Meelis kirjutab: tahaks draamat, sest elu on igav

Kolan mina mööda internetti ringi ja mida mina märkan. Igal pool käib üks „andmine“. Nii uudisteportaalides kui blogi-youtube-instagrami maailmas. Eelmisel nädalal lahvatas Ameerikas skandaal, kus kaks YouTube’i meikarit omavahel riidu läksid, sest üks promos konkurendi toodet. Täiesti arusaadav, et ühe aastatega ülesehitatud bränd kolinal kokku kukkus.

Suure lombi taga ehk Ameerikas on hetkel ilmselgelt kogu meelelahutusmaailma kõneaineks James Charlesi ja Tati Westbrooki „skandaal“ kui seda nii nimetada saab. See skandaal/beef/draama on ilmselt aga James’i jaoks karjääri lõpp, sest keeruline on end sealt välja rabeleda. Kuigi tema varandust hinnatakse olevat 11 miljonit, siis kulubki ilmselt kogu see raha ja veel pealegi erinevate PR ja suhtekorraldusfirmade peale, kes teda puhtaks aitavad pesta.

Teen kiire ülevaate neile, kes sellest teemast midagi ei tea. Olid kaks YouTube meikijat, kes said sõbraks ning nais-meikar (Tati) aitas jalgadele mees-meikari (Jamesi). Kuna naisel on lisaks ka oma vitamiinidesari, siis promos ka James neid usinasti, kuni ühel päeval postitas ta stoorisse konkurendi vitamiinid. Selle peale vihastas Tati ning tegi video, kus avaldas oma nördimust antud intsidendi suunas.

Nagu Ameerikas ikka, siis peab kõik olema suurem ja võimsam kui meil siin Eestis ning nüüdseks on nais-meikar postitanud oma kanalile ka pika video, kus toob välja kõik James Charlesi tehtud teod ja öeldud sõnad ning see on tõesti video, mis oleks Jamesi huvides võinud jääda ilmumata, sest tegelikkuses on tema karjäär hävitatud. Ehk siis tüli sai alguse ei millestki muust kui konkurendi toote promost.

Kõik aga otsivad võimalusi, kuidas kellegile ära panna või siis labaselt öeldes, draamat teha. Eile sõdisid Miiu-Mallu toidu äraviskamise teemal. No ma ei tea, on ikka viitsimist. Me oleme vist tõesti vanaks jäänud, igast draamad – ei viitsi. Parem lähme mängime Hedoniga õues jalgpalli, kellelegi külla, istume nagu kaks vana inimest hoovis toolidel ja jutustame, telefonid vahelduseks hääletud…

Aga ega ei erine see “lihtrahvas” staarblogijatest-juutuuberitest ka eriti.. Ühtpidi mul on hea meel, et saad end välja elada ja ehk hakkab kergem. Võtangi seda kui teraapiavormi ehk siis nad tulevad meie blogi kommentaariumisse, kirjutavad seda mis südamel on – enamasti puudutab see seda, kui paks on Leenu, kui loll olen mina ning üleüldse me oleme nii mõttetud inimesed, et võiksime lakata eksisteerimast.

Sellist “neti peksu” oleme me saanud juba aastaid ja selles mõttes on juba nagu suht pohhui, sest ei ole mõtet vihase inimesega vaielda. Kui tema ikka tahab sitasti öelda, siis seda ta ka teeb. Tulgu ja elagu end välja kui kergem hakkab.

On teatud grupp inimesi, kes istuvad kuskil Facebooki gruppides ja chattides koos ning peavad mitmekesi plaane, et kuidas kellelegi ära panna, et nende tuju ning päev (paremal juhul ka nädal) ära rikkuda. Miks? Okei, saad ära susata ja midagi kehvasti öelda ja edasi? Mis edasi saab? Kuidas sinu elu nüüd paremaks läks? Kas palk tõusis? Kas toit maitseb nüüd paremini? Kas auto sõidab selletõttu kiiremini? Vist mitte!

See on tegelikult hämmastav kui palju kulutavad inimesed aega ja energiat, et kellelegi halba teha. Näiteks hiljuti laekus minu postkasti teade, et Hedoni Instagrami konto tahetakse kinni panna, kuna sellel on näha alla 13aastane laps. Instagrami reeglite järgi on see aga keelatud. Kurb, et see aeg mil see inimene, kes täitis mingisuguse kaebeavalduse internetis, raiskas selle tarbeks aega, mille oleks võinud kulutada millegi targema tegemiseks.

Meie juhtum lõppes õnnelikult, sest pärast põgusat suhtlemist Facebooki kontoriga ja klienditoega saime me konto kenasti enda valdusesse tagasi ja sellega enam probleeme ei tohiks tekkida, sest kõik on kenasti audentitud. See sebimine oli selles mõttes tüütu, et selle asemel oleks ma võinud mingi põnevama blogipostituse kirjutada kui edasi-tagasi emaile vahetada ja kõnesid teha. Ma loodan vähemalt, et see inimene, kes selle kaebuse tegi, on nüüd natukenegi õnnelik, sest ta ikkagi sai “ära panna” ja ehk tal hakkas sellest nüüd kergem. Loodame!

Muud polegi, tahtsin natuke halada. Teie jälgige meid ikka Instagramis: @marimell.eu @hedonadventures

12 Comments

 1. Jamesi ja Tati teemal, siis nüüdseks on taas Jamesil jälgijad tagasi. Tati valed tulid välja ja kustutas oma video. Tegelikult see situatsioon väga Eestilik, kui algselt süüdistatakse kedagi ilma tõenditeta ning jäädes ise pärast lolliks.

 2. Meelis!
  Pole see arapanemine ainult popp interneti avarustes kahjuks. Elan ja tootan Sveitsis, kus inimestel on rohkem antud, kui mones teises riigis, siis pannakse ikka ara, vist ikka igavusest ja oma halvast kasvatusest tingitult. Ei kujuta ette, mida voite te igapaevaselt tunda ja lugeda saada! Aga nina pusti, olete uks tore ja onnelik pere ning see ongi koige tahtsam :)
  ikka paikest!

 3. Olen ise ka suur youtube fänn ja lihtsalt huvi pärast, et keda Sina jälgid youtubes? Nii eestist kui välismaalt

  1. Enamikke YT vaatan ma just Eestist. Miks? Sest mind huvitab see milline on nende tase võrreldes muu maailmaga, kuidas nad teevad koostöid firmadega, milliste firmadega, milline on nende sisu ja kui püsivad nad oma sisu avaldamisega on. Välismaalt jälgin PewDiePie, MrBeast, Jeffree Star ja James Charles (va meigi videosid) ning siis soovitustesse vupsavaid vloge, mis mingil moel mind kõnetavad. Kui tead soovitada, siis anna aga tuld. Kindlasti on avastamata kanaleid.

  2. Okei Shane on jah tore, aga vaata ta videote ilmumise ajakava. Isegi Marvel annab täispikki kangelaste filme tihedamalt välja kui see vend videosid.
   See ongi enamike YT suurim probleem – neil ei ole stabiilsust videote avaldamise ehk sisu tootmise osas.
   Kiikasin just ka nimesid mida sa välja tõid ja mis mulle silma jäi? Collabid. Päris palju collabe. Midagi mida Eestis väga tihti ei kohta, sest kõik on lihtsalt nii… kadedad? Vist. Ehk siis suhtumine, ei ma ei taha sind oma kanalisse, sest sa varastad mu vaatajad ära. Ma räägin see Eesti YT maailm on suht lapsekingades.
   Või mida sa arvad? Kes sulle Eestist meeldivad? Kui üldse?

  3. Ma ise olen suur vlogide fänn. Kõige kauem olen ma jälginud Roman Atwood vloge, juba mitu mitu aastat ja võin öelda, et tõenäoliselt minu lemmik kanal. Väga meeldivad mulle veel Diana Saldana ja Casey Holmes. Varem ma jälgisin rohkem nende meigivideosid, aga kuna nad mõlemad on hetkel lapseootel (nagu minagi), siis olen nende vlogidel silma peal hoidnud. Nad mõlemad ka kolisid just ja igasugused koduga seotud videod on alati mulle huvi pakkunud. Meeldib veel Lydia Elise Millen ja tema koduga seotud videod, tema teised videod jäävad minu jaoks liiga venivaks. Ka Niomi Smart on minu jaoks huvitav, kuid ka tema puhul on teatud videod, mis mind rohkem huvitavad. Ja ühe lemmiku tooks veel välja, kelleks on Danielle Mansutti, ükskõik mis video ta lisab, alati vaatan huviga algusest lõpuni.

   Muidugi hoian Eesti omadel ka silma peal ja hetkel võib vist lemmikuks lugeda Hans Markus Antsoni, sest ma poleks elusees uskunud, et vaatan pea tunnise video algusest lõpuni mingisugusest linnust. Tema hääl ja oskused lihtsalt naelutavad ekraani ette. Teiseks lemmikuks on Karin, kes teeb rohkem spordiga seotuid videosid, kuid väga armas ja siiras inimene ja minu jaoks erineb teistest Eesti kanalitest.

 4. Aga sellepärast ma enam teie blogi lugeja ei olegi, et justnimelt siin käis kogu aeg hale draama, ärapanemine, enda upitamine teiste arvelt jne. Vahel harva kiikan siia ja taaskord imestan, kuidas viitsite mingit jama toota. Aga teiste puhul ja teiste blogides häirib see teid? :D Ise olete esimesed halvustama ja sitasti ütlema. Ja siis veel taote vastu rinda, et noh avaldate vaid arvamust ja miks teie kallal võetakse :D Silmakirjalikkuse tipp!

  1. No.. kus ma/me siin kellegi kallal võtnud oleme nüüd? Millal? Palun linki viimase aasta kohta :) Sa ajaks justkui segi me blogi kellegagi. Kui me viis aastat tagasi selle blogiga alustasime, siis tõesti – ämbrid, pärlid, arvustused.. Oli rohkem meie teema. Ma lihtsalt ei viitsi vaielda inimestega, seepärast pole neid ka teinud enam.

  2. Ometigi käid sa siin ja loed ja kommenteerid ning kui ilmus selline “intrigeeriv” lugu olid sa kohe kõpsti kommenteerimas. Seega oi-oi kuidas sind ennast tegelikult klatš ja draamad huvitavad.
   Silmakirjalikkuse tipp ma ütleks.

Comments are closed.