Tehtud! Kui palju maksab pulmade dekoreerimine?

Mu elu esimesed pulmad on tehtud! Lubasin kevadel aidata üht paari pulmade korraldamisega. Nad ise ei ela Eestis, abiellusid nad hoopis Taanis, aga pidu sõpradele tahtsid ikka teha. Mina jäin nende Eesti kontaktiks ja aitasin neid dekoratsioonide ja nõu ja jõuga.

Ma igaks juhuks ütlen siia vahele ära, et kuigi ma olen ise ühed suured pulmad läbinud, siis see oli minu jaoks nagu unenägu – ma lihtsalt osalesin seal pruudina. Kõik oli mu ema poolt korraldatud ja tehtud. Kui me Meelisega abiellusime, siis pidu meil polnudki ja Tais tehtud piltide aksessuaarid juhtusid kogemata. Okei, lilled ma tellisin. Aga nt kookospähkid joomiseks me leidsime – totaalne kohalik taara!

Eile seal pulmas istudes mõtlesime, et peaks vist ikka oma sõpradele ka ühe suure peo tegema – järgmine aasta ikkagi kümme aastat koos ja no võiks. Aga praegu on see alles idee. Mis mulle meeldib. Tulles tagasi selle peo juurde, siis…

Kuidas dekoreerida, kust materjal saada, mis maksma läheb – mul polnud õrna aimugi. Olid mingid ideed, kuidas teha ja hakkasime lihtsalt teostama. Kuigi vahepeal plaanid muutusid, siis raha me nö ei lugenud, ostsime mis vaja. Aga kuna asju oli palju.. siis üritan mingi järjekorra luua…

Küünlad-purgid-pudelid

Idee oli kõik asjad teha purkidesse, kruusidesse, klaasidesse ja dekoreerida need paela või pitsiga.

Kõigepealt käisin läbi mõned kaltsukad, et ehk leiame sealt hunniku purke/pudeleid küünalde ja lillede jaoks.. saak oli kesine, sain sealt ainult 5,60€ eest kaks pitskardinat. Milleks osta kallist pitspaela ühekordseks kasutamiseks, eks? Kardinast jagus maa ja ilm kõikide purkide, korvide jne dekoreerimiseks ja pool ühest kardinast jäi veel alleski.

Järgmine koht oli realiseerimiskeskus – sealt saime me igasugust tavaari WC korvidesse, mis oli noorpaari erisoov – et WCdes oleks sellised SOS korvid, kust vajadusel miskit “laenata” – kätekreemi, tampooni, karvaeemaldusrulli, plaastrit, peavalurohtu, juukseklambreid, sääsetõrjet, hambaniiti, topsidega koos suuloputusvett jne Mõned asjad sain veel Tigerist ja Jyskist juurde. Kogumaksumus korvidele sisule umbes 50€, korvid võtsin kodust vannitoa riiulist. Olgu veel etteruttavalt öeldud, et esimese asja laenasin sealt ilmselt ma ise – juukseklambri ja teisedki kiitsid neid korve taevani. Ka mehed. Nemad võtsid sealt peamiselt nätsu, aga naiste korv oli vahepeal segi juba paisatud :)

Olin üsna nõutu, et mis edasi, kust ikkagi purke saaks suuremas koguses. Tahtsin ju ühesuguseid. Uuendasin meili ja nagu rusikas silmaauku – Hortese uudiskiri, et neil on suvised allahindlused. Just sinna me suuna võtsimegi! Sain vajalikud purgid – ainult 50senti tükk.

Vaaside osas oli mul ammu plaanis osta need kannkruusid – 1,50€ tk! Sama mis realiseerimiskeskuseski, aga seal olid otsas. Ühesõnaga, Horteses ladusin ma kärru kõike vajalikku alates küünaldest ja paeltest. Lisaks sain mõnusa kujuga lilleseade korvi (savist), kuhu taha noorpaari ette lauale lilleseade. Ja ma olin ausalt üllatunud, et mu arve polnud 250 vaid 103 euri.

MR&MR torditopperi (mida ma kasutasin hoopis lilleseades) tellisin Molami Stuudiost (ma pole arvet veel saanud, aga pakun, et umbes 20€).

Kõik lilled tellisin Lilleoutletist (160€), kust sain siis 11 väikest kimpu vaasidesse ja ühe suure, mille tahtsin alguses kastekannu panna sildiposti alla, aga see ei mahtunud sinna, seega lammutasin selle laiali ja tegin sellest hoopis noorpaari lilleseade, mille ma algselt pidin tegema neile toodud lilledest, aga nendest tegin hoopis tantsusaali käigu pealt ühe suure mõnusa kimbu kokku.

Ja tegelikult üks nipp – ei ole vaja sadat lilleseadet – see minu tehtud seade oli alguses kabelis (tseremoonia ajal, ülemisel pildil), siis kui toimus õnnitlemine, vahetasin mina oma kontsad tenniste vastu ja jooksin heki tagant nõu kaenlas sellega söögisaali (alumine pilt), kus selle uuesti üles panin.

Samamoodi toimisin ma õues õnnitluse ajal olnud vaasidega – rohkem ei läinud sinna heki vahele keegi, viisin need sujuvalt siis kui inimesed sõid tantsusaali. Kõigil oli mulje nagu lilli ja küünlaid oli megalt, tegelikult oli 11 kruusi lilli ja 19 purki küünlaid :)

Mu tädi tegi nimekaardid lauale. Ta mul väikestviisi kalligraaf ja kaardimeister, kellel vaja, küsib kontakti :) Ta on hull – tegi reaalselt kaks õhtut käsitööd, mõõtis ja joonis ja lõikus ja kirjutas ja tegi sada kavandit ja ma siis valisin parima välja.

Õnnitluseks tellisin poistele pokaalid (30€) MyLove lehelt Facebookis, mis hetkel on suvepuhkusel.

Olen ka enne neid klaase ja pudeleid sealt tellinud, näiteks sõbrannale lasin teha filmiteemalise pudeli, samuti tellisin sealt #epneritepulma pudelid, siis tellisin eelmisel suvel sõbranna pulma komplekti.

Mu meelest lahe idee teha neid klaase ja pudeleid, pole niisama vahukas või klaas. Avastasin MyLove’i nii, et sain ise EBAl paar aastat tagasi klaasi ja vahuka :)

Igasuguste puu- ja käsitööga aitas mind Liis, kes maalis sildid (12€tk) ja fotoraami (25€).

Need pulgaotsas südamed leidis noorpaar päev enne oma sõbra (kelle pulmas kihluti aasta tagasi) keldrist, koos suure vaasi lilledega, mis sobisid meie pallinurka ideaalselt.

Ühtlasi vehkis Liis poiste abiellumisehetke piltidest ka kokku kollaaži, mis leidis pärast ajakava koha raamis ja koos LOVE tähtedega tantsusaali üles läks.

Pallinurk koos kihluspingiga

Pink konkreetselt on pärit Nabala mõisast ja just selle pingi ees laskus Meelis aasta tagasi ühele põlvele ja palus Ardi endale eluks ajaks kaaslaseks. See pink oli toodud kohale just selleks, et kui keegi peaks tahtma seda korrata, siis on neil see võimalus. Meie äratulekuks keegi kihlunud veel polnud :)

Hiinalambi kuplid on pärit Jyskist, mida pallidena kasutasime – 16,40€. LOVE tähed, kastekann, vana raadio ja molbert on pärit kõvernael.ee lehelt (60,15€) – kusjuures ma otsisin nagu segane neid LOVE tähti, et kust saaks ja no fainally, on keegi tark inimene hakanud tegelema pulmatarvikute rendiga. Oleks ma selle koha enne avastanud, poleks ma ilmselt neid purke ja kruuse ostnudki. Sealt saab kõik vajaliku ühe pulma dekoreerimiseks. Ja hinnad on mu meelest odavad.

Kuigi mingit paela saime me juba Hortesest, siis tundus, et on vähe. Läksime Kangadžunglisse paelajahile, sealgi olid suvised -60 ja ma ei hakanud isegi arvutama, palju mul vaja oleks seda paela, lihtsalt võtsin terve rulli – 45 meetrit. Mis maksis kokku 7€. Olgu lisatud, et viimasel hetkel jooksis Meelis sinna tagasi ja ostis veel 20 meetrit megalaia valget paela – 19€. Kuigi niimoodi piltidel need paelad väga silma ei hakka, siis kõik pael kulus ära – lipsuke sinna, lipsuke tänna.

Kõik sildid ja pildiraamid tellisin PhotoPointist, kust tellisin ka pusle (kokku 27,51€) – puslega oli selline asi, et inimesed said sinna peale kirjutada hea suhte saladuse retsepti, mis läks siis ühiselt poiste hoidisesse ja aasta pärast saavad nad selle üheskoos kokku panna. Kerge see olema ei saa, sest see on must-valge. Aga noh, vähemalt on pulma-aastapäev sisustatud.

Pärleid oli mul kodus olemas ja need kuivatatud lilled sain Jyskist, ostsin seitse pakki erinevaid värve– 13,93€

Noh, palju siis maksab ühe pulma dekoreerimine – 633,45€ sain praegu kokku – eks mingit nipetnäpet oli kindlasti veel, mis ma unustasin. No näiteks lillekorvid – 14€, mis ma lastele ostsin, et nad roosiõisi saaks hekivahele loopida. Roosiõied tõid poisid ise, ei tea mis maksid.

Oeh, ühesõnaga, tehtud! Äge oli! 17tundi hiljem tennised jalast visata ja voodisse heita oli mõnus. Magasin terve öö vist samas asendis. Väsitav, aga megamõnus! Aitäh, poisid, et usaldasite ja… nüüd juba kogemust on – võiks vabalt veel teha :)

25 thoughts on “Tehtud! Kui palju maksab pulmade dekoreerimine?

 1. Need pokaalid on kuidagi maitselagedad ja odavad näevad välja. Aga hea töö dekoreerimise osas!

  1. No maitse asi :) mr&mr klaasid on mu meelest so yesterday ja mingi brilludega variant poleks ka seeee olnud :)

 2. Oooh kui ilus! Selline abiellumise tahe tuli kohe!! Ma tean nyyd,kes korraldaja jafotograaf on☺

 3. Mina ei telli enam kunagi MyLovest midagi. Tellisin sõbrannale sünnaks klaasi ja pudeli ning mida ei tulnud kohale oli kink. Toodi haigeid vabandusi, et paki saatmisega jamad ja kui tahtsime ise järgi minna, siis pole kedagi seal. Helistades ei võetud alguses vastu ja hiljem vabandati. Lubati sõbrannale kulleriga kink saata ja sõbranna ootab seda siiani, kuigi sünnipäev oli juuni alguses.

  1. Mina sain küll oma tooted kätte MyLove-st, aga mitte kunagi enam… Selline naakumine ja klapitamine jne käis, et nende poolt lubatud ajaks asjad tehtud saaks. :(

 4. Kuskohast sa need lillekorvid ostsid (eelviimane pilt), väga kenad on.
  Maitsekas kompott tuli kokku, mulle meeldib :)

 5. Peavalu korraldajale korralikult ja seda pudi – padi too much eks ole näha kuidas ma nüüd ise oma 10aastat abielu tähistan (kunagi sai ilusad pulmad korraldatud, ise kõik organiseerides) aga emotsioon loeb ülejäänu on-on ei ole kõrvaltähtsusega.. Päikest ☀

 6. Meenutab väga Triinuliisi pulma dekoratsioone. Kuid tublisti tehtud ja koos cateringiga võiks täitsa Sinu teema olla :)

 7. Väga armas tundub kõik, eks üldpilt oli kindlasti muud, kuna praegu ju saad jagada killukesi siit ja sealt. Kas noorpaar ise jäi rahule, see ju kõige tähtsam?

 8. Seda MyLove enam ei eksisteeri? Ei leidnud küll Facebookist ega kuskilt mujaltki..

Comments are closed.