga kaasa moosin :D ja nii me siis kõnnime ja jutustame- sujub kohe palju ladusamini see liikumine, ausõna! :)

 43. omg, võiks küll ju võita, sest olen ise kilodega kimpus, võiks -10 kg kaotada. kõige rohkem motiveeribki mind mu ema, kes hakkas täielikuks spordihulluks ja näeb nüüd nii hea välja ja samas motiveerivad mind mu kleidid ja püksid kah, mis on nende ülekilode saabumisega väikseks jäänud. Tahaks uuesti end mugavalt ja ilusalt tunda nendes riietes.

 44. Mind motiveerib see, et tervis paremaks läheks. Kaalutõusuga on kõrgenenud vererõhk ning ka muud hädad, kui saaks kaalu korda oleks kergem liikuda. Käin jooksmas ja jõusaalis, üritan enda teadmistega toituda, kuid kaal püsib kogu aeg sama.

Comments are closed.